Презентація батьківських зборів на тему "Роль іграшки у розвитку дитини. Як правильно вибрати іграшку для дошкільника"

Міжнародне педагогічний засібмасової інформації 16+

МЕНЮ

Конспект батьківських зборів на тему: «Роль іграшок у розвитку дітей»

виконала:

вихователь

Іваннікова Поліна Борисівна

МБ ДОП № 2

сел. Бахтирівський

Мета: Показати батькам ступінь розуміння ними своєї дитини на ігровому змісті, показати значущість гри та іграшки у розвитку дитини, розвивати навички гри зі своєю дитиною, обговорити питання організації ігрового середовища в умовах сім'ї.

Матеріал: Різноманітність іграшок великих та середніх розмірів, ТСО магнітола CD, мультимедійне обладнання для показу презентації. Хід: Батьки сідають на стільці, розставлені по трьох сторонах.

Ведуча: добрий вечіршановні батьки. Сьогодні ми вас запросили за круглий стіл, а тема наша полягатиме в наступних загадках, відгадайте самі…

Зростанням малий, та удав,

Від мене поскакав. (м'яч)

Пляше крихта,

А лише одна ніжка. (Юла)

Дріб відбиває,

Крокувати допомагає. (Барабан)

Поруч різні подружки,

Але схожі один на одного.

Всі вони сидять один в одному,

А лише одна іграшка. (матрьошка)

Ідеш у пісочницю грати

З собою щось треба взяти. (відерце)

Коли квітень бере своє,

І струмки біжать ланок,

Я стрибаю через неї,

А вона через мене. (скакалка)

Зовсім не потрібний їй водій.

Включно – її ви заведіть,

Коліщата почнуть крутитися.

Поставте і вона помчить. (заводна машинка)

Яким одним поняттям можна назвати всі ці предмети, які ви відгадали.

Іграшка – це предмет спеціально призначений для дитячих ігор. Іграшки допомагають дитині здійснити свої задуми, наближають гру до дійсності, розвивають у дитини спілкування з соціумом, пристосування до суспільства. Поетеса Л. Фадєєва у вірші «Перший виступ» дуже точно передала емоційний стандитини в такий «не комфортний» для нього момент:

Стою на сцені.

Зал затих.

І я мовчу:

Чи не згадати вірш!

Стою і думаю про те,

Зараз ревти чи потім.

Щоб допомогти емоційно затиснутим дітям, ми використовуємо у своїй практиці ляльок. Психологічно ховаючись за іграшку, виступаючи від її імені, дитина стає більш відкритою і сміливою в контактах з оточуючими. Починає, як би приміряти на себе різні моделісоціальної поведінки

Без іграшки та гри немає щасливого дитинства, неможливо виховати здорову, емоційну, повноцінну людину.

Гра «Оповідання бабусі «Ігри нашого дитинства»».

Нема для кого не секрет, що дворові ігри зникли. Адже вони вчили дітей необхідності спілкування, допомагали вирішувати спірні конфлікти.

Плесніть у долоні ті, хто з Вас стрибав через гумку; топніть правою ногою ті, хто грав у класики; топніть лівою ногою ті, хто грав у салки.

Тренінг: "Моя улюблена в дитинстві іграшка". Вмикається музичний супровід.

Вед: А тепер, я вас попрошу зручніше сісти і віддатися спогадам вашого дитинства. Коли ви були такими ж маленькими, як ваші діти. Уявіть собі, що вам п'ять, шість, сім років. Уявіть себе в тому віці, в якому ви краще пам'ятаєте себе. Ви граєте зі своєю улюбленою іграшкою. Згадайте, як вона виглядає, в які ігри ви з нею граєте. Ця іграшка для вас найдорожча, найулюбленіша. Ви до неї дуже прив'язані. Улюблена іграшка приносить радість, спокій. Ви по-своєму щасливі. А зараз, я хотіла, щоб ви розповіли про свою улюблену іграшку. І про ту іграшку, про яку, можливо, мріяли в дитинстві, але не було можливості її отримати.

Виступи батьків. Батьки передають семиквітку один одному.

Ведуча: ми розуміємо, що улюблену іграшку пам'ятаємо все життя і це дає нам позитивні емоції. При спогаді ми відчуваємо тепло, від якого так далеко віддалилися.

Як ви вважаєте, що повинні зробити дорослі, щоб наші діти через багато років із задоволенням згадували про свої іграшки?

Дискусія.

Ну а щоб наші відповіді не повторювалися, я пропоную вам ось таку чарівну скриньку.

Гра «Чарівна скринька»

У скриньці лежать яєчка з-під кіндер-сюрпризів. Вони, на смужках паперу, написані різні питання. Батько бере кіндер та відповідає на запитання.

Ведуча: Ми сьогодні переконалися, у кожної людини є улюблені іграшки, які вона пам'ятає все життя. У ваших дітей вони також є. Зразкові батьки повинні знати, які іграшки любить їхня дитина, з повагою ставиться до її вибору. Адже його вибір розвинули, ви виховали самі.

Іноді з ранку діти приходять у садок без настрою, примхливі, агресивні, не бажаючи відповідати на запитання «А що трапилося?», «Чому ти такий сумний?» і т.д. У дитячому садку досить багато іграшок, але протягом дня дитині хочеться бачити і грати зі своєю улюбленою іграшкою, ту, яку, за різними доказами батьків не можна брати в дитячий садок. Для того, щоб у дитини не зіпсувався настрій, як ви робите? Що Ви можете порадити?

Виступи батьків.

Тренінг: «Іграшка у житті моєї дитини».

Відео ролик «Яку іграшку вибрала Ваша дитина»

Показується картинка з різноманітними іграшками.

Ведуча: Вам представлені різні види, розміри іграшки. Як ви думаєте, яку іграшку вибрала б ваша дитина? Наскільки правильно ви зможете подивитися на світ очима вашої дитини.

А тепер подивимося, яку іграшку насправді вибрала Ваша дитина.

Продовження ролика «Яку іграшку вибрала Ваша дитина».

Ведуча. Усі ми в глибині душі завжди залишаємось дітьми. Хочеться покапризувати, із задоволенням граємо разом із дітьми.

Зараз я пропоную Вам на якийсь час перетворитися на дітей і пограти в гру «Збери будівництво».

Гра «Збери будівництво».

Батьки поділяються на три команди. Перед кожною командою однакові схеми кількох будівель із дрібних кубиків. Завдання команди: побудувати на столі якнайбільше будівель за 1 хвилину.

Ведуча. Молодці батьки впоралися з цим завданням. А тепер побачимо, як Ви вмієте розгадувати ребуси.

Гра «Розгадай ребус».

На дереві «висить» листя, яблука, метелики. Батьки «знімають» будь-яку картинку. На звороті картинка ребуса. Завдання батьків: розгадати власний ребус.

Ведуча. Ви всі впоралися із завданням. Тоді я пропоную Вам прочитати вірш. Тільки воно написане незвичайно – праворуч ліворуч.

Гра «Прочитай вірш»

Кожен із батьків читає по одному слову з вірша, написаного праворуч наліво.

Ведуча. Кожен з нас думає, що все знає про свою дитину: про її смаки, уподобання.
Дітям було поставлено низку питань:

*У які ігри ви любите грати найбільше і чому?

* Які іграшки вам найчастіше купують у магазині та чому?

*З ким ти любиш найбільше грати і чому?

*У які комп'ютерні ігри ви граєте?

Подивимося, що діти відповіли.

Відео ролик.

Ведуча. А зараз я хочу розповісти вам одну історію, яка могла статися будь-де.

