Federalinių valstijų švietimo standartų pamokų plano (vyresnėms grupėms) konspektas šia tema. OOD santrauka, rengianti istoriją pagal paveikslą „Šiaurės elniai“ OOD santrauka apie raštingumo mokymą „Pavasario pagalbininkai“

Olga Gumennaya
OOD santrauka apie kalbos raidą „Žaislai“. Aprašomosios istorijos rašymas

Tema: "Žaislai"

Tikslas: "Mokytis parašyti pasakojimą» .

Užduotys:

1. Mokyti vaikus apibūdinkite žaislą, naudojant in kalbiniai objektų pavadinimai, jų dalys, detalės pagal grafinę schemą (spalva, forma, dydis, medžiagos, iš kurių pagaminti, veiksmai su jomis).

2. Tęsti plėtoti nuoseklią kalbą, mąstymas, vaizduotė, vaizdinė atmintis, stebėjimas.

3. Ugdykite geranoriškumą, rūpestingą požiūrį į žaislai.

Metodinės technikos:

Mįslių mįslė, staigmena, žaidimo akimirkos, artikuliacinė gimnastika, dinaminė pauzė, mokytojo modelis, vaikų pasakojimai pagal schemą, skaitant eilėraštį.

Medžiaga:

Žaislai už staigmeną momentas: sniego senis, rogės, nuostabus krepšys, zuikis.

Žaislai apibūdinti: kubas, lokys, varpas, rutulys, matrioška, ​​piramidė, lėlė, barškutis.

Mįslės apie žaislai, schema žaislų aprašymai.

Žodyno darbas:

Išplėskite savo aktyvųjį žodyną kokybiškais būdvardžiais.

Preliminarus darbas:

Žiūrint į žaislus, žodžių žaidimai, lavinamieji žaidimai "Kaip tai atrodo?"

OOD progresas:

Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų svečius, pasisveikinkite, šypsokitės ir padovanokite visiems gera nuotaika. Šiandien turime vyks organizuotas švietėjiška veikla Autorius kalbos raida.

Auklėtojas:

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Sustokime ratu

Ir šypsokimės.

Norint gražiai ir taisyklingai kalbėti, reikia masažuoti kaklą, nosies tiltelį, ausis. (glosto rankomis) ir lūpų gimnastika.

Artikuliacinė gimnastika:

1. Šypsokis. (Lūpos šypsosi, dantų nesimato).

2. Vamzdis. (ilgu vamzdeliu patraukite lūpas į priekį).

3. Tvora. (Lūpos šypsosi, dantys užsimerkę natūraliai sukandę ir matomi).

(Vaikai sėdi ant kėdžių).

(Pabarbenti į duris).

Auklėtojas: Vaikinai, pas mus atėjo sniego senelis su nuostabiu krepšiu. Ir ten raštelis:

Aš esu nuostabus mažas krepšys

Aš esu visų vaikinų draugas

Labai noriu, kad visi žinotų

Kaip tu gali žaisti

spręskite mįsles ir raskite įkalčių liesdami

(Žaislai yra maišelyje) .

Galvosūkiai:

Auklėtojas: Atspėk, kas jis toks?

Jei trenksi jam ranka,

Jis visai neverkia

Tiesiog šokinėja aukščiau.

Auklėtojas: Kas čia?

Vaikai: Kamuolys.

Auklėtojas: Žvakė mėgsta puoštis

Įvairiaspalviais žiedais.

Greitai apsivilk, ateik:

Apacia platesnė, viršuje siauresnė.

Auklėtojas: Kas čia?

Vaikai: Piramidė.

Auklėtojas: Mėlynos akys,

Auksinės garbanos,

Lūpos raudonos.

Paguldyk tave į lovą -

Užmigs

Diena, dvi ir net penkios.

Auklėtojas: Kas čia?

Vaikai: Lėlė

Auklėtojas: Draugės yra skirtingo ūgio,

Bet jie atrodo panašūs

Jie visi sėdi vienas šalia kito,

Ir tik vienas žaislas.

Auklėtojas: Kas čia?

Vaikai: Matrioška.

Auklėtojas: Šie stebuklai yra plytos

Gavau dovanų

Ką sudėjau, tą sulaužau,

Aš pradedu viską iš naujo.

(kubeliai)

Auklėtojas: Jis rudas ir šleivakojis,

Gaudo žuvis galinga letena.

Ir jis taip pat myli medų!

Kas vadins smaližius?

(Turėti)

Auklėtojas: Jame žirniai skamba,

Mažieji linksminasi.

Tai pirmasis žaislas

Po vardu...

(Pupelių maišas)

Auklėtojas: Jis sėdi po kepure,

Netrukdyk jo – jis tyli.

Tereikia paimti į rankas

Ir šiek tiek papurtykite,

Girdi, bus skambutis:

„Dili-don, dili-don“.

Vaikai: Varpas!

Auklėtojas: Kuris sniego senelis atnešė žaislus, pavadinkite juos eilės tvarka?

Vaikai: rutulys, piramidė, lėlė, matrioška, ​​lokys, kubas, barškutis, varpelis.

Auklėtojas: Kaip visa tai galima pavadinti vienu žodžiu?

Vaikai: Žaislai.

Auklėtojas: Teisingai, gerai padaryta. Tai viskas žaislai.

Vaikinai, ar atsinešėte sniego senį? žaislai ne veltui. Jis nori, kad išmokytumėte jį žaisti su jais ir apibūdinti žaislus. Ar padėsime sniego seniui?

Vaikai: Taip.

Auklėtojas: Vaikinai, kas būtų kalbėti apie žaislusŠi diagrama mums padės. Pažiūrėkime į diagramą (klausimus užduodu pagal diagramą)

Auklėtojas: Vaikinai, istorija jūs turite pradėti nuo vardo žaislai(pagal jūsų pasirinkimą). Vadovaudamiesi diagrama, turite pasakyti apie spalvą žaislai. Yra žaislų(kokia spalva)

Vaikai: raudona, geltona, žalia, mėlyna; (kokia forma): apvalios, kvadratinės, trikampės, stačiakampės, ovalios.

Pagal dydį, yra žaislų(kuris): didelis ir mažas.

Žaislai pagaminti iš įvairių medžiagų: plastikas, geležis, mediena, guma, kailis.

Kaip vadinasi žaislai iš geležies?

Vaikai: Geležis žaislai.

Auklėtojas: O iš medžio?

Vaikai: medinis žaislai.

Auklėtojas: O iš gumos?

Vaikai: Guma žaislai.

Auklėtojas: Kailis?

Vaikai: Kailis žaislai.

Auklėtojas: Arba sakome minkštas žaislas. Ir taip pat tokie žaislai vadinami pliušiniais. Susirinkime visi tarkim: pliušinis žaislai.

Vaikai: pliušinis žaislai. (Unisonu.)

Auklėtojas: iš kokių dalių susideda iš žaislo:

U žaislai turi dalių.

Pavyzdžiui, ką turi lėlė?

Vaikai: Galva ir liemuo. Ant galvos yra ausys, akys, nosis, burna, ant kūno yra rankos ir kojos.

Auklėtojas: Ir delnas mums sako, kaip žaisti žaislai. Kaip galima žaisti su lėle? Galite ją suvaryti į vežimėlį, pamaitinti, nurengti ir aprengti, paguldyti, pasūpuoti.

Auklėtojas: Vaikai, prieš pradėdami pasakyk, pažaiskime truputį ir sniego senelis pažiūrės į mus.

Fizminutka:

Vienas du trys keturi Penki,

Pradedame žaisti (vaikai vaikšto vietoje).

Lėlė-lėlė, iki pasimatymo,

Greitai eik miegoti (sūpuoja įsivaizduojamą lėlę).

Paimsiu vėliavas už pagaliukų,

Pakelsiu tave ir pamojuosiu (mojuoja įsivaizduojamomis vėliavėlėmis prieš krūtinę, tada jas pakelia).

Kamuolys atšoka taip, lyg būtų gyvas (jie šokinėja vietoje,

Raudona, mėlyna, žalsvai mėlyna (imituoti rankos judesį smūgiuojant kamuolį į grindis).

Dedame kubą prie kubo,

Statome, statome naujas namas(vaikai lažinosi vienas už kitą kumščiais: iš dešinės į kairę, tada iš kairės į dešinę.

Auklėtojas: Sniego seniui labai patiko žaisti su mumis. Bet mes turime jį išmokyti kalbėti apie žaislus, dar kartą pažiūrėkime į diagramą ir paklausykime, kaip taisyklingai kalbėti apie žaislą.

(Mokytojo istorija) .

Tai piramidė. Tai spalvinga. Piramidė trikampio formos. Ji didelė. Piramidė pagaminta iš plastiko, tai plastikinė. Piramidę galima surinkti ir išardyti.

