Piešimas vasaros tema, jaunesnioji grupė. Ilgalaikis vasaros planas meninei kūrybai antroje jaunesniųjų grupėje

Nadia Meshkova

Piešimas– viena mėgstamiausių vaikų užsiėmimų rūšių. Dauguma vaikų drąsiai imasi bet kokios vaizdinės medžiagos ir piešia, tačiau ne visi vaikai yra būsimi menininkai, ir net geriausi to nepakeis pedagoginiai metodai. Tačiau visi vaikai turi polinkį įvaldyti grafikos įgūdžius ir vaikai piešia ką nori ir kaip nori ir tuo pačiu pateikia savo piešinių aprašymą, net jei tai tik raštai. Tokį vaiką galima pavadinti kūrybinga, nes jis moka mąstyti už langelio ribų, daryti atradimus, gebėjimas matyti kitaip, o ateityje būtinai išmokite gražiai dažyti.

Netradicinė piešimo technika specialūs delnai ir pirštai nereikalauja gebėjimų, svarbu, kad mokytojas pasirinktų temą piešimas ir nukreipti vaikus tinkama linkme. Piešimas Vaikams labai patinka pirštukais ir delnais. Tai įdomus ir įdomus procesas. Sąmoningi judesiai skatina vaikų kalbos raidą. Dažydamas delną vaikas naudoja abi rankas, o tai puikiai lavina judesių koordinaciją. Kairiarankiai vaikai tai turi piešimas padeda plėtra dešinė ranka. Bet kokia vizualinė veikla skatina estetinis pasaulio suvokimas ir padidėjęs kalbos aktyvumas, lavinama vaizduotė, erdvinis ir vaizdinis mąstymas.

Kai vaikas kuria įvaizdį, jo idėjos apie jį supantį pasaulį tobulėja. Prisimena būdingus daiktų bruožus ir detales, įvaldo vizualinius įgūdžius, randa pirmuosius dizaino sprendimus.

Kad dirbčiau, sujungiau du tapetų lapus. Nupiešiau saulę kampe, o spinduliai – vaikų delnai.

Vaivorykštė nudažytas pirštai ir dobilai taip pat nupieštas pirštais, visa kita delnais.



Vaikai mėgsta dažais dažyti rankas, tai juos kutena ir linksma. Nuotaika ir daug įspūdžių pakyla.






Pabaigoje piešimas Baltus tarpus nuspalvinau rausvais dažais, naudodama vatos gabalėlį, tai buvo galima padaryti pradžioje piešimas.


Štai mes turime tokį šedevrą.





Publikacijos šia tema:

„Balionų piešimas“ (netradicinis piešimo būdas) GCD santrauka in jaunesnė grupė"Piešimas balionai» ( netradicinis metodas piešimas). Užduotys: -toliau supažindinti vaikus su gėlėmis.

Fotoreportažas. Piešimas pirštais antroje jaunesniųjų grupėje „Lėktuvas“ – labai įdomi ir nuostabi veikla.

TEMA: „VAIKŲ KŪRYBINIŲ GEBĖJIMŲ UGDYMAS ĮVALDANT NETRADICINIUS BIEŠYMO TECHNIKOS“ PEDAGOGINĖ DIAGNOSTIKA DAŽNIUOSE MOKSLOSE.

OD santrauka apie piešimą 1-oje jaunių grupėje „Pūga“ (kolektyvinis piešimas naudojant netradicinę piešimo techniką - „šlapias“).

Atviro renginio apie netradicines piešimo technikas (piešimas plastikine šakute) santrauka antroje jaunių grupėje Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga darželis bendras raidos tipas su prioritetiniu fizinio vystymosi įgyvendinimu.

Pamokos apie aplikaciją (kolektyvinė kūryba) santrauka antroje jaunesniųjų grupėje Pamokos pastabos dėl prašymo ( kolektyvinis kūrybiškumas) antroje jaunių grupėje. Tema: „Mūsų sode lapai krenta, krenta, krenta lapai“.

Rogonova Julija Vladimirovna

MBDOU "Vaikų darželis Nr. 134"

Dzeržinskas, Nižnij Novgorodo sritis.

Auklėtojas

Pastabos apie piešimą antroje jaunių grupėje: „Geltona kiaulpienė“

Tikslas: išmokite pirštais piešti kiaulpienę.

Užduotys:
1. Ugdymo kryptis „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“:
Ugdykite išraiškingą kalbą, atmintį, dėmesį; sukelti emocinį ir estetinį atsaką šia tema;
2. Edukacinė sritis « Kognityvinė raida»: įtvirtinti žinias apie pavasarį, pirmuosius žiedus, jų sandarą; įtvirtinti žinias apie vabzdžius (bitę); ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą.
3. Edukacinė sritis « Kalbos raida»: ugdyti gebėjimą klausytis eilėraščio, atsakinėti į klausimus, išmokti atrinkti daiktavardžio aprašomuosius būdvardžius; lavinti taisyklingą garso tarimą.
4. Ugdymo kryptis „Meninis ir estetinis tobulėjimas“: išmokti pirštais perteikti gėlės vaizdą, jos struktūrą ir formą; įtvirtinti žinias apie pagrindines spalvas; ugdyti susidomėjimą kūryba.
5. Edukacinė sritis « Fizinis vystymasis»: vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, judesių koordinavimas; ugdyti norą dalyvauti lauko žaidimuose.
Preliminarus darbas: stebėti žolę ir gėles, vabzdžius pasivaikščioti, žiūrėti albumus „Gėlės“, „Vabzdžiai“; spėlioti mįsles apie pavasarį ir gėles.

Metodai: kūrinio klausymas, pokalbis, individualūs vaikų atsakymai, naudojimas netikėtumo akimirka, probleminė situacija, rodantis veiksmo metodą, paaiškinimą, žaidimą lauke, padrąsinimą.

Įranga: albumo lapai, geltonas ir žalias guašas, kiaulpienės ir bičių maketas pagal vaikų skaičių, servetėlės.


Edukacinių užsiėmimų turinys:

1. Laiko organizavimas.
Pedagogas: Vaikinai, tai čia gražus laikas metai – pavasaris. Visa gamta atsibunda iš ilgo miego. Kokios gėlės pražysta vienos iš pirmųjų?
Vaikai: Kiaulpienės.
Pedagogas: Paskaitysiu tau gražų eilėraštį apie kiaulpienę!
„Saulė nusileido
Auksinis spindulys.
Kiaulpienė užaugo -
Pirmas jaunas!
Jis turi nuostabų
Aukso spalva,
Jis yra didelė saulė
Mažas portretas!
- Pažiūrėk, kokia graži kiaulpienė. Kuo ši gėlė panaši į saulę?
Vaikai: vienodi apvalūs ir geltoni.
Pedagogas: Ką turi kiaulpienė? (stiebas, lapai, gėlė) Išgirskite, kaip kažkas zuja. Kas čia?
Sparnuota fashionista, dryžuota suknelė!
Nors ir mažo dydžio, jei įkąs, bus blogai!
Vaikai: Bitė.
(Į grupę atvedama bitė)
Pedagogas: Sveika, bite! Koks tavo vardas? (Maja) Bitė sužinojo, kad mūsų grupėje atsirado kiaulpienė. Ji pabudo anksti, o gėlės dar niekur nebuvo pražydusios. Bitė labai nori paragauti nektaro. Taigi ji atskrido pas mus, bet pas mus atskrido ne viena, su draugėmis – bitėmis.
Pedagogas:(atneša bites)
Žaidimas lauke „Kiaulpienė“
Kiaulpienė, kiaulpienė!
(Jie pritūpia, tada lėtai kyla)
Stiebas plonas kaip pirštas.
Jei vėjas greitas, tai greitas
(Jie išsisklaido į skirtingas puses)
Įskris į proskyną,
Viskas aplinkui šurmuliuos.
(Jie sako „sh-sh-sh-sh-sh“)
Kiaulpienių kuokeliai
Jie išsisklaido į apvalų šokį
(Laikykite rankas ir eikite ratu)
Ir jie susilies su dangumi.

2. Probleminė situacija.
– Vaikinai, bičių daug, bet gėlė viena. Vabzdžiams neužteks gėlių nektaro. Kur mes galime jį gauti?
Vaikai: pieškite.
2. Pedagogas: Su kuo piešime? Mes neturime šepetėlių.
Vaikams sunku atsakyti.
Pedagogas: Nesvarbu, mes visada turime 10 šepetėlių, kurie visada yra su mumis. Kokie tai šepetėliai? Ar atspėjote? Žinoma, tai mūsų pirštai! Kiekvienas piršto teptukas turi savo dažus. O dabar išmokysiu piešti teptuko pirštais. Pasirinkite bet kurį lapą, kurio spalva jums labiausiai patinka. Užtepkime ant piršto geltonus dažus, ant lapo uždėkite ryškų tašką, o tada aplink jį daug taškų apskritime.
Pedagogas:(paaiškinimą lydi pavyzdys) Taigi gėlė pasirodė geltona ir puri. Ką dar pamiršome nupiešti?
Vaikai: stiebas ir lapai.
Pedagogas: Juos galima nubrėžti tiesiomis linijomis. Kas nori parodyti? (vaikas piešia pavyzdį) Žiūrėk, mūsų grupėje užaugo dar viena kiaulpienė. Dabar kiekvienai bitei pieškite kiaulpienes patys.
Vaikai piešia.
3. Apibendrinant.
Pedagogas: Kokios nuostabios gėlės jos pasirodė. Dabar sudedame kiaulpienes – gauname auksinę pievą. Mūsų bitės sėdės ant jo ir gers saldų nektarą! Vaikinai, ar galite skinti gėles? (vaikų atsakymai). Kodėl? (vaikų atsakymai).
Visi vaikinai stengėsi, bitės labai patenkintos. Šauniai padirbėta!

Tikslas:

Sukelkite teigiamą emocinį atsaką į gamtos grožį.
Ugdykite gebėjimą perteikti nuotaiką, būseną, požiūrį į tai, kas pavaizduota, eksperimentuoti įvairių tipų ir vaizdavimo būdai.
Vaizduoti paprastus objektus ir reiškinius.
Gebėjimas kurti nesudėtingas siužeto kompozicijas.

Užduotys:

Toliau mokykitės, kaip teisingai laikyti pieštuką
Išmok pavaizduoti paprastus objektus, nubrėžti tiesias linijas (trumpas, ilgas)
Vaizduodami lietų, ritmiškai taikykite potėpius, išdėstydami juos visame lape.
Raskite potėpių ir lietaus lašų panašumų, sukelkite emocinę reakciją
Išmokite piešti lietų iš debesų, ugdykite tikslumą.

Preliminarus darbas:
– Pasikalbėkite su vaiku apie vasarą.
— Žiūrėti animacinį filmą: „grybų lietus“
— Lietaus stebėjimai.
— Išmok dainą apie lietų


Dalomoji medžiaga:

Kraštovaizdžio lapai su debesų kontūrais, mėlynas pieštukas, blykstė. lietus įrašantis žemėlapis. Gamtos garsai – „Vasaros lietus“

Pamokos eiga

Laiko organizavimas

Pasigirsta lietaus garsas

Pedagogas: Vaikinai, kaip manote, kas tai yra?
Vaikai: Lietus
Pedagogas: Koks jis: stiprus, triukšmingas?
Vaikai: Triukšmingas!
Pedagogas: Parodyk man, kaip laša lietaus lašai (vaikai baksnoja pirštais į delnus), gerai padaryta!

Anksti, anksti ryte
Pažiūrėk pro langą:
Per kiemą bėgo lietus,
Truputį žaidžiau.

Žiūrint į iliustraciją „Vasara“

Pedagogas: Ką veikiame vasarą?
Vaikai: Einame į vasarnamį, prie upės, skinti gėlių.
Pedagogas: Galite praleisti daugiau laiko lauke, žiūrėti į spalvingus drugelius, vaikščioti sode ir užsidėti kepurę nuo saulės, nes dabar saulė šviečia labai ryškiai.

Fizminutka

Su savimi pasiimsime skėčius
Ir eikime į lauką.
Eime pasivaikščioti ir žaisti.
Jei staiga lyja
Mes atidarysime skėčius
Lietus praeis, uždarykite skėtį
Žaiskime dar kartą!

Praktinė dalis: piešimas.

Pedagogas: Vaikinai, kam mums reikia lietaus?
Vaikai: Laistyti gėles ir medžius.
Pedagogas: Tada padėkime savo augalams ir pieškime lietų!
(vaikai sėdi prie stalų)

Mokytojas padeda vaikams ir deklamuoja eilėraštį:

Lietus

Anksti ryte, lygiai penktą,
Lietus išėjo pasivaikščioti.
Aš skubėjau iš įpročio -
Visa žemė prašė atsigerti, -
Staiga jis ant ženklo perskaito:
"Nevaikščiok ant žolės".
Lietus liūdnai pasakė:
"Oi!"
Ir paliko.
Veja sausa.
O.Bundur

Pirštų gimnastika"Lietus"

Lietus, lietus, lašas,
Vandens kardas,
Pjausčiau balą, išpjaunu balą,
Iškirpti, supjaustyti, nepjaustyti,
O jis pavargo ir sustojo.
(I. Tokmakova)

Baigiamoji dalis .

Mokytojas pakabina piešinius ant lentos ir kartu su vaikais žiūri į piešinius.

Pedagogas: Pažiūrėkite, koks smagus lietus pas mus. Dabar mūsų augalai bus dar didesni ir ryškesni!
Vaikai: Taip, mūsų lietus viską išpylė!
Pedagogas: O dabar Polinochka mums papasakos eilėraštį apie grybų lietų:

Saulėtas, grybų lietus,
Jis garsiai atsitrenkia į stogą.
Kaip grybas stoviu po juo -
Aš užaugsiu aukštesnis!