П. Травневий, вул. Невідома. Літній ранок. Досі сплять. До будинку під'їжджає машина для сміття. Спрацьовує автосигналізація. Прокидається мама. Ставить чайник. Тато йде у ванну кімнату. Скрипить двері. Малюк плаче ще голосніше. Мама заспокоює малюка. Всі в зборі. Час до бабусі. Усі сідають у машину. Зачиняються двері. Вмикається двигун. Машина їде шосе. Повз великою швидкістю проїжджає автомобіль. Попереду пост ДАІ. Свисток міліціонера. Слава Богу, не нам. Згорнули з траси. Попереду село. Звичайно загавкав пес. Зареготали гуси. Закричали качки. Захрюкали поросята. І раптом…

А тепер давай розкажемо цю історію без слів.

Батьки беруть папірці, на яких написано яким персонажем він буде.

Отже, п. Травневий, вул. Невідома, літній ранок.

Ведуча. Шановні батьки! Сьогодні наші збори були присвячені іграм та іграшкам. Мені хотілося донести до вас, що іграшка для дитини не просто забава, а й ефективний інструмент розвитку, підмога у вдосконаленні рухів, органів чуття, розуміння мови.

До п'яти років великі іграшки поступово перестають займати дитину і переміщаються з ігрової зонина крісла, ліжка, шафи. А ось набори звірят, солдатиків, лялькових сімей завойовують інтерес та емоції дитини. З'являється велика можливість програвання різних варіантівз тими самими іграшками; у дітей розвивається фантазія та уява, мислення перестає бути конкретним, а емоційний світ збагачується.

Шестирічній дитині корисніші та цікавіші не статичні та конкретні іграшки – він буде радий незвичайному конструктору, моделям кораблів та літаків, красивим фломастерам та цікавій настільній грі, набору для шиття та в'язання.

Дітям дуже подобаються іграшки, зроблені власними рукамиособливо якщо вони стають корисними для інших. Діти люблять у цьому віці робити іграшки-подарунки (кухонні прихватки, серветки, прикраси). Іграшкові магазини йдуть на другий план, а найбільший інтерес у дітей викликають прилавки з канцелярським приладдям, будівельними матеріалами, нитками та гудзиками. Дитина сама готує себе до зміни виду діяльності та шкільного навчання.

– Давайте подивимося, у які сучасні іграшки грають наші діти та який вплив вони мають. Я коротко розповім про ці іграшки, а ви, якщо зі мною згодні, підніміть зелену картку, якщо ні – червону та обґрунтуйте своє рішення.

– Гра – засіб діагностики психічного стану дитини.
Більшість сучасних іграшок здатні породити чудовиськ у душі. маленької людини. Із цим, на жаль, доводиться стикатися все частіше не лише психологам, а й дитячим психіатрам, лікарям. Роботи у них стає дедалі більше.

- Ви згодні чи ні?

– Зараз у продажу велика кількістьіграшок, що зійшли з екранів телевізорів і розкручених дитячими серіалами: покимони, монстри, людина-павук, Бетмани. Ці іграшки сприяють накопиченню агресивних фантазій дитини

До категорії монстрів можна віднести всілякі іграшки - трасформери: людина - машина, людина - робот, людина - чудовисько. Дорослі неначе забули, що іграшка – це не просто забава. Вона закладає у душу дитини первісні поняття добра і зла. І небезпечно, якщо це відбувається у грі з негативним героєм. Будь-яка програна дитиною дія здатна відтворювати себе насправді. Іграшка програмує поведінку дитини. І важливо розуміти, як впливає іграшка і що за програму вона несе.

- Ви згодні чи ні?

Безперечно, у дитини повинен бути певний набір іграшок, що сприяють розвитку його чуттєвого сприйняття, мислення, кругозору, що дозволяють йому програвати реальні та казкові ситуації, наслідувати дорослих.

- Іграшки з реального життя:

лялькове сімейство (може бути і сім'я звірят), ляльковий будиночок, меблі, посуд, машини, човни, конструктори, каса, ваги, медичне та перукарське приладдя, годинник, пральні машини, плити, телевізори, крейди та дошка, рахунки, музичні інструменти, залізниці, Телефон і т.д.

- Ви згодні чи ні?

- Яку ляльку краще купувати: "Пупса" чи Барбі? У цій суперечці велике значення відіграє вік дитини. У дівчаток дошкільнят сильний інстинкт материнства, знаходить своє втілення у грі з лялькою, яку хочеться няньчити, лікувати, укладати спати, годувати, катати в колясці. А Барбі треба одягати, роздягати, купувати для неї дедалі нові речі. Спосіб життя її – це нескінченні вбрання, розваги, зміни партнерів. Стосовно ляльки дівчинка відчує себе покоївкою або, у кращому разі, подружкою, а не мамою.

Якщо дівчинка грає з пупсом, який виглядає так само, як і дівчинка, то у дівчинки не виникає суперечності між нею самою (між тією дівчинкою, яку вона бачить у дзеркалі, та тією, яку тримає в руках). Барбі ж, доросла гарна дівчиназ розвиненими формами – дитина пропускає через цей образ (фігура, спосіб життя, стиль поведінки). Це призводить до того, що дівчинка прагне образу, до фігури Барбі і не приймає те, що в неї є.

Таким чином, Барбі має сенс купувати школярці – на відміну від дівчинки. дошкільного віку, вона гідно оцінить її красу і ігрові можливості, що надаються нею, але не опиниться під пресом жорсткої "програми", яку ця лялька диктує.

- Ви згодні чи ні?

- Іграшки, що допомагають "виплеснути" агресію:

Солдатики, рушниці, м'ячі, надувні груші, подушки, гумові іграшки, скакалки, кеглі, а також дротики для метання і т.д.

Агресивні іграшки провокують ігри із відповідним настроєм. В ході агресивної гридіти лякають один одного зброєю,

Такий переляк може мати незворотні наслідки у майбутньому. Крім того, у дітей можуть виникати страхи, які виявлятимуться і в подальшому житті. Деякі діти мають силу психологічних особливостейсхильні до агресії по відношенню до оточуючих, ігри з військовими іграшками загострюють це почуття у дітей.

У той же час у дошкільний період іграшки (різна зброя, солдатики, танки тощо) допомагають знайти вихід внутрішньої агресії, яка прихована в кожній людині. Якщо вона виплескується через "військові" ігри, то в реальному житті людина стає більш спокійною і врівноваженою. У дітей енергії набагато більше, ніж у дорослих людей, і вона обов'язково має мати вихід. Але якщо ви помітили, що агресія регулярно стає основним змістом гри, це може говорити, що її рівень у малюка занадто високий. На це варто звернути особливу увагу і, можливо, проконсультуватися з фахівцем.

- Ви згодні чи ні?

– Іграшки для розвитку творчої фантазії та самовираження:

Кубики, конструктори, абетки, настільні ігри, розрізні картинки або листівки, фарби пластилін, мозаїка, набори для рукоділля, нитки, шматочки тканини, папір для аплікацій, клей і т.д.

- Ви згодні чи ні?

М'яка іграшка. Її головне призначення - дарувати дитині ніжність. Вона використовується психотерапевтами, психологами та лікарями: пухнастий ведмедик, симпатичний слоник, і кудлатий песик здатні вилікувати дитину від страхів і навіть нічного енурезу. Американські психологи, досліджуючи дитинчат мавп, виявили таке: якщо мавпці дати можливість вибору між двома сурогатними мамами, одна з яких із холодного дроту, але з пляшкою молока, а інша з штучного хутра, але без пляшечки, то злякане і голодне дитинча вибирає … друге: м'яке і затишне, що дає настільки необхідне йому почуття безпеки. Не дивно, що наші діти так люблять пухнастих звірят.

- Ви згодні чи ні?

– Для старших дітей можна купити будівлі кораблів, літаків, човнів. Для дівчаток гарні набори для вишивання, бісероплетіння, розпису по тканині та дереву. Ці ігри привчають дітей до самостійності, працьовитості, турботі про ближніх. Адже набагато приємніше вишити для мами серветку, подарувати татові на день народження модель літака або порадувати сестру фенечкою. Будь-яка річ, виготовлена ​​своїми руками – найкраща для дитини та найдорожчий подарунок для її друзів чи батьків.