Auklėtojas: Vaikinai, kas nori kalbėti apie žaislą?

(2-3 vaikinų istorijos)

Auklėtojas: Gerai, gerai padaryta. Labai gražu ir įdomu tu turi istorijas. Išklausęs tavo istorijos, sužinojo sniego senelis kalbėti apie žaislus. Jis sako labai ačiū.

(girdimas verksmas)

Auklėtojas: Oi! Kas ten verkia?

(prieiname prie jo)

Vaikai: Zuikis!

Auklėtojas: (išklausęs zuikio) skaito eilėraštis:

Savininkas paliko zuikį -

Lietuje liko zuikis.

Negalėjau pakilti nuo suolo,

Buvau visiškai šlapia.

Auklėtojas: Ar tau gaila zuikio?

Vaikai: Taip, gaila.

Auklėtojas: Kodėl?

Vaikai: Kiškutį paliko šeimininkas, jis sušlapo per lietų.

Auklėtojas: Pasigailėkime zuikio ir paglostykime jį.

Ir tu išsklaidysi savo žaislai?

Vaikai: Ne.

Vaikai: Pasakyk man prašau kaip žaisti žaislai nepalūžo ir vaikinus ilgai džiugino.

Vaikai: Nemeskite jų ant grindų, nes ant jų gali būti užlipta. Neskubėk žaislai. Po žaidimo padėkite juos atgal į savo vietą.

Auklėtojas: Teisingai, vaikinai, žaislai turi būti apsaugoti.

Pamokos santrauka:

Auklėtojas: Vaikai, prisiminkime, kas atėjo pas mus? Kodėl jis atėjo mūsų aplankyti?

Vaikai: Sniego senelis atėjo pas mus su savo žaislai.

Auklėtojas: Ką mes šiandien atspėjome?

Vaikai: Atspėjo mįsles apie žaislai.

Auklėtojas: Vaikai, ko mes šiandien išmokome? makiažas?

Vaikai: Išmoko Kurkite istorijas apie žaislus pagal schemą ir išmokė Sniego senį kalbėti apie žaislus.

Auklėtojas: Vaikai, Sniego senelis sako ačiū. Dabar jis žino, kaip kalbėti apie žaislus, o po žaidynių apsivalys žaislai vietoje, jis nori jums padovanoti spalvinimo knygeles su žaislai, eik su tavimi pasivaikščioti ir klausyk kitų vaikinų istorijos.

Vyresniojoje grupėje organizuotos edukacinės veiklos suvestinė

Žaidimo santrauka - švietėjiška veikla tema: Sveikatos spinduliai

OOD „Sveikatos spinduliai“ vyresniųjų parengiamojoje grupėje santrauka

Autorius: Frolova Natalija Aleksandrovna, MDOU kombinuoto tipo darželio „Nr. 42 „Teremok“ mokytoja, Serpukhov.
Darbo tikslas: pamokų užrašai skirti 5-7 metų vaikams, ikimokyklinio ugdymo pedagogai, mokytojai papildomas išsilavinimas, tėvai, besidomintys žaismingai ugdyti savo vaikams sveikos gyvensenos įprotį.
Atkreipiu jūsų dėmesį į žaidimo pažinimo pamokos apie pažintinį vystymąsi santrauką. Žaismingu būdu vaikai gauna ir įtvirtina žinias apie sveikatos komponentus: vitaminus, kultūrinius ir higieninius įgūdžius, rutiną, sportą, sveiką maistą. OOD tikslas – skatinti sveikos gyvensenos poreikį.
Tikslas: noro savarankiškai rūpintis savo sveikata ugdymas.
Užduotys: Susisteminti vaikų idėjas apie sveikatą, jos išsaugojimo būdus ir sveiką gyvenseną.
Formuokite vaikų idėjas ikimokyklinio amžiaus apie sveikatą kaip vieną iš pagrindinių žmogaus gyvenimo vertybių; ugdyti gebėjimą atpažinti žmogaus sveikatos komponentus ir nustatyti jų ryšį; įtvirtinti pagrindines sąvokas: „kasdieninė rutina“, „asmeninė higiena“, „vitaminai“, „ Sveikas maistas", "sveikas vaizdas gyvenimas“; ugdyti vaikus sveikos gyvensenos įgūdžiais ir poreikiais.
Įskiepyti vaikams norą rūpintis savo sveikata ir norą vesti sveiką gyvenimo būdą.
Vaikų organizavimo būdai: stovi, sėdi ant kilimo.
Įranga: pėdsakai, televizorius, vitaminų „A“, „B“, „C“ dangteliai, didaktinis žaidimas„Kasdienybė“, balionai, kamuolys, hanteliai, stiklinės vandens ir kokteilių šiaudeliai kiekvienam vaikui, medžių ir krūmų siluetai, nuostabus krepšys su daiktais, rudens lapai su mįslėmis, magnetofonas,
Preliminarus darbas:
Pokalbiai su vaikais temomis: „Kas yra sveikata?“, „Režimo svarba žmogaus gyvenime?“, „Sveikata brangesnė už auksą“, „Apie pasekmes, kai nesilaikoma gyvybės saugos“. Taisyklės eismo“, žiūrint į plakatus – „Gatvė pilna netikėtumų“, „Vienas namuose“,
Pokalbiai – refleksija „Kas yra gerai, o kas blogai“; „Kas yra sveikata“, „Švara – raktas į sveikatą“.
Mokslinė veikla: „Oro svarba organizmui“, „Vandens savybės“, „Sniego savybės“, švarių ir nešvarių rankų palyginimas.
Mokomieji žaidimai: - „Iškirpti nuotraukas“, „Atspėk, kas tai?
Didaktiniai žaidimai: "Rasti skirtumus", " Režimo akimirkos“, „Sužinok sportą“, „Naudinga – žalinga“, „Švarios rankos“.
Vaidmenų žaidimai: „Ligoninė“, „Vaistinė“, „Kavinė“, „Šeima“, „Parduotuvė“
„Žaislų skalbimas“, „Lėlių drabužių skalbimas“.
I. Šiškino paveikslų ekspertizė. „Rytas pušyne“, I. Levitano „Beržynas“, I. Maškovo natiurmortai „Vaisiai“.
Piešimas e: „Kaip aš praleidau vasarą“, „Mes grūdinamės“.
Metodinės technikos:
Pokalbis, mįslės, žaidimo akimirkos, kvėpavimo pratimai, paieškos ir tiriamoji veikla, meninė raiška, situacinės užduotys, tiriamoji veikla, kvėpavimo pratimai, vizualizacijos naudojimas, dinaminės pauzės, nuoroda į vaikų gyvenimo patirtį.
Veiklos eiga
Laiko organizavimas (Emocinio kontakto užmezgimas)
Vaikai stovi išsibarstę.
Auklėtojas:
Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai
Susitikę pasisveikinkite:
- Labas rytas!
-Labas rytas saulei ir paukščiams.
-Labas rytas besišypsantiems veidams.
Labas rytas, vaikinai! Ar kada susimąstėte, kodėl mes taip sveikinamės ryte?
Labai svarbu, kad rytas būtų geras, nes nuo jo prasideda diena ir taip malonu ryte matyti tavo geras akis ir besišypsančius veidus bei išgirsti iš tavęs „Labas rytas!
Dar kartą visi ištarkime šiuos stebuklingus žodžius: „Labas rytas!
Auklėtojas:
-Noriu su jumis padiskutuoti viena labai svarbia tema. Tai vadinama "Sveikata". Dažnai girdime: „Būk sveikas“, „Nesirgti“, „Linkiu sveikatos“. Kaip dažnai galvojame apie savo sveikatą? Ką daryti, kad būtume sveiki?
Pabandykime atsakyti į šiuos klausimus.
– Kaip manai, kas yra sveikata? ( Laimė, džiaugsmas, kai nesergi)
Auklėtojas:
Sveikatos reikia visiems – vaikams, suaugusiems ir net gyvūnams.
Šį rytą saulė pasirodė pro mano langą, ir aš atnešiau ją tau.

Kaip manai, kas jam negerai? ( liūdna, nesišypsanti, nuobodu, serganti)
Jam reikia tavo pagalbos, ar mes padėsime?
Šiandien esame kartu
Eime į kelionę,
Ir spinduliai šalyje "Sveikata"
Tikrai rasime
„Ruoškitės kelionei,
Eik į sveikatos spindulius!“
Vaikščiojimas yra labai naudingas sveikatai. Žingsnis žygis.


(Muzika. Vaikai vaikšto)
(Kelyje yra rudens lapai.)


