Aidake kooli logopeedi valmis tunnimärkmetega. Frontaalsed logopeedilised seansid

Alarühma kokkuvõte logopeediline seanss

vastavalt föderaalosariigi haridusstandarditele

"Metsloomad"

Vanus: 4 aastat

Teema: "Metsloomad"

Paranduslik ja õpetlik:

Korrigeerivad ja arendavad:

¾ arendada foneemilist teadlikkust Alarühma logopeedilise tunni kokkuvõte

leksikaalsete ja grammatiliste kategooriate moodustamise kohta

vastavalt föderaalosariigi haridusstandarditele

"Metsloomad"

Laste rühm kõnepuude struktuuri järgi: ONR II

Vanus: 4 aastat

Teema: "Metsloomad"

Esmatähtis haridusvaldkond: kõne arendamine

Integratsioon haridusvaldkonnad: sotsiaal-kommunikatiivne kognitiivne.

Eesmärk: teema "Metsloomad" sõnavara praktiline omandamine lastele, käände- ja sõnamoodustusmeetodite kinnistamine valitud leksikaalse teema nimisõnade materjali põhjal.

Paranduslik ja õpetlik:

¾ kujundada ideid metsloomade elustiilist ja harjumustest;

¾ täpsustada ja laiendada teema sõnavara (karu, hunt, rebane, jänes);

¾ parandada grammatiline struktuur kõne (juhtvormid, nimisõnade moodustamine - poegade nimed).

Korrigeerivad ja arendavad:

¾ arendada visuaalset, kuulmis- ja puutetaju, visuaalset ja kuulmisvõimet;

¾ paranda sõna silbi struktuuri;

¾ arendada foneemilist teadlikkust.

Paranduslik ja õpetlik:

Planeeritud tulemused:

Paranduslik ja õpetlik:

¾ arendada huvi eluslooduse vastu, heatahtlikkust, vastutulelikkust, algatusvõimet, vastutustundlikkust ja koostööoskust.

Planeeritud tulemused:

¾ lastel on ettekujutusi metsloomade elustiilist, kasutavad aktiivses kõnes metsloomade, nende poegade ja kodunimesid erinevates grammatilistes vormides; aktiivselt ja lahkelt suhelda omavahel ja täiskasvanutega.

Lae alla:


Eelvaade:

Alarühma logopeedilise tunni kokkuvõte

leksikaalsete ja grammatiliste kategooriate moodustamise kohta

vastavalt föderaalosariigi haridusstandarditele

"Metsloomad"

Laste rühm kõnepuude struktuuri järgi: ONR II

Vanus: 4 aastat

Teema: "Metsloomad"

Esmatähtis haridusvaldkond: kõne arendamine

Haridusvaldkondade lõimimine: sotsiaal-kommunikatiivne kognitiivne.

Eesmärk: teema "Metsloomad" sõnavara praktiline omandamine lastele, käände- ja sõnamoodustusmeetodite kinnistamine valitud leksikaalse teema nimisõnade materjali põhjal.

Ülesanded:

Paranduslik ja õpetlik:

  • kujundada ideid metsloomade elustiilist ja harjumustest;
  • täpsustada ja laiendada teemakohast sõnavara (karu, hunt, rebane, jänes);
  • parandada kõne grammatilist struktuuri (tõuvormid, nimisõnade moodustamine - poegade nimed).

Korrigeerivad ja arendavad:

  • arendada visuaalset, kuulmis- ja puutetaju, visuaalset ja kuulmisvõimet;
  • korrigeerida sõna silbi struktuuri;
  • arendada foneemilist teadlikkust.

Paranduslik ja õpetlik:

  • arendada huvi eluslooduse vastu, heatahtlikkust, vastutulelikkust, algatusvõimet, vastutusvõimet ja koostööoskust.

Planeeritud tulemused:

  • lastel on ettekujutusi metsloomade elustiilist, kasutavad aktiivses kõnes metsloomade, nende poegade ja kodunimesid erinevates grammatilistes vormides; aktiivselt ja lahkelt suhelda omavahel ja täiskasvanutega.

Varustus: manuaal "Magic TV"; Täidisega mänguasjad(orav, jänes, rebane, hunt); rohelised ja punased ringid ("foorid"); kuubikute komplekt vastavalt laste arvule, mille külgedel on loomabeebid; kausid maiustega loomadele; taskurätik; topeltpõhjaga võlukast; käsiraamat “Loomade eluruumid”; pulgad (2 iga lapse kohta); maja jänesele.

Tunni käik:

1. Organisatsioonimoment. Probleemse olukorra tekitamine.

Logopeed (L.): - Tere hommikust! Täna tuli meile külla sõber Drakosha. Hommikul ärkas ta nagu ikka, tegi voodi korda, tegi harjutusi, sõi hommikusööki oma lemmikpirukatega ja hakkas nuputama, mida teha. Alguses otsustas ta teleri sisse lülitada, kuid probleem oli selles, et ekraanil polnud midagi näha, ainult kellegi varjud…. Võib-olla saate aidata Draakonil näha, mida teler näitab?

2. Teemakohase sõnavara täiendamine. Käände- ja sõnamoodustusoskuse praktiline kinnistamine.

Vaadates metsloomade siluette. Nimisõnade kasutamine akusatiivis.

L.: - Lähme igaüks teist korda. Drakosha annab oma käpa ja teie annate talle vihjeid. Keda sa näed?

Lapsed (ükshaaval): - Hunt. Karu. Rebane. Orav. Jänes. Siil.

(Panedes loomale nime, võtab laps selle värviline pilt, mis kinnitub looma siluettkujutisele).

Mäng lippudega. Foneemilise teadlikkuse ja auditoorse tähelepanu arendamine.

L.: - Väike draakon alles õpib rääkima, nii et ta ajab oma sõnad sageli sassi. Näidakem Drakoshale, millal ta räägib õigesti ja millal eksib. Kui ta hääldab sõna õigesti, tõsta roheline lipp, kui Drakosha teeb vea, tõsta punane lipp.

Karukauss. Rebane Lisa. Jänku T-särk. Siil-nuga. Kukliorav. Hundi rügement.

Drakosha on väga rahul; koos parandasime telerit. Vaadake ekraani. Kes see on?

Lapsed: - Need on metsloomad.

L.: - Drakosha tahab väga loomi paremini tundma õppida ja sõpru leida. Aga kus me saame nendega kohtuda? Kus nad elavad?

Lapsed: -Metsas.

L.: - Just, nad elavad metsas, saavad ise süüa.

Täringumäng. Mitmuse nimisõnade moodustamine genitiivi käändes sufiksitega –at, -yat. Käe-silma koordinatsiooni parandamine.

L.: - Lähme metsa. Kas sa ei karda? Hästi tehtud! Draakon võtab oma seljakoti - ja mine!

Pöörasime ringi, tegime ringi ja avastasime end metsast. Kes oli esimene inimene, kellega kohtusime? Täpselt nii, see on rebane.

Rebane kõnnib läbi metsa.

Rebane on punane kaunitar.

Ta on kavalam kui kõik loomad,

Kasukas on tal soe!

Foxy pakub temaga klotsidega mängida. Istu vaibale. Leia oma kuubilt sobiv pilt.

Mul on rebane ja teil on palju...

Lapsed: - Rebaseid on palju.

Mul on hunt ja sul on palju...

Lapsed: - Hundipoegi on palju.

Mul on orav ja teil on palju...

Lapsed: - Palju oravapoegi.

Mul on jänes ja sul on palju...

Lapsed: - Jänkusid tuleb palju.

Nimisõna kasutamine akusatiivis.

L.: - Kas sulle meeldis kuubikutega mängida? Ja Drakosha ka. Järsku näeb Drakosha:

Ülaosast paistab välja põõsas saba.

Mis see imelik väike loom on?

Murra pähklid peeneks.

No muidugi on...

Lapsed: - Orav.

L.: - Hõivatud orav, ta on selle jaoks soe suvi Tõin seeni ja pähkleid eraldatud kohtadesse - puuõõnsused, koorepraod. Nüüd sööb ta terve talve! Ja täna pani orav metsaloomadele maiuse ega unustanud ka Draakonit. (Avan salvrätiku, selle all kaussides on kala, pirukad, kont, puuoks, pähklid).

Tuletame meelde, mida metsloomad söövad, ja valime neile maiuse. (Lapsed katsuvad salvrätiku all, et teha kindlaks, mis kausis on.)

Mis on teie kausis? Keda te ravite?

Lapsed: - Kala. Ma annan rebasele maiuse.

Luu. Ma annan hundile maiuse.

Pirukas. Ma ravin Drakoshat.

Oks, ma ravin jänest.

(Viimane laps avastab kausist pähklite asemel kestad.)

L.: - Mis sa arvad, mis juhtus? (Ma kuulan laste vastuseid.) Kui katsime sina ja mina maiuste kausid salliga, sõid nobedad hiirekesed kõik pähklid ära, jättes alles vaid kestad. Millega peaksime nüüd oravat toitma? (Ma kuulan laste soovitusi). Hea, et Drakoshal on seljakotis võlukast. Teeme maagiat. Pange kestad karpi ja sulgege see. Üks, kaks, kolm, neli, viis, hakkame loitsima. (Kast avaneb ja sees on pähklid.) Hurraa! Juhtus ime! Nüüd on meil, mida oravale ravida! Mida peaksime oravat kohtlema?

Lapsed: - Pähklid.

Nimisõnade kasutamine genitiivi käändes. Loomade eluruumide nimede praktiline õppimine.