- Ви згодні чи ні?

- Наслідуючи дорослих, дитина відтворює ті відносини, які вона спостерігає. Якщо дитина у грі жорстоко поводиться зі своєю іграшкою, недбало ставиться до неї, це призводить до того, що з дитини утворюються спочатку погані звички, та був з'являються негативні риси характеру – егоїзм, неохайність, впертість.

Навпаки, якщо дитина лагідна зі своєю іграшкою, прибирає її на місце, то у неї розвивається дбайливе ставлення до речей, працьовитість, товариськість та інші цінні якості. Розвиток ігрової діяльностідитини здійснюється з участю дорослого. Для того, щоб малюк полюбив гру, міг довго і зосереджено грати, його треба вчити цьому. Гра від спілкування з дорослим ставати багатшими, змістовнішими. Батьки повинні цікавитись іграми дітей, допомагати розширювати їх сюжети, не вважати гру порожньою забавою та приділяти їй належну увагу. Адже гра не тільки бавить малюка, а й розвиває.

Або відправити без додавання файлу

Відомості про учасника

Прізвище ім'я учасника.

Посада

Найменування освітнього закладу

Республіка

область

район

місто, селище чи село

Найменування розділу публікації

Назва роботи

Ваша точна адреса ел. пошти

Інформація про оплату орг. внеску за отримання сертифіката про публікацію за одного учасника (можна однією оплатою):

· точний час оплати

· сума оплати

· прізвище з картки того, хто оплачував

(інші дані не потрібні)

Надіслати статтю та заявку на електронну пошту

[email protected]

Вимоги до статті:

  • приймаються статті лише російською мовою
  • вітається наявність картинок в оформленні
  • кросворди, головоломки і т.д. мають бути вказані з відповідями
  • обсяг тексту має бути не менше 2-х друкованих сторінок (14-й кегль. Міжрядковий інтервал - одинарний)
  • посилання на джерела

Ми залишаємо за собою право редагувати вашу роботу (технічне оформлення).

Адміністрація сайту не несе відповідальності за інформацію, представлену в опублікованому матеріалі. Автор бере на себе всю відповідальність за відповідність змісту опублікованого ним матеріалу законам, що діють на території Російської Федерації. Матеріали на сайті відкриті для перегляду всіма бажаючими, а також доступні для копіювання з метою ознайомлення. Усі права на опубліковані матеріали залишаються за їхніми авторами.

Розділи: Робота з дошкільнятами

Ціль:формування компетентності батьків щодо розвитку у дітей конструктивних умінь і навичок.

Порядок денний:

  • Будівельний матеріал: тішить, розвиває, розважає.
  • Рекомендації щодо організації конструювання з будівельного матеріалу в сім'ї.
  • Практикум для батьків "Будуємо разом" – педагоги.

Хід заходу

В останні роки, потрапляючи в іграшковий магазин, ви опиняєтеся перед дуже важким вибором: яку гру чи іграшку купити, щоб вона не просто радувала та розважала, а й розвивала дитину?!

Запитання батькам:

Перевага, яким іграм та іграшкам ви віддаєте?

Чим любить грати ваша дитина?

Ми пропонуємо зупинити свою увагу на дерев'яний будівельний набір! Здивувалися? Може, багато хто з вас вважає, що це застарілі іграшки, але ми стверджуємо, що цей, на перший погляд, простий ігровий матеріал таїть у собі величезні можливості і дає розвитку вашої дитини те, що не може дати жодна інша гра.

Запитання батькам:

У кого з вас є будівельні набори?

Чи із задоволенням грають у нього діти?

Як ви вважаєте, на розвиток чого можуть впливати ігри з будівельним матеріалом?

По-перше, це вид діяльності (порівняно з малюванням, ліпленням та аплікацією), в якому, дитині гарантовано успіх; він дає можливість для творчості; Будівля може бути створена, виправлена, доповнена і навіть відновлена ​​дуже швидко. Дитина творить, діє, пробує, виправляє – це дуже важливо. Адже як говорив один з педагогів, дитина, яка зазнала радості творчості навіть у найменшій мірі, стає іншою, ніж дитина, що наслідує акти інших.

Давайте разом подивимося, на розвиток чого може вплинути гра з будівельним матеріалом.

Розділ "Математика":

  • назва геометричних фігур- геометричні уявлення;
  • образна пам'ять;
  • просторове мислення;
  • вміння відрізняти предмети за розміром, кольором, формою;
  • вміння класифікувати за декількома ознаками;
  • вміння використовувати просторові прийменники;
  • орієнтуватися у просторі.

Розділ "Пізнавальний розвиток":

Споруджуючи якісь конструкції, будівлі дорослий, сам того не підозрюючи, розповідає дитині про об'єкт, його призначення, особливості конструкції. Зацікавившись, дитина самостійно починає шукати, підбирати ілюстрації, слухати інформацію з телебачення чи звертається по допомогу до дорослого.

Розділ "Розвиток мови":

  • розвиває зв'язне мовлення (коментує свої дії);
  • правильно використовує прийменники;
  • співвідносить частини мови в роді, числі і відмінку;
  • формулює задум будівлі.

Ігри з будівельним матеріалом формують уміння передбачати майбутній результат, виховує самостійність. Освоївши будівельник, дитина може годинами нею займатися, а дорослому залишається лише "підкидати завдання", створювати умови. Формується довільність поведінки, вміння доводити справу остаточно, задумувати задум; розвивається пам'ять, мислення, увага, уява.

Рішення: придбати дерев'яний будівельний набір для конструктивної діяльності в домашніх умовах. Організувати виставку буклетів, рекомендованих конструкторів.

Переконавшись у значенні цієї гри у розвиток дошкільника, перейдемо до технології використання їх у сім'ї.

Отже, ви придбали будівельник.

Спочатку навчіть дитину складати всі деталі у коробку відповідно до зразка.

Потім познайомте дитину з будівельником. Перше знайомство триває трохи більше 10 хвилин. Коротка зустріч викликає у дитини бажання ще раз пограти, щоб, як їй здається, награтися вдосталь. Друга зустріч триває також не більше 10-15 хвилин.

Завдання наступних зустрічей - сприяти тому, щоб дитина, відкривши закони краси, міцності, стійкості, заміщення та поєднання форм між собою, зуміла грати без вашої участі протягом тривалого часу, вирішуючи творчі завдання конструювання та обігравання будівель.

Запитання батькам:

Чи знаєте ви основні закони архітектури?

Про що слід говорити під час будівництва?

Отже, основні закони архітектури – це корисність, міцність, краса.

Поговоримо про кожного з них окремо.

Корисність.

Побудови можуть бути різного призначення для людини (житлові будинки, палаци, службові будівлі, гаражі, мости, парки) та тварин (ферма, пташник і т.д.)

Міцність.

Конструкція буде міцною, якщо будувати її, дотримуючись таких правил:

  • всі деталі треба укладати рівно, щільно притискаючи одна до одної;
  • основу конструкції (фундамент, 1-й поверх, опори), потрібно робити міцним;
  • всі деталі, що вертикально стоять, треба зміцнити з обох боків іншими деталями (кубиками, призмами, цеглинами та ін);
  • пластину (перекриття, стеля) потрібно вибрати трохи більшого розміру, Чим відстань між деталями, і придавить її зверху якими деталями;
  • другий ряд деталей укладається, як на сходах драбинки - поперек;
  • відсутні деталі можна замінити іншими формами з іншого конструктора. Потрібно показати способи заміщення деталей.

Будівля повинна бути гармонійною за формами та кольором. Покажіть 4-5 річному малюкові, як можна прикрасити будівлю кольором, будівельними деталями, щоразу варіюйте та пояснюйте, чому така комбінація деталей та кольору вам здається красивою.

Добре, якщо ви і дитина промовляєте процес та результат будівництва.

Про задум. Що вирішили з тобою збудувати? Для кого? Навіщо йому це треба?