(Mokytojas siūlo rinkti lapus)
Ant lapų yra paslėptos mįslės, ar galime jas atspėti?
Imu lapus ir skaitau.( galvosūkiai)


1. Išslysta kaip gyvas, bet aš jo nepaleisiu.
Putoja baltomis putomis, netingiu plautis rankų. ( muilas)
2. Nuvaliau, bandžiau po berniuko maudymosi.
Viskas susiraukšlėjusi, viskas šlapia, sauso kampo nėra. ( rankšluostis)
3. Uodega pagaminta iš kaulo, o nugaroje yra šerelių. ( Dantų šepetėlis)
4.Kas yra geriausias mūsų draugas, nuplaus nešvarumus nuo mūsų veido ir rankų. ( vandens)
5. Guminė Akulinka išėjo pasivaikščioti ant nugaros
Ji plaus nugarą, kol ji paraus. ( skalbimo šluoste)
6 Net dvidešimt penkis gvazdikėlius karvėms ir kuokštams. ( šukos)
-Gerai, vaikai, teisingai atspėjote visas mįsles.
Apie ką visos šios mįslės? ( vaikų atsakymai)
-Kas gali paaiškinti, ką reiškia žodis higiena?
Bet žiūrėk, ją sugavo baisūs mikrobai. O norint nugalėti mikrobus, reikia išspręsti sudėtingas problemas.


(mikrobai – balionai su piktais veidais)
Auklėtojas:
Prisiminkime savo giesmę, kuri padeda laikytis Higienos taisyklių.
Po žaidimo nusiplaukite rankas
Ir po tualeto
Vėl atėjo iš gatvės
Nepamirškite apie tai
Ir tai yra įstatymas
Prieš valgydami nusiplaukite rankas. skaitant vaikų giesmę ir vaikams ją ištariant, sprogsta „gemalų kamuoliukai“.
Kada reikia plauti rankas?
Visi mikrobai sprogo iš pykčio, bet vienas mikrobas nesprogo, bet visi pasakė teisingai.
Auklėtojas:
Norėdami nugalėti mikrobą, turite atlikti užduotį
Žaidimas " Nuostabus maišelis"
Vaikai paeiliui išsiima daiktus ir pasakoja, kam jie skirti.
Vaikinai, mikrobas nori žinoti, kokiais daiktais nesidalintumėte net su artimiausiais draugais ir net su mama.
Užduotis – pašalinti nereikalingus daiktus, paaiškinti, kam skirti likę.
(muilas, dantų pasta, dantų šepetėlis, drabužių šepetėlis, šukos, Skalbimo milteliai, šampūnas, rankšluostis, kamuolys, dviratis ir kt..)
Kodėl?
Kuriems daiktams jie priklauso? asmeninėms higienos reikmenims).- paskutinis – sprogsta „mikrobo kamuolys“.
(Išimu spindulį).
Kas man pasakys paslaptį,
Čia paslėpta, patarimas?


Vaikai:
Šis spindulys sako, kad reikia laikytis higienos.
Auklėtojas:
Sveikata yra neįkainojama dovana,
Kuris jums duotas gimus.
Visada saugok jį
Ir visokeriopai stiprinti.
Tęskite patarlę: " Grynumas -… sveikatos garantija"
-Kaip tu tai supranti? ( vaikų atsakymai)
Ir toliau ieškokime spindulių.
Ir taip einam.
Šuolis – žygis! (Muzika)
Norėdami rasti kitą spindulį, turite užmerkti akis ir pasakyti stebuklingą slaptažodį:
"Saulė, oras ir vanduo yra mūsų Geriausi draugai ! "
Štai pirmoji užuomina! ( dėžė) pažiūrėk, kas ten paslėpta? ( hanteliai)


Kam jie reikalingi? ( daryti pratimus)
Kokią naudą duoda kūno kultūra?

Kur ir kada sportuojate?
Papasakokime dar vieną mūsų giesmę
Jei nori būti sveikas,
Labai linksmas ir linksmas
Pradėkite dieną nuo mankštos!
Niekada nenusivilkite!
Vaikinai, mankštinkime raumenis.
(Fonograma „Įkrovimas“ skamba Alina Kukushkina)


Dinaminė pauzė
Auklėtojas:
Kas daro mankštą, įgyja sveikatos!
- Ką sako šie žodžiai?
- Kokie jūsų raumenys?
-Ar po įkrovimo įgavai daugiau jėgų? Auklėtojas:
Iš karto aišku: „Stiprus žmogus per venas, bėk kaip ugnis“. ( tikrina vaikų rankų raumenis)
Taigi pasirodė spindulys ( klijuoti spindulį ant saulės)
(Kūno kultūra ir sportas)
„Kad nesusirgtume, turime gerbti sportą.
Pakartokime viską kartu ( kartoti).
Atsiminkite tai, vaikinai.
Žaiskime.
Žaidimas „Įvardink sportą“
Auklėtojas:
-Žiemą Sočyje vyko žiemos olimpinės žaidynės.
- Pavadinkite žiemos sporto šakas. vaikai išvardija žiemos sporto šakas ir perduoda kamuolį)
– Kaip sekėsi mūsų sportininkams?
- Kas padėjo jiems tapti nugalėtojais? (Vaikų sprendimai)
Auklėtojas:
Kaip smagu, kaip smagu
Turėtume ieškoti spindulių
Kaip smagu, kaip smagu
Padėk mums Saulė
Skamba muzika, vaikai vaikšto kaip gyvatė.
Auklėtojas:
Norėdami sužinoti, kaip vadinamas kitas spindulys, parodysiu jums triuką.
Pažvelkite į šio butelio vidų.
Kas ten yra?


Vaikai:
Nieko nėra.
Auklėtojas:
Dabar pamatysime, kas ten slepiasi. Vienas, du, trys, nematomi, bėga iš butelio.
(Įdedu buteliuką į vandenį ir paspaudžiu, iš buteliuko išeina burbuliukai).
Auklėtojas:
-Koks nematomas daiktas sėdėjo butelyje?
Vaikai:
- Čia oras.
Auklėtojas b:
Teisingai, vaikinai.
Be kvėpavimo nėra gyvenimo,
Nekvėpuojant šviesa užgęsta,
Paukščiai ir gėlės kvėpuoja,
Jis kvėpuoja, ir aš, ir tu.
Kiekvienas iš mūsų turi oro.
Patikrinkime, ar tai tiesa.
Paimsiu stiklinę vandens ir įdėsiu šiaudelį. Dabar įkvėpsiu per nosį, o tada iškvėpsiu į vamzdelį per burną. Ką tu matei? ( Mačiau oro burbuliukus).
Dabar paimkite stiklinę vandens, įdėkite į ją šiaudelį, įkvėpkite per nosį ir pūskite į šiaudelį.


-Ką tu matai? ( Matau oro burbuliukus).
Taip, puodeliuose verda tikros audros! Kaip manote, iš kur atsirado oras?
(Tai mes pučiame orą į vamzdelį)
-Kodėl susidaro burbuliukai?
– Kur žmogaus organizme yra oro?
-Kodėl mes negalime ilgai būti be oro? ( Vaikų nuosprendis).
Padarykime eksperimentą.
(oro eksperimentas.)
Dabar giliai įkvėpkite ir delnais uždenkite burną ir nosį.
Pasistenkime nekvėpuoti.
Kaip jautėtės? ( nebuvo pakankamai oro).
Kodėl mums reikia oro? ( Kvėpavimui)
Teisingai, vaikinai. Kiekviena jūsų kūno ląstelė sako: „Atsiųskite mums šiek tiek oro, kitaip mes mirsime“.
Padarykime su jumis keletą kvėpavimo pratimų.
(daryti kvėpavimo pratimus)
Atsistokite ant kojų pirštų – įkvėpkite per nosį, nepakeldami pečių – įkvėpė visko, kas gera, džiaugsmas, sveikata, gera nuotaika
Nuleiskite save – iškvėpkite per burną viskas blogai: pyktis, pyktis
Vaikinai, pasakykite man, kodėl mes tai padarėme kvėpavimo pratimai?
Vaikai:
(Norėdami praturtinti kūną deguonimi. Norėdami sustiprinti savo kūną ir pan..)
Auklėtojas:
-Kai kvėpuojame, mūsų plaučiai yra kaip balionas ik pripildykite oro ir padidinkite.
Mes gauname deguonį iš oro, be kurio negalime gyventi.
Deguonies turtingas oras yra švarus Grynas oras.
-Tai kaip vadinasi sveikatos spindulys? (Oras)
-Kokiu oru turėtume kvėpuoti, kad būtume sveiki? ( švarus)
– Ką daryti, kad oras būtų švarus? ( pasodinti daugiau gėlių ir medžių)
– Kaip manai, kur oras švaresnis – miške ar mieste? ( vaikų atsakymai).
-Taigi tausokime orą ir sodinkime mieste medžius bei krūmus.


