Pamokos pastabos apie vaizduojamąjį meną. Modeliavimas „Žolė zuikui“

Pavasarinis peizažas vaikams. Plastilinas


Autorius: Natalija Aleksandrovna Ermakova, mokytoja, savivaldybės biudžetas švietimo įstaiga papildomas išsilavinimas vaikų „A. A. Bolšakovo vardo vaikų dailės mokykla“, Velikiye Luki, Pskovo sritis.
Apibūdinimas: Darbus galima atlikti su 8-10 metų vaikais. Medžiaga gali būti naudinga pedagogams ikimokyklinių įstaigų ir papildomo ugdymo mokytojai, mokytojai. Šį darbą galima atlikti ir su vyresniais vaikais jaunesnio amžiaus, tačiau naudojant preliminarų piešinį, gamybos laikas žymiai padidės nuo 2 iki 4 pamokų, priklausomai nuo vaikų amžiaus.
Paskirtis: Kūrinys pasitarnaus kaip puiki interjero puošmena ir vaikų kūrybinės parodos.
Tikslas: pavasarinio peizažo kūrimas plastilinografijos technika.
Užduotys:
- mokyti vaikus kurti pavasarinį peizažą iš plastilino, papildyti kūrinį guašo dažais;
-tobulinti darbo su plastilinu įgūdžius, gebėjimą statyti kompoziciją, planuoti darbo etapus;
- lavinti smulkiąją rankų motoriką;
- ugdyti domėjimąsi darbu su plastilinu, meilę gimtajai gamtai.
Sveiki, pirmoji pavasario žolė!
Kaip žydėjote? Ar džiaugiatės šiluma?
Žinau, kad tau ten smagu ir daug,
Jie dirba kartu kiekviename kampe.
Išmeskite lapą arba mėlyną gėlę
Kiekvienas jaunuolis skuba
Anksčiau nei gluosnis iš švelnių pumpurų
Pirmasis parodys žalią lapą.
(Sergejus Gorodetskis)
Sveiki, mieli svečiai! Kasdien darosi vis šilčiau. Sniegas jau ištirpo, o žemę dengia šviežia žalia žolė. Šiandien viskas aplink yra laiminga. Dienos ilgėja, o orai gražėja. Gegužė atneš pirmąją pavasario perkūniją ir lietų, kurie prisotins žemę gyvybę teikiančios drėgmės. Pavasaris – gamtos pabudimo ir atsinaujinimo metas, kupinas grožio ir džiaugsmo. Šiandien meistriškumo klasė skirta šiam gražiam ir nuostabiam laikui, gamtos pabudimo ir džiaugsmo laikui.
Mums reikės įrankiai ir medžiagos:
- plastilinas
- storo A4 formato popieriaus lapas
- modeliavimo lenta
- rietuvė, šepetys
- guašas (ruda, žalia, mėlyna spalvos)
- stiklinė vandeniui


Šis piešinys gali būti naudojamas kaip šablonas vaikams, arba galite pasiūlyti patiems pasidaryti pieštuko eskizą.

Meistriškumo klasės eiga:

Pavasarinį peizažą pradedame kurti darbo fone. Piešsime plastilinu, kaip kreidelėmis.


Viršutinę lapo dalį papuošime mėlynu plastilinu – dangus, o likusią – rudu – žeme. Pavasaris dar ne visai įsigalėjo, todėl vietomis matosi juoda žemė, o žaliu plastilinu žemę tepsime antru spalvos sluoksniu - jauna žole.


Tada pirštu reikia išlyginti susidariusias plastilino granules ir išlyginti foną. Dabar reikia peizaže parodyti horizonto liniją, kočiokime ploną ilgą dešrelę (pirštų galiukais) mėlynos spalvos. Pastatome ant linijos, kur susitinka dangus ir žemė, o dešra ištepame link dangaus, tolumoje gauname mišką.


Jei reikia, horizonto liniją reikia sulyginti su krūva.


Toliau raižysime medžius, esančius darbo pirmame plane. Tai tarsi įėjimas į mišką, o arčiausiai mūsų esantis medis bus didžiausias ir aukščiausias, todėl net jo viršūnės nesimato. Susukite į rudas dešreles.