L.: - Ja talvel on mets vaikne. Kui on külm, peidavad kõik loomad oma kodudesse.

Karu elab koopas.

Rebane elab augus.

Hunt asus koopasse elama.

Ja orav on õõnes.

(Lugedes avan juhendi aknad, lapsed näevad oma kodudes loomi).

L.: - Loomad mängivad sinuga peitust. Pidage meeles, kus iga kodu asub. Kelle kodu on koobas?

Laps: - Karu.

Nora – kes on kodus?

Laps: - Rebased.

Kelle kodu on pesa?

Laps: - Hunt.

Õõnes – kelle kodu?

Laps: - Oravad.

L.: - Lihtsalt jänku, vaene jänku

Istub põõsa all.

Ja tema saba on väike

Ta väriseb hirmust üleni.

Sõna silbistruktuuri parandamine.

L.: - Kas sul on jänkule kahju? Mida me saame teha? (Ma kuulan laste soovitusi). Ehitame jänesele maja. Istuge laua taha. Võtke haamripulgad. Me lööme naelad kokku, alustades vasakust käest. Loomad aitavad meid. Esimesena aitas rebane. Kes tuli esimesena appi? Li-sa (iga silbi puhul lööme “haamriga” vastu “naela”).

Hunt oli teine, kes maja ehitama tormas. Nimetagem seda hellitavalt - hundiks (iga silbi puhul lööme “haamriga” vastu “naela”).

Siis kappas üles krapsakas orav. Bel-ka (iga silbi puhul lööme “haamriga” vastu “naela”).

Jänku ise lõi naelad sisse. Jänku (lööme iga silbi jaoks "haamriga" "naela").

Vaata, milline kodu meil jänesele on! Sulle meeldib? Kui head kaaslased me oleme, kui head kaaslased loomad! Kui soe ja hubane saab olema meie tänase muinasjutu jänku sees elada! Kahju, et päris jänesed üldse ilma koduta elavad.

3. Peegeldus.

L.: - Ja Drakoshal on aeg metsast koju naasta. Mis sa arvad, mida Drakosha emale oma uutest metsasõpradest räägib? (Ma kuulan laste vastuseid.) IN järgmine kord Lõpetame Drakoshaga teises muinasjutus ja nüüd on aeg hüvasti jätta!


Äratada lastes vajadust inimestega suhelda. Arendage oskust õpetajat kuulata ja kuulda. Aktiveerige aktiivne ja passiivne sõnavara leksikaalne teema: "Lemmikloomad". Oskus piltide järgi loomi ära tunda ja nimetada.
Kujundada terviklikku taju objektidest (loomade kujutistest).
Kõnehingamise arendamine, üld- ja peenmotoorikat. Visuaalse ja auditoorse tähelepanu arendamine. Mõtlemise arendamine. Kõne grammatilise struktuuri parandamine. Sidusa kõne arendamine. Ülesanded viiakse ellu mängusituatsioonide kaudu.

Kaasaegse logopeedilise tunni raames esitatakse tunni kokkuvõte teemal "T-D eristamine". Töö käigus kasutatakse elemente projekti tegevused: oskus järgida juhiseid, võrrelda tulemust sellega, mida oli vaja teha; individuaalsete ülesannete kaasamine sõltuvalt iga lapse proksimaalse arengu tsoonist. Areng tuleb kasuks logopeedid koolis töötades.

Sihtrühm: logopeedile

Tunni kokkuvõte teemal “Kiri jõuluvanale” esitatakse koos ajuvõimlemise elementidega. Töötunnis tutvustatakse huvi ja salapära õhkkonda. Tutvustatakse kirjade kirjutamise reegleid, tähelepanu pööratakse ka Ožegovi sõnaraamatule. Lapsed on õpetaja aktiivsed partnerid kogu korrektsiooni vältel. See lähenemine vastab tänapäevastele nõuetele.

Sihtrühm: logopeedile

Tunni kokkuvõte teemal „Eristamine kõlab S-Sh"esitletakse motoorsete korrektsioonimeetoditega tugitehnikate abil. Parema ja vasaku poolkera interaktsiooni tagamine on aluseks intellektuaalne areng. Lapsed sõnastavad tunnis tunni teema, võtavad vastu ja salvestavad õppeülesande ning otsivad vajalikku infot. Nad kujundavad edukal tegevusel põhinevat enesehinnangut.

Sihtrühm: logopeedile

Abstraktne individuaaltunnid diferentseerimise teel kõlab zh-sh. Mõeldud keskealistele lastele koolieas. Värvikas esitlus aitab säilitada lapse huvi ja tähelepanu kogu tunni vältel. Tunni ajal on lapsel võimalus iseseisvalt arvutis ülesandeid täita.

Sihtrühm: logopeedile

Hääldushäirete korrigeerimist käsitleva ALAGRUPI kõneteraapia seansi KOKKUVÕTE
Teema: häälikute [p] ja [p’] eristamine sõnades.
Leksikaalne teema: teekond ametite linna.
Tehnoloogiad: mängimine (reisitegevus), teave ja side.
Eesmärk: arendada oskust sõnade põhjal eristada häälikuid [p] ja [p’].
Ülesanded:
Hariduslik:
- harjutada sõnades häälikuid [р] ja [р’] eristama;
- arendada auditoorset tähelepanu, foneemilist analüüsi, sünteesi ja esitust;
- uuendada ja täpsustada sõnade tähendust leksikaalsel teemal “Elukutsed”;
- arendada sufiksaalse sõnamoodustuse oskust;
Korrigeerivad ja arendavad:
- areneda loogiline mõtlemine, suhtlemisoskused;
Hariduslik:
- kasvatada uudishimu, kognitiivset tegevust ja huvi haridustegevusüldiselt.

Sihtrühm: 4. klass

Sõna keskel oleva heli Ш automatiseerimise üksiktunni kokkuvõte. Mõeldud vanemas koolieelses ja algkoolieas.Soov Stepshkat porgandiga aidata ja ravida säilitab lapse huvi ja tähelepanu kogu tunni vältel.Spetsiaalsed ülesanded koolilastele treenivad lugemis- ja kirjutamisoskust.

Sissejuhatus

Praegu vajab järjest rohkem lapsi kõnehäirete korrigeerimist. Avamisel on logopeedilised keskused ja punktid, logopeedilised rühmad koolieelsetes lasteasutustes. Nende rühmade logopeedid ja õpetajad kogevad teatud raskusi kõne ja mängu materjal, meetodite ja töövõtete rakendamine klassiruumis.

Väljatöötatud märkmed esindavad spetsiaalsete logopeediliste tundide süsteemi, mis koos erinevate kõnehäirete korrigeerimisega võimaldavad arendada ja täiustada. vaimsed protsessid lapsed..

2. taseme OHP-ga lastele on mõned õppetundide etapid kahtlemata keerulised. Sel juhul soovitame logopeedil esitleda sellistele lastele ülesandeid lihtsustatud versioonis, eriti koolituse esimestel etappidel, valida neile individuaalsed tööliigid ja kasutada tehnikaid, mis võimaldavad neil ülesande täita pärast paremini ettevalmistatud lapsi. .

Frontaalsed logopeedilised seansid

Spetsialiseeritud lasteaia logopeedilised tunnid on parandusõppe peamine vorm, kus arendatakse ja valmistatakse kooliks ette kõik kõne komponendid. Frontaaltunnid viiakse läbi kogu õppeperioodi jooksul kindlas süsteemis, ühtse kava järgi kõigile lastele, võttes arvesse individuaalsed omadused. Kohal on eranditult kõik lapsed. Lapsi valmistatakse ette tööks frontaalklassides individuaal- ja rühmatundides.

Logopeedilised tunnid jagunevad sõltuvalt konkreetsetest ülesannetest ja kõnekorrektsiooni etappidest järgmisteks tüüpideks:

1. Keele leksikaalsete ja grammatiliste vahendite moodustamise tunnid:

Sõnavara kujunemisest;

Kõne grammatilise struktuuri kujunemisest.

Peamised ülesanded Need tunnid on kõnest arusaamise arendamine, sõnavara täpsustamine ja laiendamine, üldmõistete kujundamine, sõnamoodustuse ja käänamise praktilised oskused, lihtsate tavalausete kasutamise oskus ja teatud tüüpi süntaktilised struktuurid.

2. Tunnid kõne kõlalise poole kujunemisest.

Peamised ülesanded need on häälikute õige häälduse kujundamine, foneemilise kuulmise ja taju arendamine, erinevate heli-silbiliste struktuuride sõnade hääldamise oskus; kontroll kõne arusaadavuse ja väljendusvõime üle, ettevalmistus helianalüüsi ja -sünteesi põhioskuste omandamiseks.

3. Tunnid sidusa kõne arendamiseks.

Peamine ülesanne -õpetada lapsi ennast iseseisvalt väljendama. Põhineb arenenud kasutusoskustel erinevat tüüpi Lausete abil arendavad lapsed võimet anda edasi muljeid nähtust, ümbritseva reaalsuse sündmustest, esitada maalide või nende seeriate sisu loogilises järjestuses ja koostada kirjeldav lugu.

Parandusõppe 1. periood
(september oktoober november)

2 korda nädalas toimuvad eesmised tunnid keele leksikaalsete ja grammatiliste vahendite kujundamiseks ning sidusa kõne arendamiseks.