Anksti ikimokyklinio amžiaus Vaikuose klojami vizualinės veiklos pagrindai. Antrosios jaunesniosios grupės mokiniai aktyviai lavina raktą psichiniai procesai(pirmiausia suvokimas ir mąstymas) - vaikai jau supranta piešimo prasmę. Žinoma, jie dar toli nuo tikroviškų vaizdų kūrimo, piešiniai dažnai yra beformis linijų derinys. Tačiau tai yra pradinis pagrindinių vizualinių įgūdžių formavimo etapas.

Vaizdinės veiklos svarba ikimokyklinio ugdymo įstaigų antrosios jaunesniosios grupės ugdytinių raidai

Piešimo pamokos turi didelę įtaką harmoningą vystymąsi ikimokyklinukai nuo pat pradžių ankstyvas amžius. Tai puikus būdas vaikams išreikšti savo emocijas. Tai ypač svarbu vaikams, kurie vis dar nemoka gerai kalbėti arba turi bendravimo problemų. Piešinys padės suaugusiajam suprasti vaiką, nes svarbu net kokias spalvas jis parinks įvaizdžiui.

Vizualinė veikla lavina mąstymą, ugdo tokias naudingas savybes kaip atkaklumas, ryžtas, atpratina vaikus nuo tinginystės. Be jokios abejonės, visa tai labai pravers mokykloje ir apskritai visą gyvenimą. Piešimas yra puikus būdas sudominti pernelyg aktyvius vaikus.

Trejų metų vaikai žinias įsisavina kaip kempinę. Su menine kūryba susijusi veikla lavina jų skonį, ugdo grožio jausmą.

Vaizdinės veiklos specifika tam tikrame amžiuje

Labiausiai pagrindinis tikslas vizualinė veikla dirbant su trejų–ketverių metų vaikais - išmokyti juos brėžti tiesias ir apvalias linijas, nes būtent iš jų vėliau formuojamos paprasčiausių objektų formos. Be to, jie turi išmokti tai daryti patys, nesusitelkdami į mokytojo pasiūlytą modelį. Šis procesas yra tiesiogiai susijęs su rankų ir pirštų judesių smulkiosios motorikos lavinimu.

Kitas svarbus uždavinys yra spalvų suvokimo formavimas – pagrindinių spalvų ir jų pavadinimų žinojimas.

Mokymosi jaunesniajame ikimokyklinio ugdymo pakopoje metu formuojasi ir pirminiai kompoziciniai įgūdžiai - vaikai mokosi dėti piešinį centrinėje lapo dalyje.

Mokytojas sistemingai įtraukia vaikus į objektų vaizdavimo procesą. Pirmiausia vaikas užbaigia mokytojos pradėtą ​​kompoziciją: užbaigia balionų virveles (pasirinkdamas tinkamą spalvą), panašiai vaizduoja gėlių stiebus, vėliavėlių pagaliukus.

Užsiėmimas turi teikti vaikui džiaugsmo – tada jis norės tai daryti vėl ir vėl. Čia, žinoma, lemiamą vaidmenį atlieka mokytojo asmenybė, jo draugiškas požiūris, jautrumas, emocionalumas, gebėjimas palaikyti mokinių susidomėjimą meninė kūryba.

Atkreipkite dėmesį, kad būdami trejų metų vaikai dar negali ilgai laikyti savo galvose mokytojo paaiškinimų: jie iš dalies prisimena nurodymus arba reikia pakartotinai paaiškinti. Mokytojas turi stengtis, kad kiekvienas vaikas suprastų užduotį ir organizuotų savo veiksmus.Čia būtinas individualus požiūris. Pamokos metu mokytoja ikimokyklinukams nuolat primena įvaizdžio temą.

Pamokos emocionalumą visada sustiprina meninis žodis, kuris vaiko galvoje sukuria vaizdingą įvaizdžio objekto idėją. Taigi prieš vizualinę veiklą gali būti užminta mįslė ar trumpas eilėraštis. Tuo pačiu metu jie turėtų būti labai paprasti ir prieinami vaikams. Priešingu atveju psichinis stresas trukdys emocinei vaiko nuotaikai, ir jis nebenorės piešti. Atkreipkite dėmesį, kad aptarus darbo rezultatus pamokai apibendrinti galima pasakyti tą patį eilėraštį.

Be to, piešimas antroje jaunesnėje grupėje neatsiejamas nuo žaidimų veiklos. Juk vaikams labai svarbi motyvacija kūrybai, pavyzdžiui, remiantis pasakomis. Taip vaizdo tema taps įdomesnė ir gyvesnė.

Pamokos su vaikais medžiaga turėtų būti itin konkreti, nes šiame amžiuje abstraktus mąstymas jiems vis dar svetimas. Vaikai turi vizualiai suvokti juos supančio pasaulio objektus – tai yra pagrindas mokytis piešti ankstyvame amžiuje. Vaizdai, su kuriais siejami grafiniai elementai (linijos, apskritimai, taškai), turi būti suvokiami vizualiai, o dar geriau – apčiuopiamai.

Kai kuriais atvejais, kai mokytojas negali parodyti ikimokyklinukams objekto (pavyzdžiui, dėl didelio jo dydžio), leidžiama naudoti paveikslėlį ar gerai padarytą piešinį. Tuo pačiu metu vaikų dėmesį atkreipia ir forma (reikia atsekti pirštu) ir spalva. Atkreipkite dėmesį, kad piešinys neturėtų būti mažas;

Mokytojas, pradėdamas nuo vaikui lengvesnių braukiamųjų rankos judesių ore, palaipsniui pereina prie teptuko judinimo ant popieriaus (atkreipkite dėmesį, kad manipuliacijos pieštuku yra labiau ribotos). Pavyzdžiui, vaizduodami takus, vaikai kartu su mokytoju parodo tiesią linijų kryptį ore, o tada popieriuje demonstruoja, kokio ilgio yra kelias. Galiausiai piešia guašu ar pieštuku.

Be to, patartina, kad vaikai savo veiksmus palydėtų žodžiais – taip piešimo procesas taps ritmiškesnis, o pats judesys – įdomesnis. Dėl šios priežasties emocinei nuotaikai padidinti į pamoką rekomenduojama įtraukti ir muzikinį akompanimentą.

Šio amžiaus vaikai visus veiksmus atlieka kaip mokytojo mėgdžiojimą. Jis rodo rankų judesius ore, o paskui kartoja juos su vaikais. Panašiai mokytojas parodo visas piešimo technikas: pavyzdžiui, kaip laikyti įrankį ir tepti dažus ant teptuko. Ikimokyklinukai galės savarankiškai atlikti veiksmus, kai gerai įvaldys visas minėtas technikas ir įgis pradinius įgūdžius.

Mokytojo piešinys neturėtų būti supaprastintas iki diagramos - juk vaizdas turi atitikti realų objektą. Pavyzdžiui, aiškindamas eglutės piešimo seką, mokytojas sutelkia dėmesį į antrajai jaunesniajai grupei skirtos programos reikalavimus: paskiria vertikalų kamieną, o paskui į šonus besiskiriančias žalias šakas. Tačiau tokius ženklus turi ir daugelis kitų medžių. Todėl kamieną reikia brėžti ne tiesiai, o šiek tiek paplatinus žemyn, o šakas – šiek tiek pasvirusias.

