Atvira pamoka darželio parengiamojoje grupėje tema: Sveika gyvensena. Edukacinių užsiėmimų vyresniojoje grupėje apie vaikų sveikos gyvensenos formavimą santrauka Tema: „Būkime sveiki! Atvira pamoka sveikos gyvensenos vyresniųjų grupėje

Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga

jungtinis darželis Nr.50 „Ogonyok“.

141860 MO, Dmitrovskio r., Ikšos k., g. Komsomolskaja, 15 m

Atvira pamoka: "Sveikata yra mano turtas!"

(Vyresnioji grupė)

Sudarė 10 grupės mokytoja: Timošina Daria Borisovna.

2016-2017 mokslo metai

Atvira pamoka: „Sveikata yra mano turtas!

Tikslas: forma vaikų spektakliai ikimokyklinio amžiaus O sveikata, kaip viena pagrindinių žmogaus gyvenimo vertybių.

Užduotys:

    Gilinti, plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie sveika gyvensena, praplėskite savo žodyną.

    Praktikuokite žodžių darybą ir linksniavimą.

    Pagerinti leksiką ir gramatiką kalbos struktūros: Būdvardžių daryba iš daiktavardžių.

    Skatinkite vaikus konstruoti savarankiškus, išsamius teiginius, supažindinkite su posakiais.

    Ugdykite gebėjimą identifikuoti komponentus sveikata asmenį ir užmegzti jų santykius.

    Smeigtukas pagrindinės sąvokos: "tvarkaraštis", "Asmeninė higiena", "vitaminai","Sveikas maistas", « sveikas vaizdas gyvenimą » ; ugdyti vaikų įgūdžius ir poreikius sveika gyvensena.

    Ugdykite dėmesį, atmintį, mąstymą.

Įranga: Čeburaškos žaislas, vaisių ir daržovių manekenai, paveikslėliai, kuriuose vaizduojami naudingi ir kenksmingi produktai, kamuolys; sporto įranga, sportuojančių vaikų nuotraukos; asmeninės higienos priemonės; vatmano popierius su medžio nuotrauka.

Preliminarus darbas: iliustracijų peržiūra, kūrinio skaitymas. G. Osteris « Blogi įpročiai» , knygų skaitymas "Moidodyr" K. Čukovskis, pokalbiai "Kas nutiko sveikata » .

Pamokos eiga

Auklėtojas : Vaikinai, šiandien, kai ėjau į darbą, sutikau Čeburašką. Jis nubėgo į vaistinę. Pasirodo, susirgo krokodilas Gena. Pasakykime Čeburaškai, ką daryti, kad nesusirgtų. Šiandien pakviesime jus į kelionę po miestą Sveikata. Vaikinai, ar žinote, kas tai yra? sveikata?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas : Sveikata– štai kai esi linksmas ir tau viskas pavyksta. Sveikata To reikia visiems – ir vaikams, ir suaugusiems, ir net gyvūnams. Ką reikia padaryti, kad būtum sveikas? Turite norėti ir mokėti pasirūpinti sveikata. Jei nesirūpinate savo sveikata, galite jį prarasti.

Tik tu man atsakyk:

Kelias į paslaptingą šalį

Kur jis gyvena? tavo sveikata ,

Ar visi žino? Sakykim kartu...

Vaikai : "taip".

Auklėtojas : Įvažiuoti į miestą Sveikata, reikia laikyti už rankų, užsimerkti ir pasakyti magija žodžius: „Saulė, oras ir vanduo yra mūsų Geriausi draugai

Ir štai mūsų maršrutas. Pažvelkime į mūsų kelionės miestą. Pažiūrėkite, kiek čia įvairių gatvių.

Vitaminnaya gatvė.

Auklėtojas : Vaikinai, mes esame Vitaminnaya gatvėje.

Čeburaška, vaikinai ir aš jums pasakysime, kaip valgyti, kad būtum sveikas. Būti sveikas, jums reikia subalansuotos mitybos, t.y. turite žinoti, kokius maisto produktus galite valgyti, o kurie jums kenksmingi sveikata. (Vaikų atsakymai). Šviežių vaisių ir daržovių galite valgyti kiek norite, jie labiausiai atstos geriausios tabletės iš vaistinės.

Auklėtojas : Vaikai, kokius vitaminus žinote? (Vaikų atsakymai.)

Vaikinai, kam reikalingi vitaminai? (Kad mūsų kūnas būtų sustiprintas, buvo stiprussveikata ) .

Auklėtojas : Taip ir yra, vitaminai stiprina visą mūsų organizmą, todėl organizmas lengviau kovoja su ligomis. Reikia valgyti daugiau daržovių ir vaisių.

(Mokytojas pasakoja vaikams, kad juose yra daug vitaminų.)

Prisiminkite paprastą tiesą -

Tik tas, kuris geriau mato

Kas kramto žalias morkas

Arba geria mėlynių sultis.

Ankstyvas rytas yra labai svarbus

Per pusryčius valgykite avižinius dribsnius.

Juoda duona mums tinka

Ir ne tik ryte.

Nuo peršalimo ir gerklės skausmo

Apelsinai padeda

Na, geriau valgyti citriną

Nors jis labai rūgštus.

Didaktinis žaidimas„Sveikas ir nesveikas maistas » .

Auklėtojas : Dabar jūs ir aš būsime sodininkai ir auginsime medį su sveiku maistu. Maistas gali būti sveikas ir žalingas. Sveikame maiste yra vitaminų, kurie padeda mums augti. sveikas. Žiūrėk – tai stebuklų medis, ant kurio augs sveiki produktai, o tai – krepšelis. Ant jūsų stalų yra maisto nuotraukų. Padėkime ant medžio sveikų maisto produktų, o kenksmingų – į krepšelį.

Štai kaip pasirodė stebuklų medis! Naudingi vitaminai tai pražydo.

Auklėtojas : Puiku, jūs visi atlikote užduotį.

Vaikinai, dabar pažaiskime žaidimą "Skanios sultys" (su kamuoliu).

(Visiems mėtydamas po kamuoliuką, mokytojas vardija daržoves, vaisius – vaikai vardija sultis, kurias iš jų galima pasigaminti).

Morka - morka, apelsinas - apelsinas, obuolys - obuolys, moliūgas - moliūgas ir kt.

Auklėtojas : Tęskime kelionę ir eikime į kitą gatvę, kuri vadinasi Fizkulturnaya. Jei žmogus sportuos, gyvens ilgiau. Būtina atlikti rytinę mankštą. Naudinga skalauti, nuvalyti rankšluosčiu,

dažniau žaisti lauko žaidimus (pokalbis apie sporto naudą)

Auklėtojas : Vaikinai, prisiminkime patarles apie sportą.

1. Atlikite pratimus ryte

Tu būsi stiprus

Būsite drąsūs.

2. Aš išvarysiu miego likučius

Antklodė į šoną

Man reikia gimnastikos

Padeda Puiku.

3. Kad nesusirgtume

Ir neperšalk

Mes mokame su jumis

Pasimokykime.

Vaikinai, kokias sporto šakas žinote? (Vaikų atsakymai)

- Žaiskime, vaikinai!

Kūno kultūros minutė

Anksti ryte mankšta

Einame vienas po kito.

Ir viskas tvarkoje

Pradėkime pratimus.

Viena – kelkis, pasitrauk.

Du – pasilenk, išsitiesk.

Trys-trys rankų plakimai,

Trys galvos linktelėjimai.