Suulisest kõnest arusaamise arendamine;
- suutlikkus kõnet tähelepanelikult kuulata;
- tõsta esile objektide, tegevuste, märkide nimed;
- sõnade üldise tähenduse mõistmine;
- ettevalmistus dialoogilise suhtlusvormi valdamiseks;
- mõningate sõnamoodustusvormide praktiline valdamine - deminutiivse sufiksiga nimisõnade ja erineva eesliitega tegusõnade kasutamine;
- omastavate asesõnade “minu-minu” valdamine;
- nimisõnade praktiline kasutamine akusatiivis, daatiivis ja instrumentaalkäändes;
- küsimustele lihtsate lausete koostamise oskuse valdamine, piltide, mudelite põhjal toimingute demonstreerimine;
- novelli kirjutamise oskuse valdamine.

Esimesel perioodil viiakse läbi 13-14 õppetundi kõnevahendite kujundamisel ja 6-7 õppetundi sidusa kõne algoskuste arendamisel.

Parandusõppe 2. periood
(detsember, jaanuar, veebruar, märts)

Keele leksikaalsete ja grammatiliste vahendite kujundamise eesmised tunnid toimuvad 3 korda nädalas. Ligikaudu 14 õppetundi sõnavara ja grammatilise struktuuri kujundamisest ning 12 sidusa kõne arendamist.

Laste ideede selgitamine põhivärvide ja nende varjundite kohta;
- suhteliste omadussõnade praktiline õpetus koos erinevaid tähendusi korrelatsioon;
- tunnuste nimetuste eristamine ja esiletõstmine küsimuste järgi: mis-milline-milline;
- omadussõnade ja nimisõnade soo, arvu, käände kokkuleppimise oskuse valdamine;
- eessõnade kasutamine: sisse–peal–alt–alla.

Seotud kõne:

Dialoogioskuste parandamine;
- sarnaste omadustega esemete võrdlemine;
- koostamine lihtne kirjeldus teema;
- lihtlause koostamise oskuse kinnistamine;
- ettepaneku levitamine homogeensete liikmete lisamise teel;
- struktuurselt keerukate lausete valdamine;
- koostamine novellid maali põhjal, maaliseeria, kirjeldused, lihtsad ümberjutustused;
- lihtsate luuletuste päheõppimine.

Parandusõppe 3. periood
(märts aprill mai)

Eesliitega tegusõnade kasutamise oskuse kinnistamine;
- suhteliste omadussõnade moodustamise oskuse tugevdamine; omastava omadussõna kasutamine; täienditega omadussõnade moodustamine -onk, -enk;
- antonüümsete sõnade valdamine;
- omadussõnade nimisõnadega kokku leppimise oskuse tugevdamine;
- eessõnade tähenduste laiendamine.

Seotud kõne:

Kõne dialoogilise vormi parandamine;
- ettepanekute levitamine;
- pildi, pildiseeria põhjal jutu koostamine;
- jutukirjelduse koostamine, ümberjutustamine;
- keerukate lausete konstruktsioonide valdamine.

Frontaaltundide läbiviimine eeldab logopeedilt töö organiseerimist õpetajatega, et lapsed logopeedilisteks tundideks ette valmistada ja pärast tunde seda materjali harjutada. Igat liiki tööd ehitatakse üles kuu jooksul 3-4 leksikaalse teema raames. Tööliigid kavandatakse üldise didaktilise põhimõtte alusel: lihtsast keerukani.

Teemade ligikaudne jaotus kuude lõikes:

· September: " Lasteaed", "Sügis", "Kehaosad", "Pesutarbed".

· Oktoober: “Puu- ja juurviljad”, “Maja ja selle osad”, “Rõivad”, “Kingad”.

· November: “Mööbel”, “Nõud”, “Mänguasjad”.

· Detsember: “Lemmikloomad”, “Toit”, “Talv”.

· Jaanuar: " Uus aasta", "Metsloomad", "Linnuliha".

· Veebruar: “Metslinnud”, “Post”, “Armee päev”.

· aprill: “Linn”, “Transport”, “Elukutse”, “Putukad”.

· Mai: “Mets”, “Põld”, “Niit”.

Leksikaalseid teemasid arvestavate frontaaltundide läbiviimine eeldab suur kogus visuaalne materjal. Need on teemapiltide komplektid, didaktiliste mängude juhendid, süžeepildid, mannekeenid, mänguasjad, esemed...

Rääkides frontaalharjutustest, tuleb märkida etappide tähtsust.

Tund algab korraldusliku hetkega, selle eesmärk on koguda laste tähelepanu ning juhtida nad tunni teema ja eesmärgini. See hõlmab harjutusi tähelepanu ja mälu arendamiseks.

Kordamise teine ​​etapp peaks olema orgaaniliselt seotud uue materjaliga.

Kolmas etapp on hariv.

Neljas etapp on uue materjali järjekindel konsolideerimine.

Viies etapp on õppetunni tulemus. Siin saab iga lapse kohta anda diferentseeritud hinnangu või harjutuse, mis kinnitab veel kord, et tegevus on oma eesmärgi saavutanud.

SÜGIS

Teema “Sügis” (tund nr 1)

Eesmärgid:


- ainsuse ja mitmuse nimisõnade praktiline kasutamine;
- deminutiivse sufiksiga nimisõnade kasutamine;
- luuletuse päheõppimine.

Varustus: puu lehed.

Tunni edenemine

1. Korralduslik hetk:"See, kellel on laual punane paber (roheline, kollane), istub."

2. Sissejuhatus teemasse:„Mis leht sul on? Ja sina? Jah, lehed on erinevat värvi, need on värvilised. Millised lehed meil on? (Mitmevärviline.) Ütleme lehtede kohta valjult, vaikselt, sosinal.

Logopeed esitab mõistatuse: “Põllud on tühjad, maa läheb märjaks, vihma sajab. Millal see juhtub? (Sügis)." “Kuidas sa tead, et sügis kõnnib akna taga? (Tibutab, puhub tuul, lehed langevad, linnud lendavad lõunasse, lapsed panevad jalga soojad joped ja saapad...).

Kui puude lehed on kollaseks muutunud,
Kui linnud on lennanud kaugele maale,
Kui taevas on sünge, kui sajab vihma,
Seda aastaaega nimetatakse sügiseks!

Telefon heliseb, ütleb päkapikk haldjamaa Päkapikud. Ta teatab, et sügis on ka neile kohale jõudnud, ja annab lastele ülesande. Nende riigis on kõike väikest ja väikest ning seetõttu kutsutakse kõike hellitavalt. Aga? Lapsed peaksid seda ütlema:

vihm - vihm - vihma rohi - muru
päike - päikesepilv - pilv - pilv
leht - leht - voldik oks - oks
mets - väike metsa - väike metsatuul - tuul - väike tuul

Kehalise kasvatuse minut.

Lehtede langemine, lehtede langemine, lehed käes, vaheldumisi kätega vehkides,
Kollased lehed lendavad, kahe käega,
Nad kahisevad jalge all kükitama,
Ja nad lendavad, lendavad, lendavad... viska lehti põrandale.

5. Nimisõnade mitmuse moodustamine. Mäng "Üks ja mitu".

lomp - lombid leht - lehed puu - puud
haru - oksad pilv - pilved lind - linnud
lill - lilled vihm - sajab

6. Mälu arendamine. Luuletus:

Vihm, vihm, miks sa kallad, kas sa ei lase meil jalutama minna?
- Sellepärast ma lähen hommikul, teil on aeg sügist tervitada!

7. Tunni kokkuvõte. " Mis aastaajast te rääkisite?"

Teema “Sügis” (tund nr 2)

Eesmärgid:

Sõnavara laiendamine teemal “Sügis”;
- objektide tunnuste nimetamine, relatiivsete omadussõnade sõnavara aktiveerimine;
- peenmotoorika arendamine.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment."Nimeta sügise märke." Lapsed seisavad ringis, ühe lapse käes vahtraleht, mis tähendab, et ta peaks mängu alustama – nimeta mis tahes sügise märk, misjärel antakse leht edasi ükskõik millisele teisele lapsele.

2. Peenmotoorika arendamine. Harjutus "Rohi, põõsas, puu".

3. Suhteliste omadussõnade moodustamine. Logopeed kutsub lapsi koguma kimpu sügisesed lehed(lehed on põrandal). "Kujutame ette, et oleme sees sügisene mets. Lehed on nii ilusad, et tahaks neist kimpu koguda. Millise lehe tahaksid oma kimpu panna? Mis puust see leht pärit on? (Kasest.) Mõelge, helistage: kase leht - kask (vaher, pihlakas, tamm). “Vaadake, lehti langeb aina rohkem ja rohkem. Kuidas saab seda ühe sõnaga öelda? (Lehede langemine)."

4. Motoorika arendamine. Harjutus "Lehe kukkumine" viiakse läbi:

Lehtede langemine, lehtede langemine, vaheldumisi kätega vehkides,
Kollased lehed lendavad, kahe käega,
Nad kahisevad jalge all kükitama,
Ja nad lendavad, lendavad, lendavad... keeruta ringi ja istu maha.

5. Omadussõnade sõnavara laiendamine.«Sügisel lehed vahetuvad, need pole üldse suvelehtede moodi. Kuid mitte ainult lehed pole muutunud, vaid kõik ümberringi on muutunud. Mäng "Kõige tähelepanelikum".

Milline on muru? - kollane, kuivanud, kuiv ...
Milline on taevas? - hall, sünge, madal ...
Milline tuul oli? - külm, karm, tormakas ...
Milline vihm sellest sai? - sagedane, külm, vihmane...