Iš eilės brėžiamas kamienas, o tada – šakos.

Piešimo technikos demonstravimas būtinas, kol vaikai įvaldys tam tikros formos piešimo įgūdžius. Tada laisvalaikiu galės patys piešti tą patį medį.

Panašiai, kai vaikai išmoksta piešti tiesias linijas ir paprastas stačiakampes formas, galite pakviesti juos nupiešti kastuvą, kopėčias, tvorelę ir pan., nedemonstruodami technikos.

Atkreipkime dėmesį, kad dirbdamas su antros jaunesnės grupės vaikais mokytojas turėtų sutelkti dėmesį į Asmeninė patirtis kiekvienas mokinys. Juk viename kolektyve visada būna vyresni vaikai (o šiuo laikotarpiu raidai įtakos turi ir šešių mėnesių skirtumas), be to, dalis vaikų darželį pradeda lankyti tik būdami trejų metų (nebuvo lankę). lopšelio grupė). Todėl mokytojo užduotis yra išanalizuoti savo grupės ypatybes ir, priklausomai nuo to, atskirti užduotis piešimo procese. Gali kilti komplikacijų: išplėsti darbui reikalingų medžiagų asortimentą (pavyzdžiui, pasiūlyti didesnį spalvų skaičių), padidinti vaizdų skaičių (ne vieno medžio, o kelių).

Tinkamiausios medžiagos užsiėmimams

Antroje jaunesniųjų grupėje piešimo pagrindas yra A4 popierius. Tapydamas guašo dažais, mokytojas turi nuspalvinti jį reikiamu atspalviu (jaunesniame ikimokykliniame amžiuje tai ypač svarbu, nes tai padidina susidomėjimą menine kūryba). Kai kuriais atvejais patartina pasiūlyti vaikams spalvotas popierius arba kartonas. Juk, pavyzdžiui, įdomiau pilkame arba mėlyname fone nupiešti ryškiai geltoną saulę, nurodant dangų. Panašiai pamoka tema “ Sninga» prisiima pagrindą mėlynos spalvos, tai gali būti tamsiai mėlynas arba violetinis pagrindo atspalvis.

Atkreipkite dėmesį, kad pagrindas turėtų būti gana tankus. Juk iš pradžių vaikas teptuko galiuku nedaži – intensyviai dirba su visa krūva, kartais popierių nutrina iki skylučių.

Antroje jaunesnėje grupėje, kaip taisyklė, jie naudoja guašą. Tai suteikia ryškesnį toną nei akvarelė. Tačiau spalva ankstyvame ikimokykliniame amžiuje vaikui sukelia stiprią emocinę reakciją, veiklos rezultatas – šviesi vieta. Be to, su guašiniais dažais vaikams dirbti lengviau nei su akvarele: nereikia dėti pastangų skiesti juos vandeniu.

Trejų metų vaikams nereikia pirkti brangių, daug atspalvių turinčių dažų – vaikui bus sunku išsirinkti tinkamą spalvą. Optimalus skaičius yra šešios pagrindinės spalvos.

Verta atkreipti dėmesį į šepečių pasirinkimą. Pradedantiesiems menininkams idealus variantas yra voverės šepečiai su trumpa rankena.

Kalbant apie spalvotus pieštukus, jie turėtų būti gera kokybė(nestrupėti), pakankamai minkštas.

Ten yra daug papildomos medžiagos, kurį galima naudoti piešimo užsiėmimuose antroje jaunesniųjų grupėje. Pavyzdžiui, žiemos temai pravers vata ir konfeti, kitais sezonais - natūralių medžiagų: sėklos, lapai ir tt Visos šios detalės paįvairina kompoziciją, padaro ją originalia, o tai, žinoma, dar labiau skatins vaikų domėjimąsi menine kūryba.

Naudojami piešimo metodai ir technika

Pagrindinė antrosios jaunesniosios grupės mokytojo užduotis yra išmokyti vaikus formuojamųjų judesių - pirmiausia paprastų, o vėliau sudėtingesnių. Tai, visų pirma, įvairių linijų brėžimas: iš kairės į dešinę, iš viršaus į apačią, susikertančias ir pan. Lengviausia tai padaryti vaizduojant tokius objektus kaip takai, kaspinai, tvora, kopėčios.

Dirbdamas su pieštukais, mokytojas siūlo vaikams vieną ar dvi spalvas, kad neblaškytų vaikų dėmesio. Po kurio laiko vaikams pasiūlomas guašas. Atkreipkite dėmesį, kad teptuku dažyti lengviau, nes nereikia spausti. Mokytojas moko ikimokyklinukus, kaip teisingai tepti popierių.

Iš pradžių darbai kuriami tik vienais dažais (pavyzdžiui, mėlyni dažai perteikia lietaus lašus, o geltoni dažai rudens lapai). Kompozicijoms pamažu kompleksuojant – spalvinei gamai įvairėjant – pamokos metu supažindinama su šepetėlio plovimo technika.

Kita užduotis, kuri keliama antroje jaunesnėje grupėje – išmokyti ikimokyklinuką piešinyje derinti kelias formas, vienarūšes (pavyzdžiui, stiklainis, sniego senelis) ar skirtingas (saulė). Tokiam darbui reikia mokėti valdyti rankų judesius, taip pat sujungti formas į kompoziciją.

Sunkesnis trejų metų vaikui yra stačiakampio formos vaizdas - jis mokosi keisti judėjimo kryptį, kad susidarytų kampas, o taip pat uždaryti liniją pradiniame taške. Vaikai praktikuoja šią techniką piešdami paprastus objektus, tokius kaip vėliavos, langai, knygos ir kiti stačiakampiai daiktai.

Piešimo pamokų metu mokytojas nuolat skiria dėmesį rankų pozicionavimui. Pirma, šepetėlis dedamas į kiekvieno mokinio ranką, nes kiekvienas jį laiko skirtingai: vieni laiko kumštyje, sulenkdami pirštus, kiti laiko prie paties pagrindo, kiti vaikai, atvirkščiai, laiko už rankos. labai patarimas. Tuo pačiu metu ranka greitai pavargsta, o vaikas pavargsta. Teisinga padėtis rankos - vidurinėje šepetėlio dalyje, o trys pirštai laikosi (jų padėtis šiek tiek panaši į paukščio snapą, į kurią vaikas turėtų atkreipti dėmesį). Lygiai taip pat turėtumėte laikyti pieštuką, vaškinę kreidelę ar flomasterią.

Be to, mokytojas moko vaikus atsargiai paimti dažus, visus teptuko šerius panardinant į stiklainį. Dažų perteklius pašalinamas ant stiklainio krašto.