(Vaikai sukuria skydelį „Pasirūpink oru“, pritvirtindami medžių siluetus).
Auklėtojas:
Dabar esame puikios nuotaikos ir savo mieste galime lengvai atsikvėpti. Turėkime gerų dalykų
perteiksime nuotaiką vienas kitą:
Palieskite draugą kumščiu, alkūne ar delnu.
(Muzika)
- Vaikinai, kodėl tai atsirado mūsų švariame mieste? ( Rodomas laikrodžio modelis)


Vaikai: žiūrėti.
Auklėtojas:
-Kodėl, tavo manymu, mums reikia laikrodžio? ( vaikų nuosprendis)
Taip, tu teisus, mums reikia laikrodžių, kad orientuotume laiką, žinotume kada keltis, kad nepavėluotume į darželį rytinės mankštos, kad žinotume, kada pietūs, laikas pasivaikščioti ir miegoti.
– Vaikinai, koks, jūsų nuomone, yra režimas? ( vaikų nuosprendis)
Auklėtojas:
Režimas- tai kai visos užduotys atliekamos per dieną, pagal laiką, o laikrodis rodo dienos rutinos laiką. Kasdienė rutina padeda būti drausmingam ir padeda pagerinti jūsų sveikatą.
O dabar noriu sužinoti, kaip gerai tu žinai ir laikosi režimo.
Žaidimas "Dienos režimas"- vaikams įteikiamos atvirutės su atvaizdais skirtingi tipai veikla.
(Vykstant žaidimui atkreipiu vaikų dėmesį į tai, kad reikia eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu, kasdien daryti rytinę mankštą ir valgyti tuo pačiu metu.)
Vaikinai, kaip vadinasi sveikatos spindulys?
Vaikai:
Dienos režimas.
(Aš atveriu sveikatos spindulį)
Muzika
Mokytojas ir vaikai artėja prie kelio.
Ant jos yra baltų ir raudonų žymių.
Auklėtojas:
-Kas tai yra?
Vaikai: Pėdsakai. Baltas. Raudonieji.
Auklėtojas:
- Kaip manote, kieno tai raudonai karšti kūriniai?
-Nežinau? Šaltis juos paliko. Juk peršalimas yra karštis.
Kada atsiranda aukšta temperatūra?
Vaikai:
Kai skauda galvą. Kai žmogus serga. Užsikrėtiau ir peršalau. Kai jie nėra sukietėję.
Auklėtojas:
Šios baltos dėmės yra sveikatos požymiai. Kokius pėdsakus eisime jūs ir aš savo kelionėje?
Žinoma, ant balto!
Vaikai eina palei baltus pėdsakus ir prieina prie televizoriaus.
(elektroninė gimnastika akims su Čeburaška)


Užmerkiame akis, tai stebuklai.
Mūsų akys ilsisi
Atliekami pratimai
(Atidarykite akis ir atlikite korekcinę akių gimnastiką)
Atlikę korekcinę gimnastiką atsisuka ir pamato raidę. Ant jo yra mūsų darželio adresas, o gavėjas – grupė „Saulėtas“
Jis skirtas mums, o tai reiškia, kad mes turime teisę jį atidaryti.
„Sveiki vaikinai, mano vardas Čeburaška. Turėjau problemų, susirgau. Buvo mano gimtadienis, daug saldumynų davė, sakė, kad nesirgti reikia teisingai maitintis.
Pabandžiau, valgiau tik skanius dalykus: kepinius, pyragą, saldainius, gėriau „Pepsi-Cola“.
Bet, deja, man darosi vis blogiau. Vaikinai, prašau padėti man išsiaiškinti, ką man reikia valgyti, kad nesusirgčiau.
- Vaikinai, pabandykime padėti Čeburaškai.
-Kaip manai, kas nutiks žmogui, jei jis valgys tik saldumynus? ( vaikų atsakymai)
-Reikia žinoti, kad žmogaus organizmui reikia įvairių produktų.
Žalios daržovės ir vaisiai yra ypač naudingi: tie, kurie nuolat juos vartoja, paprastai turi gerą, linksmą nuotaiką.
(Vaikai – vitaminai kalba apie save)
O štai mūsų svečiai.


(Vaikai, dėvintys vitaminų kepures, su vitaminų produktų nuotrauka ant kepurėlės A)
vitaminas A"
Neslėpdamas pasakysiu, koks aš naudingas, draugai!
Aš esu morkose ir pomidoruose, moliūguose, persikuose, salotose.
Suvalgyk mane ir tu užaugsi ir būsi geras viskam!
Prisiminkite paprastą tiesą:
Geriau mato tik tie, kurie kramto žalias morkas
Arba geria morkų sultis!
vitaminas "B"
Žuvis, duona, kiaušinis ir sūris.
Bananas, vištiena, kefyras,
džiovinti abrikosai, riešutai -
Štai tau sėkmės paslaptis!
Ir aš taip pat žirniuose, iš manęs daug naudos!
Ankstyvas rytas yra labai svarbus
Pusryčiams valgykite avižinius dribsnius
Juoda duona mums tinka
Ir ne tik ryte!
Vitamino C"
Jei nuskinsi braškę, mane rasi uogoje.
Aš serbentuose, kopūstuose.
Aš gyvenu obuolyje ir svogūne,
Aš esu pupelėse ir bulvėse, pomidoruose ir žirniuose!
Apelsinai padeda nuo peršalimo ir gerklės skausmo.
Na, geriau valgyti citriną, nors ji ir labai rūgšti.
Auklėtojas:
-Kokiuose maisto produktuose gausu vitaminų „A“, „B“, „C“? vaikų atsakymai)
-Ar aš nieko nemačiau ar negirdėjau apie saldumynus?
-Kodėl?
Saldainiai, šokoladas, ledai, ypač dideliais kiekiais, labai kenkia sveikatai.
- Žinoma, visiškai atsisakyti saldumynų nereikėtų.
Norint būti stipriems, sveikiems ir greitai augti, būtina valgyti įvairų maistą.
- Kokį maistą valgysi?
(vaikų apklausa)
Taip ir yra, vitaminai stiprina visą mūsų organizmą, todėl organizmas lengviau kovoja su ligomis. Reikia valgyti daugiau daržovių ir vaisių.
Kokią patarlę žinome apie vitaminus?
Mes visada valgysime vitaminus ir niekada nesirgsime!(kartu)
Siūlau nupiešti sveiką maistą Čeburaškai, tai galite padaryti namuose, kad jis žinotų, ką valgyti, kad nesusirgtų.
Taigi koks spindulys čia paslėptas?
Teisingai- Sveikas maistas.
Štai kodėl atsirado kitas spindulys.
- Kas vyksta su saule? ( atsigauna)
Auklėtojas:
Būti sveikam,
Reikia teisingai maitintis.
Saldus šokoladinis maistas
Nenusimink.
Labai rūgštus, sūrus
Tu saugokis.
Tik daržovės ir vaisiai
Labai skanūs gaminiai.
Noriu sužinoti, ką prisimenate apie sveiką maistą. Jei patarimas naudingas, visi kartu sakote: „Teisingai, teisingai, visiškai teisingai“.
Jei kalbate apie tai, kas kenkia sveikatai, trypčiojate kojomis. ( Aš skaitau)
1.Valgykite daugiau apelsinų...
2.Išgerkite skanių morkų sulčių. ..
3.Jei nori būti lieknas, turi mėgti saldumynus...
4.Valgykite saldainius, kramtykite irisą, tapkite liekni kaip kiparisas...
5. Vaikai gers pieną, būsi sveikas...
6. Košė yra skanus maistas – mums tai naudinga...
7. Ar žalieji svogūnai kartais naudingi mums, vaikams?
8. Ar kartais mums naudingas nešvarus vanduo baloje?
9.Vaisiai yra tiesiog gražūs! Ar tai mums naudinga?
- Vaikinai, ką daryti darželis ar jie duoda mums sveiko maisto?
- Kas gamina?
-Ar norėtum pavirsti virėju ir pasigaminti sveiką trijų patiekalų patiekalą?
Žaidimas "Kuka". (Skelbiu nuotraukas: bulvės, svogūnai, pupelės, erškėtuogės, burokėliai)
Turime paruošti trijų patiekalų pietus.
(Vaikai pasakoja, ką paruošė iš duotų produktų)
Apatinė eilutė:
-Sveikata yra svarbiausias turtas, kurį reikia saugoti.
Mūsų sveikatą galima palyginti su saule, kuri turi daug spindulių, kiekvienas spindulys yra taisyklė, kurios privalu laikytis.
Jei laikomasi taisyklių, saulė šviečia ryškiai ir mūsų sveikata gera. Juos labai svarbu žinoti!
Saulė šviečia ir šypsosi. Ačiū už jūsų pagalbą.

OOD santrauka pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą vyresniųjų grupių vaikams tema „Kelionė aplankyti Lesoviką“.

Tikslas: Mokinių integracinių asmenybės savybių komplekso ugdymas žaidimo ir pažintinės-komunikacinės veiklos procese.