Keturi reiškia platesnes rankas.

Penki – mojuokite rankomis.

Šeši – stovėkite ramiai.

Auklėtojas : Vaikai, ar žinote būti sveikas, reikia ne tik valgyti vitaminus ir būti stipriam! Taip pat turite žinoti ir laikytis asmeninės higienos taisyklių.

O kita gatvė, kuri mūsų laukia – grynumo gatvė.

– Kokių higienos taisyklių laikotės namuose ir darželyje? (Rytais ir vakarais plauname veidą, valomės dantis ir pan.)

– Kodėl tau reikia tai daryti? (Būti švariems, gerai atrodyti, jaustis maloniai ir turėti odą sveikas sukietėti, kad nuplautų mikrobus.)

– Kaip mikrobai patenka į organizmą? (čiaudint, kosint neuždengus burnos; jei neplaunate rankų prieš valgį, po tualeto; neplauti daržovių ir vaisių.)

– Ką daryti, kad apsisaugotumėte nuo jų? (Vaikų atsakymai)

Auklėtojas : vaikinai, kad galėtume sėkmingai kovoti su mikrobais, reikia pagalbininkų. Pasakysiu apie juos mįsles.

Išslysta kaip kažkas gyvo

Bet aš jo nepaleisiu

Putos su baltomis putomis,

Aš netingiu nusiplauti rankas.

(muilas)

Štai juokingas įvykis:

Vonioje apsigyveno debesis.

Nuo lubų pliaupia lietus

Ant mano nugaros ir šonų.

Kaip tai gražu!

Šiltas karštas lietus,

Ant grindų nėra matomų balų.

Visi vaikinai myli...

(Dušas)

Atsigulk į kišenę ir stebėk

Riaumoja, verkia ir purvina,

Jie nušluostys ašarų upelius,

Jis nepamirš savo nosies.

(Nosinė)

Pratimai bendravimui lavinti kalbos: "Tęsti sakinį".

Auklėtojas : (Vaikai kartoja mokytojo pradėtą ​​sakinį ir tęsia).

Mama nupirko muilo...

Katjai reikia šukų, kad...

Maksimui dažnai skauda dantis, nes...

Aš plaunu rankas, kad...

Mišai reikia skalbimo servetėlės...

Auklėtojas : Ir tu ir aš žinome naudingas pratimas "Skalbimas".

Padarykime tai.

Dinaminė mankšta su savimasažo elementais "Skalbimas".

(Vaikai stovi puslankiu) .

Nusiplauname skruostus, kaklą, ausis. Įvardytas kūno vietas triname abiem rankomis vienu metu

Jas sausai nušluostome. Glostomas judesys.

Mes taip pat plauname rankas "Muilinimas" ir patrinkite rankas.

Švara... 3 kumščių smūgiai ant kelių.

Tik... 2 plojimai priešais jus.

Brangus! 3 smūgiai kumščiais į kelius.

Auklėtojas : Šauniai padirbėta! Pavargęs? Tai, pasirodo, buvo sunkus kelias, kurį įveikėme

mes su tavimi visame mieste « Sveikata » . Sužinojome daug įdomių ir naudingų dalykų. Bet ne visas gatves aplankėme, vis tiek keliausime su jumis, tad į nuostabų miestą. Manau, kad ir Čeburaška suprato, ką reikia daryti, kad nesusirgtų, ir jam nebereikės eiti į vaistinę dėl tablečių. (Vaikai atsisveikina su Čeburaška).

Vaikinai, prisiminkime, ką įdomaus sužinojome šiandien?

Kokius eilėraščius žinai apie sveiką gyvenimo būdą?

Vaikai skaito poeziją:

2. Jūs, vaikinai, turėtumėte žinoti
Visiems reikia daugiau miegoti. (Rodionova Sasha)
Na, netingėk ryte -
Pasiruoškite mankštintis!

3. Išsivalykite dantis, nusiplaukite veidą,
Ir dažniau šypsokis
Nusiramink, o tada
Jūs nebijote bliuzo. (Gruškevičius Egoras)

4. Sveikata turi priešų
Nedraugauk su jais!
Tarp jų yra tylus tinginystė,
Jūs kovojate su juo kiekvieną dieną. (Čerkas Karina)

5. Kad nebūtų nei vieno mikrobo
Netyčia patekau į burną,
Prieš valgydami nusiplaukite rankas
Reikia muilo ir vandens. (Zhuikin Seraphim)

6. Valgykite daržoves ir vaisius,
Žuvis, pieno produktai -
Štai keletas sveiko maisto
Pilna vitaminų! (Badak Diana)

7. Išeik pasivaikščioti
Kvėpuokite grynu oru.
Tiesiog išeidami prisiminkite:
Apsirenkite pagal orą! (Grigorjevas Dima)

8. Na, jei taip atsitiks:
Susirgau,
Žinokite, kad laikas kreiptis į gydytoją.
Jis visada mums padės! (Golovkinas Olegas)

9. Tai yra geri patarimai
Juose slypi paslaptys,
Kaip išlaikyti sveikatą.
Išmokite tai vertinti! (kartu)

Tikslas: formuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų idėjas apie sveikatą kaip vieną iš pagrindinių žmogaus gyvenimo vertybių; ugdyti gebėjimą atpažinti žmogaus sveikatos komponentus ir nustatyti jų ryšį; įtvirtinti pagrindines sąvokas: „dienos režimas“, „asmens higiena“, „vitaminai“, „sveikas maistas“, „sveikas gyvenimo būdas“; ugdyti vaikus sveikos gyvensenos įgūdžių ir poreikių.

Ankstesnis darbas: iliustracijų peržiūra tema „Mano sveikata – mano turtas“, K. Chukovskio knygos „Moidodyr“ skaitymas, G. Osterio „Blogi įpročiai“ skaitymas ir studijavimas, pokalbiai „Kas yra sveikata“.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, šiandien, kai ėjau į darbą, sutikau Čeburašką. Jis nubėgo į vaistinę. Pasirodo, krokodilas Gena serga. Pasakykime Čeburaškai, ką daryti, kad nesusirgtų. Šiandien pakviesime jus į kelionę į Sveikatos miestą.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kas yra sveikata? Vaikų atsakymai.

Sveikata yra tada, kai esi linksmas ir tau viskas pavyksta. Sveikatos reikia visiems – ir vaikams, ir suaugusiems, ir net gyvūnams. Ką daryti, kad būtum sveikas? Reikia norėti ir mokėti rūpintis savo sveikata. Jei nesirūpinsite savo sveikata, galite ją prarasti.

Tiesiog atsakyk man:

Kelias į paslaptingą šalį

Kur gyvena tavo sveikata?

Ar visi žino? Sakykim kartu...

Vaikai Jie atsako „taip“.

Norint patekti į Sveikatos miestą, reikia susikibti už rankų, užsimerkti ir ištarti stebuklingą slaptažodį: „Saulė, oras ir vanduo – geriausi mūsų draugai! “

Ir štai mūsų maršrutas. Pažiūrėkime į mūsų kelionės žemėlapį. Pažiūrėkite, kiek čia įvairių gatvių. ( Žiūrint į scheminį žemėlapį)

Vitaminnaya gatvė .

Pedagogas: Vaikinai, mes esame Vitaminnaya gatvėje.