Dedame juos ant kraštovaizdžio ir tepame ant lapo paviršiaus medžio viduje, formuojame šakas. Tada prireiks daug labai plonų dešrelių medžio žievei (pirštų galiukais susukame ant lentos).


Medis senas ir jame yra įduba, ovalo formos juoda spalva išlyginta viršutinėje medžio dalyje.


Kad medžio danga būtų vaizdingesnė, į medžio žievę dedame juodųjų dešrelių. Iškalame reikiamą skaičių šakų ir pradedame dirbti su jaunais pavasariniais želdynais. Ant rietuvės surenkame nedidelį kiekį žalio plastilino ir ištepame prie šakų.



Dabar lipdysime beržą. Gaminame ruošinius - dvi ilgas juodas dešreles kamienui ir plonus maždaug tokio paties dydžio pyragėlius (nuplėškite balto plastilino gabalėlį ir suminkykite jį pirštais).


Mes išdėstome detales kraštovaizdyje.


Pirmiausia pirštu išlyginame baltas dalis, tada pritvirtiname juodus beržo kontūrus. Naudodami rietuves juodus kamieno kraštus išlyginame į beržą, kad gautume jam būdingus bruožus.


Šakas ir lapus lipdome taip pat, kaip ir pirmąjį medį.


Dabar kiek toliau nuo mūsų esantis beržas bus mažesnis. Dešros kočiojimas baltas reikiamo ilgio (galite pasimatuoti ant piešinio) ir išlyginkite ant popieriaus lapo.


Pridėkite kontūrus, šakeles ir žalumynus.


Mūsų plastilininiame kraštovaizdyje trūksta jaunos žalios žolės. Mums reikalingas vietas ištepame nedideliais beformiais plastilino gabalėliais.


Pirmame plane žolė aukšta, o tolumoje maža. Nubrėžkite žolės stiebus krūvoje.


Na, o kas gi būtų pavasaris be putinų, susukite mažus lašelius ar morkas ir po tris sujunkite į žiedus. Iš tamsesnio žalio plastilino iškočiokite nedidelius žolės stiebus.


Ant beržo dedame plonų dešrelių lizdelį.


O plastilino spyruoklę papildome šviesių spalvų guašiniais dažais. Vaikų pageidavimu šis darbas gali būti papildytas paukščiais ir gyvūnais, jie mielai atsiliepia į šį pasiūlymą.




Žalia pūga vadovauja,
Ant žemės gulėjo šviesi žolė.
Ir jie skuba pas mus, tarsi paukščiai iš pietų,
Aukšti žodžiai iš senovės.
Apleistos alėjos ryškėja,
Daigai nori greitai pakilti.
O prieš akis darbinga vasara,
O už manęs – jaunasis balandis.
(Sergey Krivonos)

Plastilinografija skirta jaunesniųjų klasių moksleiviai. Kačių mokslininkas

Pamokos pastabos apie lipdymas « Gėlė“ (I jaunesnis grupė).

Maam.ru > Skulptūrų pamokų užrašai

lipdymas (jaunesnis grupė)...

GCD santrauka apie vaikų testoplastiką 1 jauniausias grupės: "Pavasaris žolė".Vaikai Pirmas jauniausias grupės mėgsta piešti, tačiau jiems trūksta kūrybinių įgūdžių ir gebėjimų. Sužadinti vaikų susidomėjimą menu ir skatinti kūrybinių...

Nsportal.ru > Pamokos planas skirtas

Pamokos pastabos apie lipdymas Dėl Pirmas grupės ankstyvas amžius...

Medžiaga: žalias plastilinas, lentos skirtos lipdymas, eilėraščio iliustracijos. Parengiamasis darbas: Mokytojas su vaikais prie lango – atėjo pavasaris. Lauke skaisčiai šviečia saulė. Dienos tapo šiltesnės. Sniegas ištirpo ir pradėjo augti per žemę žolė.

Infourok.ru > Skulptūrų pamokų užrašai

„Gėlių pievos“ mazgų santrauka 1 jauniausias grupė...

1 jaunesnis grupė(nuo 2 iki 3). Pamokos tipas: kolektyvinis.Koks gėlės proskynoje? (Geltona, raudona, mėlyna.) O kokios spalvos? žolė? (Žalia.) GCD 35. Modeliavimas.Tema: " Gėlė gėlyne.“ Tikslas: toliau mokyti vaikus derinti rankdarbiuose natūrali medžiaga ir plastilino.