Užduotys:

Švietimas:

  • Puoselėti bendrą elgesio kultūrą ir pagarbą gamtai.
  • Formuoti patriotinius jausmus.

Švietimas:

  • Ugdykite nuoseklią kalbą, mąstymą, dėmesį, atmintį.
  • Domėtis savarankiškai spręsti pažintinio ir kūrybinio pobūdžio problemas.

Švietimas:

  • Supažindinti su miškininko profesija ir jos ypatumais.
  • Pakartokite ir sutvirtinkite laukinių gyvūnų klasifikaciją.

Darbas prie žodyno: girininkas, girininkas, sargas.

Vaikų veiklai vadovauti naudojami metodai: Motyvacija: netikėtumo akimirka, žaidimų, mįslių naudojimas, iliustracijų rodymas, komentavimas.

Vaikų veiklos aktyvinimas: žaidimas „Lokomotyvas“, pokalbis, lavinamosios aplinkos kūrimas, didaktiniai žaidimai, iliustracijų rodymas, probleminio klausimo uždavimas, matematinės mįslės įminimas.

Praktinės veiklos organizavimas: iliustracijų rodymas, komentavimas, žaidimo „Iškirpti paveikslėlį“ naudojimas, matematinė mįslė.

Motyvacija ir susidomėjimo palaikymas: netikėtumo akimirka, pasirinkta situacija, paukščių čiulbėjimo ir miško garsų klausymasis, fiziniai pratimai, veiklos keitimas.

Vaikų veiklos vertinimas, savigarbos suaktyvinimas: padrąsinimas, didaktinis žaidimas „Iškirpk paveikslėlį“, „Išsirink žodį“.

OOD dalyko kūrimo aplinka: balionas, vokas (su iškirptu kiškio paveiksliuku), gyvūnų ir jų namų nuotraukos, žaislinis kiškis, raidės su skaičiais "ramunė", miškininko paveikslas, medžiai (ąžuolas, beržas, šermukšnis, pušis, klevas), magnetinė lenta.

Dalomoji medžiaga: karpyti paveikslėlius su kiškio atvaizdu, popierines ramunes (numeriai nugarėlėje).

Vaikų veikla OOD: pažintinis, pažintinis-tyrimas, žaidimai, komunikacinis, produktyvus, motorinis.

Planuojami rezultatai:


Asmeninis: vaikų gebėjimas veikti savarankiškai, emocinio reagavimo pasireiškimas veikloje ir bendravime su bendraamžiais bei suaugusiais, dorinių savybių ugdymas.

Intelektualus:domėjimosi miškininko profesija ir jos reikšme ugdymas; ugdyti supratimą apie mišką kaip paukščių ir gyvūnų namus; idėjų apie suaugusiųjų darbą visuomenėje ir kiekvieno žmogaus gyvenimą formavimas; gebėjimas spręsti intelekto problemas; žodyno plėtimas ir aktyvinimas.

Fizinis : bendros elgesio kultūros ir sveikos gyvensenos poreikio formavimas.

Vaikų veiklos ugdymo įstaigose vertinimo kriterijai:

Aktyvus dalyvavimas pažintinėje veikloje;

Savarankiškumas atliekant pavestas užduotis;

Bendravimas su bendraamžiais ir suaugusiais;

Empatija;

Emocionalumas;

Valingų pastangų pasireiškimas;

Gebėjimas įvertinti savo ir bendražygių veiksmus.

Ugdymo sritys:fizinis vystymasis, pažinimas (FCCM, FEMP), bendravimas, kalbos raida, muzika.

OOD planas

1. Įžanginė dalis – 12 min. Psichologinė nuotaika. Staigmenos akimirka. Pirštų žaidimas. D/i „Surinkite paveikslėlį“. D/i „Pasirink žodį“. Kūno kultūros minutė

2. Pagrindinė dalis – 15 minučių. Pokalbis apie elgesio miške taisykles. D/i „Atpažinkite medį pagal aprašymą“. D/i "Kas kur gyvena". 2. Kūno kultūros minutė. Žaidimas „Pamestos raidės“. Pasakojimas apie girininko darbą.

3. Baigiamoji dalis -3 min. Kūno kultūros minutė. Apibendrinant OOD. Vaikų veiklos vertinimas.

OOD trukmė 30 minučių.

OOD pažanga

1. Įvadinė dalis.

Psichologinė nuotaika.

  • Visi vaikai susirinko į ratą,
  • Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas
  • Tvirtai suimkime rankas
  • Ir šypsokimės vieni kitiems.

Pedagogas: Aš šypsosiuosi tau, o tu šypsosi vienas kitam,

Kad tu ir aš visą dieną turėtume gerą nuotaiką.

(Atskrenda balionas)

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, pas mus atkeliavo balionas, kuriame yra laiškas. Paskaitykime.

Mieli vaikinai! Kviečiu aplankyti miško proskyną. Mano senas draugas parodys tau kelią.

Laukiu tavęs! Miškininkas.

Vaikinai, ar žinote, kas yra miškininkas? Kur jis gyvena?

Kaip vadinasi jo namas, esantis miške?? (miškininkas yra žmogus, kurisstebi mišką, medžius, gyvūnus ir miško švarą. NamasMiškininkas vadinamas budėtoju).

Na, vaikinai, ar sutinkate eiti pas miškininką?

Ar pradėsime savo kelionę?

Bet kaip mes galime kuo greičiau patekti į mišką?

Eime į kelionę traukiniu, vaikinai.

Paskubėk užimti mūsų priekabas, važiuojam...

(Vaikai imituoja traukinio judėjimą).

Garvežys sušvilpė

Jis atvežė priekabas.

Chu-chu-chu, chu-chu-chu,

Aš tave nukelsiu toli.

Štai mes miške...Kaip gražu! Klausyk. Ką tu girdi?

(Paukščių čiulbėjimo ir miško garsų klausymasis).

Pedagogas: O kas parodys kelią girininkui?

Vaikinai, laiške rašoma, kad kelią parodys senas girininko draugas.

Kas jis toks – reikia atspėti. Jums reikia rinkti iškirptus paveikslėlius.

(Vaikai renka nuotraukas, kuriose pavaizduotas kiškis)

(Pasirodo kiškis - minkštas žaislas)

Vaikai, sėskite ant kelmų.

Vaikinai, išvardinkite žodžius, apibūdinančius tikrą gyvą kiškį. Koks jis?

Didaktinis žaidimas „Pasirink žodį“.

(Vaikai pakaitomis vadina žodžius, pvz.: pūkuotas, baltas, greitas, pilkas,bailus, ilgaausis).

IN: - Gerai padaryta, o jei kiškisilgos ausys, koks jis? ( ilgaausiai)

- Ką daryti, jei turite ilgas kojas?(kojytės)

Greitos kojos? (greitakojis)

Ar galite pasakyti apie kiškį - ilgauodegį?(Ne)

Taigi koks jis?(trumpauodegė arba dar vadinama stuburiu)

(Pakartokime žodį „trumpas“ ir paaiškinkime).

Ką valgo kiškis? Taigi koks jis?(žolėdis)

Kokius dar žolėdžius žinote? Pavadink.

IN: -Prašykime kiškio parodyti kelią girininkui.

Zuikis, zuikis - pasakyk man

Zuik, zuik, parodyk man

Kaip rasti takelį

Į girininko namelį.

IN: Kiškutis mums parodo

Kad turime judėti šia kryptimi.

Kūno kultūros pamoka „Kartu einame per mišką“.

Kartu einame per mišką,

Neskubame, neatsiliekame.

Čia išeiname į pievą.(Eina vietoje)

Tūkstantis gėlių aplink!(Tempimas – rankos į šoną)

Štai ramunėlė, rugiagėlė,

Plaučių žolė, košė, dobilai.

Kilimas klojamas.(Sklandūs judesiai rankomis priešais save).

Ir į dešinę, ir į kairę.(Lenkite ir palieskite kairę koją dešinė ranka, tada atvirkščiai – dešine koja kaire ranka).

Rankos ištiestos į dangų,

Stuburas buvo ištemptas.(Ištiesimas – rankos aukštyn)

Visi turėjome laiko pailsėti

Ir jie vėl atsisėdo.(Vaikai sėdi)

2. Pagrindinė dalis.

Pokalbis apie elgesio miške taisykles

Kaip reikėtų elgtis miške? (netriukšmauti, nešaukti, negąsdinti miško gyventojų, nešiukšlinti, nekurti laužo, neniokoti gyvūnų namų, nelaužyti šakų, trypti žolės, neliesti gyvūnų ir vabzdžių, š. gali būti pavojinga ir pan.)

Didaktinis žaidimas „Atpažink medį pagal aprašymą“

Miško karalystėje yra ir gyvūnų, ir paukščių,

Yra genys ir kurmis, yra lapė ir zylė.