Atminkite, kad mokymosi piešti ankstyvame amžiuje neturėtumėte apsiriboti tik tradicinėmis technikomis. Nestandartiniai vaizdavimo būdai labai gerai lavina smulkiąją motoriką ir vaizduotę. Beje, piešti pirštukais ar kišti pusiau sausu teptuku vaikams lengviau nei teptukais ir pieštukais. Tuo pačiu metu kūdikis jaučiasi laisvas ir atsipalaidavęs.

Klasės vizualinė veikla antroje jaunesnėje grupėje, kaip taisyklė, yra visos grupės pobūdžio. Tačiau tokiame amžiuje jau visai įmanoma praktikuoti komandinį darbą (arba suskirstyti vaikus į pogrupius). Pasirinkta darbo forma turėtų būti nustatoma pagal pamokos temą - pavyzdžiui, „Puokštė mamytei“ (kiekvienas mokinys delnu piešia gėlę) arba „Kiaulpienės“ (vaikai pirštais vaizduoja žiedpumpurius ir mėlyną dangų). virš jų).

Komandinis darbas (delnai)

Komandinis darbas (pirštai)

Klasės temos: spalvingi kamuoliukai, šakelės ir uogos, puodeliai ir lėkštės, žaislai ir daug daugiau

Kalbant apie vizualiųjų menų užsiėmimų ankstyvajame ikimokykliniame amžiuje temas, vaikų psichologai rekomenduoja vaikams pasiūlyti kuo įvairesnių temų, apimančių pačias įvairiausias juos supančias gyvenimo sritis.

Yra standartas bendromis temomis(teminiai blokeliai), kurie naudojami užsiėmimuose beveik visuose darželiuose. Tokiu atveju mokytojas gali keisti potemes kiekviename bloke.

Apsvarstykite pagrindinius skyrius, kurie turi būti nagrinėjami piešimo pamokose antroje jaunesniojoje grupėje (mokytojas gali pasirinkti vieną ar dvi temas kiekviename bloke, kad jas įgyvendintų dirbdamas su vaikais, arba gali sugalvoti savo versiją) .

Paprastos apvalios formos

Šios temos yra: „Įvairių spalvų ratai“, „Pasipūtyk, burbuliuok“, „Pieno lėkštė“, „Žiedai“, „Spalvoti rutuliukai“, „Įvairių spalvų lankeliai“, „Beigeliai, beigeliai“, „Mano juokingas skambantis kamuolys“. “, „Sniego gniūžtės“

Piešimas pieštukais

Brėžiniai, pagrįsti tiesiomis linijomis

Šios temos: „Fejerverkai“, „Laiptai“, „Indai“, „Baldai“, „Tvora“, „Dryžuotas kilimėlis“, „Knygėlės kūdikiams“, „Džiova įvairiaspalvės nosinaitės“.

Piešimas guašu

Piešimas guašu

Namai

Vaikai piešia: „Mano namas“, „Namas su kaminu“, „Namas šuniui“, „Paukščių namelis“.

Komandinis darbas (nuspalvinti šabloną ir papuošti jį raštu)

Antropomorfinės būtybės

„Sniego senis“, „Tumbliai“, „Matrioška“, „Kolobokas“.

Piešimas guašu

Dekoratyvinė tapyba (rašto dekoravimas)

„Lėkštės dažymas“, „Puoškime arbatos puodelį“, „Puoškime rankšluosčius“, „Puoškime kumštinę“, „Puoškime nosinę“.

Piešimas guašu

Smeigiamas piešinys

Audinys

(spalvinimo šablonai, detalių pridėjimas prie jų):„Purštinės pirštinės“, „Batai“, „Sibiro veltinio batai“, „Suknelė lėlei“.

Piešimas guašu

Gyvūnai, paukščiai, ugniagesiai ir kiti vabzdžiai

„Vištiena“, „Paukščiai“, „Zylė“, „Firefly“, „Bitės“, „Antis“, „ Boružė“, „Žuvis“.

Piešimas guašu

Piešimas muilo burbuliukai

Uogos, grybai, daržovės, vaisiai

„Grybai“, „Amanita“, „Daržovės ir vaisiai“, „Apelsinas ir mandarinas“, „Uoga po uogos“, „Uogos ant šakelės“, „Serbentų šakelė“, „Obuolys su lapeliu“.

Piešimas medvilniniais tamponais

Piešimas guašu

Daržovių pasaulis

„Įvairių spalvų lapų kilimas“, „Lapų kritimas“, „Medžiai mūsų svetainėje“, „Kalėdų eglutė“, „Gėlės“, „Kiaulpienė“.

Piešimas guašu Piešimas guašu Piešimas guašu

Natūralus fenomenas

„Lietus“, „Saulė“, „Kruša“, „Vaivorykštė“.

Piešimas medvilniniais tamponais

Piešimas pirštais

Namų apyvokos daiktai

„Skėtis“, „Šukos“.

Piešimas pirštais

Maistas

« Maistas“, „Pyrageliai“.

Saugumas

„Šviesoforas“, „Taisyklės“ eismo“, „Gaisrinė sauga“, „Gaisras“.

Piešimas guašu

Transportas

„Automobilis“, „Vežimėlis“, „Lėktuvai skrenda“, „Gražus traukinys“.

Piešimas pirštais

Žmogus

„Mano šeima“, „Draugystė“, „Kūno dalys“, „Profesijos“.

Piešimas pieštuku

Mano žaislai

„Mano mėgstamiausias žaislas“, „Dymkovo žaislas“.

Piešimas guašu

Patriotizmas

„Vėliava“, „Mano miestas“.

Piešimas guašu

Pamokos pastabos apie sniego senį, fejerverkus, kiaulpienę ir automobilį

Pilnas autoriaus vardas Santraukos pavadinimas
Šestakova E.»
Ugdymo tikslai: mankštinti vaikus paveikslėlyje apvali forma, sukurkite vaizdą iš kelių panašios formos dalių.
Vystymo užduotys: praktikuokite spalvinti apvalią formą, susiekite objektus pagal dydį ir įtvirtinkite sniego senio idėją.
Edukacinės užduotys: ugdyti tikslumą, norą padėti.
Integracija edukacines sritis : „Meninė kūryba“, „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Sveikata“.
Dalomoji medžiaga: mėlynai tamsinto popieriaus lapai pagal vaikų skaičių, guašas, puodukai, šepečiai, padėkliukai, servetėlės.
Pamokos eiga:
Mokytojas pasakoja vaikams, kad pas juos atėjo svečias, ir užduoda mįslę:
  • Kibiras ant galvos
    Puiki morkų nosis.
    Būkite tvarkingi visą žiemą
    Stebiu kieme.
    Žiūriu aplink akimis kaip anglis!