Čeburaška, vaikinai ir aš jums pasakysime, kaip valgyti, kad būtume sveiki. Norint būti sveikiems, reikia subalansuotos mitybos, tai yra, reikia žinoti, kokius maisto produktus galite valgyti, o kurie kenkia sveikatai. ( Vaikų atsakymai) Šviežių vaisių ir daržovių galite valgyti kiek norite, jie atstos geriausias vaistinės tabletes.

Pedagogas: Vaikai, kokius vitaminus žinote? ( Vaikų atsakymai.)

- Vaikinai, kam vitaminai? ( Norėdami sustiprinti savo kūną ir turėti gerą sveikatą).

Pedagogas: Taip ir yra, vitaminai stiprina visą mūsų organizmą, todėl organizmas lengviau kovoja su ligomis. Reikia valgyti daugiau daržovių ir vaisių.

Mokytoja pasakoja vaikams, kad juose yra daug vitaminų A, B, C, D. Paaiškina, kokių dar produktų juose yra ir kam jie reikalingi.

Pedagogas: Vitaminas A – morkos, žuvis, saldžiosios paprikos, kiaušiniai, petražolės. Svarbus regėjimui.

Vitaminas B – mėsa, pienas, riešutai, duona, vištiena, žirniai (širdžiai).

Vitaminas C – citrusiniai vaisiai, kopūstai, svogūnai, ridikai, serbentai (nuo peršalimo ligų).

Vitaminas D – saulė, žuvų taukai (kaulams).

Prisiminkite paprastą tiesą -

Tik tas, kuris geriau mato

Kas kramto žalias morkas

Arba geria mėlynių sultis.

Ankstyvas rytas yra labai svarbus

Per pusryčius valgykite avižinius dribsnius.

Juoda duona mums tinka

Ir ne tik ryte.

Nuo peršalimo ir gerklės skausmo

Apelsinai padeda

Na, geriau valgyti citriną

Nors jis labai rūgštus.

Pedagogas:Žaidimas "Būtent!"

Mokytojas skaito ketureilius apie gaminius. Jei jie kalba apie naudingų dalykų, vaikai visi kartu sako: „Taip, taip, tai visiškai teisinga! O jei kalba apie sveikatai kenksmingus dalykus, vaikai tyli.

1. Valgykite daugiau apelsinų, gerkite skanias morkų sultis,

Ir tada tu tikrai būsi labai liekna ir aukšta.

2. Jei nori būti liekna, reikia mėgti saldumynus

Valgyk saldainius, kramtyk irisą, būk lieknas, tapk kaip kiparisas.

3. Norėdami sveikai maitintis, atsiminsite patarimą:

Valgykite vaisius, košes su sviestu, žuvį, medų ir vynuoges.

4. Nėra sveikesnio maisto – skanių daržovių ir vaisių.

Tiek Seryozha, tiek Irina naudingi vitaminais.

5. Mūsų Liuba suvalgė bandeles ir tapo siaubingai stora.

Jis nori ateiti pas mus, bet negali įlįsti pro duris.

6. Jei norite būti sveiki, valgykite teisingai,

Valgykite daugiau vitaminų, nesijaudinkite dėl ligų.

Pedagogas: Puiku, jūs visi atlikote užduotį.

Tęskime kelionę ir eikime į kitą gatvę, vadinamą Fizinis lavinimas.

Pasiskirstykime į komandas ir už kiekvieną teisingą atsakymą gausite žetonus.

Jei žmogus sportuos, gyvens ilgiau. Būtina atlikti rytinę mankštą. Naudinga skalauti gargalius, nusisausinti rankšluosčiu, dažniau žaisti žaidimus lauke.

Atlikite pratimus ryte

Tu būsi stiprus

Būsite drąsūs.

Nuvarysiu miego likučius

Antklodė į šoną

Man reikia gimnastikos

Tai labai padeda.

Kad nesusirgtume

Ir neperšalk

Mes mokame su jumis

Pasimokykime.

Vaikinai, kokias sporto šakas žinote? ( Vaikų atsakymai)

– Mes su jumis per ilgai sėdėjome. Žaiskime!

Kūno kultūros užsiėmimas „Žverobika“

Pedagogas: Vaikai, ar žinote, kad norint būti sveikiems, reikia ne tik valgyti vitaminus ir būti stipriam! Taip pat turite žinoti ir laikytis asmeninės higienos taisyklių. O mūsų laukia kita gatvė grynumo gatvė .

– Kokių higienos taisyklių laikotės namuose ir darželyje? ( Rytais ir vakarais plauname veidą, valomės dantis ir pan..)

– Kodėl tau reikia tai daryti? ( Būti švariam, gerai atrodyti, gerai jaustis ir turėti sveiką odą, būti sukietėjusiam, nuplauti mikrobus.)

– Kaip mikrobai patenka į organizmą? ( čiaudint ar kosint neuždengus burnos; jei neplaunate rankų prieš valgydami ir pasinaudoję tualetu; Neplaukite daržovių ir vaisių.)

– Ką daryti, kad apsisaugotumėte nuo jų? (Apie vaikų atsakymai)

Pedagogas: Vaikinai, kad galėtume sėkmingai kovoti su mikrobais, mums reikia pagalbininkų. Pasakysiu apie juos mįsles.

Išslysta kaip kažkas gyvo

Bet aš jo nepaleisiu

Putos su baltomis putomis,

Aš netingiu nusiplauti rankas.

(muilas)

Štai juokingas įvykis:

Vonioje apsigyveno debesis.

Nuo lubų pliaupia lietus

Ant mano nugaros ir šonų.

Kaip tai gražu!

Šiltas karštas lietus,

Ant grindų nėra matomų balų.

Visi vaikinai myli...

(dušas)

Atsigulk į kišenę ir stebėk

Riaumoja, verkia ir purvina,

Jie nušluostys ašarų upelius,

Jis nepamirš savo nosies.

(Nosinė)

Kartu su vaikais mokytoja daro išvadą, kad vaikai turi gerai mokytis: nevalgyti ir negerti gatvėje; grįžę iš gatvės visada nusiplaukite rankas su muilu, prieš valgydami, pasinaudoję tualetu valgykite tik nuplautas daržoves ir vaisius; čiaudint ar kosint, burną ir nosį uždenkite servetėle; valgyti tik iš švarių indų.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Pavargęs? Tai, pasirodo, buvo sunkus kelias, kurį įveikėme per „Sveikatos“ miestą. Sužinojome daug įdomių ir naudingų dalykų. Bet ne visas gatves aplankėme, tad vis tiek keliausime po šį nuostabų miestą. Manau, kad ir Čeburaška suprato, ką reikia daryti, kad nesusirgtų, ir jam nebereikės eiti į vaistinę dėl tablečių.

Paskirsto vitaminus.

MDOU CRR darželio Nr.15 „Meškiukas“ mokytoja

Podolsko miestas, Maskvos sritis, Rusija

Forume galite perskaityti ir aptarti daugiau įdomios informacijos

MBOU "PRADINIS MOKYKLA - DARželis" Nr. 13 ASTRAKHAN

Atvira pamoka vyresniųjų grupėje

apie sveiko įvaizdžio kūrimą

gyvenimas vaikuose

„KELIONĖ Į SVEIKATOS ŠALĮ“

Parengė ir veda: 1 grupės mokytojos

Šapkina Tamara Nikolaevna,

Suyundikova Kyzlyaarkhan Ziyauvdinovna

Astrachanė

2015 m

Tikslas: ugdyti sąmoningą, rūpestingą požiūrį į savo sveikatą; įtvirtinti žinias apie žmogų, jo sveikatą, sveikatos formavimo ir palaikymo būdus, apie higienos normas ir taisykles; ugdyti sveikatos vertės supratimą.