65-school.ru > „Gėlių“ mazgo santrauka

modeliavimas Pavasaris žolė.docx – GCD santrauka, skirta lipdymas V..

GCD santrauka, skirta lipdymas V 1 jauniausias grupė tema: „Pavasaris žolė» Tikslas: supažindinti su A. Pleščejevo eilėraščiu „Kaimo daina“, išmokyti derinti žodžius į sakinį, lavinti atmintį; toliau mokykis, kaip nuo visumos nuplėšti mažus plastilino gabalėlius...

Znanio.ru > modeliavimas Pavasario žolė.docx –

Klasė " Gėlės" Dėl 1 th jauniausias grupės

Pirštų gimnastika « Gėlė“ Kaip turi maži vaikai gėlė raudona Modeliavimas bareljefas „Gražus gėlės“ - Nuplėškite gabalus iš plastilino, pritaikykite juos atsisiuntimui žaidimų veikla Dėl 1 th jauniausias, darželis grupės darželis (3 kursas...

Vospitatel.com.ua > Pamoka „Gėlės“ 1 d

Taikymo pamokos planas, lipdymas (jaunesnis grupė)...

Metodologiniai pokyčiai. Taikymas, modeliavimas. Taikymo pamokos planas, lipdymas (jaunesnis grupė) tema: GCD santrauka dėl testoplastikos 1 jauniausias grupės"Pavasaris žolė".

Dsdnr.ru > Pamokos planas skirtas

plastilinografija "Pavasaris" gėlė" vaikams jauniausias grupės.

Kladraz.ru > Plastilinografija

Atvira pamoka 2013 m. gegužės mėn žolė | Mokomasis portalas...

Pavasaris žolė Vaikų veiklos rūšys: žaidimai, komunikacinis, pažintinis-tyrinis, produktyvus, suvokimas grožinė literatūra Technologijos: žaidimai, informacija ir bendravimas, dialogas, sveikatos tausojimas, socialiniai žaidimai...

EduContest.net > Atvira pamoka 2013 m. gegužės mėn

Mokytojų portalas | “ Boružė" (modeliavimas 1 jaunesnis grupė)

Valstybinė biudžetinė kombinuoto tipo ikimokyklinė ugdymo įstaiga darželis 18 Kirovo rajono GCD santrauka apie jaunesnių vaikų meninį ir estetinį vystymąsi ikimokyklinio amžiaus Tema: "Ladybug" ( modeliavimas 1 jaunesnis grupė)...

Portalpedagoga.ru > Mokytojų portalas | "Dievo

GCD santrauka in Pirmas jauniausias grupė"Gėlių pieva..."

Tiesioginio ugdymo santrauka. veikla Pirmas jauniausias grupė. "Gėlių pieva" paruošta.(žalia, geltona, raudona, mėlyna); dydis (didelis - mažas); suaktyvinkite vaikų žodyną naudodami žodžius: gėlės, valymas, medžiai, žolė

Uchitelya.com > GCD santrauka pirmoje

Edukacinio užsiėmimo „Gėlių pieva“ santrauka in 1 jauniausias grupė

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla„Gėlių pieva“. 1 jauniausias grupėį krepšelius. Kokios spalvos krepšelis, kokios spalvos ir gėlės mes surinksime.

Ped-kopilka.ru > NOD „gėlė“ santrauka

Pamokų užrašai jauniausias grupė (kalbos raida): "Pavasaris...

Mokytojo pamokos eiga jauniausias grupė. I. Org. momentas. Mokytoja kviečia vaikus važiuoti traukiniu pasivaikščioti miško proskyna.Ateina diena, pučia vėjelis, jie dvejoja gėlės. Ateina vakaras, kiaulpienė užsidaro gėlės.

Chudor.ru > Pamokų užrašai jaunesniajam

GCD santrauka dėl testoplastikos 1 jauniausias grupės Pavasaris...

Pedagogas: Aš jums parodysiu, kaip tai padaryti teisingai lipdyti piktžolė.(dešrelių iškočiojimas ir ištepimas ant kartoninio pagrindo) Kiekvienas vaikas turi lentą lipdymas, sūrios tešlosžalia, servetėlė GCD kontūras piešimui Green žolė V 1 jauniausias grupė.