6. Materjali kinnitamine. Mäng "Lehede kukkumine". Rühmas on põrandal 3-4 rõngast - need on lombid. Igaühe kõrval on pilt puust: kask, tamm, pihlakas, vaher. Lastel on nende puude lehed. Märguande peale lendavad lapsed – “lehed” kuhu iganes tahavad, teise märguande peale peavad kogunema oma puu juurde, kelle meeskond on kiirem. „Mis puust sa pärit oled? (Vahtrapuult.) Mis lehed sa siis oled? (Vahter.)". Siis lendavad lehed uuesti, lebavad maas ja jäävad magama. Logopeed vahetab puude pilte.

7. Tunni kokkuvõte.„Mis mängu me mängisime? (“Lehede langemine”) Millal lehed langevad?”

Teema “Sügis” (tund nr 3)

Eesmärgid:

Sõnavara laiendamine teemal “Sügis”;
- sidusa kõne arendamine;
- peenmotoorika arendamine.

Varustus: puulehed, teema, teema pildid.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment.“Kellel vahtraleht (kask, pihlakas, tamm) laual, istub. Korja kaselehti. Milliseid lehti sa korjasid?"

2. Peenmotoorika arendamine. Harjutus "Muru, põõsas, puu, tuul raputab oksi."

3. Mõtlemise arendamine. Mõistatused:

Siin ta raputab puud
Ja röövel vilistab,
Siin on viimane leht maha rebitud
Ja see keerleb ja keerleb (tuul).

Kõndisin üle taeva
Päike on sulgunud,
Ainult päike peitis end
Ja ta puhkes nutma (Cloud).

Lehed langevad, linnud lendavad minema. Millal sajab vihma? (Sügisel.)

4. Sidusa kõne arendamine (jutu koostamine). Pilte “sügisest”, “taevast pilvedes”, “pilve tagant piiluvad päikese servad”, “vihm”, “lombid teel”, “puud kuldses peakattes”, “langevate lehtedega puu ", "lendavad" kuvatakse tahvlil. linnuparv." Iga pildi kohta koostavad lapsed lause (“peate pildi kohta midagi ilusat ütlema”).

Sügis on kätte jõudnud. Taevas on kaetud pilvedega. Päike paistab taevasse harva. Sageli sajab külma vihma. Teedel on lombid. Puude lehed muutusid värviliseks. Lehed on langema hakanud. Linnud lendavad lõunasse (soojemasse kliimasse).

Logopeed teatab, et lastel on sügisest hea lugu, ja kutsub lapsi seda uuesti kordama. Üks laps räägib kolmest esimesest pildist, teine ​​- teisest kolmest pildist, kolmas - ülejäänutest.

Kehalise kasvatuse minut.

Väikesed lehed istuvad vaikselt istus maha
Silmad suletud, magama jäänud, korda
Järsku lendas sisse rõõmsa tuul müraga, jooksmine, keerlemine
Ja iga leht tahtis jalutama minna.
Tuul lakkas puhumast, lehed olid maapinnale surutud, istus maha

6. Nad kuulavad veel mitut lugu: lapsed jutustavad ketis, pool juttu koos, üks täielikult.

7. Tunni kokkuvõte. Hinnake laste lugusid.

MEIE KEHA

"Meie keha" (tund nr 1)

Eesmärgid:

Ruumilise orientatsiooni arendamine;
- sõnastiku laiendamine teemal “Meie keha”;
- deminutiivse tähendusega sõnade praktiline kasutamine;
- tähelepanu ja mälu arendamine.

Varustus: geomeetrilised kujundid, vann, nukk, kruus.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment. Mehe laotamine geomeetrilistest kujunditest logopeedi juhiste järgi: “Pane ovaal, ovaali peale ring, ovaali alla kaks pulka, ovaali paremale ja vasakule küljele pulk, nii et nad on peal. Kelle sa said? (Väikemees.) Mis tal on? (Pea, torso, jalad, käed.) Kõik tehakse vaibal istudes.

2. Sissejuhatus teemasse. Lapsed seisavad ringis. Logopeed ütleb ülesanded, lapsed kuulavad ja täidavad neid. Ülesanded: "Tõstke jalg üles, langetage jalg. Tõstke mõlemad käed üles, langetage käed. Puudutage kõhtu ja rindkere. Kraapige selga, kallutage pead ette. Pilgutage silmi. Miks me vajame silmi? (Vaata.) Puudutage oma kõrvu. Miks me vajame kõrvu? (Kuula.) Puudutage oma nina. Miks me vajame nina? (Nõustage, hingake.)

Nimisõnade deminutiivsete vormide moodustamine.

Logopeed ütleb: “Ma tõin nuku. Kas ta näeb välja inimesena? Kas tal on samad kehaosad? Jah, ainult väikesed. Seetõttu kutsume neid väga hellalt. Nüüd vannitame nukku." Asetage alasti nukk vanni ja kastke seda kruusi sooja veega. „Sasha, vala nukule vett pähe. Mida sa teed? "Kastan pead (õlad, selg, jalad, käed, peopesad, põlved, kannad, sõrmed, nägu, kõht ...)." Nukk pesti ja mässiti rätiku sisse.

4. Kehalise kasvatuse minut."Nukk "puhkab" praegu ja me puhkame." Kõik tõusevad püsti. Mäng "Segadus". Logopeed teatab, et nüüd ütleb ta üht ja teeb hoopis midagi muud. Peate väga hoolikalt kuulama ja tegema seda, mida palutakse. Hoiatab, et püüab lapsi segadusse ajada. Näiteks palub ta lastel kõhtu näidata, ise aga katsub nende kõrvu...

5. Mälu arendamine. Logopeed soovitab õppida lastesalmi ja seejärel sealt leida magusad sõnad: nägu, silmad, põsed, suu, hammas.

Vesi, vesi, pese mu nägu.
Nii et teie silmad säravad, põsed lähevad punaseks.
Nii et suu naerab, nii et hammas hammustab.

6. Tunni kokkuvõte. Paluge 2-3 lapsel lastesalm peast ette lugeda.

Kehalise kasvatuse minut.

Nad trampisid jalgu ja plaksutasid käsi.
Nad pilgutasid silmi ja hüppasid ringi.

Nimisõnade deminutiivsete vormide moodustamine.

Tahvlile kuvatakse 4 portreed. “Mis väike mees siin on? - Rõõmsameelne (kurb, vihane, üllatunud). Kuidas sa teada said? "Suu naeratab, kulmud on kerkinud (silmad on suured, suu on ümmargune...)."

5. Nimisõnade kokkuleppimine arvsõnadega. Logopeed juhib laste tähelepanu sellele, et meil on sama palju kehaosi, aga me räägime näiteks erinevalt: üks nina, üks kael. Ta küsib, mida saab meie keha kohta öelda:

Üks? - nina, suu, lõug, pea tagaosa, otsmik, kõht.
Üks? - kael, nina sild, selg, pea, rind.
Kaks? - kõrv, silm, põlv, küünarnukk.
Kaks? - käed, jalad, kulmud, põsed, ninasõõrmed, kannad, peopesad.
Palju? - juuksed, sõrmed, hambad, ripsmed, küüned.

Õppetunni kokkuvõte.

KÖÖGIVILJAD

Teema “Köögiviljad” (tund nr 1)

Eesmärgid:

Sõnavara laiendamine teemal “Köögiviljad”;
- fraaside kasutamise harjutamine;
- juurvilja üldkontseptsiooni kujundamine;
- peenmotoorika arendamine.

Varustus: pilte "köögiviljadest", päris köögiviljadest või mannekeenidest.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment."See, kellele ma ütlen sõna "palun", istub maha.

2. Peenmotoorika arendamine. Harjutus "Rusikas - peopesa".

3. Sissejuhatus teemasse. Logopeed küsib lastelt mõistatusi:

Tüdruk istub vanglas,
Ja palmik on tänaval. (Porgand)
Sada riietust ja kõik ilma kinnitusteta. (kapsas)

Mida nad maast välja kaevasid,
Praetud, keedetud?
Mida me siis küpsetasime?
Kas nad kiitsid sind? (kartul)

Aiapeenar on pikk ja roheline.
Kas see on purgis kollane ja soolane? (kurk)

Kõik pildid kuvatakse tahvlil. Nad helistavad uuesti. Kus nad kasvavad? “Kõik need on köögiviljad, kasvavad aias, aias, mullas või põõsas. Milliseid köögivilju sa veel tead? Anname neile nimed ja paneme pildid tahvlile. Tahvlil on kaks sümbolit. Peame välja mõtlema, millised köögiviljad kasvavad maa sees ja millised aias peal.

4. Kehalise kasvatuse minut. Mäng "Tipud ja juured".

Meenutame muinasjuttu “Tipud ja juured”. Vanaisa ja karu siluett (alates lauateater) asetame need ruumi erinevatesse otstesse. Keset “köögiviljaaeda” on suur vits, milles “juurviljade” pildid. Oleme nõus, vanaisale kogume toppe ja karule juurikaid. Mäng algab: lapsed kõnnivad, kui neile antakse märku, võtavad nad aiast suvalise köögivilja ja määravad, kellele see viia. Nad kontrollivad, kas köögiviljad on õigesti üle antud.

5. Nimisõnade fraaside moodustamine tegusõnadega. Logopeedi ja laste vestlus saagikoristusest. «Sügisel korjavad inimesed enda kasvatatud saaki kokku. Köögiviljad on väga erinevad, seetõttu koristatakse neid erineval viisil.

· Millised köögiviljad välja tõmmatakse? (Porgand, kaalikas, redis, peet...)

· Milliseid köögivilju kaevatakse? (Kartul...)