Užduotys: apibendrinti vaikų žinias apie sveikatos išsaugojimą; įtraukti juos į aktyvų gyvenimo būdą, kad išlaikytumėte sveikatą.

Medžiagos: šalies žemėlapis "Ei" .

Pamokos eiga

Pasirodo Big Girl ir Kutalka.

Didelė mergaitė: Kodėl tu taip šiltai apsirengęs? Juk lauke nešalta, o darželyje šilta.

Cutalka: Taip, man šalta! Negaliu į tave ramiai žiūrėti, iš karto dreba. Net vasarą nešioju kepurę su auskarais.

Abu pastebi vaikus.

Didelė mergaitė: Žiūrėk, vaikai!

Tinka vaikams.

Didelė mergaitė: Sveiki vaikai! Mano vardas Sveikas.

Cutalka: O mano vardas...

Didelė mergaitė: Palauk, palauk, leisk vaikinams atspėti, koks tavo vardas.

Vaikai atspėja vardą (vartokite įtaigius žodžius, nurodančius, kad vardas yra Kutalka).

Cutalka: Taip, aš esu Kutalka! Man patinka apsirengti karštu ir šaltu oru. Taip rūpinuosi savo sveikata ir neperšalsiu!

Didelė mergaitė: Tačiau sveikata priklauso ne tik nuo to. Vaikinai, aš žinau, kad mokaisi ir žinai sveikatos paslaptis. Pasidalinkite savo paslaptimis su Kutalka, kad jis iš Kutalkos virstų Didžiuoju Vaikinu.

Vaikai: Taip

Cutalka: Ar jums reikia kokių nors sveikatos paslapčių? Niekada negirdėjau, kad norint būti sveikam reikia žinoti kai kurias paslaptis. Nagi, pasiklausykime.

Didelė mergaitė: Ir geriausia vieta duoti šiuos patarimus yra sveikatos šalyje.

Cutalka: Kokia čia šalis? Ir kaip mums ten patekti?

Vaikas:

Sveiki - nuostabi šalis.

Jis buvo sukurtas mums visiems.

Viskas čia stiprina organizmą.

"Būk sveikas!" – čia pagrindinis šūkis.

Didelė mergaitė: O kad ten patektume, mums reikia žemėlapio...

Cutalka: Na, kur mes galime tai gauti?

Didelė mergaitė: Kaip tik šiandien paėmiau.

Cutalka: Na, pažiūrėsim!

Visi ir vaikai atsiskleidžia ir žiūri į žemėlapį.

Didelė mergaitė: O kad kelionė vyktų gerai, reikia pasiruošti ilgai kelionei. Susikibkime už rankų, užmerkkime akis ir ištarkime šiuos žodžius: „Šiandien graži diena. Su manimi viskas gerai. Jaučiuosi gerai, esu puikios nuotaikos. Esu įsitikinęs. Tikiu, kad man viskas pavyksta. Aš galiu padaryti bet ką."

Skamba atsipalaidavimo muzika, visi užsimerkia ir kartoja po Big Girl.

Baigę visi atmerkia akis.

Didelė mergaitė: Taigi mes atsiduriame Hello šalyje.

Cutalka: (bando aplenkti vaikus) Aš pirmas, pirmas. O, kas tai yra?

Vaikai: Vandens lašeliai.

Kutalka: Įdomu, kodėl Sveikatos šalyje buvo vandens?

Vaikai: „Vanduo yra nelaimė ligoniams“.

Didelė mergaitė: Kutalka! Žiūrėk, vandens lašas žino patarimą, ir vaikinai jai dabar padės. Na, vaikinai, kas gali man pasakyti, kam mums reikia vandens?

Vaikai atsako.

(Ryte nusiplaukite veidą, nusiplaukite rankas, veidą, kaklą, ausis, nusiplaukite kojas prieš miegą, išsimaudykite bent kartą per savaitę ir pan.)

Didelė mergaitė: Kutalka, ar prisimeni patarimus?

Cutalka: Pasirodo, neatsitiktinai vanduo pateko į Zdoroveykos šalį. Dabar vadovausiuos visais šiais patarimais.

Kutalka nusimauna pirštines.

Cutalka: Aš pasiruošęs, tad judėkime toliau?!

Vaikai: Taip.

Visi tęsia savo kelią.

Cutalka: (pranešimų iškaba) O, kas tai yra?

Didelė mergaitė: (skaito ženklą) „Peršalimo karalystė“ Kaip jis pateko į Hello šalį? Tai tikriausiai yra Queen Cold gudrybės. Įeikime ir pažiūrėkime, ar visi šioje karalystėje neperšalo ir jiems reikia mūsų pagalbos, kad atsikratytų peršalimo.

Cutalka: Ne, aš ten neisiu. Kažkur čia šalta. Dabar ji tave sugriebs! Tu taip lengvai apsirengęs! Jūs peršalsite! Ar įmanoma taip lengvai apsirengti?!

Didelė mergaitė: Vaikinai, ar bijote peršalimo?

Vaikai: Nr.

Didelė mergaitė: Ar žinote, kaip galite kovoti su peršalimu, ko jis bijo?

Vaikai: Reikia daryti pratimus, apsilieti vandeniu ir apsirengti pagal orą.

Didelė mergaitė: Vaikinai! Išvarykime Šaltį iš Sveikatos žemės. Geriausia priemonė- Tai…

Vaikai: Įkroviklis.

Didelė mergaitė: Giliai įkvėpkite ir pradėkime!

Vaikai ir didžioji mergaitė atlieka mankštos šokį pagal muziką „Spinduliuojanti saulė“. Kutalka bando juos sekti.

Kai įkrovimas baigtas, Kutalka nusimeta drabužius.

Cutalka: Vaikinai, jūs mane įtikinote, kad norint būti sveikam ir linksmam, reikia daryti mankštą, daugiau judėti ir nesirengti labai šiltai. Aš nenoriu būti Kutalka! Vadink mane Neboleyka!

Kutalka nusirengia šiltus drabužius.

Didelė mergaitė: Matote, vaikinai, Šaltis išsigando. Ji daugiau čia negrįš. Vaikinai, ką jūs darote darželyje, kad išlaikytumėte savo sveikatą?Vaikai: Gargaliuojame, geriame arbatą su žolelėmis ir citrina, einame pasivaikščioti grynas oras Darome fizinius pratimus.

Cutalka: Ir aš žinau, žinau. Peršalimas vis dar bijo vaistų. Nagi, kur tu turi tabletes, sirupą, mišinius?

Didelė mergaitė: Sustabdyti. Vaikinai, kas gali pasakyti, ar galima vartoti vaistus be suaugusiojo leidimo.

Vaikai: Nr.

Kutalka susigėdo.

Didelė mergaitė: Na, vaikinai, tęskime savo kelionę. Žiūrėkite į kairę, o dabar į dešinę, vėl į kairę, o paskui į dešinę, tik akimis, nesukite galvos.

Kutalka pastebi „Stebuklų krepšį“.

Cutalka: O, kas ten?

Vaikai: "Stebuklų krepšys"

Cutalka: (mąsliai) Kas jame yra? Auksas? Lobis? Turtas?

Didelė mergaitė: Ateikime, atidarykime ir pažiūrėkime, kas jame yra.Atidarome „Stebuklų krepšį“, viršuje yra užrašas „Sveikata“.