ProfHelp.net > GCD santrauka, skirta

Mokytojui | Galutinės integruotos...

apie meninį ir estetinį vystymąsi 1 jauniausias grupė. „Vištiena išėjo pasivaikščioti šviežia piktžolėžiupsnelis..."MKDOU "Vaikų darželis Nr. 4" Laikas: 2016 m. kovo 25 d. Grupė: 1 Jaunesnysis Nr. 1 MKDOU „Darželis Nr. 4“ dalyvė Krivolapova Larisa.

Dlyapedagoga.ru > Mokytojui | Abstraktus

Pamokos pastabos apie lipdymas antrajame jauniausias grupė tema...

Technikai lipdymas: Suspaudimas, ridenimas ( 1 metodas), spaudimas, tepimas. - Šiandien mūsų lėlės gimtadienis. Duokim jai gėlės. Ką tu turi gėlės? (stiebas, lapai, žiedlapiai) Kokios spalvos yra stiebas ir lapai? (žalia) O žiedlapiai? (įvairių...

Konspekty-zanyatij.ru > Skulptūrų pamokų užrašai

Integruota pamoka Pirmas jauniausias grupė"Ir karvė..."

Mes sukursime stebuklingą karvę piktžolė. Prieš pradedant lipdyti, reikia ištiesti rankas. Žiūrėk, ant mūsų stalų yra stebuklingų, o dabar drugeliai žais gėlės. Drugeliai skrenda, džiaugiasi, muzika išsijungia, ir kiekvienas drugelis skrenda į savo gėlė.

Dohcolonoc.ru > Integruota pamoka

Pamokos pastabos apie lipdymas V Pirmas jauniausias grupė."Gėlės Dėl...

Labai gražu gėlės mums sekasi, manau, kad mamos ir močiutės bus labai patenkintos Jūsų joms pagamintomis dovanomis.Pažiūrėkime į mūsų gėlės. Kokios spalvos jie pasirodė? gėlės pas Mariną? Pamokos pabaigoje reikia peržiūrėti kiekvieną...

Pedagogcentr.ru > Skulptūrų pamokų užrašai

Tiesioginės edukacinės veiklos apie...

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka lipdymas V Pirmas jauniausias grupė « Gėlė mamai." Žiūrėk ką gėlė Aš tai padarysiu. (Mokytojas naudoja išpjovą gėlė kartono pagrindas, ant kurio iš anksto užtepamas sluoksnis...

Moyamatem.ru > Santrauka

Pamokų užrašai modeliavimas jaunesnis grupė "Gėlė už mamą"

Ok.ru > Pamokos santrauka: modeliavimas

Taikymo pamokos planas, lipdymas (jaunesnis grupė)...

...lipdymas (jaunesnis grupė) tema: Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka m Pirmas jauniausias grupė Autorius lipdymas tema: Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka m Pirmas jauniausias grupė Autorius lipdymas tema: " Gėlė už mamą".

StudyDOCX.ru > Pamokos planas skirtas

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga

« Modeliavimas" Dėl Pirmas jauniausias grupės. (1 - organizuota vaikų veikla per savaitę, iš viso tęstinio ugdymo veikla per metus - 36). Sudarė: I.V. Stakhova, MBDOU „Auksinis raktas“ mokytojas.

Zkluchik.ucoz.com > Savivaldybės biudžetas

Modulinės pamokos pastabos lipdymas V 1 jauniausias grupė...

Jie ateina prie lango. Pedagogas: Pažiūrėkite, kaip šiandien čia šviesu grupė. Ar žinai kodėl? Saulė pažvelgė į mūsų langą. Pažiūrėkite, kaip ryškiai šviečia saulė iš šio šilto ryškios spalvos ir mums smagiau. Saulė mus sušildys, ir piktžolė Ir gėlės.

Tiesioginės edukacinės veiklos modeliavimo tema santrauka pirmoje jaunesnė grupė tema „Snieguolės“.