· Milliseid köögivilju korjatakse? (kurgid, tomatid, paprika...)

· Milliseid köögivilju lõigatakse? (Suvikõrvits, kõrvits...)

· Milliseid köögivilju lõigatakse? (Kapsas...)

Logopeed saab lastelt vastuseid nagu: “tõmbavad porgandeid välja, kaevavad kartuleid...”.

6. Tunni kokkuvõte.„Millest nad tunnis rääkisid? Kus köögiviljad kasvavad?

Teema “Köögiviljad” (tund nr 2)

Eesmärgid:

Sõnastiku aktiveerimine teemal “Köögiviljad”;
- omadussõna kokkulangevus nimisõnaga soos;
- lihtsa ettepaneku koostamine;
- peenmotoorika, tähelepanu, mälu arendamine.

Varustus: tõelised köögiviljad, pildid, sümbolid, juurviljamannekeenid.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment. Mäng "Kui kuulete nime, plaksutage käsi."

2. Peenmotoorika arendamine. Harjutus "Vihm".

Vihm, vihm, mida sa kallad, rütmiline koputamine lauale
Kas sa ei lase meil jalutama minna? nimetissõrmed

3. Materjali kinnitamine. Logopeed loeb luuletuse:

Aias on palju peenraid, on kaalikat ja salatit.
Seal on peet ja herned,
Kas kartul on halb?
Meie roheline aed toidab meid terve aasta.

Tahvlile pannakse köögiviljade pildid, lapsed panevad neile nimed ja tugevdavad mõistet "köögiviljad". Järgmiseks punased, rohelised triibud, kollast värvi ja lastel palutakse köögivilju värvi järgi sorteerida.

4. Lihtlause koostamine. Mäng "Köögiviljade teekond". Toolidele asetatakse punased, kollased, rohelised vankrid. Köögiviljad (pildid või mütsid) aias. Märguande peale teevad lapsed pilte (või panevad mütsid pähe) ja iga “köögivili istub” vastavalt oma värvile vankrisse. Nad lähevad: tšuh-tšuh-tšuh. Kohale jõudes peame end väljumisel dirigendile tutvustama. Dirigent: "Kes sa oled? - Ma olen punane porgand. Olen roheline kurk jne.

5. Omadussõnade kokkuleppimine nimisõnadega soos. Sõnaline harjutus "Millisele köögiviljale ma mõtlen?"

Laual on tomatid, peet, kaalikas. Logopeed: "Ring... Ring..."
Laual - kapsas, kurk, sibul. Logopeed: "Roheline... Roheline..."
Laual - kurk, porgand, suvikõrvits. Logopeed: "Pikk... pikk..."

Mäng "Skaudid".

Uurige köögiviljade maitset. Köögiviljad lõigatakse alusele tükkideks. "Kuidas sa tead, kuidas need maitsevad? Mis sibul? Kontrollime kohe." Kahele või kolmele lapsele antakse sibul proovida ja palutakse öelda, mis neile meeldib? (Sibul on mõru, porgand ja kaalikas on magus, tomatid on hapud.)

7. Materjali kinnitamine. Mäng "Mõistatused". Üks laps tuleb välja ja paneb korvi köögivilja (lapsed ei peaks nägema, mida ta sisse pani). Ütleb: "Arva ära, mis mu korvis on? See on köögivili, see on ümmargune, punane, hapukas, kasvab põõsa peal jne.

8. Tunni kokkuvõte.„Millest nad rääkisid? Kuidas maitsevad köögiviljad?

Teema “Köögiviljad” (tund nr 3)

Eesmärgid:

Sidusa kõne arendamine, komponeerimine kirjeldav lugu vastavalt skeemile;
- mitmuse nimisõnade praktiline kasutamine;
- omadussõnade sõnavara laiendamine ja aktiveerimine.

Varustus: diagramm, värvi ja kuju sümbolid.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment. Mäng "Üks ja mitu". "Mul on kurk ja aias kasvavad kurgid."

Suvikõrvits - suvikõrvits, uba - oad, squash - squash,
tomat - tomatid, baklažaan - baklažaanid.

2. Omadussõnade sõnavara laiendamine. Mäng "Kes ütleb kõige rohkem sõnu?"

Paneme välja kurgi, selle kõrval on ovaal ja roheline pabeririba. Lapsed moodustavad lause. "Ovaalne, roheline kurk." Logopeed soovitab meeles pidada, kuidas kurk maitseb (magus, soolane). Nad kordavad uuesti lauset: "Kurk on ovaalne, roheline, magus." "Mis tunne see on?" (Kõva, külm.) "Kurk on ovaalne, roheline, magus, kõva." Nad lugesid sõnu kokku, selgus, et kurgi kohta tuli neil 4 sõna. Logopeed soovitab ise öelda, aga kaalika, porgandi kohta... (Naeris on ümar, magus, kollane, kõva, küps, toores, maitsev...)

PUUVILJAD

Teema “Puuviljad” (tund nr 1)

Eesmärgid:

Sõnavara laiendamine teemal “Puuviljad”;
- üldkontseptsiooni kujundamine;
- mitmuse nimisõnade praktiline kasutamine;
- tähelepanu ja mälu arendamine.

Varustus: puuviljade pildid, maal “Puu vaasis”, lõikepildid “õun”.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment."Mis see on?" Logopeed paneb tahvlile pilte puuviljadest. Lapsed laulavad ja nimetavad neid individuaalselt (õun, pirn, apelsin, mandariin, banaan, virsik, ploom, kirss...). “Kus nad kasvavad? Mille peal nad kasvavad? Nad teevad üldistuse: "Seda kõike nimetatakse ühesõnaga "puuvili".

2. Sissejuhatus teemasse. Mäng "Millise puuvilja unustasite nimetada?" Lastele näidatakse kaussi puuviljadega ja logopeed nimetab kõik puuviljad peale ühe. Lapsed peavad ära arvama, millise puuvilja unustas õpetaja nimetada.

3. Nimisõnade mitmuse moodustamine. Mäng "Üks - mitu". Pildid on näidatud. Lapsed helistavad paarides:

Apelsin - apelsinid, banaan - banaanid,
mandariin - tangeriinid, ploom - ploomid,
virsik - virsikud, õun - õunad.

4. Peenmotoorika arendamine(tehtud seistes):

See sõrm raputab ploomi.
See sõrm kogub ploome.
See kannab nad koju.
See aga valgub välja.

5. Omastava asesõnade kasutamine.Mängu harjutus. Lastel on pildid puuviljadest. Esiteks kutsutakse lapsi välja tulema piltidega, mille kohta saate öelda "minu" - apelsin, mandariin, banaan, sidrun, virsik; "minu" - ploom, kirss, pirn; "Minu" on õun.

6. Taju ja ruumimõistete arendamine. Logopeed kutsub lapsi meisterdama väljalõigatud piltidest õuna. Teekonnal esitatakse individuaalselt küsimusi: “Mida sa peaksid saama? Mitmeks tükiks on teie õun lõigatud? Mis värvi?"

7. Mälu arendamine.Õppige mõistatus õuna kohta.

Sama rusika, punase tünniga,
Kui näpuga jooksutada, on see sile, aga kui hammustada, on see magus. (Õun)

8. Tunni kokkuvõte. " Millest nad tunnis rääkisid? Kus viljad kasvavad?

Teema “Puuviljad” (tund nr 2)

Eesmärgid:

Sõnastiku aktiveerimine teemal “Puuviljad”;
- deminutiivse tähendusega nimisõnade praktiline kasutamine;
- harjutus suhteliste omadussõnade moodustamiseks.

Varustus: puuviljade mannekeenid, klaaside kontuurid, puuviljade šabloonid.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment. Klassipääs – korda mõistatust õuna kohta.

2. Sissejuhatus teemasse. Logopeed toob korvis mannekeenid puuviljad ja lapsed võtavad need ükshaaval korvist välja ja helistavad: "Sain õuna, sain apelsini." "Mida Sasha ja Olya said?" - "Sasha võttis välja õuna ja Olya apelsini." "Mida ma korvi tõin?" - "Puuviljad".

3. Nimisõnade deminutiivsete vormide moodustamine. Mäng "Suur - väike" (pallimäng). Logopeed nimetab vilja ja viskab lapsele palli. Laps peab sama vilja hellitavalt nimetama ja palli logopeedile tagasi andma (õun - õun, kirss - kirss, apelsin - apelsin...).

4. Puudutuse ja esitluse arendamine. Mänguharjutus "Mida sõrmed ütlesid?" Lapsed leiavad puuvilju katsudes. "Kuidas sa teadsid, et see on virsik?" - "Tal on triip, küljel mõlk."

5. Kehalise kasvatuse tund peenmotoorika arendamiseks.(Vt õppetund nr 1.)

6. Nimisõna muutmine omadussõnaks. Logopeed ja lapsed uurivad, mida saab puuviljadest valmistada (kompott, marmelaad, moos, salat, hoidised, mahl, pirukad...).

Õuntest saab teha õunamoosi, apelsinidest apelsinimoosi, virsikutest virsikumoosi, kirssidest kirsimoosi, ploomidest ploomimoosi...

7. Materjali kinnitamine. Mänguharjutus “Valmistame puuviljamahla”. Lastele pakutakse erinevate puuviljade klaaside piirjooni ja šabloone. Peate klaasile jälgima puuvilja piirjooni. "Mis puuvilju teil on?" - "Õun". "Millist mahla sa tegid?" - "Õun".