Miškas – mūsų krašto puošmena!

Miško karalystėje yra pagrindiniai gyventojai,

Kaip vadiname šiuos gyventojus? (Tai medžiai, didžiausi augalai)

IN: – Vaikinai, prisiminkime, kokie medžiai auga miške. Aš pasakysiu tau mįslę, o tu atspėsi šio medžio pavadinimą.

Aš esu galingas medis, esu miško slaugytoja.

Ir šį medį pažįsta visi – ir senas, ir jaunas.

Augu iki senatvės, šimto dviejų šimtų metų.

Vaikai mane atpažino, nes aš galingas... (ąžuolas)

Aš esu rusų medis, aš esu gražus medis!

Žaliuosius miškus puošiu savimi.

Miške toli matosi mano balta, švelni figūra.

Mano vasaros sarafanas su žaliu apvadu.

Lengviau nerasti klausimo, koks medis?...(beržas)

Turiu ilgesnes adatas nei Kalėdų eglutė.

Aš augau labai tiesiai.

Kadangi auginu miško pakraštyje, tai šakos tik viršugalvyje.

Aš ištiesiu aukštyn kaip laivo styga... (pušis)

Lieknas kamienas, tamsi žievė,

Visą vasarą buvo žalia.

Atėjo rudens metas

Jis vilkėjo purpurinę aprangą.

Kiekvienais metais su medžiokle,

Sraigtasparniai auga…..(klevas)

Daug raudonų, prinokusių ir gražių uogų.

Jie kabo į grupes, jų apranga graži.

Surinkite virtinę uogų - sielai,

Žinoma, iš jo pagaminti karoliukai labai geri... (šermukšnis)

(skelbiu nuotraukas)

IN: Puiku, visi medžiai tai atpažino.

Didaktinis žaidimas „Kas kur gyvena?

Šauniai padirbėta. Tuo tarpu mes buvome užkopę toli į mišką.

Ir dabar matome kažką labai įdomaus ir neįprasto. Kas čia?(Tai kažkieno namai) (show)

Tai reiškia, kad kažkas jame gyvena. PSO?(gyvūnas)

Ar miške gyvena laukiniai ar naminiai gyvūnai? Kuo jie skiriasi?

Laukiniai gyvūnai statosi savo namus arba užima kitų žmonių apleistus namus.

(rodo nuotraukas)

Tai yra tuščiaviduris. Kas tai padarė?(mednis)

Ir kas gali jame gyventi?? (voverė, audinė, kiaunė)

Tai guolis. Kas jame gyvena?(vilkas)

Tai meškos namai. Kaip tai vadinasi? ( den)

Ir kas tai? (Nora). Kas gali jame gyventi?(lapė, barsukas, kurtinys, meškėnas, gyvatė)

Kaip vadinasi kiškio namas?(kiškis neturi namo)

Fiziniai pratimai.

  • Tikriausiai pavargote?
  • Na, tada visi atsistojo tiesiai,
  • Jie trypė kojomis, plojo rankomis,
  • Sukasi, apsisuko,
  • Tvirtai užmerkiame akis, atidarome jas,
  • Ir vėl žengiame į priekį!

IN: Taigi mes išėjome į proskyną.

Kažkur čia turėtų būti girininko sargyba.

Kas auga šioje proskynoje?

Žiūrėkite, vaikinai, čia kažkas parašyta.

Tai žodis, bet aš nemoku jo perskaityti.

Padėk man, prašau.

Žaidimas „Pamestos raidės“

Sudėkite skaičius nuo 1 iki 7 ir perskaitykite, kas atsitiks.

(vaikai raides kartu su skaičiais deda eilės tvarka).

Ir žodis, kuris išėjo, buvo RUMULĖLĖ.

Koks yra pirmasis garsas, kurį girdime šiame žodyje?(garsas [p]). Pavadinkite žodžius, turinčius garsą [p].
Koks paskutinis garsas šiame žodyje? (garsas [a]). Pavadinkite žodžius, prasidedančius garsu [a].

Šiomis gėlėmis papuošime girininko proskyną.

Žiūrėk vaikinai, štai girininko namelis.

O štai namelio savininkas.

Pasakojimas apie miškininko darbą (kartu su fotografijų iliustracijų demonstravimu)

Miško sargas vadinamas girininku , jis saugo mišką.

Miškininkas, girininkas yra miško, kurį jam patikėjo valstybė, savininkas.

Šis savininkas turi gerai žinoti savo miško plotą.

Toks teritorijos tyrimas trunka daug metų.

Todėl miškininku turėtų būti vietinis gyventojas, išmanantis apylinkes.

Geras miškininkas savo darbą išmano iki smulkmenų, jo dėmesio neaplenks bet kokie miško ploto pokyčiai.

Jis nedelsdamas nustatys, kur be leidimo buvo ganomi gyvuliai, dingo medžiai ar atsirado gresiančios miško ligos požymių (pavyzdžiui, užkrėtė vikšrai ar gyvulių liga).

Ypač atsargiai požiūris turėtų būti į miškai mūsų stepių regione, nes turime mažai miškų.

Miškininkas veda puikus darbas apie miškų gaisrų prevenciją. Juk bet koks gaisras, neužgesęs degtukas ar išmestas nuorūkas sukelia miškų mirtį gaisre.

Susidoroti su miško gaisru labai sunku, kartais neįmanoma. Štai kodėl priešgaisrinė veikla yra tokia svarbi.

Miškininkas yra visų miško gyvūnų ir augalų draugas.

Sąžiningumas, profesinis sąžiningumas, darbštumas – tai nuostabios tradicijos, per šimtmečius susiformavusios šalies miškininkystės pramonėje.

3. Baigiamoji dalis.

Atspindys.

Girininkas labai džiaugiasi, kad priėmėme jo kvietimą. Bet mums laikas grįžti į darželį. Girininkas mus vaišino kvapniais miško obuoliais.

Na, o dabar palei vagonus išvažiuoja mūsų traukinys.

  • Garvežys sušvilpė
  • Ir atvežė priekabas.
  • Chu-chu-chu, chu-chu-chu,
  • parvesiu tave namo...

Ar jums patiko mūsų kelionė?

kas tau patiko labiausiai?

Su kokia profesija susipažinome šiandien? Kas yra miškininkas?

Dabar jūs tikrai žinote, kad tai reikalinga ir kilni profesija.

Manau, kad šiandien padarėme gerą darbą. Šauniai padirbėta! Tikri keliautojai. Man buvo malonu leistis į šią kelionę su jumis.

Na, o dabar valgykime obuolius.


už atvirą OOD peržiūrą arba sertifikavimą

(Kasdien organizuojamos edukacinės veiklos GCD (OOD) santraukos rašymas prasideda nuo temos, tikslo, užduočių, įrangos ir medžiagų, GCD (OOD) eigos rašymo). kalendorinis planas Rašomas tik GCD (arba OOD) temos pavadinimas Santrauka pridedama išplėstine forma elektroninėje laikmenoje arba popierine spauda (A-4 lapuose, knygos ar žurnalo formatu).

Sudarė: Valstybinės švietimo įstaigos „SRCN Nr. 1“ mokytojas

Bavšina Liudmila Ivanovna

2017 m

Titulinis puslapis:

Sudarė: Pilnas vardas, pareigos

2 santraukos puslapis

Edukacinė sritis:

    Kognityvinė raida;

    kalbos raida;

    meninis ir estetinis vystymasis;

    fizinis vystymasis;

    socialinis-komunikacinis vystymasis (kaip OOD dalis)

perkėlimas: socialinis-komunikacinis, pažintinis, kalbinis, meninis-estetinis, fizinis)

LLC klasifikacija (tipas): ______________________( užsirašykite arba pabraukite, ko jums reikia)

- pagal didaktinę užduotį:

    įgyti naujų žinių ir įgūdžių

    anksčiau įgytų žinių įtvirtinimas

    kūrybiškas žinių ir įgūdžių pritaikymas

    kombinuotos (derinamos didaktinės užduotys, skirtos mokymuisi, žinių kartojimui ir įtvirtinimui).

    viena tema (klasikinė pagal studijų dalis)

    kompleksinis (vienu metu sprendžiamos kelios didaktinės užduotys (žinių, įgūdžių sisteminimas ir kūrybinių gebėjimų ugdymas ir kt.). Kompleksiniame GCD sprendžiamos dviejų ar daugiau veiklos rūšių problemos.

    Integruotas (remiantis kelių rūšių vaikų veiklos ir skirtingų priemonių derinimo principu kalbos raida). Integracija gali būti teminė.

-pagal organizacijos formą

    tradicinis OOD arba GCD;

    netradicinis (ekskursija, konkursas, teatralizuotas, konsultacinis, vaidmenų žaidimas, kelionės, viktorina, koncertas, intelektualus žaidimas - „Tyrimą atlieka ekspertai“, „Stebuklų laukas“, „Kas? Kur? Kada?“, KVN ir kt.)