Programos turinys: Sukelkite susidomėjimą bundančia pavasario gamta, supažindinkite su pavasarinėmis raktažolėmis. Toliau supažindinkite vaikus su netradicinė technologija vaizdai – plastilinografija, įtvirtinti gebėjimus ir įgūdžius dirbant su plastilinu – valcavimas ir lyginimas. Lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Medžiaga pamokai: kartono mėlyna spalva; žalias ir baltas plastilinas; modeliavimo lenta; Drėgnos rankų servetėlės; pristatymas „Snieguolės“.

Pamokos eiga.

Mokytojas kviečia vaikus sustoti ratu.

Pedagogas: Vaikinai, ateik pas mane. Dabar jūs ir aš susikibsime rankomis ir išpūsime didelį burbulą. ( Kol aš skaitau eilėraštį, vaikai atlieka judesius pagal tekstą)

Laikykimės už rankų kartu,

Ir šypsokimės vieni kitiems!

Draugas dešinėje, draugas kairėje!

Dabar laikas kibti į verslą!

O norėdami sužinoti, ką dabar darysime, klausykite eilėraščio:

Plastilinas paėmiau į rankas
Susmulkinti, presuoti, susukti, formuoti.
Aš ištepiau visas jų rankas,
Pajungtas jo valiai.
Viskas atrodo taip paprasta
Aš paėmiau gabalą, tada kitą,
Sujungė juos kartu
Taigi aš kažką gavau.
Glosčiau jį, pagerinau formą,
Kur pataisiau netolygiai,
Jis nusišluostė rankas, įvertino
Pagaliau baigta.

Pedagogas: Tai ką mes darysime?

Vaikai: Skulptūra.

Pedagogas: Tai va, ką mes lipdysime, sužinosite, kai žiūrėsite animacinį filmuką ir klausysite eilėraščio. ( Rodau pristatymą ir tuo pačiu skaitau eilėraštį).

Snieguolė atbėgo

Kovo miške,

Snieguolė pažvelgė į vidų

Į skaidrų srautą. Ir kai pamačiau save,

Jis sušuko: „Štai! Aš net nepastebėjau, kad atėjo pavasaris“.

Pedagogas: Ankstyvą pavasarį atvirose vietose, kur nebėra sniego, pasirodo pirmieji putino žiedai. Jų gležnos gėlės atrodo kaip varpeliai ir yra mylimos visų, kas juos mato. Žiūrėkite ir užuoskite juos, vaikinai. ( Rodo gyvenimo puokštę snieguolės). O dabar pavirsime pirmaisiais pavasariniais putinų žiedais ir parodysime, kaip jie atsiranda ant žemės.

Fizik. minutė „Atėjo pavasaris“

Pavasaris, pavasaris! Atėjo pavasaris!

(Suplok rankomis.)

Ji atnešė šilumą ant savo sparnų.

(Trumpas rankų ir sparnų plakimas).

Ir čia, saulėje

Išdidžiai pakelta galva

(Pažiūrėkite į lubas).

Pražydo mėlynas putinas.

(rankos aukštyn ir į šonus)

Jis visas pūkuotas, sidabrinis,

(Rankos ant diržo pratimas „Pavasaris“).

Mažylis stovi saulėje.

(Pratimas „Stompers“)

Jis yra patikimas pavasario pasiuntinys,

(Lenkia kūną).

Jis nebijo šalto oro.

Ateis jam kitos gėlės,

(Sukite aplink save).

Jis yra raktažolė tarp gėlių.