8. Tunni kokkuvõte.„Millest nad tunnis rääkisid? Millest mahla tehti? Millist mahla me täna valmistasime?”

Teema “Puuviljad” (tund nr 3)

Eesmärgid:

- sõnastiku aktiveerimine teemal “Puuviljad”;
- suhteliste omadussõnade praktiline kasutamine;
- sidusa kõne arendamine: õppida kirjutama mõistatusi puuviljade kohta;
- sõrmede peenmotoorika arendamine.

Varustus: pildid visuaalse gnoosi arendamiseks, Carlsoni mänguasi, klaaside kontuurid, millele on joonistatud puuviljad, puuviljade mannekeenid.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment. Sõna "puu" eraldamine paljudest teistest sõnadest. Logopeed nimetab erinevaid sõnu ja sõna “vili” peale plaksutavad lapsed käsi.

Peenmotoorika arendamine.

Aias murul kõnnib siil, pöidlad pihus
Komistab tihvtide otsa ülespoole suunatud sõrmed - "siil"
Pirn, ploom, mis tahes puuvili, sõrmed painduvad
Mida ta puu alt leiab? ilma esimest positsiooni muutmata
Ja kingitusega rikastele mõlema peopesa sõrmed “jooksevad” üle laua
Naaseb siilide juurde.

3. Visuaalse gnoosi arendamine. Lastele jagatakse kaardid, millel puuviljade piirjooned katavad teiste esemete piirjooned. Iga laps peab ära arvama, milline “puuvili on tema kaardile peidetud”.

4. Suhteliste omadussõnade praktiline kasutamine. Carlson tuleb külla ja palub teda millegi maitsvaga kostitada. Nad pakuvad talle puuviljamahlad. Lapsed valivad mis tahes klaasi mahla ja ravivad Carlsoni. „Ma kostitan sind pirnimahlaga.
Ja mina - ploom."

5. Kehalise kasvatuse minut. Carlson tänab lapsi maiuse eest. Logopeed kutsub teda vaatama, kuidas lapsed saavad mängida mängu “Kelle hääl see on?” Lapsed seisavad ringis, üks laps suletud silmadega ringis.

Mängime natuke ringides käima
Saame teada, kuidas te kuulate
Proovi arvata mine ringi keskele
Uurige, kes teile helistas. ringist välja tulles
Logopeedist puudutatud laps hüüab juhi nime.

6. Sidusa kõne arendamine (mõistatuste kirjutamine). Tee mõistatus. Logopeed räägib lastele, et täna õpivad nad puuviljade kohta mõistatusi kirjutama. Näidis esitatakse. Logopeed paneb korvi banaani ja ütleb: “Mul on korvis puuvili. See on pikk, kollane, maitsev, magus, sile. Ahvid armastavad teda väga." Järgmiseks mõtlevad lapsed välja mõistatused.

Õppetunni kokkuvõte.

MAJA JA SELLE OSAD

Kehalise kasvatuse minut.

Terve päeva siin ja seal, rusikas rusikale koputamine
Kostab kõva koputus.
Ehitame maja, suurt maja, käed külgedele, üles
Ja veranda ja korstnaga, käed rinnal, üles
Kaunistame maja värvida
Me paneme lipu tippu, lipp sõrmedel
Nad hakkavad elama selles majas pane peopesad pea juurde, seejärel rusikad
Jänku karu ja elevandiga, käed ette, peopesad koos

4. Keeruliste sõnade moodustamine.“Majad erinevad mitte ainult materjali poolest, millest need on valmistatud, vaid ka kõrguse poolest. Milliseid maju seal on? "Madal, kõrge, kõrge." Logopeed ütleb, et elab kahekorruselises majas. Ta elab kahekorruselises majas. "Mis majades sa elad?" Lapsed mäletavad, mitu korrust nende majas on ja moodustavad logopeedi abiga sõnad: kolmekorruseline, neljakorruseline, viiekorruseline...

5. Tunni kokkuvõte. Kodutöö: vaata ja loe kokku, mitu korrust sinu majas on. Mis materjalist see tehtud on?

Kehalise kasvatuse minut.

Jookseme trepist üles ja loeme korruseid, paigal jooksmine
Üks korrus, kaks korrust, kolm, neli, kohale hüppamine
Oleme korteris. pööra ümber

5. Eessõna kasutamine vahel. "Kojasoojendus uues majas." Lapsi kutsutakse aitama asustada uusi elanikke uude koju. Lapsed panevad igale korrusele kolm mänguasja. Järgmiseks peate ütlema, kes majutati esimesele, teisele, kolmandale korrusele. Aga kõigepealt tuleb rääkida esimesest ja kolmandast korterist ning siis teisest. Näiteks: „Ma hõivasin esimese korruse. Esimeses korteris elavad nüüd koerad, kolmandas Tšeburaška.
Ja nende vahel, teises korteris, on krokodill Gena jne.

6. Tunni kokkuvõte.

RIIDE

Teema “Riietus” (tund nr 1)

Eesmärgid:

Sõnavara aktiveerimine ja laiendamine teemal “Riietus”;
- iseseisvalt küsimuste esitamise oskus;
- omastavate nimisõnade valdamine;
- tähelepanu, mälu, mõtlemisprotsesside arendamine.

Varustus: teema- ja väljalõigatud pildid, millel on kujutatud riided, nukud, nukurõivad.

Tunni edenemine

1. Korralduslik hetk:"Las see, kellel on punane särk (sinised lühikesed püksid, roheline kleit, valged sukkpüksid jne), istub."

2. Peenmotoorika arendamine. Harjutused sõrmedele “Kinnaste kätte panemine”: masseerige iga sõrm küünest kuni aluseni, kõigepealt ühel, seejärel teisel käel, alustades väikesest sõrmest.

3. Sissejuhatus teemasse. Laste ette on välja pandud kaks nukku – üks riides ja teine ​​lahti. Logopeed esitab küsimusi: “Mille poolest need nukud erinevad? Miks on inimesel riideid vaja? Kuvatakse teemakohased objektipildid ja neile antakse nimed. Tehtud on panna nimed riietele, mida piltidel ei ole. "Kuidas me saame neid objekte ühe sõnaga nimetada? (Riie)".

4. Vaimsete protsesside areng. Mäng "Jäta meelde ja nimeta järjekorras." Lastele pakutakse meeldejätmiseks 5-6 pilti riideesemetest, seejärel tuleb need ilma visuaalse toetuseta loetleda. Valikud:

1) Lapse ette kuvatakse mitu objektipilti. Logopeed loetleb need ühtki nimetamata. Laps peab kindlaks määrama, millisele pildile nime ei antud.

2) Last kutsutakse ühe pildi võrra rohkem kui tema ette kuvatakse. Ta peab kindlaks tegema, milline pilt puudub.

5. Kehalise kasvatuse minut.“Need tüübid, kes tulid lühikestes pükstes (T-särgid), hakkavad ringi käima. Need poisid, kes kannavad särki, hüppavad. Tüdrukud, kes tulid kleitidega, istuvad maha.

6. Omastava asesõnade kasutamine. Logopeed kutsub lapsi üles valima esitatud teemapiltide hulgast need, mille kohta saame öelda:

Minu oma on kasukas, jope, pluus, seelik, särk jne;
Minu oma on sundress, ülikond, kampsun, jope, vihmamantel jne;
Minu omad on püksid, lühikesed püksid, sokid, sukkpüksid, labakindad jne;
Minu oma - kleit, mantel, aluspesu.

7. Taju ja ruumimõistete arendamine. Mäng "Lisa pildid". Igale lapsele antakse välja lõigatud pilt teemal “Riietus”. Ta peab selle pildi kokku koguma ja sellel kujutatud objektile nime andma.

8. Mäng "Arva ära, mida ma soovisin." Logopeed pildistab riideeset seda lastele näitamata ning lapsed püüavad suunavate küsimuste abil rõivaeset ära arvata. Lapsest, kes arvab esimesena, saab mängu juht.

9. Materjali kinnitamine. Mäng "Aitame Oljat ja Koljat." "Peame Olya ja Kolja jaoks reisiks asjad pakkima. Siin on Olini kohver ja see on Colini kohver. Iga laps võtab ühe eseme ja määrab, kelle riided see on ja kelle kohvrisse see tuleb panna. "See kleit on Olya jaoks, Olya kleit. See on Kolya kampsun, Colini kampsun.

10. Tunni kokkuvõte.„Millest nad täna rääkisid? Milleks riided on?

Teema “Riietus” (tund nr 2)

Eesmärgid:

Sõnastiku laiendamine ja aktiveerimine,
- rõivaosade nimetuste praktiline kasutamine;
- nimisõnade deminutiivsete vormide moodustamine;
- fraaside harjutamine, kasutades akusatiivis nimisõnu.

Varustus: ainekaardid

Logopeedilised tunnid- jaotis märkustega rühma-, frontaal-, individuaalsete logopeediliste ja logorütmikatundide, samuti integreeritud tundide, meistriklasside kohta ebatavalised meetodid koolitust. Oleme kindlad, et siia postitatud materjalid on huvitavad ja informatiivsed mitte ainult lastespetsialistidele õppeasutused, aga ka vanematele, kes näitavad üles siirast huvi oma lapse arengu vastu.

Siin jagavad oma teadmisi kogenud spetsialistid ning alustavatel logopeedidel aitavad esitatud märkmed tunde õigesti ja lõbusalt planeerida.

Tunnid logopeediga. Materjalid ja märkmed.