Didelė mergaitė: Vaikinai! Tačiau sveikata – svarbiausias mūsų turtas, visi ją gauname kaip dovaną gimdami ir privalome ją saugoti, rūpintis. Visų sveikata yra kiekvieno turtas! Nepamirškite apie tai! Sveikatos šalyje gerai, bet mums laikas eiti į darželį.

Skamba muzika „Kelyje su debesimis“. Vaikai susikibę už rankų vaikšto ratu ir grįžta į darželį.

Didelė mergaitė: Na, mes grįžome į darželį. O man ir Kutalkai...

Cutalka: (pertraukiantis) Ne Kutalka, o Neboleyka!

Didelė mergaitė: Atsiprašau. Ir mums su Neboleyka laikas grįžti į savo namus.

Didelė mergina ir Kutalka: Iki pasimatymo, vaikinai!

Literatūra

1. Semenova I.I. – „Neboleyka“ – Maskva: ADP 1997 m. – 176 puslapiai;

2. Zaicevas G.K. – „Aibolito pamokos“ – Sankt Peterburgas, 1995;

3. Melničukas V.M. „Dienoraštis - sveikas žmogus“ - Novosibirskas, 1997 m.

Žaidimų kortelių rodyklė, skatinanti sveiką gyvenimo būdą


"Aš galiu - aš negaliu".

Tikslai: sutelkti vaikų dėmesį į jų įgūdžius ir fizines kūno galimybes; ugdyti savigarbą.

Įranga: kamuolys.

Vedėjas meta kamuolį ir sako: „Aš galiu“ arba „Aš negaliu“. Vaikas, pagavęs kamuolį, tęsia frazę, paaiškindamas, kodėl jis gali arba negali tai padaryti. Pavyzdžiui: „Aš galiu bėgti, nes turiu kojas. Aš negaliu skristi, nes neturiu sparnų“.


– Atspėk, kas skambino?

Tikslai: lavinti klausos organus ir intensyvinti dėmesį bei klausos atmintis vaikai.

Vedėjas, stovėdamas nugara į vaikus, pagal balsą turi nustatyti, kas jam paskambino. Jei atsakymas teisingas, lyderio vietą užima vaikas, kurio balsas buvo nulemtas.


„Surask porą“.

Tikslas: pasirinkti porą objektui pagal lytėjimo pojūčius (užrištomis akimis).

Įranga: mygtukai, kubeliai, obuolys, pieštukai, smulkūs daiktai.

Pasirinkęs daiktą, vaikas, užrištomis akimis, turi pasirinkti tą patį iš krūvos. Žaidimo pabaigoje vedėjas prašo paaiškinti, kas padėjo vaikui teisingai atpažinti liečiant skirtingos medžiagos.


"Higienos taisyklės".

Naudojant skaičiavimo eiliškumą, vairuotojas pasirenkamas ir palieka grupę. Mokytojas ir vaikai susitaria, kas ką ir ką pavaizduos. Tada kviečiamas vairuotojas, vaikai paeiliui demonstruoja higienos įgūdžius gestais ir veido išraiškomis. Vedėjas turi atspėti, ką rodo vaikai: prausiasi, valosi dantis, šluostosi, šukuojasi, maudosi.


„Etiketas yra grakščių manierų mokykla“.

Tikslai: išmokys vaiką elgesio prie stalo; pasakyti, kokie patiekalai ir maisto produktai valgomi naudojant stalo įrankius; išmokti naudotis stalo įrankiais.

Įranga: temos nuotraukos.

Gebėjimas elgtis prie stalo ir teisingai elgtis su stalo įrankiais apibūdina žmogaus išsilavinimo lygį ir kultūringą elgesį. Štai taisyklės, kurias reikia atsiminti.

Visos sriubos ir sultiniai, košės, taip pat desertai (uogienė, ledai, pyragas, kompotai) valgomi šaukštu. Šakutė naudojama valgant salotas, daržovių garnyrus, kiaušinienę, makaronus, koldūnus, mėsos gaminius. Šakutė ir peilis reikalingi valgant maistą ir patiekalus, kuriuos sunku atskirti šakute: kompleksinius sumuštinius, sūrius, dešras, blynus, žuvies ir mėsos patiekalus. Rankomis galite paimti mažus sumuštinius, pyragus, bandeles, vynuoges, vyšnias, sausainius, saldainius.


„Atspėk mįslę iš paveikslėlio“.

Tikslai: Padėkite vaikams prisiminti pagrindinę pavojingų objektų grupę ir ugdyti dėmesį.

Įranga: nuotraukas, kuriose vaizduojami pavojingi objektai.

Suaugęs žmogus užduoda mįslę, o vaikai atspėja ir randa atitinkamą paveikslėlį. Suaugęs žmogus prašo pagalvoti ir pasakyti, kodėl šie objektai pavojingi? Vaikai pasakoja, kokį pavojų kelia kiekvienas objektas.


Raskite pavojingus objektus.

Tikslai: padėti vaikams prisiminti gyvybei ir sveikatai pavojingus daiktus; padėti jums padaryti savo išvadas apie pasekmes, jei su jais nesielgsite atsargiai.

Įranga: peilis, žirklės, adata, lygintuvas.

Andriuša ir Nataša lieka bute. Jų tėvai išėjo į darbą. Papasakokime vaikams, kokių daiktų jie negali naudoti, kad nekiltų bėdų. Vaikai kartoja saugos taisykles:

    Visi aštrūs, veriantys, pjaunantys daiktai turi būti įdėti į vietą;

    Nejunkite elektros prietaisų, jie gali sukelti elektros smūgį arba sukelti gaisrą;

    Jokiu būdu nemėginkite vaistų – jie yra nuodai;

    Jūs negalite bandyti skalbimo milteliai, indų plovikliai
    , soda, baliklis;

    Vienam išeiti į balkoną pavojinga.


"Mano diena".

Tikslai: kalbėti apie savo kasdienybę; išmokite paaiškinti ir įrodyti savo požiūrį; moko rasti modelių pažeidimus nuoseklioje serijoje.

Įranga: 3-4 kortelių rinkiniai su skirtingais vaizdais režimo akimirkos.

Kortelės turi būti dedamos paeiliui, laikantis rutinos (nuo kėlimosi ryte iki ėjimo miegoti vakare) ir paaiškinti vaikams, kodėl kortelės turi būti išdėstytos taip, o ne kitaip.

Variantas 1. Konkursas "Kas gali greičiau išdėstyti eilutę?"

2 parinktis. „Tęsti eilutę“. Mokytojas pradeda dėlioti seką, o vaikas tęsia.

3 variantas. „Ištaisyti klaidą“. Mokytojas dėlioja visą kortelių seką, sulaužydamas vienoje ar keliose vietose, vaikai randa ir ištaiso klaidas.


Pavojinga – nepavojinga.

Tikslai: mokyti vaikus atpažinti pavojingus gyvenimo situacijos nuo nepavojingų, sugebėti numatyti rezultatą galima plėtra situacijos; įtvirtinti žinias apie taisykles saugus elgesys; ugdyti savitarpio pagalbos jausmą.

Įranga: didaktinių paveikslėlių rinkinys, vaizduojantis pavojingas ir nepavojingas gyvybei ir sveikatai situacijas; skirtingų spalvų (raudonos, baltos ir geltonos) kortelės, priklausomai nuo žaidimo galimybių. Paveikslėlių turinys: vaikas, lipantis laiptais, skaitantis knygą, šokinėjantis iš aukščio, apsirengęs netinkamai orui, kosėjantis ant kitų ir pan.