Про матеріал. З чого будуватимемо?

Засіб діяльності. Чим будуватимемо? (Руками)

Про послідовність зведення конструкції. Що спочатку припустимо, що потім?

Про результат. Чи задоволений ти нашою спорудою? Чому? Чи вийшла вона міцною, зручною, красивою?

Після будівництва дайте дитині пограти в неї ще 10 хвилин і запропонуйте прибрати. Дитина повинна розібрати конструкцію зверху, не упустивши жодної деталі. Влаштовуйте змагання: хто швидше та акуратніше складе деталі в коробку. Нарешті, настане день, коли Ви запитаєте: "Чи можеш ти сам без моєї допомоги скласти матеріал у тому порядку?".

Добре, якщо дитина має стіл, на якому вона може зберігати конструкцію кілька днів і обігравати її. Але, як тільки вона зруйнувалася, треба відразу прибрати її. Забирається будівництво і тоді, коли вам прийшла ідея ускладнити завдання конструювання.

Головне - тепер дитина може самостійно довго займатися будівельником.

Пропонуйте ускладнювати завдання:

  • збільшити або зменшити зразок будівлі відповідно до розмірів персонажа або умов його життя: "Чи можеш побудувати будинок з двома під'їздами, гараж для двох машин, будинок з горищем, міст для пішоходів і машин?";
  • змінити просторові умови: "Чи можеш побудувати так, щоб вікна виходили на цю доріжку?";
  • виконати будівлі на основі креслення-схеми, фотографії та за поданням;
  • заохочувати творчість, прояв індивідуального стилю конструювання, який проявляється в тому, що дитина вирішує збудувати такий будинок, який ще не зводив.

Поступово дитина навчиться ставити перед собою конструктивні завдання, а вам потрібно буде знайомити її з архітектурними спорудами та зберігати інтерес до її діяльності. Малюк же буде доводити, міркувати, ставити питання, і у вас з'явитися в сім'ї загальна темадля обговорення. Ви навчитеся краще розуміти один одного!

Практикум для батьків "Будуємо разом".

На практикумі батьки разом із педагогами будували конструкції та змінювали їх відповідно до умов. Також було запропоновано обіграти споруду.

Батьківські збори в середній групі«Майстер – клас для батьків з легоконструювання»

Програмний зміст:

    Залучити батьків до участі в житті дитячого садка через пошук та впровадження найбільш ефективних формроботи;

    Підвищити рівень педагогічної культури батьків;

    Залучити батьків до участі у майстер класі з використанням лего конструктора

    Використовувати освітній потенціал батьків для навчання та виховання дітей.

Форма проведення: майстер клас

Місце проведення: муз.зал

Тривалість: 40 хв

Обладнання:магнітофон, магнітні дошки, набори лего, деталі лего софт, пам'ятки з ОБЖ, лепбуки, аркуші діагностики, олівці, аркуші паперу, флеш карта з презентаціями.

План проведення:

1. Вступне слово вихователя

2. Гра-рефлексія «Я хочу, щоб моя дитина була…»

3. Подання портфоліо групи

4. Презентація «Наші успіхи»

5.Майстер-клас

6. Безпека в літній період. Роздавання пам'яток.

7. Різне.

1.Добрий вечір, шановні батьки. Ми раді бачити вас на наших батьківських зборах. Дякую, що прийшли на цю зустріч.

Почати наші збори хотілося б з невеликої гри.

Гра-рефлексія

У вас під стільцями знаходяться деталі конструктора Лего Софт. Вам пропонується спільно побудувати сходи на успішність ваших дітей. Кожен із вас бере участь у її зведенні зі словами «Я хочу, щоб моя дитина була…».

2.Тепер розповімо вам про наші успіхи та досягнення в цьому навчальному році.

Вихователями групи було створено портфоліо нашої групи. Увага на екрані. (Показ презентації 1).

Зараз трохи про те, чим ми займалися, де брали участь і над чим працювали протягом усього року (презентація 2)

Восени велася робота над проектом з математики "У світі форми, кольору, величини". У рамках цього проекту ми брали участь у конкурсі читців «Світ математики», де діти зайняли призові місця. За вашою участю було організовано виставку виробів з природного матеріалу«Математичні загадки осені», у групі поповнений математичний куточок різними іграми та посібниками.

У зимовий період проводилася фотовиставка «Веселі новорічні та різдвяні свята», виставка виробів за вашою участю «Символ прийдешнього року», новорічний ранок.

Також велася робота над проектом «Растемо сильними, здоровими, вмілими», мета якого долучити дітей та батьків до фізичної культуриі здоровому образужиття.

В рамках цього проекту проводилася фотовиставка «Спорт у моїй сім'ї», різними спорт.атрибутами поповнено куточок фізкультури, було організовано виставку спортінвентарю ваших сімей та проведено з дітьмиспортивне дозвілля на вулиці.

У весняний періодвелася робота над оформленням куточків чергування та праці у групі. Велике спасибі батькам, які надали посильну допомогу у створенні (сім'я Мілани, Елі). У дитячому садку проходив конкурс на найкраще його оформлення та ми посіли почесне 1 місце.

Також ми взяли участь в акції «Улюблене місто без пожеж». Проводились на цю тему заняття, лунали пам'ятки для молодшої групибули вручені розмальовки на цю тему.

Зовсім недавно для дітей було організовано спорт. розвагу на вулиці

Протягом усього року ми активно використовували ІКТ під час занять. Це і пізнавальні презентації, і мультфільми, відеоролики.

Наприкінці року було проведено діагностику успішності наших дітей по п'ятьох. освітнім областямі ось, що вона показала:

Діагностика:

3.МАЙСТЕР КЛАС

Кожна дитина – вроджений конструктор, винахідник, дослідник. Конструювання-це цікаве і захоплююче заняття, воно тісно пов'язане з інтелектуальним розвиткомдитини. Конструктор Lego дозволяє вчитися граючи та навчатися у грі.

Для дітей віком від трьох до шести років основою навчання має бути гра. У процесі гри діти починають наслідувати дорослих, пробувати свої сили, фантазувати, експериментувати. Lego-конструктори дають їм можливість для експериментування і самовираження, дають можливість не тільки зібрати іграшку, але і грати з нею. успішної людини, людини – творця.

Конструктор спонукає працювати в різного ступеняі голову та руки, при цьому працюють дві півкулі головного мозку, що позначається на всебічному розвитку дитини. Дитина не помічає, що вона освоює усний рахунок, склад числа, здійснює прості арифметичні дії. Щоразу мимоволі створюються ситуації, у яких дитина розповідає у тому, що він так захоплено будував. Він же хоче, щоб усі дізналися про його творіння. Це і розвиток мови та вміння виступати на публіці легко та невимушено.

Мабуть, найважливішим плюсом у Lego є те, щоб батьки грали зі своїми дітьми разом. Коли за вікном негода, ллє осінній дощ чи мороз малює візерунки, дуже важливо правильно організувати дозвілля дитини вдома. За допомогою конструктора Lego вечірнє дозвілля буде справді захоплюючим. Таке заняття збирає всю сім'ю, сприяючи спілкуванню у дружній, теплій атмосфері.

Тепер трохи про те, як ми протягом року освоювали з дітьми лего конструювання, в основному на заняттях з додаткової послуги. презентація 3)

Спочатку ми з дітьми познайомилися з конструктором Lego, його різновидами та властивостями. Ми досліджували деталі: розмір, форму, колір, з чого зроблено, перевірили досвідченим шляхом на міцність та плавучість. Визначили з хлопцями назву кожної форми: цеглину, кубик, дзьобик, гірка тощо.

Потім вчилися конструювати найпростіші споруди, поступово переходячи до складніших. Діти конструювали за готовим зразком, за схемами, за своїм задумом.

Граючи в «Lego» з дітьми отримували математичні знання про рахунок, форму, пропорцію, симетрію. Розвивалися сенсорні уявлення, оскільки використовуються деталі різної форми, пофарбовані в основні кольори.