Sisaldub jaotistes:
Sisaldab jaotisi:
  • Helid. Helide eristamine ja automatiseerimine. Hääliku häälduse korrigeerimine
Gruppide kaupa:

Kuvatakse väljaanded 1-10 7309-st.
Kõik jaotised | Logopeedilised tunnid

Sihtmärk: Sidusa kõne arendamine. Paranduslik – õpetlik ülesandeid: Ideede laiendamine ja selgitamine raamatukogu ja raamatukoguhoidja elukutse kohta. Teemakohase sõnaraamatu laiendamine ja aktiveerimine (raamatukogu, raamatukoguhoidja, lugemissaal, tellimine, riiulid, blankett, raamatuhoidla...

Kokkuvõte logopeedilisest tunnist “Looduse sahver. Inimeste tööd sügisel" Abstraktne logopeediline seanss sellel teemal"Looduse sahver. Inimeste tööd sügisel" Sihtmärk: tutvustame lastele juurviljade, seente, marjade ja sügise tööjõu mõistet. Ülesanded: korrigeeriv – hariv: - õpetage lapsi moodustama deminutiividega nimisõnu...

Logopeedilised tunnid - logopeediliste tundide kokkuvõte teemal “Hilissügis”

Logopeedilise tunni kokkuvõte Teema: "Hilissügis" (frontaalne logopeediline tund keele leksikaalsete ja grammatiliste vahendite kujunemisest) Kasvatuslikud eesmärgid: - kinnistada ja täpsustada laste teadmisi sügisest, sügisestest muutustest looduses; - laiendada ja intensiivistada...

Pildikogu "MAAM-pildid"

Kokkuvõte logopeedilisest tunnist “Riietus. Kingad. Mütsid" Logopeedilise tunni kokkuvõte teemal „Riietus. Kingad. Mütsid". Eesmärk: "Moodustada kõne leksikaalne ja grammatiline struktuur teemal "Riietus. Kingad. Mütsid"". 1. Parandus- ja kasvatustöö: - harjutage nimisõnade kokkusobitamist omadussõnadega; - harjutada...

Seeniorlogoteraapia rühma tunni “Riietus” kokkuvõte Teema: "Riided" vanem rühm(logoteraapia) Korrigeerivad kasvatuslikud eesmärgid: teemakohase sõnavara laiendamine ja aktiveerimine. Parandage kõne grammatilist struktuuri, õppige moodustama kvaliteetseid omadussõnu; õppige kokku leppima nimisõnade soo, arvu, ...

GCD kokkuvõte logorütmidest "Toit""Toit". GCD kokkuvõte logorütmika kohta GCD edenemine: Logopeed: Tere, lapsed. Täna räägime toidust. Nüüd saate nimetada, mida teile meeldib süüa. Didaktiline mäng"Püüa kinni ja nimeta" Logopeed: kuidas seda ühe sõnaga nimetada? Lapsed: Tooted...

Logopeedilised tunnid - IKT tehnoloogiaid kasutavate logopeediliste tundide kokkuvõte “Puuviljad, juurviljad, marjad”

“Puuviljad, köögiviljad, marjad” ülevaade. Eesmärk: kinnistada laste teadmisi puu-, juur- ja marjadest. Eesmärgid: - teemakohase sõnavara laiendamine, rikastamine ja aktiveerimine; - kinnistada nimisõnade mitmuse moodustamise oskust; - harjutage sugulaste haridust...


Eesmärk: sisendada lastesse hoolivat suhtumist ja austust leiva ja selle kasvatajate vastu; - laiendada laste teadmisi leiva tähtsusest inimese elus; - Tutvustada lastele leiva kasvatamise protsessi; - anda aimu, kuidas leib meie lauale jõudis; Taasta...

Individuaalse logopeedilise tunni kokkuvõte sidusa kõne arendamise teemal “Sügis pargis” Teema: Sügis pargis. Eesmärgid: Parandus- ja õpetus: laiendada lapse arusaama sügisestest looduses toimuvatest muutustest. Täpsustage, rikastage, aktiveerige selleteemalist sõnavara. Täiustage kõne süntaktilist külge (keeruliste lausete koostamine; arusaam ...

Kõne leksikaalse ja grammatilise struktuuri kujunemise logopeedilise tunni ülesehitus Kõne leksikaalse ja grammatilise struktuuri kujunemise logopeedilise tunni ülesehitus. Üldine kõne alaareng on häire, mille puhul normaalse kuulmise ja algselt terve intelligentsusega laps leiab kõik kõnesüsteemi komponendid kujunemata: foneetika,...

Logopeed on väga loominguline elukutse. Igal professionaalil on oma saavutused, huvitavad leiud, eriline lähenemine klassidesse. Logopeed kasutavad häälduse parandamiseks ja lapse kõne kujundamiseks erinevaid tehnikaid.

Palju lapsi koolieelne vanus vajab abi logopeedilt. Lihtsaid hääldusvigu parandatakse edukalt lasteaedade logopeedilistes keskustes ja logopeediga eratundides. Kuid on keerulisi kõnehäireid - alaalia, kogelemine, düsartria, üldine kõne alaareng, mille parandamine nõuab logopeedi, õpetajate ja lapse vanemate väga pikka ja vaevarikast tööd. Raskete kõnepuudega lastele on spetsialiseerunud koolieelsed asutused või tavalasteaedade logopeedilised rühmad. Selliste laste jaoks on oluline mitte ainult häälduse parandamine, vaid ka keele leksikaalse ja grammatilise struktuuri kujundamine, kõne arendamine ning nende ettevalmistamine lugema ja kirjutama õppimiseks. Sellest sõltub edasiõppimise edukus koolis ja sotsialiseerimine ühiskonnas. Vanemad peaksid hoolikalt järgima kõiki logopeedi soovitusi, tegema koos lapsega kodutöid ja harjutusi ning igapäevaselt kinnistama tunnis omandatud oskusi ja teadmisi. Ainult vanemate ja kõigi lapsega töötavate spetsialistide ühised jõupingutused aitavad raskustest üle saada, õpetavad teda õigesti ja kaunilt rääkima ning koolis edukalt õppima.

  • Teie materjali lisamiseks sellesse jaotisse postita postitus oma isiklikus ajaveebis saidi veebisaidil ja lisage jaotise "Kategooriad" alumisele väljale sõnad "Logoteraapiatunnid" (ilma jutumärkideta).

Paljudel lastel esineb helide hääldamise häireid. Levinumad probleemid on tähe heli moonutamine (burr, lisp jne), selle asendamine teisega või raskesti hääldatavate helide väljajätmine. Logopeedilised seansid – olgu siis ise või professionaali juhendamisel – aitavad olemasolevat probleemi kõrvaldada.

Kui logopeeditunnid pole teile mingil põhjusel kättesaadavad, saate lapsega iseseisvalt töötada, kuid järgides teatud soovitusi.

Eelkooliealiste laste jaoks on enim tunnustatud kõne arendamise mänge tõhus meetod erinevate kõnedefektide kõrvaldamine.

Kõneoskuste parandamisele suunatud mäng mitte ainult ei köida last oma lummaga, vaid on ka selle olulise oskuse arendamise meetoditest kõige kasulikum. Mängulises vormis läbiviidavad kõneteraapia tunnid lastele soodustavad kõne arengut, uute sõnade kinnistamist ja häälikute õige häälduse kujunemist. Lisaks tulevane sihtasutus kognitiivne tegevus ja vaimsete võimete arendamine.

Siin on näited peamistest tegevustest, mille eesmärk on arendada laste kõne rikkust:

  • Lause täiendus: suvel on vahtral lehed rohelised ja sügise tulekuga...; Seeni korjame ...-s ja tomateid ...-s jne.
  • Lause lõpetamine: ma tahan….; ma saan…; ma joonistan... jne.
  • Kauba kirjeldus: pastakas – uus, ilus, värviline...; kummel - valge, ilus, suvine...; jõgi – sügav, lai, läbipaistev... jne.
  • Poegadega kodu- ja metsaloomade nimed: kukk, kana, kanad; jänes, jänes, jänesed jne.
  • Suur - väike (laps peab valima pakutava sõna jaoks deminutiivi): vaas - vaas, hiir - hiir, leht - leht jne.
  • Püüdke pall (logopeed viskab palli ja nimetab nimisõna, lapse ülesanne on muuta see omadussõnaks): sügis - sügis, kask - kask jne.
  • Eriarvamuse/nõusoleku väljendamine (tunni ülesanne on arendada lapses väljapakutud mõtte kinnitamise või vaidlustamise oskust oskusega oma arvamust põhjendada): Varsti hakkab sadama - ei, sest taevas pole pilvi. .
  • Sõnamoodustus (pakutud sõnas peate konkreetse heli asendama): orav - kakuke, sam - säga, anna - löök.

Proovige harjutusi teha piltide abil, lapsed armastavad neid väga.

Logopeedilised tunnid kodus

Kõneteraapia seansid lapsega võivad hõlmata:

  • võimlemine artikulatsiooni arendamiseks;
  • mängud kuulmise arendamiseks, onomatopoeesia, logorütmikad;
  • luuletuste ettelugemine ja keeleväänamine.

Peate oma lapsega iga päev töötama, tunni kulgu hoolikalt läbi mõeldes, teda köitma. Kui ta ei ole huvitatud, ei omanda beebi vajalikke oskusi.