Pedagogas: O vaikai, žiūrėkit, kol žaidėme, visos mūsų snieguolės kažkur dingo. Tikriausiai – tai žiemos gudrybės. Na, o dabar paimsime plastiliną ir padarysime „nuostabią proskyną“ su švelniais baltais putinais. Sėskite prie stalų, dabar kibsime į darbą. Taigi pirmiausia paimame žalią plastiliną ir tarp delnų susukame ilgą „dešrą“ - tai bus mūsų stiebas ( vaikai rieda, kol jie dirba, ateinu ir visiems padedu). Kas iškočiojo „dešrą“, lauk manęs, nieko su ja nedaryk, aš dabar kiekvienam ant kartono uždėsiu putino stiebelį, o jūs pritvirtinkite išlygindami. Na, kotelis putinui paruoštas, pradėkime daryti lapus. Kad padarytume lapelius, susuksime mažas, putlias žalias "dešreles" ir padėsiu po vieną ant kartono šalia stiebo išdėlioti, o jūs išlyginsite. Norėdami pagaminti gėlę, pirmiausia sukite žalią rutulį ir pritvirtinkite jį, ( Darbo metu visus ruošinius, kuriuos vaikai gamina, išdėlioju pati ant kartono. Tik vaikai išvynioti reikalingos detalės ir išlyginti) šiek tiek išlygintas (vaikai daro). Tada pradedame gaminti putinų žiedlapius: susukame mažas baltas „dešreles“. Kas tai padarė, sėskite ir laukite manęs, aš dabar kiekvienam iš jūsų išdėliosiu po gėlę iš paruoštų žiedlapių, o jūs juos išlyginsite. Tik nesuplokite jų per daug. (vaidina vaikai). Dabar sniegas yra paruoštas! Pažiūrėk ką gražios gėlės gavome. ( Vaikai kartu su manimi jie žavisi savo gėlėmis) Ak, dabar siūlau pažaisti žaidimą „Snieguolės“.

Mobilus kalbos žaidimas „Snieguolės“.

Užaugo mažas putinas,

(Vaikai lėtai kyla)

Jis atidarė žiedlapius.

(Poromis ištieskite rankas į šonus.)

Balta gėlė, subtili gėlė,

(Jie paglostyti vienas kitam per pečius).

Jis, žinoma, labai malonus.

(Atlikite posūkius.)

raktažolės, raktažolės,

(Laikykite už rankų, papurtykite)

Jie nebijo šalto oro.

(Pirmyn ir atgal, purtant galvą).

Jie išdygsta iš po sniego

(Pakilti ant pirštų galiukų)

Tiek miške, tiek prie namų.

Pamokos pastabos apie vaizdiniai menai. Modeliavimas „Žolė zuikui“

Amžiaus grupė: 2 jaunesnė grupė, vaikai 3-4 m.

Vieta: MADO "Vaiko raidos centro lopšelis-darželis Nr. 4" KGO, mokytoja Stepanova G. A.

Bendros veiklos forma: mokymai

Organizacijos forma: priekinis

Įranga:

regėjimo diapazonas: močiutė (lėlių teatras), dėžutė, laukinių ir naminių gyvūnų nuotraukos, žaislas zuikis.

Medžiagos:žalias plastilinas, kartono lakštai su zuikio paveikslu, atraminiai lakštai, magnetukai.

Užduotys

Švietimas: toliau mokykite vaikus sutepti plastilinu ant kartono spaudžiant rodomojo piršto judesį,

tęsė pažintį su žalias;

mokyti lipdant sėdėti tiesiai, staigiai nesilenkti virš kūrinio;

mokyti vaikus kurti tam tikro turinio kompoziciją.

Švietimas: ugdyti gebėjimą atskirti gyvūnus pagal spalvą, įpročius ir išorinius skiriamuosius požymius;

prisidėti prie jūsų akiračio plėtimo ir idėjų apie jus supantį pasaulį plėtojimo; lavinti smulkiąją rankų motoriką;

Švietimas: skatinti empatiją ir gerumą. rūpestingas požiūris į gyvosios gamtos atstovus.

Pamokos eiga:

Organizacinis etapas:

Pasigirsta beldimas ir pasirodo močiutė. Ji labai liūdna.

Močiute, kodėl tu tokia liūdna? Kas nutiko?

Močiutė: - Nerandu savo mėgstamų gyvūnų nuotraukų. Jie buvo šioje dėžutėje. O dabar dėžėje tiek nuotraukų, kad nerandu savo mėgstamiausių. Padėk man, prašau!

Emocinis vaikų įtraukimas į pamokos eigą. Vaikai fotografuoja iš dėžutės ir renkasi nuotraukas tik su augintinių nuotraukomis. Rastieji atiduodami močiutei, o paveikslėliai su laukiniais gyvūnais išdėliojami magnetinėje lentoje. Močiutė padėkoja vaikams ir išeina.

Pagrindinė scena:

Vykdant didaktinis žaidimas"Laukiniai gyvūnai"

Mokytojo ir mokinių sąveikos būdai. Mokytojas užduoda vaikams klausimus. Vaikai atsako į klausimus ir randa atitinkamą paveikslėlį. Atsakyk klausimą.