Vaikų prašoma nustatyti siūlomos (vaizdinės ar žodinės) situacijos grėsmės gyvybei ir sveikatai laipsnį, pasiimti tam tikrą kortelę, atsižvelgiant į pavojų, ir teisingai išdėstyti didaktinius paveikslėlius.

Atidžiai išklausę mokytojo pasakojimą, vaikai kelia raudoną kortelę, jei yra pavojus, geltoną, jei dėl tam tikro elgesio gali kilti pavojus, ir baltą kortelę, jei pavojaus nėra.

Jei reikia, vaikai neturėtų trukdyti vieni kitiems

papildykite savo bendražygių atsakymus, neduokite užuominų ir nenaudokite užuominų.


Jei tai padarysiu.

Tikslai: atkreipti vaikų dėmesį į tai, kad kiekvienoje situacijoje gali būti dvi išeitys: viena pavojinga sveikatai, kita nekelia grėsmės; ugdyti rūpestingą požiūrį į save ir kitus žmones, saugoti kitus, nekelti skausmo; ugdyti mąstymą ir intelektą.

Įranga: skatinamųjų daiktų rinkinys: traškučiai, žvaigždutės.

Vaikams pateikiama užduotis rasti dvi išeitis iš siūlomos situacijos (gresia ir nekelianti grėsmės gyvybei ir sveikatai) ir pasiūlyti du šios situacijos vystymo variantus. Išklausę mokytojos pasakojimą, vaikai jį tęsia po žodžiais: „Pavojus kyla, jei padarysiu...“, arba „Pavojaus nebus, jei padarysiu...“ vaikai pakelia raudoną kortelę, jei yra pavojus, geltona - jei tam tikru elgesiu gali kilti pavojus, balta, jei pavojaus nėra. Vaikai turėtų klausytis draugo atsakymų, nepertraukinėti vienas kito, o norą atsakyti pakeldami rankas. Už pilnus atsakymus ir reikšmingus papildymus apdovanojami žetonu arba žvaigždute.


Greitoji pagalba.

Tikslas: stiprinti vaikų žinias ir praktinius pirmosios pagalbos teikimo įgūdžius.

Įranga: nuotraukos, kuriose vaizduojamos medicinos reikmenys (termometras, tvarstis, briliantinė žaluma). Pedagogas su vaikais suvaidina situaciją, kai žmogus susipjaustė ranką, koją, susilaužė kelį, alkūnę, tada pakilo temperatūra, skaudėjo gerklę, į akį pateko purvo dėmė, ėmė kraujuoti iš nosies. Kiekvienai situacijai nustatykite veiksmų seką.


Mūsų pagalbininkai yra augalai.

Tikslas:įtvirtinti idėjas, kaip padėti sau ir kitiems visada išlikti sveikiems.

Įranga: temos nuotraukos su vaizdu vaistiniai augalai.

Žaidimas žaidžiamas loterijos principu, vaikai turi atvirutes su vaistinių augalų atvaizdais. Mokytojas parodo paveikslėlius su panašiais piešiniais. Vaikas, turintis šį augalą, pasakoja apie jo naudojimą gydymui. Jei teisingai, gausite nuotrauką. Laimi tas, kuris pirmasis uždaro savo kortelę.


Kelionė į sveikatos šalį.

Tikslas: stiprinti vaikų idėjas, kaip padėti sau ir kitiems visada išlikti sveikiems.

Įranga:žaidimo laukas su įklijuotomis iliustracijomis; kubas, spalvotos drožlės ar mygtukai.

Žaidėjai paeiliui meta kauliuką, kurio šonuose pavaizduoti nuo 1 iki 3 apskritimai, ir perkelia savo žetoną į priekį tiek judesių, kiek apskritimai pasirodo ant kauliuko. Jei lustas yra ant raudono apskritimo, vaikas, prieš darydamas kitą žingsnį, turi atsakyti, kaip elgtis su sloga, kosuliu, aukštos temperatūros, danties skausmas. Jei atsakymas neteisingas, vaikas praleidžia judesį, o jei atsakymas teisingas, ima kitą. Kai lustas yra ant žalio apskritimo, žaidėjas pasakoja, kaip žmogui naudingas judėjimas, kasdienybė, vitaminai, vandens procedūros. Jei atsakymas neteisingas, vaikas praleidžia judesį, jei atsakymas teisingas, vaikas perkelia žetoną trimis judesiais į priekį. Laimi tas, kuris pirmasis pasieks sveikatos žemę.


Nežinia, atėjo pas mus.

Tikslai: mokyti vaikus išlaikyti švarų kūną ir tvarkingus drabužius; mokyti įžvelgti siūlomos situacijos neįtikimumą, jos absurdiškumą.

Įranga: Dunno lėlė, traškučiai, portfelis su skatinamaisiais prizais.

Vaikai atidžiai klausosi Dunno istorijos, o istorijai įsibėgėjant pastebi pasakėčias ir pažymi jas drožlėmis. Pasakojimo pabaigoje mokytojas paprašo vaikų suskaičiuoti, kiek pasakėčių kiekvienas iš jų pastebėjo, tada vaikai paaiškina klaidas, kurias pastebėjo Dunno istorijoje. Vaikai turi dirbti savarankiškai ir netrukdyti draugams, už vaiko nenuoseklumą baudžiama baudos tašku. Vaikas, pastebėjęs visas pasakėčias, aktyvus žaidime ir negavęs nė vieno baudos taško, apdovanojamas skatinamuoju prizu.


Pasirinkite porą.

Tikslai: koreliuoti objektus paveikslėliuose su veiksmais; stiprinti savitarnos įgūdžius; vystytis loginis mąstymas.

Įranga: temos nuotraukos: dulkių siurblys, šukos, baterija, muilas, žaislų spintelė; temos nuotraukos: buto valymas, batai, drabužiai, žaislai.

Vaikai atidžiai išnagrinėja gautas nuotraukas, lygina jas ir pasirenka poras, paaiškindami savo pasirinkimą.


Sveikas ir nesveikas maistas.

Tikslas:įtvirtinti vaikų supratimą, koks maistas yra sveikas, o kuris žalingas organizmui.

Įranga:Žalios ir raudonos kortelės; dalykiniai paveikslėliai, kuriuose vaizduojami maisto produktai (tortas, limonadas, rūkyta dešra, pyragaičiai, saldainiai, ruda duona, košės, pienas, uogienė, sultys, daržovės, vaisiai); skatinamieji ženkleliai (obuolių, morkų, kriaušių iškirpti iš spalvoto kartono).

Vaikams pateikiami paveikslėliai, kuriuose vaizduojami įvairūs maisto produktai. Po žaliu paveikslėliu dėkite sveiko maisto nuotraukas, po raudonu – nesveiko maisto nuotraukas Vaikai turi būti atsargūs, klaidos atveju taisyti neleidžiama. Teisingas žaidimo problemos sprendimas apdovanojamas ženkleliu.


Maisto loto.

Tikslas: formuoti vaikams idėją apie tam tikrų produktų naudą ir kodėl žmogui jų reikia.

Įranga: trys didelės kortelės su kišenėmis (vitaminai, baltymai, riebalai); mažos kortelės su tam tikrų gaminių atvaizdais (32 vnt.), didelės loto tipo kortelės.