Kodus logopeediliste tundide alustamisel peate meeles pidama järgmisi reegleid:

  • Tunni kestust tuleb järk-järgult suurendada. Esimene võib kesta mitte rohkem kui 3–5 minutit.
  • Tegevus peaks olema huvitav ja tekitama lapses õppimissoovi. Te ei tohiks last sundida midagi tegema vastu tema tahtmist, vastasel juhul võib ta harjutuste tegemisest üldse keelduda.
  • Saate korraldada lühikesi tunde, kuid mitu korda päevas.
  • Kui lapsel miski ei õnnestu, ei tohiks te tema peale karjuda. Peame püüdma leida "nulaka keele" põhjuse ja seda parandada.

Sõrmemängud

Lastele mõeldud kõneteraapia tunnid peaksid sisaldama näpumängud, kuna need soodustavad peenmotoorika arengut. Teadlased on juba ammu tõestanud otsest seost käte ja kõneoskuste arendamise eest vastutava ajuosa vahel.

Tekstide õppimine koos sõrmede võimlemine aitab arendada selliseid oskusi nagu:

  1. võime ruumiliselt mõelda ja oma emotsioone väljendada;
  2. kujutlusvõime;
  3. tähelepanu.

Lisaks paranenud kõnele kogeb laps reaktsioonikiiruse kiirenemist. Mänguliselt läbi viidud tunnid aitavad teksti paremini meelde jätta ja kõnet ilmekamaks muuta.

Soovitud tulemuse saavutamiseks peate oma lapsega iga päev koos töötama, kulutades sellele umbes 5 minutit.

Harjutused sõrme motoorsete oskuste arendamiseks:

  • Lill. Peopesad on kokku volditud, sõrmed on suunatud ülespoole. Peopesadest valmistame õienupp, surudes need üksteisele. Laps ütleb valjusti nelikut:
    Päike tõuseb
    Lill avaneb (sõrmed tuleb laiali ajada, kuid peopesad jäävad surutud)
    Päike loojub,
    Lill läheb magama (sõrmed tuleb viia tagasi algasendisse).
  • Kiisu. Peopesad lamavad laual, rusikasse koondatuna. Laps ütleb sõnad "Rusikas - peopesa. Ma kõnnin nagu kass” ja sirutab oma sõrmi, ilma peopesi laua pinnalt tõstmata, ja pigistab neid siis uuesti kokku. Korda harjutusi kolm kuni viis korda.
  • Lind lendab. Käed risti enda ees, peopesad näo poole. Peate pöidlad kokku hoidma. See on "pea" ja peopesad toimivad tiibadena. Peate neid kiigutama ilma sõrmi eraldamata.
    Lind lendas (tiibu lehvitades)
    Ta istus maha ja muutus halliks (laps eraldab peopesad ja surub need rinnale),
    Siis ta lendas.

Sõrmemänge saab kasutada lõõgastushetkena logopeedilise seansi enda ajal, aidates lapse tähelepanu kõrvale juhtida ja võimaldada tal oma tähelepanu ümber suunata.

Liigestusvõimlemine

Enne logopeediliste harjutuste alustamist on vaja läbi viia artikulaarne soojendus. Spetsiaalne võimlemine aitab tugevdada artikulatsiooniaparaadi lihaseid ja valmistada seda ette kõneteraapia seanssideks.

Liigendusvõimlemine on harjutuste komplekt, mille eesmärk on tugevdada huulte ja keele lihaseid. Nad vastutavad helide hääldamise eest. Kui keelelihased pole piisavalt arenenud, jääb kõne ebaselgeks.

Peate peegli ees võimlema. Siis saab laps kontrollida liigutuste õiget sooritamist. Tema jaoks on väga oluline jälgida huulte ja keele liigutusi. Nii saab laps kiiresti aru, millise asendi ta peaks võtma, et helisid õigesti hääldada.

Liigestusharjutusi tuleks teha kaks korda päevas. Tunni kestus on 5...7 minutit. Selle tulemusena saab laps õppida rääkima mitte ainult õigesti, vaid ka võimalikult selgelt ja arusaadavalt.

Artikulatoorne kompleks:

  • Sirutage oma huuled naeratuseks, kuid teie hambad ei tohiks olla nähtavad. Hoidke asendit 30 sekundit.
  • Naeratage laialt, avades hambad. Hoidke pool minutit.
  • Avage veidi oma suu ja asetage lõdvestunud keel alahuule pinnale. Peksa neid, hääldades silbi “PYA”. Kus ülahuul puudutab keelt.
  • Suu on lahti. Peate oma keelt ettepoole sirutama ja proovima seda toruks keerata. Hoidke asendit pool minutit.
  • Lakkuge keelega aeglaselt nurgast nurka huuli, ilma keelt huulte pinnalt tõstmata. Ta peab tulema täisringi. Kõigepealt päripäeva, seejärel vastupäeva.
  • Veidi avatud suu näol on lai naeratus. Teie keele ots peaks puudutama kõigepealt ühte nurka, seejärel teist.
  • Naeratus näol veidi avatud suuga. Suru keele ots hammaste pinnale ja liigu vähese vaevaga mööda tagasein madalam hambumus. Korda 10 korda. Korrake harjutust, kuid peate oma keele läbima ülemiste hammaste sisepinnast.
  • Lai naeratus näol. “Ühe” loendamisel puudutame alumisi, “kahe” loendamisel ülemisi hambaid. Korda harjutusi 5 korda.
  • Suu on lahti. Laske lapsel kiiresti välja paista ja peitke keeleots. Kuid see ei tohiks puudutada hambaid ja keelt.
  • Lai naeratus näol. Keel on lõdvestunud ja lamab alahuul. Õhku välja hingates peaks laps puhuma laual lebavale vatipallile, et see liiguks.

Mängud kuulmise arendamiseks, onomatopoeesia, logorütmika

Liigendusvõimlemist tuleks täiendada teiste harjutustega. Need peaksid olema kuulmise, onomatopoeesia ja logorütmika arendamise harjutused.

Kõnekuulmine aitab lapsel helisid mõista, eristada ja taasesitada. Kui see pole hästi arenenud, on lapse kõne ebaselge ja sisaldab vigu.

Kõnekuulmise arendamise harjutuste näited:

  • Laps peab demonstreerima esemeid, mis võivad heli tekitada. Need võivad olla lusikad, trummid, kõristid ja muud. Seejärel peate laskma lapsel kummagi heli kuulata. Seejärel pöörab ta selja ja arvab, milline esemetest kõlas. Harjutuse eesmärk on kõnekuulmise parandamine ja helide eristamise oskuse kinnistamine.
  • Täiskasvanu võtab kella. Laps seisab suletud silmadega vastu seina. Täiskasvanu liigub ruumis ringi ja helistab aeg-ajalt kella. Beebi ülesanne on osutada käega helisevale kellale ilma silmi avamata.

Onomatopoeesia arendamine on logopeediliste tundide teine ​​osa. Harjutuse jaoks kasutatakse süžeepilti vastavalt vanuserühm laps. See võib olla näiteks nuku kiigutava tüdruku kujutis. Laske lapsel hakata jäljendama kiikumisliigutusi ja hoidke hälli kujuteldavat nukku. Oluline on kontrollida selle liigendamist.

Häid tulemusi annavad loomamaailma häälte jäljendamisel põhinevad mängud. Sellised logopeedilised harjutused on huvitavamad, kui tunnis kasutatakse loomade/lindude kujutisi, nende kujundeid ja beebide kujundeid.

Näiteks võib tuua sääsemängu. Pildil peaks olema sääsk. “Saame kokku sääsega. Tema nimi on Arseny. Ta lendab palju ja laulab sageli oma lemmiklaulu - “Z-Z-Z”. Ümiseme koos Arsenyga ka! "Z-Z-Z."

Seejärel kutsuge oma laps sääski püüdma ja kuulake, kuidas ta oma laulu laulab. Haarame rusikatega tühja õhku, kuulame ja laulame sääselaulu - “Z-Z-Z”.

Logorütmika on logopeedilised harjutused, mis ühendavad liigutused, muusika ja kõne. Kõikidele lastele meeldivad need tunnid väga, sest need toimuvad alati lõbusas õhkkonnas.

Täiskasvanu loeb luuletuse ette ja kordab teoses kirjeldatud liigutusi. Väga oluline on eelnevalt valida sobiv muusikasaade. Seejärel kordavad lapsed nähtut.

Tunni jaoks võite kasutada näiteks seda luuletust:

Mööda kitsast rada (laps kõnnib ühes kohas)
Meie jalad kõndisid (hakkab paigal samme astuma, tõstes põlved kõrgele)
Üle kivide, üle kivide (aja märkimine)
Ja augus on pauk (laps hüppab püsti ja istub põrandale).

Luuletuste ettelugemine ja keeleväänamine

Logopeedilised seansid koos lapsega peaksid sisaldama erinevate lasteluuletuste ettelugemist. Pole mõtet õpetada oma lapsele keerulisi luuletusi, parem on alustada lihtsatest nelivärsistest.

Suurepäraseid tulemusi on võimalik saavutada, kui lastele mõeldud logopeedilised tunnid sisaldavad keeleväänajaid. Need on lühikesed riimuvad laused. Need aitavad muuta kõne selgeks ja hästi kõnelevaks ning laiendavad ka lapse sõnavara ja parandavad diktsiooni.

Kuus väikest hiirt sahisevad roostikus.
Sasha lõi mütsiga mõned konarused maha ja sai otsaesisele sinika.

Võite välja mõelda ka oma keelekeeraja; selle kohta, kuidas seda õigesti teha, lugege meie veebisaidi jaotisest "Kõnearendus".

Sõltumatud logopeedilised seansid lastega aitavad lahendada lihtsate defektidega probleeme. Tõsiste rikkumiste korral peaks kõne korrigeerima professionaal.

Laadimine...Laadimine...