Використовували Lego-елементи на заняттях з ознайомлення з навколишнім світом, розвитку мови.

Після докладного знайомства з конструктором та перших спільних досвідів конструювання діти стали частіше грати з Lego та в самостійної діяльності, у групі, у вільний час.

У наступному навчальному році ми будемо продовжувати роботу з легкого конструювання, причому це буде не тільки як додатковий. платна послуга. Спільно з іншими педагогами ми за літній період розробимо програму з використання Лего на заняттях з математики. Діти встановлюватимуть, на що схожий предмет і чим він відрізняється від інших; опановуватимуть вміння порівнювати ширину, довжину, висоту предметів; почнуть вирішувати конструктивні завдання; розвиватиметься образне мислення; У процесі занять буде працювати над розвитком інтелекту, уяви, творчих задатків. Особливу увагубуде приділятись розвитку логічного та просторового мислення

Ще хотілося б сказати про те, що в Москві щорічно проходять змагання з конструювання. ІКаРенок- Єдині Всеросійські змагання для дітей дошкільного віку. Змагання ІКаРеноквключені до програми "Від дитячого садка до виробництва"

Конкурсні випробування для вихованців:

    Захист творчого проекту відповідно до тематики Форуму.

    "Агро-дослідники" - командне виконання завдань. Подорожуючи «станціями» технічної творчості, діти виконують різні завдання, спрямовані на розвиток конструктивних навичок, уваги, пам'яті, логічного мислення, творчі уяви, вміння працювати в команді.

    «Інженерна книга», що містить докладний описетапів роботи над проектом

Цього року діти, педагоги та батьки одного із садів МАДОУ Радість побували на цих змаганнях. І ми теж цього прагнемо.

Зараз до вашої уваги пропонується майстер клас. Саме на змаганнях Ікаренок це одне із завдань для дітей.

Організація: МБДОУ Дитячий садок №23

Пермський край, Олександрівський район, пос.Яйва

* Дати батькам знання про значення іграшки, її роль у грі дитини;

* Озброїти знаннями про доцільний педагогічний підбір іграшок.

Психолог: Шановні батьки! Основний вид діяльності дітей чотирьох років – це гра. Гра дітей невіддільна від іграшок. Іграшки для дитини - те «середовище», яке дозволяє досліджувати навколишній світ, формувати та реалізовувати творчі здібності, висловлювати почуття; іграшки вчать спілкуватися та пізнавати себе. Підбір іграшок - справа серйозна та відповідальна. Від успішного вирішення цієї проблеми залежать настрій дитини та прогрес у її розвитку. Щоб ви могли зорієнтуватися у неосяжній стихії ринку іграшок, ми поговоримо про найцінніші з них та корисні.

Для початку поговоримо про те, які бувають іграшки, для чого вони потрібні і що кожна з них може дати для розвитку. Існують різні видиіграшок для дітей дошкільного віку

Сюжетні, або образні, іграшки – ляльки, фігурки тварин, меблі, посуд, предмети домашнього вжитку. Центральне місце відводиться ляльці. Дитина під час гри ніби одушевлює ляльку, розмовляє з нею, довіряючи їй свої таємниці та радості, виявляючи про неї турботу. До цієї групи іграшок відносяться і казкові персонажі та ті, що зображають звірів, свійських тварин. Діти їх годують, купають, укладають спати, лікують, ходять із ними на прогулянки.

Технічні іграшки. Ці іграшки все більше входять у життя. До них належать: транспорт, конструктори, всілякі технічні агрегати. Особливою популярністю у дітей користуються різноманітні конструктори "Лего", що розвивають дрібну моторику, орієнтування у просторі, мислення, творчість.

Іграшки-забави. Це смішні фігурки звірів, тварин, чоловічків, наприклад, зайчик, що грає на барабані, або кухар, який готує яєчню. В їх основі лежить рух, сюрприз, несподіванка. Їхнє призначення - потішити дітей, викликати сміх, співпереживання, радість, виховати почуття гумору.

Маскарадно-ялинкові іграшки. Вони пов'язані зі святкуванням Нового року. Вони нагадують чимось той чи інший персонаж (хвіст, дзьоб, вушка), але цього достатньо, щоб діти грали – жили в образі.

Спортивні іграшки. Це особливий тип іграшок, що сприяє підвищенню рухової активностідітей, розвитку координації рухів, орієнтування у просторі.

Театральні іграшки. Ці іграшки за змістом є образними, але мають особливе призначення – служать цілям естетичного виховання, розвитку мови, уяви До них відносяться, наприклад, Петрушка, ляльки бібабо.

Музичні іграшки. Це брязкальця, дзвіночки, бубонці, дудочки, іграшки, що зображують піаніно, балалайки та ін музичні інструменти.

Дидактичні іграшки. Цим іграшкам належить особливе місце. За допомогою дидактичних ігордіти знайомляться з кольором, формою, величиною і т. д. До них відносяться різнокольорові вкладиші, матрьошки, мозаїки, пазли, лото та ін. Ці іграшки виховують у дітей зосередженість, наполегливість, цілеспрямованість, уміння доводити справу до кінця, а також сприяють розвитку дрібної моторики.

Будівельні іграшки Вони складаються із геометричних тіл.

Серед усіх перерахованих вище іграшок, є великогабаритні, такі, як самокати, дитячі педальні автомобілі, трактори та ін. Сидячи за столом, дитина захоче, швидше за все, грати маленькими, стійкими іграшками, а ось для вулиці дрібні іграшкине годяться.

Питання до батьків - Чи ви стикалися з тим, що у дитини є різні іграшкиале він не грає з ними?

(Думка батьків)

Психолог: Іноді дорослі засмучуються, навіть гніваються на дитину за те, що іграшки не використовуються, не підозрюючи, що вона просто не вміє на все це грати. Самі по собі іграшки нічого для дитини не означатимуть, якщо вона не знає, як і у що з ними гратись. Ми радимо вам обігравати іграшки разом з дитиною, підказуючи та показуючи дії з ними.

До 4 років особливе значення для дітей набувають предмети, що доповнюють ігри, наприклад шапочки, сумочки з червоним хрестом, халатики, кашкети, біноклі та ін. Запитайте у дитини, як вона гратиме з іграшкою, що їй ще знадобиться. Можна виготовити необхідний атрибут разом своїми руками. У цьому віці розвиток гри йде не від іграшки, а від думки. Якщо раніше іграшка наштовхувала дитину на гру, то дітям цього віку по ходу гри потрібно якийсь предмет, вони можуть знайти його замінник або задовольнятися деталями костюмів, біноклем, шапочками тощо.

Для ігор діти люблять пристосовувати навколишні предмети, наприклад, перекинуте крісло, може виконувати роль автомобіля. Дітям необхідні і такі іграшки, які можна зробити самим із природного та побутового матеріалу, наприклад з листя, черепашок, котушок, соломки, ниток, всіляких коробочок, бульбашок.

Запитання до батьків - На що ви спираєтеся у підборі іграшки?

(Думка батьків)

Психолог: Іноді дорослі купують іграшки на власний розсуд, орієнтуючись на ціну, новизну, яскравість. Як правило, не замислюються про

педагогічної доцільності іграшок Якщо купувати чи дарувати дитині багато іграшок, то її нічого не радуватиме. Він легко зламає і викине іграшку, знаючи, що йому куплять нову. Якщо всі наявні іграшки однорідні - це призведе до одноманітності сюжету гри. Якщо в сім'ї двоє-троє дітей, то у них мають бути як загальні, так і індивідуальні іграшки. Привчайте дитину прибирати за собою, це допоможе виховати дисциплінованість та відповідальність надалі.

Також іграшка буває корисною та шкідливою.