Vaikai deda mažas korteles į didelių kortelių kišenes. Vitaminai: morkos, svogūnai, arbūzas, serbentai, avietės, erškėtuogės, agurkai, obuoliai. Baltymai: pienas, kefyras, kiaušiniai, grybai, riešutai, mėsa, grūdai, žuvis. Riebalai: grietinė, dešra, dešrelės, saulėgrąžų sėklos, daržovės ir sviestas, šokoladas, taukai.

Žaidėjai pasirenka savo dideles kortas. Vedėjas po vieną parodo mažas korteles, o žaidėjai paima reikiamas korteles ir deda jas į savo kortelę. Laimi tas, kuris pirmas užpildo visus savo kortelės langelius (loto tipas).


Linksmas vyras.

Tikslai: lavinti vaizduotę, iš atskirų dalių sudėti žmogaus figūrą (ar veidą).

Įranga:žmogaus kūno dalių detalės skirtingų dydžių skirtingais drabužiais, detalėmis ir galvos dalimis.

Mokytojas pasiūlo vaikui kelis asmens atvaizdo dalių rinkinius, vaikas savo nuožiūra pasirenka vieno komplekto dalis ir sujungia atvaizdą arba iš skirtingų rinkinių dalių surenka komišką, karikatūrinį žmogų.


Duonos kamuoliuko kelionė.

Tikslai: pakalbėti apie maisto kelią žmogaus kūne, paaiškinti, kad reikia kruopštaus kramtymo.

Įranga: lentelė su schematiškais paveikslėliais Virškinimo sistema asmuo, duonos rutulys.

Vaikai ridena kamuolį per stalą ir po mokytojo kartoja virškinimo sistemos organų pavadinimus.


Kas yra gerai, o kas blogai.

Tikslai: mokyti vaikus kurti frazes pagal iliustracijas, įvertinti žmogaus veiksmus, ugdyti rūpestingą požiūrį į aplinką (savo namus, kiemą, darželį) ir savo sveikatą.

Vadovėlis ruošiamas palaipsniui, vaikai kartu su mokytoju ieško iliustracijų, įvardija ant jų pavaizduoto daikto žalą ir naudą: naudinga - įdedama į žalią rėmelį, žalinga - į raudoną rėmelį, lapai surenkami į aplanką. Vaikai žiūri į juos laisvalaikiu, pildo vaizdus ir žaidžia su jais.


Ką žinote.

Tikslai: kalbėti apie žmogaus kūno sandarą, darbą, ypatybes, priežiūros juo taisykles, pirmąją pagalbą įvairiose situacijose, lavinti dėmesį ir atmintį.

Įranga: kamuolys, skatinamieji prizai.

Vaikai sėdi ant kėdžių prieš mokytoją, mokytojas - vairuotojas meta kamuolį vaikui ir klausia: „Ką tu žinai... (pavyzdžiui, apie širdį)? Atsako vaikas, pagavęs kamuolį. Likę vaikai įdėmiai klauso, norintys užbaigti atsakymą, numetusieji kamuolį praranda teisę atsakyti. Vaikai neturėtų pertraukti vienas kito, papildyti tik po to, kai atsakymas bus baigtas. Žaidimo pabaigoje aktyviausias žaidėjas gauna skatinamąjį prizą.


Gėlė – septynios gėlės.

Tikslas: lygio nustatymas moralinis vystymasis grupės.

Įranga: gėlė – septynios gėlės su nuimamais žiedlapiais, raudonos ir mėlynos spalvos drožlėmis.

Kiekvienas vaikas, nuskinęs žiedlapį, gali sugalvoti tik vieną norą, apie tai galima pasakyti tik tada, kai žiedlapis apskrieja visą pasaulį ir grįžta pas norėjusį vaiką. Praleisdami ratu kitą žiedlapį, skrisdami aplink visą spalvą, vaikai sukasi.

Skrisk, skrisk, žiedlapis,

Per vakarus į rytus,

Per šiaurę, per pietus.

Apsukus ratą grįžkite.

Kai tik paliesi žemę,

Tebūnie mano būdas! Veli...

V. Katajevas.

Jei vaiko noras atspindi asmeninių poreikių tenkinimą, jis gauna mėlyną žetoną, jei noras turi socialinę reikšmę – raudoną.


"Pasiimti prekes"

Tikslas: Ugdyti gebėjimą grupuoti objektus; įtvirtinti žinias apie įvairius sveikatai naudingus dalykus; ugdyti rūpestingą požiūrį į sveikatą.

Vaiko prašoma apžiūrėti ant stalo gulinčius sveikus daiktus ir sudėti juos į grupes. Pavyzdžiui, asmens priežiūros reikmenys, sporto įranga, sveiki produktai.


„Kaip užaugti sveikam“

Žaidimo tikslas: Praktikuoti taisyklingą apibendrinančių žodžių vartojimą; Ugdykite greitą protą ir greitą reakciją.

Žaidžia keturi vaikai. Kiekviename yra 7 paveikslėlių rinkinys, kuriame vaizduojami vaidinantys vaikai įvairių veiksmų skirtas sveikatai stiprinti ir palaikyti: a) rūpintis savo kūnu,

b) sportuoti, c) valgyti sveiką maistą,

d) žaisti lauke, e) miegoti, f) žaisti namuose, įskaitant žaidimus kartu su suaugusiaisiais, g) pagalba suaugusiems (buto valymas, derliaus nuėmimas, darbas gamtoje).

Pranešėjas rodo paveikslėlį, vaikinai iš kiekvienam turimų paveikslėlių rinkinio turi pasirinkti tuos, kuriuose pavaizduoti vaikai, atliekantys panašius veiksmus. Pvz.: berniukas šukuojasi plaukus, mergina plauna rankas, vaikinas išsivalo dantis, mergina išsimaudo.

„Sulenk paveikslėlį“

Tikslas: Išmokykite vaikus sudaryti visumą iš dalių. Ugdykite vaizduotę.

Vaikų prašoma iš dalių sudaryti paveikslėlį. Kiekviename paveikslėlyje pavaizduoti sveiką gyvenimo būdą propaguojantys daiktai. Pavyzdžiui: sportbačiai, kamuolys, hanteliai; rankšluostis, dantų šepetėlis ir dantų pasta.

(Gali būti naudojamos spalvotos nuotraukos).

— Kas pasikeitė?

Tikslas: Ugdykite stebėjimo įgūdžius ir lavinkite atmintį.

Vaikams pateikiami 5–6 objektai (paveikslėliai), kuriuose vaizduojamas sporto inventorius (daržovės, vaisiai, vaistiniai augalai, asmens higienos reikmenys ir kt.) ir prašoma juos pavadinti. Tada vaikų prašoma užmerkti akis, šiuo metu mokytojas pašalina vieną paveikslėlį ir sukeičia likusias nuotraukas. Vaikai turi pasakyti, kas pasikeitė.

"Atpažinkite objektą pagal jo kontūrą"

Žaidimo tikslas: Išmokykite vaikus pasirinkti tikrovišką vaizdą pagal kontūrą.

Vaikui pateikiami keli paveikslėliai su tikroviškais sveiką gyvenimo būdą propaguojančių objektų vaizdais ir šių objektų vaizdų kontūrais. Jų prašoma pažvelgti į paveikslėlius ir pavadinti objektą, kuriam priklauso kontūras.