GCD arba OOD formos: Komandinis darbas suaugusiems ir vaikams

NOD arba OOD organizavimo forma: (Pabraukite, kas tinka):

Individualiai (su vienu vaiku).

Pogrupis (individualus-kolektyvinis).

Priekinis (platus grupės)

(pažinimo raida, kalbos raida, piešimas, modeliavimas, aplikacijos, muzika, Kūno kultūra) – pabraukite, kas tinka

Tikslas: galutinis rezultatas, ko mes siekiame (daiktavardis - plėtra, sąlygų kūrimas, formavimas, ugdymas, stiprinimas ir kt.).

Tikslai: 1. Edukacinis.

2.Besivystantis.

3. Švietimo. (Žr. rašymo problemų pavyzdį...)

Užsirašykite užduotis su neapibrėžtos formos veiksmažodžiu: kurti, stiprinti, ugdyti, įgyvendinti ir pan..

Užduotys: Švietimo užduotys (parašyta, ko šioje pamokoje mokysime vaikus). Užduotyse nerašykite veiksmažodžio „mokyti“! Teisingiau rašyti „skatinti“, „formuoti įgūdžius“, „sukurti sąlygas“, „ugdyti“ ir pan.
2. Vystantis užduotis (parašyta, kad konsoliduosime, patikslinsime, nepamirštant psichinių funkcijų ir įvairių savybių ugdymo).
3. Švietimo užduotys (kokios psichinės, estetinės, dorovinės ir valinės savybės susiformuos).
Reikėtų atsiminti, kad kiekviena nauja užduotis rašoma naujoje eilutėje.

Apytikslė formuluotė ugdymo tikslai GCD naujoms žinioms perduoti:

„Sudaryti sąlygas vaikams įgyti žinių apie...“

„Motyvuoti vaikus mokytis savarankiškai...“

„Suteikti vaikams galimybę su suaugusiojo pagalba sužinoti apie...“

„Suformuluoti vaikų poreikį savo kalboje teisingai vartoti savininkiškus įvardžius“

Apytikslės mokymo ir baigiamojo pobūdžio GCD ugdymo tikslų formuluotės:

„Atnaujinkite vaikų žinias apie...“

„Plėsti vaikų žinias0... organizuojant savarankišką veiklą eksperimentinė veikla»

„Suteikti galimybę praktiškai pritaikyti įgytas žinias apie...“

"Prisegti prie savarankiška veiklaįgūdžiai..."

    Vystymo užduotys, kaip taisyklė, yra skirtos aukštesnių psichinių funkcijų (mąstymo, atminties, vaizduotės, dėmesio), bendrųjų, smulkiųjų, artikuliacinių motorinių įgūdžių, prozodinių kalbos komponentų (balso, ritmo, tempo, intonacijos), kalbos kvėpavimo lavinimo. .

    Raidos tikslų formulavimas turi atitikti programos tikslus ir prasidėti veiksmažodžiu.

    Priklausomai nuo to, kiek vaikai išsiugdė funkciją, kurią norite atlikti, bus pasirinktas veiksmažodis:

    Jei funkcija nebuvo suformuota, tada užduotis prasidės žodžiais „formuoti ...“, „pradėti kurti ...“ ir kt.

Jei funkcija nepakankamai suformuota, arba reikia įtvirtinti kokį nors įgūdį, tuomet bus galima rinktis „toliau formuoti...“, „toliau tobulėti...“, „tobulėti...“ ir pan.

    Ugdomosios užduotys, kaip taisyklė, yra skirtos ugdyti vaiko asmenines savybes ir jo emocinę bei valios sferą.

    Ugdymo tikslų formulavimas turi atitikti programos tikslus ir prasidėti veiksmažodžiu.

    Priklausomai nuo to, kiek vaikai išsiugdė kokybę (savybę), kurią norite dirbti, bus pasirinktas veiksmažodis:

Jei kokybė (nuosavybė) nesusiformuoja, tada užduotis prasidės žodžiais „formuoti ...“, „ugdyti ...“ ir kt.

Jei kokybė (savybė) nėra pakankamai suformuota arba būtina ją įtvirtinti, tada veiksmažodis bus pasirinktas „toliau formuoti ...“, „toliau ugdyti ...“, „tobulinti ...“ ir kt.

P paruošiamieji darbai: (jei buvo atlikta)su vaikais, visa apimtis priekinės ir individualus darbas su vaikais (Pokalbiai su vaikais, stebėjimas, skaitymas grožinė literatūra, kur vykote į ekskursiją, ko išmokote ir pan.)

Naujų žodžių žodynas: (jei yra) – logopedinei, defektologijai, tiflopedagoginei OOD privaloma

Švietimo technologijos:__________________ (rašyti arba pabraukti)

    IRT technologijos;

    sveikatą tausojančios technologijos;

    projekto veiklų technologija

    tyrimų technologija

    informacinės ir ryšių technologijos;

    į asmenį orientuotos technologijos;

    ikimokyklinukų ir mokytojų aplanko technologija

    žaidimų technologija

    TRIZ technologija

    dalyko rengimo aplinkos technologija

    probleminio mokymosi technologijos

Mokymo metodai: ______________________________ (rašyti arba pabraukti)

Praktiška:

    patirtį

    pratimas

    eksperimentavimas

    modeliavimas

Vaizdas:

    stebėjimas

    vaizdinių priemonių demonstravimas

Žodinis:

    mokytojo istorija

    pokalbį

    grožinės literatūros skaitymas

Žaidimai:

    didaktinis žaidimas

    įsivaizduojama situacija išplėstoje formoje

    s/r žaidimas

Vaikų užsiėmimų rūšys: (Pabraukite, kas tinka)

Amžiaus kategorija (nuo 1 iki 3 metų)

Dalyko veikla ir žaidimai su sudėtiniais ir dinamiškais žaislais;

Eksperimentavimas su medžiagomis ir medžiagomis (smėliu, vandeniu, tešla ir kt.

Bendravimas su suaugusiuoju ir bendri žaidimai su bendraamžiais, vadovaujant suaugusiajam,

Savitarna ir veiksmai su buities reikmenimis (šaukštu, samteliu, mentele ir kt.,

Suvokti muzikos, pasakų, eilėraščių prasmę, žiūrėti į paveikslus, fizinė veikla;

ikimokyklinio amžiaus vaikams

Amžiaus kategorija (3 metai - 8 metai)

Žaidimo veikla, įskaitant vaidmenų žaidimas, žaidimas su taisyklėmis ir kitų rūšių žaidimai,

Komunikabilumas (bendravimas ir bendravimas su suaugusiais ir bendraamžiais,

Kognityviniai ir tyrinėjimai (tyrimas supančio pasaulio objektų ir eksperimentavimas su jais,

Grožinės literatūros ir folkloro suvokimas, savitarna ir pagrindiniai buities darbai (viduje ir lauke,

Statyba nuo skirtingos medžiagos, įskaitant konstruktorius, modulius, popierių, natūralias ir kitas medžiagas (konstruktyvus modelis),

Dailė (piešimas, lipdymas, aplikacija, taikomoji dailė),

Muzikinis (muzikinių kūrinių reikšmės suvokimas ir supratimas, dainavimas, muzikiniai-ritminiai judesiai, vaikų grojimas muzikos instrumentai)

Motorinė (pagrindinių judesių įvaldymas) vaiko veiklos forma.

Įranga ir medžiagos:

Demonstracinė medžiaga:

Dalomoji medžiaga:

Trukmė:

GCD struktūra (OOD):

    Įvadinė dalis- 3 minutes.



    II. Pagrindinė dalis- 15 minučių.


    c) kūno kultūros užsiėmimas;



    III. Baigiamoji dalis- 2 minutės.
    a) mokytojo apibendrinimas;


    GCD (OOD) pažanga:

Santraukos rašymo struktūra

Titulinis puslapis:

Institucijos pavadinimas (visas, pagal įstatus)

Tiesioginės švietėjiškos veiklos (organizuotos edukacinės veiklos) suvestinė

Sudarė: Pilnas vardas, pareigos

Data: diena, mėnuo, metai

2 santraukos puslapis

Lygis bendrojo išsilavinimo: ikimokyklinis ugdymas

Tema GCD (OOD):________________________________________

Data: ____________________

Praleidžiamas laikas: _________________________

Mokinių amžius: _______________

Mokymo sritis: ________________________________ (pagrindinė plėtros kryptis)

Integracija edukacines sritis: _________________________________________

Klasifikacija (tipas) GCD arba DOD: __________________________________________

GCD arba OOD formos: _________________________________________________________________

NOD arba OOD organizavimo forma: _____________________________________________________________

Organizavo švietėjišką veiklą pagal pagrindinę veiklą ______________________________________________________

Tikslas: _________________________________________________________________________.