На жаль, іграшка, що добре купується, - та, що подобається дорослим. Але часто вона найменше годиться для дітей. У багатьох нинішніх іграшках дитяче лише те, що вони маленькі. Чим має бути іграшка для дитини? Джерелом радості, мотивом для гри. Вона повинна створювати умови для розвитку, залишаючи можливість самостійної творчості. На противагу цьому сучасні іграшки, найчастіше виготовлені на західні зразки, не залишають місця для «домислення сюжету».

Питання батькам – Ваше ставлення до іграшок-монстрів?

(Думка батьків)

Психолог: Зараз у продажу велика кількість іграшок, що зійшли з екранів телевізорів та «розкручених» дитячими телесеріалами: покемони, монстри, черепашки Ніндзя, трансформери-роботи, Бетман, Людина-павук - ці іграшки сприяють накопиченню агресивних фантазій дитини, по відношенню до слабших - тварин або маленьких дітей.

Які почуття виховують у малюка ці іграшки? Так за допомогою потворної іграшки цинічно експлуатується потреба дитини в чаклунстві та казці. Дорослі неначе забули, що іграшка, це не просто забава. Вона закладає в душу дитини початкові поняття добра та зла. І небезпечно, якщо це відбувається у грі з негативним героєм-іграшкою.

Що поганого в монстрах, – скажете ви – це ж лише іграшки? Іграшка програмує поведінку дитини. Будь-яка програна дитиною дія

здатне відтворювати себе насправді. Якщо дитина в грі здатна вести себе гуманно, милосердно, дбайливо, то вона має якийсь зразок того, як це потрібно робити. І навпаки, якщо дитина в грі змушена бути агресивною, грубою, жорстокою, це обов'язково відтворить сама себе колись у тій чи іншій ситуації. Оскільки є добро і зло, ідеал та антиідеал, іграшка може бути антиіграшкою.

Якщо ваша дитина з дитинства оточена представниками нечистої сили, то здатність до віри, співчуття, співчуття, милосердя буде в ній атрофована, можливо, назавжди.

Питання батькам – Чому дітям подобаються м'які іграшки?

(Думка батьків)

Психолог: Найголовніше призначення м'якої іграшки – дарувати малюкові ніжність. Ця її особливість використовується психотерапевтами та педіатрами. Як показує практика, пухнастий ведмедик, симпатичний слоник або кудлатий песик здатні «вилікувати» дитину від страхів і навіть нічного енурезу. У м'якій іграшці втілені якісь дуже глибинні потреби маленької істоти, причому не тільки людської.

Американські дослідники-психологи дружини Харлоу, досліджуючи дитинчат мавп, виявили наступне: якщо мавпці дати можливість вибору між двома «сурогатними мамами», одна з яких з дроту, але з пляшкою молока, а інша зі штучного хутра, але без пляшки, то без пляшки голодне дитинча вибирає друге, м'яке і затишне, що дає настільки необхідне йому почуття безпеки. Не дивно, що наші маленькі дітки так люблять пухнастих звірят.

При покупці іграшок користуйтесь простим правилом: іграшки слід вибирати, а не збирати!

Дякую за увагу!

Список літератури 1. Амелькіна А. Щоб не ріс із сина свин: Як правильно підібрати книжки та іграшки своїй дитині // Комсомольська правда. – 2002. – 29 березня. - С. 9. 2. Букін А. Ігри та іграшки // Сім'я. - 2000. - N 14. - С. 6. 3. Виховання дітей у грі: Посібник для вихователя дитячого садка/упоряд. А.К. Бондаренко, О.І. Матусик.- М.: Просвітництво, 1983. 4. Діти мають грати!// Дошкільна освіта: газ. Видавництво. вдома "Перше сент.". – 2008. – № 1. – С. 2.


Матеріали для батьківських зборів «Роль іграшок у житті дитини дошкільного віку»

Кривошеїна Ольга Олександрівна вихователь МБДОУ №130 "Центр розвитку дитини - дитячий садок", м. Кемерово
Ціль:формувати знання про значення іграшки, її роль життя дитини; озброїти знаннями про доцільний педагогічний підбір іграшок.
Завдання:
- дати уявлення батькам у тому, що таке іграшка;
- показати важливість іграшки у житті дитини;
- познайомити з видами іграшок і вимогами, що до них пред'являються;
- Надати рекомендації про підбір іграшок.
Попередня робота:анкетування батьків; бесіда з дітьми, з метою виявлення їх ігрових переваг; підготовка консультацій.
Обладнання:ноутбук, проектор, аудіоплеєр, набір іграшок.

Основна частина.

Ведучий.Доброго вечора, шановні батьки! Рада вітати вас на батьківських зборах «Роль іграшок у житті дитини».
У ході зборів ми з вами виявимо значущість іграшок у житті дитини, познайомимося з видами іграшок та антиіграшок, розглянемо вимоги щодо вибору іграшок.
Розвиток багатого емоційного світу дитини немислимо без іграшок. Саме вони дозволяють дитині висловити свої почуття, досліджувати навколишній світ, вчать спілкуватися та пізнавати себе.
Як неможливо уявити дитину поза грою, так майже жодна гра не обходиться без іграшки. Вона допомагає уточнювати, осмислювати уявлення дитини про навколишнє і сприяє розвитку її сюжету. Гра як самостійна дитяча діяльність формується в ході виховання та навчання дитини, вона сприяє освоєнню ними досвіду людською діяльністю. Іграшка, в даному випадку, виступає як своєрідний зразок тих предметів, дізнатися призначення яких і освоїти різні діїз якими належить дитині. Гра як форма організації дитячого життя важлива тим, що служить становленню психіки дитини, її особистості. Гра та іграшка невіддільні один від одного. Іграшка може викликати до життя гру, а гра інколи вимагає для розвитку нову іграшку.

Види іграшок.

У сучасній педагогіці більш докладною класифікацією іграшок, прийнятою в теорії та практиці дошкільного виховання, є класифікація Е. А. Флеріна. В основі цієї класифікації лежать різні аспекти психічного та фізичного розвиткудитини:
- іграшки моторно-спортивні - м'яч, обруч, стрибки, кеглі, волейбол, бірюльки, мозаїка і т.д. - сприяють розвитку великої та дрібної моторики, окоміру;
- іграшка сюжетна – люди, тварини, транспорт, меблі тощо – сприяють розвитку творчої наслідувальної гри, через яку дитина виявляє, закріплює та поглиблює свій соціальний досвід;
- творча трудова іграшка – різноманітний будівельний матеріал, конструктори, різноманітні моделі тощо. – розвиває конструкторські здібності та винахідництво;
- технічна іграшка – різні видимашин, іграшкові фотоапарати, калейдоскопи, підзорні труби та ін. - також розвиває конструкторські здібності, розширює технічний кругозір, спрямовує інтерес до будівництва та техніки;
- настільні ігри – сприяють розвитку кмітливості, уваги, знайомству з формою, кольором, величиною, засвоєнню грамоти, рахунки, і навіть організують дитячий колектив у іграх із правилами;
- весела іграшка- стрибає зайчик, качка, що крякає, птах з хвостом, що крутиться, та ін. - виховує почуття гумору;
- музичні іграшки – співаючі птахи, примітивні музичні інструменти, іграшки з музичною мелодією – є засобом розвитку музичного слуху;
- театральна іграшка – тіньовий театр, театр іграшок, маріонеток – підводять до своєї театральної гри, надзвичайно збагачують дитяче художнє сприйняття.
Ведучий.
- Яке на вашу думку значення дитячої іграшки?

Значення дитячої іграшки.

Для нашого суспільства іграшка – найважливіший елемент культури («дзеркало культури»).
Для дорослого іграшка – найважливіша складова освітнього середовища.
Для дитини іграшка - джерело радості, предмет для творчості, психологічний засіб оволодіння дитиною предметним світом та власною поведінкою.

Функції іграшок.