" Pataisyk tai sportinė uniforma»

Tikslas: Ugdykite regimąjį suvokimą ir atmintį. Išmokyti vaikus praktiškai pritaikyti anksčiau įgytas žinias, lyginti pagal spalvą, naudojant tarpinę priemonę.

Vaikams siūloma „pataisyti“ paprasto rašto sportines uniformas (marškinėliai, šortai, kojinės). Norėdami tai padaryti, turite pasirinkti norimą „lopą“ iš siūlomų.

"Kas pirmas, kas toliau"

Tikslas: Išmokykite vaikus išdėstyti paveikslėlius siužeto raidos tvarka, naudodami pagalbinis. Išmokite rašyti trumpas istorijas.

Vaikams siūlomi keli paveikslėliai, susiję su vienu siužetu, išdėstyti juos įvykusių įvykių tvarka ir pagal juos sukurti istoriją. Pvz.: berniukas guli lovoje, daro pratimus, prausiasi, nusivalo rankšluosčiu; mergina plauna rankas, pietauja, žaidžia su lėle.

"Labirintai"

Tikslas: Išmokykite vaikus naršyti ant popieriaus lapo.

Vaikui pateikiami labirintų vaizdai, kuriais jis gali „vaikščioti“ ir atlikti sveiką gyvenseną skatinančius veiksmus.

„Vaikas sėdi labai arti televizoriaus ir žiūri programą. Kaip manote, ar tai naudinga jo sveikatai? Ką rekomenduojate daryti savo kūdikiui? Padėkite man pasiekti žaislą!

„Sonya nori išsivalyti dantis. Padėkite jai nueiti prie lentynos su dantų šepetėliu ir pasta."

Tema: Pasirūpinkite savo sveikata patys

Tikslas: išmokti savarankiškai stebėti savo sveikatą, žinoti nesudėtingus savigydos būdus, mokėti suteikti sau elementarią pagalbą; skiepyti meilę fiziniams pratimams, savimasažui

Pamokos eiga

Vaikinai, šiandien mes kalbėsime su jumis apie sveikatą. Kas nori būti sveikas? (Noriu!)

Vaikinai, ar žinote, kad kiekvienas žmogus gali pagerinti savo sveikatą? Nenuostabu, kad sakoma:

Išsaugosiu savo sveikatą

Padėsiu sau.

Išmokime šiuos žodžius su jumis. (Įsiminimas)

Dabar kalbėsime apie tai, kaip galime sau padėti. (Atsisėskite ant kilimėlio.)

Vaikinai, kas gali atsakyti, kas yra sveikata? (Tai jėga, tai grožis, tai yra intelektas, tada viskas pavyksta.)

Kaip galite pagerinti savo sveikatą? (Mankštinkitės, maitinkitės teisingai, laikykitės dienos režimo, stenkitės.)

Kiek tu žinai! Šauniai padirbėta! Tai reikia daryti kiekvieną dieną. Pradėkime nuo ryto (pirštų gimnastika)

Utrečko

Atėjo rytas, pakilo saulė.

Ei, broli Fedja, pažadink kaimynus.

Kelkis, didysis vaike! Kelkis, rodykle!

Kelkis, vidury! Kelkis, mažoji našlaitė

Ir mažoji Mitroshka! Sveiki, delne!

Visi pabudo ir pasitempė! Šauniai padirbėta! Dabar paskubėkime atlikti smagių pratimų (ritminės gimnastikos)

Vaikinai, po treniruotės pabandykite pamatyti, ar mūsų raumenys sustiprėjo? (Vaikai tikrina savo raumenis.)

Vaikinai, žinote, Moidodyr šiandien atėjo į mūsų grupę. Jis labai norėjo tave pamatyti ir labai gaila, kad nelaukė tavęs, jis turi daug rūpesčių ryte. Bet jis paliko tau šį nuostabų maišelį. Norite pamatyti, kas ten yra? (IN nuostabus krepšys - tualetinis muilas, šukos, dantų pasta, dantų šepetėlis)

Mokytojas išima po vieną daiktą, su vaikais išsiaiškina, kam kiekvienas daiktas skirtas, pasakoja, kad norint sutvirtinti ir grūdinti organizmą reikia laikytis higienos procedūrų.

O, koks puikus vaikinas yra Moidodyr! Sakykime jam „Ačiū“ už tokius reikalingus daiktus.

Vaikinai, žiūrėk, Moidodyr parašė mums laišką. Ką jis čia parašė?

"Vaikinai, jei atidžiai išnagrinėsite savo grupę, rasite labai įdomų piešinį..."

Vaikai ieško, randa plakatą su danties nuotrauka, vaikai žiūri.

Kas čia nupiešta? (Dantis.)

Vaikinai, bet jis kažkodėl keistas. Viena danties pusė liūdi, verkia, o kita, atvirkščiai, linksma, juokiasi. Kas čia atsitiko? (Vaikai pasakoja, kokie maisto produktai naikina dantis, o kurie juos stiprina, išvardija: saldainiai, pyragas, šokoladas, ledinukai, ledai, morkos, uogos, kopūstai, obuoliai ir kt.)

Vaikinai, kokį sveiką maistą jums duoda darželyje? Įvardinkime juos. (vaikų atsakymai)

Štai kiek sveiki produktai einame į darželį! O pagrindinis produktas, kuris mus stiprina, padeda augti ir vystytis ir be kurio bet koks patiekalas atrodo neskanus, yra... (...duona.) Yra labai gera patarlė apie duoną: „Duona ateina iš žemės, ir duona ateina iš žemės“.

Grūdinimasis taip pat gerina sveikatą. Labai gaila, kad mūsų grupėje nėra televizoriaus. Turiu nuostabų filmą, norėčiau jums parodyti filmą. Ir gal kaip nors išsiaiškinsime be televizoriaus. (Mokytoja su vaikais žiūri į nupieštą „filmuką“, kuriame vaizduojami įvairūs grūdinimo būdai, kalba apie kiekvieną kadrą, prisimena istorijas iš Asmeninė patirtis, kur ir kaip jie buvo grūdinti ir kt.)

Kokį naudingą filmą žiūrėjome! Ar viską prisimeni? Nepamirškite atlikti šių svarbių procedūrų.

Kiekvienas, kuris nori būti sveikas

Stiprink su manimi.

Ryte bėgiojimas ir dušas atgaivina,

Kaip suaugusiems, tikri,

Naktį atidaryk langus,

Kvėpuokite grynu oru

Nuplaukite kojas šaltu vandeniu.

Ir tada mikrobas yra alkanas

Tai niekada tavęs neįveiks.

„Jei nori būti sveikas, parodyk valią ir kantrybę“.

„Tu negali tapti stiprus akimirksniu – grūdink save palaipsniui.

Tiesa, bėgioti basomis ant žolės ar maudytis upėje ne visada pavyksta. Tačiau yra toks nuostabus grūdinimosi būdas, kurį galite daryti kiekvieną dieną. Prisiminkime jį. (vaikai sėdi ant kilimo ir daro savimasažą)

Jūs, vaikinai, šiandien daug išmokote apie sveikatą ir aš matau šypseną jūsų veiduose. Tačiau šypsena yra raktas Geros nuotaikos. Taip dovanojame vieni kitiems sveikatos ir džiaugsmo. Ar niūrus, piktas žmogus gali atnešti mums sveikatos? (Ne zinoma ne!)

Tad padovanokime vieni kitiems savo šypsenas ir gerą nuotaiką.

Sveikatos jums visiems!

Įkeliama...Įkeliama...