Tikslai: 1. Edukacinis.

2.Besivystantis.

3. Švietimo.

Pparuošiamieji darbai: ____________________________________________

Naujų žodžių žodynas: __________________________________________________________________

Ugdymo technologijos:__________________________________________________

Mokymo metodai: _________________________________________________________

Vaikų veiklos rūšys: ________________________________________________________

Įranga ir medžiagos:

Demonstracinė medžiaga:

Dalomoji medžiaga: Trukmė: GCD struktūra (OOD):

. Įvadinė dalis- 3 minutes.
a) skaitydamas A.S. eilėraštį „Ruduo“. Puškinas;
b) stebėti rudens dangų pro langą;
c) žodinis didaktinis žaidimas „Sugalvok žodį“ (būdvardžių parinkimas žodžiams dangus, ruduo, lapija).
II. Pagrindinė dalis- 15 minučių.
a) pokalbis apie rudens oro reiškinius;
b) žiūrint į orų kalendorius;
c) kūno kultūros užsiėmimas;
d) pasakojimų apie rudens orus rašymas;
e) vaikai įvardija rudens ženklus ir posakius apie rudenį;
f) didaktinis žaidimas „Iš kokio medžio lapas“... ir kt.
III. Baigiamoji dalis- 2 minutės.
a) mokytojo apibendrinimas;
b) GCD analizė (apie kokias žinias parodė vaikai).
Ir galiausiai prasideda GCD eigos aprašymas.
GCD (OOD) pažanga:

GCD judėjimas parašytas tiesiogine kalba. Būtinai užsirašykite visus žodžius, kuriuos pasakys mokytojas, laukiamus vaikų atsakymus ir mokytojo apibendrinimus. Jei per pamoką mokytojui reikia atlikti kokius nors veiksmus, tai nurodoma pastabose.

Organizacija: MADOU Leontievsky d/s "Malinka"

Vietovė: Maskvos sritis, Stupinsky rajonas, Leontyevo kaimas

Užduotys:

  • toliau mokytis atskirti dydžius: „didelis - mažas“;
  • praturtinti vaikų žinias apie laukinius ir naminius gyvūnus;
  • lavinti gebėjimą skirti ir įvardyti pažįstamas geometrines figūras: apskritimą, kvadratą, trikampį, stačiakampį;
  • įtvirtinti žinias apie pagrindines spalvas: raudoną, mėlyną, geltoną, žalią;
  • vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius vaikams atliekant testoplastiką.
  • ugdyti empatiją ir norą daryti gerus darbus.

Medžiaga:žaislai - kiškis, vilkas, lokys, lapė, bandelė, morkos ir krepšeliai: dideli ir maži, geometrinės figūros, naminių gyvūnėlių rinkinys, medžiai, viryklė, sūrios tešlos, muzikinis akompanimentas.

OOD pažanga

Organizavimo laikas:

Pedagogas:

Visi vaikai susirinko į ratą

Tu esi mano draugas, o aš tavo draugas.

Laikykimės tvirtai už rankų,

Ir šypsokimės vieni kitiems.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atvyko daug svečių. Pasisveikinkime su jais.

Skamba koloboko daina.

Pedagogas: Vaikinai, ar girdi dainą? Kas tai dainuoja?

(Kolobokas).

Pedagogas:Žiūrėk, štai bandelė. Iš kur jis pas mus atėjo? Prisiminkime, kas nutiko kolobokui pasakoje.

(Vaikų atsakymai.)

Kolobokas:"Vaikinai, man labai nuobodu prie lango ir nusprendžiau pasivaikščioti, bet pasiklydau. Labai noriu grįžti namo. Ar padėsite man?"

Pedagogas: Vaikinai, mūsų laukia sunkumai. ar tu nebijai? Tada eime.

Groja muzika. Vaikai seka Koloboką.

Pagrindinė dalis:

Bandelė rieda, rieda, bet kas ten sutiks?

(Kiškis)

Kiškis:„Kolobokai, aš tavęs nevalgysiu, tu padėsi man surinkti morkas: dideles į didelį krepšį, o mažas į mažą“.

(Vaikai atlieka užduotį.)

Pedagogas:Puiku vaikinai! Mūsų Kolobokas riedėjo toliau ir su kuo susitiko?

(Vilkas)

Vilkas:„Kolobokai, aš tavęs nevalgysiu, jei rinksi mano gėles, buvo stiprus vėjas ir visi žiedlapiai išsibarstę.

Didaktinis žaidimas „Surinkite gėlę“

Pedagogas: Turite rinkti tos pačios spalvos gėles kaip centras.

(Vaikai renka gėles. Mokytoja klausia, kokios spalvos buvo surinktos gėlės).

Pedagogas:Kolobokas riedėjo toliau, bet kas atėjo jo pasitikti?

(Turėti)

Turėti:„Padaryk su manimi keletą pratimų ir aš tave paleisiu“.

Kūno kultūros pamoka „Gyvūnų pratimai“

Vienas – pritūpimas, du – šuolis – tai kiškio pratimas.

O kai pabunda lapių jaunikliai, jie mėgsta ilgai pasitempti,

Būtinai žiovaukite ir vizginkite uodegą.

O vilkų jaunikliai išlenkia nugaras ir šiek tiek šokinėja.

Na, o lokys šleivakojis, plačiai išskėstomis letenomis

Iš pradžių vienas, paskui abu kartu, žymėdami laiką ilgam.

O tie, kurie neturi pakankamai mankštos, viską pradeda iš naujo.

Pedagogas:Bandelė riedėjo toliau, o kas ten ją pasitiko?

(lapė)

Lapė:"Sveiki, Kolobok. Sveiki, vaikinai. Man labai patinka puoštis, bet visos mano suknelės yra susidėvėjusios ir suplyšusios, jei padėsite jas sutvarkyti, aš jus paleisiu."

Pedagogas: Vaikinai, užlopykime lapės suknelių skyles (kviečia vaikus eiti prie stalų)

Didaktinis žaidimas-pratimas „Papuošk lapės suknelę“.

Pedagogas: Atidžiai pažiūrėkite į savo suknelę. Pasirinkite skylių pleistrus.

(Vaikų nepriklausoma pasiūlymo koreliacija geometrines figūras su kontūriniu „lopais“ vaizdu. Mokytojas prieina prie vaikų ir klausia kiekvieno vaiko, kokios spalvos „lopą“ jis uždėjo, kokia geometrinė forma).

Pedagogas: Vaikinai, jūs esate puikūs! Padėjo Kolobokui pabėgti nuo visų gyvūnų. Belieka grąžinti jį seneliams. Bet pirmiausia pasakykite, kokius gyvūnus sutiko Kolobokas?

(Kiškis, vilkas, lokys, lapė)

Pedagogas: Prašau pasakyti, kokie tai gyvūnai: laukiniai ar naminiai?

(Laukinis)

Pedagogas: Kodėl taip manai?

(Nes jie gyvena laukinėje gamtoje)

Pedagogas: Kokius kitus laukinius gyvūnus pažįsti?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Vaikinai, mes pasiekėme savo senelių namus. Pažiūrėkite, kiek gyvūnų kieme. Įvardinkime juos.

(Vaikų sąraše gyvūnai)

Pedagogas: Dabar pasakyk man, kokie tai gyvūnai? Laukinis ar naminis?

(Naminiai, nes jie gyvena asmens namuose arba šalia jų)

Kolobokas:– Ačiū, vaikinai, padėjote man grįžti namo.

Pedagogas: Vaikinai, kol mūsų Kolobokas vaikščiojo, močiutė išleido tešlą, kad pagamintų kitą Koloboką. Jau atkeliavo. Leiskite mums padėti jums uždėti ant jos keletą kolobokų. Bet pirmiausia paruošime pirštus.

Pirštų gimnastika:

Vienas du trys keturi Penki,

Visi tokie reikalingi

Stiprus ir draugiškas. (Suskaičiuokite pirštus ir suspauskite juos į kumštį)

(Vaikai gamina kolobokus iš druskos tešlos. Mokytojas užsideda ant jų viryklės.)

Pedagogas: Gerai, vaikinai, kol mūsų kolobokai kepa, pasakykite man, ar jums patiko padėti Kolobokui? kas tau patiko labiausiai?

O štai mūsų kolobokai iškepti. (Mokytojas paima skanėstus nuo viryklės vaikai.) Na, laikas mums grįžti į darželį.

Groja muzika.

Bibliografija:

1. I.A. Pomoraeva, V.A. Pozina Elementario formavimasis matematinius vaizdus. MOZAIKA-SINTEZĖ Maskva, 2014 m

2. V.I. Kovalko kūno kultūros minučių ABC ikimokyklinukams. Maskvos „Waco“, 2011 m

Įkeliama...Įkeliama...