1. Пізнавальна.
Іграшка дозволяє досліджувати світ.
2. Креативна.
Іграшка сприяє формуванню творчих здібностей.
3. Психотерапевтична.
Іграшка дозволяє висловлювати та проживати свої почуття.
4. Комунікативна.
Спілкування з іграшкою сприяє формуванню внутрішнього діалогу та внутрішнього світу. Вчить спілкування з іншими людьми.
5. Становлення образу Я.

Іграшка сприяє усвідомленню своїх можливостей. Розширення сфери автономності та компетентності дитини.
6. Релаксаційна.

Для того, щоб іграшка виконувала перелічені вище функції, необхідно дуже уважно ставитися до її вибору.

Сучасні іграшки та антиіграшки для дітей.

Сучасні іграшки для дітей є широкий асортименттоварів на будь-який вік, смак та гаманець. На відміну від не такого далекого минулого, в нашій країні зараз немає жорстких обмежень та нормативів на продаж дитячих товарів, тому виробники намагаються продати все, що має якийсь попит, а іноді – і штучно цей попит «підігріти». Так, серед дитячих іграшок з'являються і «антиіграшки».
Антиіграшка – іграшка, яка відповідає критерію духовно-моральної безпеки.

Деякі приклади антиіграшок.

Іграшки-гермафродити (ляльки із зовнішністю дівчаток, але з первинними статевими органами хлопчиків), вкрай руйнівних для дитячої психіки, які впроваджували у свідомість дітей сексуальні перверсії та інші психофізичні деструкції.
Іграшки, що формують садистські нахили, зокрема, пропонується « Інтерактивна іграшка» під назвою «Скажена курка», в описі якої виробником заявлено наступне: «Куриця махає крильцями і рухає ніжками. Вона чудово танцює під музику! Але якщо ви візьмете її за шию, вона почне видавати передсмертні стогін і спробує вирватися з ваших рук. Таку виставу пропустити не можна. А варто вам відпустити «Скажену курку», як вона продовжить концерт, весело пританцьовуючи та помахуючи крильцями під запальну музику».
На ринку іграшок з'явилися «іграшки» у формі мікробів та вірусів, у тому числі ВІЛ, сифілісу, гонореї, дизентерії, коров'ячого сказу, «іграшки», що імітують людські геніталії.
Пропонуються «іграшки», що імітують людські фекалії.
Широко поширені «іграшки», що залучають дитину до здійснення окультно-релігійних магічних ритуалів, що містифікують їхню свідомість.
Пропонуються іграшки - «приколи», що імітують людські травми, що є ампутованими кінцівками та іншими частинами людського тіла, наприклад: «рука дитяча кривава», «нога дитяча», «голова вампіра», «нога в машину», «соплі підкидні», "рука з пазурами", "череп з оком"
Збільшення кількості фактів поставки в Росію та поширення в Росії антиіграшок, що явно завдають шкоди психіці російських дітей, має активізувати батьків уважно, вдумливо вибирати іграшки для своїх дітей.

Види антиіграшок та їх шкода для дитини.

1.Страшні іграшки.Не всі страшні іграшки погані. Адже навіть у найдобріших народних казкахзустрічаються негативні персонажі, з якими добрі герої борються та перемагають. Сенс страшної іграшки – навчити малюка долати свій страх. Цей страх має бути умовним і передбачуваним, як і сама іграшка. Наприклад, герої російських казок або сучасних мультфільмів знайомі дитині з дитинства, вона знає, як з ними боротися, знає їхні слабкості та особливості. Така іграшка має бути умовною, без зайвих деталей – дитина придумає їх самостійно, в міру власної уяви та психічної стійкості.
Але сучасні страшні іграшки, як правило, надмірно деталізовані. Кіборги, що являють собою страшну пародію на людину, ляльки зі спотвореними особами, монстри, творці яких промалювали і рельєфні м'язи, і шрами, і бородавки – така насиченість деталями перевантажує психіку малюка, дратує його, призводить до появи неконтрольованих страхів.
Ще одна проблема сучасних іграшок та популярних героїв – у тому, що їхній зовнішній та внутрішній зміст не має яскраво вираженого зв'язку. Наприклад, коли "супергерой" бореться з "суперзлодія", вони можуть відрізнятися тільки кольором одягу і нагрудного значка. Або огидний монстр виявляється доброю і милою істотою. Така невідповідність викликає у маленьких дітей дисонанс, стирається грань між добрим і поганим, між добром та злом.
Шкода від страшних іграшок особливо велика, якщо дитина починає грати «на їхньому боці», дозволяє їм в іграх творити зло безкарно. У цьому випадку слід приділити більше уваги моральному вихованнюдитини, більше спілкуватися з ним, читати добрі дитячі книги, обмежити перегляд жорстоких фільмів та телепередач.
2. Надмірно деталізовані іграшки.Деталізація – це проблема не лише монстрів, а й взагалі більшості сучасних іграшок. Раніше дітям робили ляльок зі шкарпеток, з ґудзиками замість очей, і ці іграшки були найулюбленішими – малюк сам вигадував і уявляв недостатні деталі, характер ляльки та її історію.
Сучасних ляльокіноді важко від живих людей – настільки ретельно опрацьовані їх тіла, одяг, обличчя з яскраво вираженими емоціями. «Додумувати» тут уже нема чого. Якщо ж іграшка – це герой популярного мультфільму чи книги, то історію придумати не виходить. Часто дитина, граючи, щоразу повторює епізоди з мультфільму, не вносячи нічого нового. Це негативно впливає на розвиток фантазії та уяви малюка.
3. Іграшки що призводять до усунення загальноприйнятих цінностей.Щоб зацікавити споживачів, виробники сучасних іграшок випускають найнезвичайніші товари, які не вкладаються в норми традиційної моралі. Серед реальних прикладів: лялька-трансвестит, ляльки-мерці, плюшеві випорожнення та багато іншого. Маленьким дівчаткам пропонують пограти з дитячою жердиною для стриптизу, а також з реалістичним пупсом, що імітує процес ссання грудей. Очевидно, що дитина, психіка якої ще не сформувалася остаточно, не може адекватно оцінити іграшки, які часом шокують і дорослу людину.
Ще раз про ляльку Барбі
Здавалося б, що може бути шкідливим у ляльках Барбі? Серед маси сучасних іграшок вони виглядають цілком нешкідливо. Барбі не потворні, не закликають до жорстокості, не суперечать нормам загальноприйнятої моралі. І все-таки багато психологів застерігають батьків від покупки своїм дітям цієї все ще модної іграшки.
Чому? По-перше, у грі в ляльки, особливо для маленьких дітей, головне – це вияв турботи, ніжності. Такі ігри є ранньою підготовкою дівчаток до материнства. Лялька Барбі не схожа на дитину і не викликає бажання збагнути і подбати про неї, не розвиває в дівчаток материнського інстинкту.
Крім того, ці ляльки дуже реалістичні, але при цьому пропорції їх обличчя та тіла спотворені: надмірно великі очі, занадто довгі ноги, занадто тонка талія. Так як сучасне суспільствовизнає подібний тип зовнішності чи не еталоном, якого потрібно прагнути, у більшості дівчаток гри з такими ляльками породжують невдоволення власною зовнішністю.
Звісно, ​​не всі сучасні іграшки погані. Але сучасна ідеологія «продай все, що купується» сприяє повені ринку дитячих іграшок величезною кількістю справжнього сміття. І, якщо Ви не вважаєте подібні товари корисними для своєї дитини, кращий варіант- Змайструвати для нього іграшки самостійно. І нехай дерев'яна машинка не матиме лобового скла і навіть коліс, а ниткове волосся у ляльки не надто схоже на справжню шевелюру. Такі іграшки розвивають фантазію малюка і дають йому зрозуміти: навіть у сучасному світіне все цінне купується за гроші.
Перед батьківськими зборами ми проводили анкетування, результати якого ви бачите на екрані.
Найцікавіше для нас, на що сучасні батьки звертають увагу при виборі іграшок.
Яких правил на Ваш погляд необхідно дотримуватись при виборі іграшок?