Kokių gyvūnų mums liko? (Laukinis.)

Raskite gyvūną, kuris pasilieka žiemai. (Voverė.)

Kas bijo vilko ir lapės? (Kiškis.)

Kas visą žiemą miega duobėje, o pabunda tik pavasarį? (Turėti.)

Kas gaudo peles? (Lapė.)

Kokie gyvūnai medžioja kiškį? (Vilkas ir lapė.)

Kas pavasarį keičia kailinius? (Lapė, kiškis, voverė.)

Sakykite, vaikinai, ar visi gyvūnai yra vienodi? (Ne, jie skirtingi.)

Pasakyk man, kuo jie skiriasi vienas nuo kito? (Skirtingos uodegos, ausys, letenos.)

Ar jie vienodos spalvos ir dydžio?

Mokytojo ir mokinių sąveikos būdai. Mokytoja pasiima žaislą zuikį ir paprašo vaikų su juo šokti. Vaikai dainuoja kartu ir atlieka judesius.

Skamba daina „Zainka“, aranžuota N. Rimsky-Korsakovo.

Zuikis apsisuka, mažasis pilkasis apsisuka,

Čia, apsisuk, čia, apsisuk.

Mažas zuikis trypia tavo koją, mažas zuikis trypia tavo koją,

Štai, trypk koja, trink šitaip.

Mažo zuikio šokis, mažo balto šokio,

Šok taip, šok taip.

Puiku, vaikinai, jūs šokate kaip tikri zuikiai.

Mokytojo ir mokinių sąveikos būdai. Vaikai kalba

Vaikinai, pasakykite man, ką zuikis valgo pavasarį?

Padėkime savo zuikiui: miške rasime žolės. Padarykime jam ir jo draugams žolės.

Kokios spalvos jauna žolė?

Nuimkite nedidelį žalio plastilino gabalėlį, prispauskite jį prie lakšto ir pirštu patraukite aukštyn.

Mokytojo ir mokinių sąveikos būdai. Darbus atlieka savarankiškai plastilinografijos metodu. Mokytojas stebi darbo eigą.

Galutinis etapas:

Štai kiek mes turime piktžolių! Visi zuikiai gali būti šeriami.

Vaikų darbelių parodos rengimas, pagalba vaikams patalpinti darbelius.

Natalija Banina

Antrosios ankstyvojo amžiaus grupės modeliavimo pamokos santrauka« Pavasario žolė»

Tikslas: pristatyti A. Pleščejevo eilėraštį "Kaimo daina", išmokti derinti žodžius į sakinį, lavinti atmintį; toliau mokyti, kaip iš viso gabalo atplėšti mažus plastilino gabalėlius, susukti juos į pagaliukus, atsargiai uždėti ant lentos, atskirti žalia spalva, ugdyti gebėjimą dirbti kolektyviai.

Medžiaga: žalias plastilinas, lentos skirtos lipdymas, eilėraščio iliustracijos.

Preliminarus darbas: Mokytoja su vaikais prie lango stebi gamtos pokyčius.

Atėjo pavasaris. Lauke skaisčiai šviečia saulė. Dienos tapo šiltesnės. Sniegas ištirpo ir pradėjo augti per žemę žolė.

Klausykite, kaip pavasaris aprašomas Aleksejaus Pleščejevo eilėraštyje "Kaimo žolė»

Žolė tampa žalia,

Saulė šviečia;

Nurykite su spyruokle

Skrenda link mūsų baldakimu.

Su ja saulė gražesnė

O pavasaris saldesnis.

Čiupkite iš kelio

Sveikiname mus netrukus!

Aš tau duosiu grūdų;

Ir tu dainuoji dainą

Kas iš tolimų šalių

Atsinešiau su savimi.

Klausimai:

Vaikai, apie kurį metų laiką aš jums skaičiau eilėraštį?

Kokia spalva žolė?

Kokios spalvos yra saulė?

Kas eilėraštyje skrido?

Progresas:

Auklėtojas: Vaikinai, šiandien išdrožsime pievą. Prisimeni, kas auga pievoje?

Vaikai:(žolė, gėlės)

Auklėtojas: Kokia spalva žolė?