Pasirodo žaislinis sniego senelis. Vaikai apžiūri, aptaria, kaip galima išlipdyti (rodo gestais).
Aptariama sniego žmogaus forma ir jo gumuliukų dydis. Mokytojas atkreipia dėmesį į tai, kad ant sniego senio galvos yra kibiras, o ant veido – akys, nosis ir burna.
Sniego senelis pasakoja vaikams, kad jam liūdna, nes neturi su kuo žaisti. Mokytojas kviečia vaikus nupiešti personažą su daugybe draugų (žaidimo motyvacija).
Aptariama darbų eiliškumas. Mokytoja kartu su ikimokyklinukais ore piešia apskritimus ir paaiškina, kad pirmiausia reikia nupiešti ant popieriaus didžiausią gumulą, tada šiek tiek mažesnį ir galiausiai mažiausią. Na, o kad sniego senis nenukristų, pirmiausia reikia nupiešti kelią ant popieriaus. Pažymima, kad akys, nosis ir burna yra nupiešti teptuko galiuku.
Kūno kultūra „Sniego senis“ vyksta:



  • Linksmai atšoksime kaip kamuoliukai:
    šokinėti ir šokinėti, šokinėti ir šokinėti, kartoti dar kartą!
    Sniego sene, sniego sene, tu toks geras
    Sniego seneli, sniego seneli, suplokite už mus rankomis!
    Tupėsime kartu kaip lėlės:
    taip, taip, pakartok dar kartą!
    Sniego sene, sniego sene, tu toks geras
    Sniego seneli, sniego seneli, suplokite už mus rankomis!
    Mes vaidinsime kaip klounai cirke,
    šitaip, šitaip, pakartok dar kartą.

Savarankiška vaikų veikla. Mokytojas stebi darbo procesą ir vadovauja vaikams.
Brėžinių analizė. Sniego senelis padėkoja vaikinams (dabar jis nebus vienišas) ir atsisveikina.

Žarikova E. "Šventinis fejerverkas"
(netradicinė piešimo technika „ateina per piešimą“)
Pamoka prasideda mįsle apie fejerverkus:
  • Staiga iš juodos tamsos
    Danguje augo krūmai.
    Ir jie yra mėlyni
    Rožinė ir spalvota
    Gėlės žydi
    Neregėtas grožis.
    Ir visos gatvės po jais
    Visi taip pat pasidarė spalvoti.
    Pasakyk man, kaip juos vadinti
    Tos ryškios gėlės?

Mokytoja su ikimokyklinukais aptaria, kas yra fejerverkai ir kur juos galime pamatyti. Paliečiama Pergalės dienos šventės tema. Šią dieną mūsų šalyje vyksta patys spalvingiausi ir ryškiausi fejerverkai.
Pasirodo, kaip atrodo fejerverkai (balionas, lietus, įvairiaspalvės juostelės ir pan.)
Mokytoja kviečia vaikus sugalvoti savo šventinį fejerverką, kurį norėtų išvysti vakare savo miesto padangėje. Pasirodo, ant stalo jie turi stebuklingų pieštukų (vaško). Su jais reikia nupiešti fejerverkus, tada įvyks magija.
Vyksta kūno kultūros pamoka:

  • 1, 2, 3, 4, 5
    Pradėkime piešti.
    Darbas prasideda
    Burna užsidaro.
    Dažytas, dažytas
    Pieštukai pavargę
    Dabar mes juos paimsime
    Ir dedame į dėžutę.
    1, 2, 3, 4, 5
    Aš pradedu daryti magiją!
    Imu mėlynus dažus
    Ir mūsų fejerverkai taps mėlyni!

Mokytojas paima putplasčio kempinė ir nudažo savo fejerverko pavyzdį mėlynais dažais. Susidaro įdomus efektas – dažai ne dengia vaško pieštukus, o rieda nuo jų. Rezultatas – nuostabus fejerverkas naktiniame danguje.
Vaikai daro panašius veiksmus. Rezultatas juos stebina.

Komisina O. „Kiaulpienės žolėje“

Mokytojas skaito eilėraštį, o vaikai turi atspėti, apie kurią gėlę kalba:

  • Saulė ką tik sušildė,
    Pakeliui, iš eilės,
    Aprengė gėles
    Tavo saulėta apranga.
    Maudymasis saulėje
    Maudynės rasoje
    Švyti kaip žvaigždės
    Trumpoje žolėje.
    Laikas bėga, gėlė taip pat,
    Pavertė burbulu!
    Švelniai papūtė ant jo
    - Ir tai ne tavo delne!

Rodomas kiaulpienės paveikslas. Aptariama jo forma, lapų spalva, stiebas, pumpuras. Vaikai pasakoja, kam skirtos gėlės. Mokytoja vaikams pasakoja, kad gėlių reikia ne tik pasigrožėti: jos parūpina vabzdžiams maisto – nektaro. Mokytoja perspėja vaikus, kad vaikščiojant kiaulpienių neskintų – juk jos iškart miršta vazoje.
Vyksta kūno kultūra „Kiaulpienė, kiaulpienė!

  • Stiebas plonas kaip pirštas.
    Jei vėjas greitas, tai greitas
    (Jie išsisklaido į skirtingas puses)
    Įskris į proskyną,
    Viskas aplinkui šurmuliuos.
    (Jie sako „sh-sh-sh-sh-sh“)
    Kiaulpienių kuokeliai,
    Jie išsisklaido į apvalų šokį
    (Laikykite rankas ir eikite ratu)
    Ir jie susilies su dangumi.

Mokytojas parodo ikimokyklinukams, kaip nupiešti gėlę, atkreipdamas dėmesį į tai, kad plonas stiebas pavaizduotas teptuko galiuku. Kadangi kiaulpienės auga žolėje, vaikai taip pat skatinami piešti žolę.
Savarankiškas vaikų darbas.
Rengiama paroda - didelė kiaulpienių pieva.

Ermakova O. "Automobilis"

Pamokos pradžioje mokytojas skaito juokingą eilėraštį apie automobilį:

  • Kad galėčiau tave paimti
    Man nereikia avižų.
    Pamaitink mane benzinu
    Duok man gumos mano kanopoms,
    Ir tada, keldamas dulkes,
    Jis bėgs. (Automobilis).

Vaikai aptarinėja automobilius, kuriuos pamatė pakeliui į darželį. Mokytoja praneša, kad vienas iš automobilių nusprendė užsukti aplankyti vaikų. Vaikai žiūri į jį, nustato spalvą ir įvardija dalis, iš kurių jis susideda.
Vaikai kviečiami nupiešti savo automobilį, ypatingą, mėgstama spalva. Ant jų stalų – popieriaus lapai su rašomosios mašinėlės piešiniu. Ją reikia kruopščiai nudažyti ir sukomplektuoti ratus, kad automobilis galėtų riedėti gatve.
Mokytojas parodo, kaip dažyti automobilį, atkreipdamas dėmesį į techniką: paimkite teptuką už metalinio sijono, atsargiai paimkite dažus, pašalindami perteklių nuo skardinės krašto.
Savarankiška vaikų veikla.

Žaidimai piešimo pamokose antroje jaunių grupėje

Ankstyvame ikimokykliniame amžiuje vaikams gali būti sunku paaiškinti tam tikrą medžiagą, ypač priversti ją prisiminti. Čia mokytojui į pagalbą ateis didaktiniai vizualiųjų menų žaidimai.