Вимоги та принципи експертизи іграшки

Кожен дорослий, батько і вихователь, має вміти вибирати іграшки для дітей, виходячи з критеріїв.
А. Медичні та екологічні вимоги: з чого зроблена іграшка, чи є сертифікат якості, чи міцно прикріплено дрібні деталі тощо.
Б. Педагогічні вимоги: що навчить іграшка? Які розвине вміння та навички, творчі здібності?
Психологічні вимоги: що несе у собі іграшка? Які почуття пробудить вона у дитини?
Г. Естетичні вимоги: чи іграшка відповідає уявленням про красу, чи розвиває почуття прекрасного, гармонії?
Д. Духовно-моральні вимоги: які цінності транслює іграшка, чи вона сприяє формуванню моральної свідомості, совісті, розрізненню добра і зла, прагненню слідувати моральним нормам?
Найдокладніше розглянемо педагогічні критерії вибору іграшок.

Іграшки для дітей: педагогічні критерії вибору

Купуючи іграшки, дбайливим батькам варто орієнтуватися насамперед на вибір самої дитини: вона має іграшку хотіти, вона повинна бути їй цікавою. А завдання дорослих – з усіх дитячих «хочу» вибрати найправильніше та найкорисніше. Існує кілька критеріїв відбору іграшок.
Простота.Конструкція, що поєднує в собі занадто багато властивостей та функцій, дезорієнтує дитину. Наприклад, пластмасова білочка на коліщатках з вбудованим телефоном не буде вважатися іграшкою, що розвиває. Краще та корисніше запропонувати дитині іграшки, що мають зрозуміле призначення.
Якість.Низька якість іграшки просто не дозволить дитині робити ті дії, заради яких вона була куплена. Хвист зайчика, що відвалився, або колеса машини, що погано обертаються, ніяк не сприяють розвитку навичок малюка.
Стимуляція активності.Найчастіше діти просять купити їм у подарунок іграшку, побачену у друзів, або ляльку – точну копію якогось мультиплікаційного персонажа. Особливу цікавість дитини викликають предмети, з якими можна щось робити: розбирати і збирати, отримувати звуки чи трансформувати. Дітей залучають елементи новизни, а такі іграшки підтримують допитливість та активність.
Самостійність дій дитини.Іграшки повинні сприяти формуванню у дитини бажання діяти самостійно та сміливо вирішувати найскладніші завдання. Якщо для гри з предметом потрібно стороння допомога, наприклад, необхідність щось дотримувати, знайти важіль або натиснути кнопочку - малюк швидко втратить інтерес до такої "гри".
Етика та естетика.Іграшка є значним учасником процесу виховання. Вона має викликати добрі почуття та розвивати гуманні якості характеру. Неприпустимі іграшки, що сприяють формуванню деструктивних якостей: жорстокості, агресії, агресії. Криваві маски, різні монстри та чудовиська – не найкращі варіанти дитячих іграшок.
Історія та культура.Віддаючи перевагу покупці тієї чи іншої іграшки, подібні аспекти теж варто враховувати. Авторські іграшки (ляльки, дерев'яні вироби, різні милі звірятка) розвивають добрий смак. Ретро-іграшки дозволяють торкнутися історії свого народу.

Типові помилки при виборі дитячих іграшок

Дорослі досить часто вибирають для дітей іграшки, орієнтуючись на свій власний смак та особисті уподобання, тому роблять ряд типових помилок, серед них:
1) Придбання гігантських плюшевих виробів. Ті предмети, які дитина не може взяти до рук не є іграшками. Це швидше частина інтер'єру або подарунок для дорослого;
2) Купівля безлічі однотипних іграшок. Кімнати сучасних дітей схожі на магазини "Дитячий світ". А дитина, тим часом, грає двома-трьома найулюбленішими;
3) Висока вартість та популярність у інших дітей чи їхніх батьків – не найкращі орієнтири для покупки іграшки своїй дитині. Вирушаючи за покупками в «Дитячий світ», варто докладно обговорити з дітьми їх переваги;
4) Іграшки для дітей в жодному разі не можна купувати у випадкових кіосках. Токсичні матеріали, погано закріплені дрібні частини та деталі – далеко не повний перелікнебезпек, які можуть призвести до серйозних проблем. Краще зайти до спеціалізованого магазину, де продавці можуть надати сертифікати якості, великий вибіріграшок хлопчикам, ігри для дівчаток, подарунки та просто корисні та важливі товари для дітей.
Отже, «правильна» іграшка для дитини повинна мати потенціал, що розвиває, мати виховну корисність і бути абсолютно безпечною.

Як вибирати безпечні дитячі іграшки?

Серед усього різноманіття дитячих іграшок нескладно загубитися. При цьому дитяча іграшка повинна не тільки подобатися дитині та бути їй цікавою, а й підходити їй за віком, бути безпечною, відповідати багатьом нормативам та стандартам.

Правила вибору дитячих іграшок, на думку фахівців Росспоживнагляду

Вибираючи іграшку, придивіться до неї та розгляньте її, прочитайте все, що написано на упаковці. Важливо звернути увагу на:
Матеріал.Іграшка має бути виготовлена ​​з безпечних матеріалів. Не купуйте іграшки, зроблені з натурального хутрата деревної кори, крім того, іграшки зі шкіри не рекомендовані для дітей віком до 3 років. Вибираючи м'які іграшки, варто пам'ятати, що у них має бути щільний і добре прошитий ворс, оскільки вони можуть линяти. також в м'яких іграшкахнакопичуються бактерії, і вони можуть стати джерелом інфекцій, тому це не найкращий варіант для найменших діток і тих, хто схильний до алергічних реакцій.
Форму.Іграшка повинна бути без гострих виступаючих частин, задирок і гострих кутів, про які дитина може поранитися.
Колір, який має бути максимально природним.По-перше, це не порушує уявлення дитини про реальний світ, а по-друге, іграшки «отруйних квітів» можуть лякати дітей та містити «токсичні» барвники. Також варто уникати чорних та яскраво-червоних іграшок, вони можуть бути погано сприйняті дитиною.
Запах.Не соромтеся прямо в магазині принюхуватися до іграшки. Вона не повинна мати стійкого неприємного запахуа якщо має, значить, вона виготовлена ​​з «токсичних» матеріалів.
Інструкцію, яку варто вивчити наперед, ще до покупки.Інструкції з правильного використання іграшки можуть бути нанесені як на іграшку, так і на упаковку і на етикетку або бути у формі вкладки.
Тематика.Купуйте такі іграшки, які не завдадуть шкоди психіці дитини. Психологи не рекомендують купувати дітям різних монстрів, мутантів тощо.
Реалістичність.Фахівці Росспоживнагляду рекомендують вибирати іграшки, які схожі на реальних звірів чи людей, щоб дитина могла проводити аналогію.
Звук - він не повинен дратувати слух і лякати дитину.Якщо іграшка з музичним супроводом, перед покупкою прослухайте всі мелодії та переконайтеся, що малюк не злякається. Крім цього, зверніть увагу на гучність звуку або можливість регулювання.
До речі, при покупці музичних духових іграшок зверніть увагу на місця для зіткнення з губами дітей - вони повинні бути виготовлені з матеріалів, що легко дезінфікуються, не вбирають вологу.
Деталі.Незнімні деталі іграшок, виготовлені з твердих матеріалів, наприклад металів, деревини або пластмаси, повинні бути встановлені так, щоб дитина не могла захопити їх зубами. Якщо ж деталі відокремлюються від іграшки, то вони не повинні мати гострих країв і кінців.
Вік дитини.При виборі іграшки обов'язково зверніть увагу на вік, для якого призначена іграшка.
Місце, де ви купуєте іграшки. Купуйте іграшки у спеціалізованих магазинах, не купуйте іграшки «з рук» у місцях несанкціонованої торгівлі.
Ведучий.
– А зараз я пропоную вам взяти участь у невеликому експерименті.

Loading...Loading...