Vaikai: (žalias).

Auklėtojas: Tai kokios spalvos mums reikia plastilino?

Vaikai: (žalias).

Auklėtojas: Kaip tai atrodo? žolė? Pažiūrėkime į paveikslėlio paveikslėlį piktžolė. Jei atidžiai žiūrėsite žolės ašmenys, tada pamatysite, kad tai atrodo kaip plona lazda. Ar prisimeni, kaip pasidaryti pagaliuką?

Vaikai:(Taip).

Auklėtojas: Rodyti. (vaikai delnais atlieka tiesius judesius). Teisingai, taip ir lipdysime žolės ašmenys. Mokytojas parodo lazdos iškočiojimo būdus, atkreipdamas vaikų dėmesį į tai, kad reikia gauti ploną. žolės ašmenys.

Kūno kultūros minutė „Vėjas pučia virš laukų“

Vėjas pučia per laukus,

Ir siūbuoja žolė. (Vaikai sklandžiai siūbuoja rankomis virš galvų.)

Virš mūsų sklando debesis

Kaip baltas kalnas. (Ištiesimas – rankos aukštyn.)

Vėjas neša dulkes per lauką.

Ausys linkusios -

Dešinėn, kairėn, pirmyn ir atgal,

Ir tada atvirkščiai. (Pakreipiama į kairę ir į dešinę, į priekį ir atgal.)

Lipame į kalną (Eik į vietą.)

Kurį laiką ten pailsėsime. (Vaikai sėdi.)

Auklėtojas: Vaikai pradeda lipdyti pavasario žolė. O aš grosiu tau ramią, gražią muziką, kuri padės atskleisti tavo kūrybinius gebėjimus ir nudžiugins bei pakels nuotaiką.

Vaikai tuo metu pradeda lipdyti lipdymas Mokytojas teikia pagalbą vaikams, patiriantiems sunkumų.

Auklėtojas: Tiek mes uždirbome žolės ašmenys. Paaiškėjo, kad tai visa pieva. Aš tiesiog noriu per jį perbėgti, kaip vasarą basas. Na, gerai, praeis šiek tiek daugiau laiko ir žolė augs mūsų svetainėje, parke pievoje.

Atspindys

Paklauskite vaikų, ar jiems patiko lipdyti žolės ašmenys? Kieno darbai jiems patiko ir kodėl? Taktiškai atkreipkite dėmesį į vaikinų klaidas ir pasiūlykite jas kitą kartą neleiskite jų lipdyti, bandyti.

Darbus išdėliojame lentoje.


Publikacijos šia tema:

Tikslas: išmokite lipdyti objektus apvali forma, lavinti vaizduotę ir mąstymą. Uždaviniai: 1. Įtvirtinti žinias apie moliūginę daržovę ir jos savybes;

„Piktžolė triušiams“. Piešimo pamoka ankstyvojo amžiaus grupeiŽolė triušiams“ piešimo pamoka ankstyvojoje amžiaus grupėje Tikslai: Ugdyti vaikų simpatiją žaidimų personažams ir sužadinti.

Naujieji metai! Naujieji metai! Apvalus šokis prie Kalėdų eglutės. Naujieji metai yra pati mylimiausia, linksmiausia ir ilgai laukta šventė. O vaikams – dvigubai daugiau. Maži vaikai.

OOD santrauka apie modeliavimą iš druskos tešlos „Kolobok“ antroje jaunesnėje ankstyvojo amžiaus grupėje Pamoka skirta tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius Ir kūrybiškumas vaikas. Integracija edukacines sritis: bendravimas,.

Modeliavimo pamokos „Kamuo kačiukui“ ankstyvojo amžiaus grupėje santrauka Tema: „Kamuo kačiukui“. Tikslai: -Išugdyti gebėjimą sukamaisiais judesiais ridenti masės gumuliukus modeliavimui tarp delnų; - Vystosi mažas.

Modeliavimo pamokos Motinos dienai santrauka ankstyvojo amžiaus grupėje „Meduolis mamytei“(2–3 metai) Programos tikslai: 1. Sukurti susidomėjimą darbu su testu; sutvirtinti apvalių formų valcavimo ir išlyginimo būdus;

Įkeliama...Įkeliama...