Šie vadovai (juos galima įsigyti parduotuvėse arba pagaminti savarankiškai) pateikiami šiose tikslinėse srityse:

  • Žaidimai lavinti spalvų suvokimą.
  • Žaidimai, mokantys ikimokyklinukus kurti raštus (lavinti dekoratyvinius įgūdžius) arba ištisas kompozicijas
  • Žaidimai, kurių tikslas – papildyti objektą trūkstamomis detalėmis (vėliau vaikas papildo ir piešinio elementus).

Pažvelkime į kiekvienos kategorijos pavyzdžius.

Žaidimai lavinti spalvų suvokimą

„Surinkite puokštę“ (Snieguolės mergelei ir Saulės spinduliui). Šis žaidimas moko vaikus atskirti šiltus ir šaltus tonus. Panaši galimybė yra pasirinkti mėgstamas sniego senio ir saulės spalvas.

Didaktinis žaidimas pristato šiltus ir šaltus atspalvius

Didaktinis žaidimas lavina spalvų suvokimą

Žaidimas „Surinkite vikšrą“. Vaikams siūlomi keli tos pačios spalvos atspalviai, iš kurių reikia sukomponuoti vikšro korpusą – nuo ​​tamsiausio atspalvio iki šviesiausio.

Didaktinis žaidimas lavinti spalvų suvokimą

„Įvardink rudens, vasaros, pavasario ir žiemos spalvas“. Vaikams siūlomos atvirutės su atvaizdais spalvų paletė, ir jie turi juos derinti su paveikslėliais, vaizduojančiais tam tikrą metų laiką.

Didaktinis meno žaidimas tuo pačiu sustiprina metų laikų ženklus

„Karoliukai mamai“. Nuotraukos su skirtingais spalvų deriniai karoliukų variantai. Vaiko užduotis yra pasiimti tokios pat spalvos karoliukus kaip paveikslėlyje.

"Akvariumas". Popieriniame akvariume yra keturi skirtingų spalvų sektoriai. Taip pat yra tokių spalvų žuvų ir kriauklių. Vaiko užduotis yra suskirstyti juos į sektorius.

Žaidimai dekoratyviniams įgūdžiams lavinti (raštų kūrimas)

Dekoratyvinis ir taikomasis menas yra svarbi Rusijos žmonių kultūros dalis, kuri nuo seniausių laikų siekė meninė forma perteikti savo supratimą apie grožį. Tobulėja talentingų meistrų gaminiai estetinis skonis vaikai mokomi suprasti ir vertinti grožį. Didaktiniai žaidimai padės vaikams labiau susipažinti su liaudies menais ir amatais, taip pat išmokys susikurti gražius papuošalus.

Tai iškirpti paveikslėliai, vaizduojantys Dymkovo žaislai, indų raštai, kuriuos reikia papuošti Gorodets raštu, domino ir loto šia tema.

Didaktinis žaidimas Didaktinis žaidimas Didaktinis žaidimas Didaktinis žaidimas Didaktinis žaidimas Paveikslėlių karpymas Paveikslėlių karpymas loto

Žaidimas „Surink natiurmortą“ moko jaunesnių ikimokyklinukų kurti kompoziciją, vaikai nuo mažens susipažįsta su natiurmorto žanru.

Didaktinis žaidimas lavina kompozicinius įgūdžius

O vadovas „Surink modelį iš pavyzdžio“ lavina jų estetinį skonį, moko susieti objektą su jo įvaizdžiu.

Vadovas prisideda prie estetinio skonio formavimo

Žaidimai, skirti pridėti detalių prie objekto

„Užbaikite drugelį“. Vaikui siūlomas pusės drugelio atvaizdas. Turite užbaigti paveikslėlį pasirinkdami tuos pačius elementus ir padėdami juos ant trūkstamos pusės.

Didaktinis žaidimas sustiprina žinias apie objekto formą ir tuo pačiu skatina teisingą spalvų suvokimą

"Linksmas mažas variklis". Vaikui siūlomas garvežio kėbulas be ratų, vamzdžių ir durų. Užduotis – tarp daugybės detalių surasti paveikslui trūkstamus elementus ir pridėti juos prie lokomotyvo atvaizdo. Dėl to vaikai įsimena tokio tipo transporto formą, vėliau bus lengviau ją nupiešti.

Vizualinės veiklos analizė

Svarbus bet kokios meninės veiklos komponentas yra analizė. baigtus darbus. Tai pasakytina ir dirbant su mažais vaikais. Mokytojas iškabina visus piešinius ant stendo ir surengia bendrą diskusiją su vaikais: klausia vaikų nuomonės, o taip pat pats įvertina darbus, atkreipia dėmesį į jų teigiamas puses, pateikia rekomendacijas, ką galima padaryti geriau. Atsižvelgiama ir į atliktų darbų kokybę, ir į tikslumą.

Atkreipkime dėmesį, kad nereikėtų sutelkti vaikų dėmesio į nesėkmingus piešinius, nes dažnai prastas užduoties atlikimas atsiranda ne dėl vaiko nenoro, o dėl jo raidos ypatumų (silpnų motorinių įgūdžių). Šiems kūdikiams šiuo metu reikia daugiau dėmesio produktyvią veiklą, pakvieskite piešti laisvalaikiu.

Bendras darbų žiūrėjimas ir aptarimas ugdo vaikų aktyvumą, sužadina norą taisyti klaidas ir į Kitą kartą piešti geriau. Reikėtų duoti tuos vaikus, kurie diskusijos metu nebuvo aktyvūs Ypatingas dėmesys ir aptarti brėžinius su jais individualiai.

Video tema

Piešimas antroje jaunesniojoje grupėje tema „Kiaulpienė“

Piešimas antroje jaunesniojoje grupėje tema „Lyja“.

Piešimo vaidmenį vaikų raidoje sunku pervertinti. Tai vienas iš svarbiais būdais saviraiška. Juk kai kuriems vaikams sunku žodžiu išreikšti savo jausmus ir žinias. Tai nepaprastai naudinga veikla Kartu tai skatina protinę veiklą ir ugdo estetinius jausmus. Įvairios antrosios jaunesniosios grupės klasių temos sudaro pagrindą realistiškam įvairių objektų ir reiškinių vaizdavimui. Tikras gyvenimas, kurią vaikai įvaldo augdami.

Šiame vadove pateikiamos įdomios veiklos 3–4 metų vaikams piešimo spalvotais pieštukais, guašu ir akvarele santraukos, tradicinės ir netradiciniais būdais. Užsiėmimai prisideda prie emocinio reagavimo ugdymo, lavina grožio jausmą; lavinti vaizduotę, savarankiškumą, atkaklumą, tikslumą, darbštumą ir gebėjimą atlikti darbą; vizualinių įgūdžių formavimas.

Knyga skirta ikimokyklinio ugdymo pedagogams švietimo įstaigos, dėstytojai ir tėvai.

D.N. Koldina
Piešimas su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai

Iš autoriaus

Trečiųjų gyvenimo metų pabaigoje vaikas įgyja pagrindines idėjas apie spalvą, dydį, formą; klausosi pasakų; mokosi lyginti realius objektus su jų atvaizdais paveiksluose; žiūri į peizažus.

Mažam vaikui lengviau išreikšti savo įspūdžius vaizdinės veiklos pagalba (trimatis vaizdas – modeliavime, siluetas – aplikacijoje, grafika – piešinyje). Jis perteikia daiktų vaizdus plastilinu, spalvotu popieriumi, dažais. Šias medžiagas vaikas visada turi turėti po ranka. Tačiau to neužtenka. Reikia plėtoti Kūrybiniai įgūdžiai kūdikį, parodyti modeliavimo techniką, mokyti karpyti iš spalvoto popieriaus, supažindinti su įvairiomis piešimo technikomis. Norint tobulinti regėjimo įgūdžius, reikėtų lavinti formos, spalvos, ritmo suvokimą, estetines idėjas.

3-4 metų vaikas gali daug: nusiplauti rankas, išsivalyti dantis, pamaitinti, apsirengti ir nusirengti, naudotis tualetu. Kūdikis išsiugdo paprastą žodinį samprotavimą. Su malonumu atsako į suaugusiųjų klausimus ir noriai bendrauja su kitais vaikais; Vystosi jo žaidimo įgūdžiai ir valingas elgesys. Vaikas ugdo susidomėjimą piešimu, modeliavimu ir aplikacijomis. Iš pradžių jis domisi pačiu piešimo procesu, tačiau palaipsniui mažylis pradeda domėtis piešimo kokybe. Stengiasi kuo natūraliau pavaizduoti objektą, o po pamokų pasigrožėti jo darbu, pasakyti, kokią spalvą pasirinko ir kodėl, ką šis objektas gali, kokį piešinį sugalvojo.

Norint ugdyti vaikų kūrybiškumą ir įvaldyti vaizduojamąjį meną, būtina atsižvelgti į vaikų interesus, naudoti įvairias pamokų temas ir organizavimo formas (individualus ir kolektyvinis darbas). Labai svarbu klasėje sukurti draugišką aplinką.

Šiame vadove pateikiamos pastabos apie įdomias piešimo spalvotais pieštukais, guašu ir akvarele tradiciniais ir netradiciniais metodais pamokas. Ši veikla prisideda prie emocinio reagavimo ugdymo ir grožio jausmo ugdymo; lavinti vaizduotę, savarankiškumą, atkaklumą, tikslumą ir darbštumą, gebėjimą atlikti darbą; vizualinių įgūdžių formavimas.

Užsiėmimai organizuojami teminiu principu: viena tema sujungia visas pamokas (apie aplinkinį pasaulį, apie kalbos raidą, apie lipdymą, apie aplikaciją, apie piešimą) per savaitę. Piešimo pamoka 3–4 metų vaikams vyksta kartą per savaitę ir trunka 15 min. Vadove yra 36 pastabos kompleksinės klasės, sukurtas mokslo metai(nuo rugsėjo iki gegužės).

Iš anksto atidžiai perskaitykite pamokos užrašus ir, jei kažkas jums netinka, atlikite pakeitimus; pasiruošti reikalingos medžiagos ir įranga. Svarbu ir parengiamieji darbai (meno kūrinio skaitymas, susipažinimas su aplinkiniais reiškiniais, piešinių ir paveikslų peržiūra). Piešimo pamoką geriau vesti po to, kai vaikai jau nupiešė ir užpildė paraišką šia tema.

Stebėdami kiekvieną vaiką klasėje arba žaisdami su kitais vaikais, galite daugiau sužinoti apie juos ir susidoroti su sudėtingu elgesiu.

Jeigu vaikas išeina iš darbo, kai tik jam kas nors nepavyksta, vadinasi, jis nežino, kaip įveikti kliūtis. To galima išmokyti pasiūlant jam kitus būdus, kaip pasiekti tai, ko jis nori. Vaikas supras, kad iš bet kokios situacijos yra išeitis. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas nemoka nupiešti sniego senio, pakvieskite jį kartu su jumis padaryti sniego senį iš plastilino.

Jeigu vaikas greitai praranda susidomėjimą veikla, galbūt jam tai per paprasta ar sudėtinga. Supraskite priežastį ir apsunkinkite arba palengvinkite užduotį. Pavyzdžiui, vaikas turi nupiešti didelę bulvę. Jei jam tai per paprasta, pasiūlykite nupiešti ropę su viršūnėmis. Jei užduotis per sunki, vaikas gali pirštais nupiešti daugybę taškų, vaizduojančių bulves maišelyje.

Jeigu vaikas greitai pavargsta, negali sėdėti net penkias minutes, stenkitės lavinti savo ištvermę masažo, grūdinimo, sportiniais pratimais; Užsiėmimų metu dažniau kaitaliokite aktyvius ir ramius veiksmus.

Tam, kad vaikas suprato užduotį ir ją atliko, būtina ugdyti dėmesį ir gebėjimą susikaupti. Žaiskite su juo žaidimą „Kas pasikeitė? Padėkite 3-4 žaislus priešais vaiką, o po to vieną žaislą paslėpkite jam nepastebėjus arba sukeiskite žaislus. Pabandykite įtraukti vaiką į logišką užduoties pabaigą („Nubraižykime ežiukui kelią namo“, „Nubraižykime kelią žuviai“) daugiau vandens akvariume, kitaip jie neturi kur maudytis“).

Piešimo klasės sudaromos pagal tokį apytikslį planą:

Kūrimas žaidimo situacija pritraukti vaikų dėmesį ir ugdyti emocinį reagavimą (mįslės, dainelės, eilėraščiai; pasakos personažas, kuriam reikia pagalbos, dramatizavimo žaidimai, atminties, dėmesio ir mąstymo lavinimo pratimai; žaidimas lauke);

Daikto vaizdavimas (objekto tyrinėjimas ir apčiuopimas, kai kuriais atvejais vaizdavimo technikų rodymas);

Piešinio užbaigimas papildomais elementais (reikia atkreipti vaikų dėmesį išraiškos priemones– teisingai parinktas reikalingos spalvos, įdomios detalės);

Gauto darbo egzaminas (vaikų piešiniai vertinami tik teigiamai; vaikai turėtų džiaugtis gautu rezultatu ir išmokti vertinti savo darbus).

Įdomios, pasakojimais paremtos užduotys skatina vaikus kuo geriau atlikti savo darbą.

Išvardinkime piešimo būdus, naudojamus dirbant su 3–4 metų vaikais.

Piešimas pirštais. Vaikas sušlapina pirštą vandens dubenyje, ant piršto galiuko uždeda guašo ir prispaudžia prie popieriaus lapo, darydamas taškelius.

Piešimas su putplasčio padu. Vaikas trimis pirštais laiko putplasčio tamponą už galiuko, o kitą galą panardina į vandeniu atskiestą guašą ir juo piešia linijas arba piešia objektą kontūro viduje.

Delno piešinys. Vaikas visą delną panardina į dubenį su vandeniu atskiestu guašu ir vidiniu delno puse padaro ant popieriaus atspaudą.

Įkeliama...Įkeliama...