Gaidžio šablonas, skirtas dažyti Dymkovo žaislus. Pamokos „Dymkovo žaislas“ parengiamosios grupės vaikams santrauka

Piešimo pamoka vidurinėje grupėje

Piešimo meistriškumo klasė. Dekoratyvinė lėkštė "Dymkovo arklys"



Ši meistriškumo klasė skirta darželio auklėtojams, tėvams, 4-5 metų vaikams
Tai Meistriškumo klasė Rekomenduojama 4-5 metų vaikams.
Tikslas: mokyti kurti dekoratyvinis daiktas vidaus apdailai
Užduotys:
1. Sustiprinkite gebėjimą piešti kištuku, vatos tamponu,dantų krapštuką
2. Išmokite ritmingai piešti raštus ir derinti spalvas
3. Lavinti smulkiąją motoriką
4. Ugdykite tikslumą darbe ir gebėjimą užbaigti pradėtą ​​darbą
5. Įskiepykite meilę liaudies amatams
6. Ugdykite meninį skonį
Medžiaga:
didelis apskritimas iš spalvoto kartono (A4 formato kartono), Dymkovo arklio šablonas, guašas, kaiščiai, vatos tamponai, dantų krapštukai, vandens indas, šepečiai, klijų lazdelė
Dymkovo žaislas yra nuostabus amatas. Tiek suaugusius, tiek vaikus traukia ryškūs, juokingi žaislai. Šie gaminiai džiugina akį, pakelia nuotaiką, atskleidžia pasaulį. linksmų švenčių. Kovo mėnesį su mano grupės vaikais dirbome projekte „Susipažink su žaislu Dymkovo“. Sužinojome šio žaislo istoriją, apžiūrėjome žaislus ir populiariausių žaislų iliustracijas (panelė, valstietė, antis, kalakutė, arklys, raitelis, aplankėme dailės parodą „Šviesi migla“). mūsų sodo studija Taip pat piešėme atskiri elementai Dymkovo raštais, nupiešė ir nupiešė Dymkovo antį.

Vaikinai! Šiandien pagaminsime gražią lėkštę Jūsų namams papuošti, bet ne paprastą, o Dymkovo lėkštę! Norėti? Tada imkimės reikalo.
Prieš mus guli medžiaga mūsų lėkštei.


Pirmas dalykas, kurį jums reikia padaryti, yra klijuoti mūsų arklio šabloną ant lėkštės


Turime užtepti klijus ant savo šablono ir atsargiai priklijuoti plokštės centre


Dabar pradėkime dekoruoti lėkštę Dymkovo raštais. Pirma, naudojant porolono kaištį, apklijuojame didelius apskritimus ant visos arklio figūrėlės Galite pasirinkti bet kokią spalvą iš ryškios Dymkovo paletės, man tai raudona.


Dabar tarp didelių apskritimų vatos tamponu nupieštume mažus apskritimus, jiems pasirinkome kitokius, kontrastingos spalvos dažus


Putplasčio kaučiuku nubrėžkite didelius apskritimus aplink apskritimo perimetrą, nepamirškite piešti ritmingai, palikdami vienodus intervalus


O tarp didžiųjų apskritimų vatos tamponėliu nubrėžiame mažus apskritimus


Patikrinkime, ar neišdžiūvo dažai ant didelių puodelių? Jei taip, tada dantų krapštuku labai atsargiai įdėkite mažą juodą tašką didelių apskritimų viduryje.


Plonu teptuku atsargiai nudažykite mūsų arklio uodegą ir ausis, o kanopas nudažykite juodais dažais.
Tai toks gražus vaikinas, kurį turime!


Ir tai yra mūsų baigta dekoratyvinė lėkštė „Dymkovo Horse“. Tam, kad juo būtų puošiami namai, galinėje pusėje suklijuosime juostelę.


Taip gražiai atrodys mūsų lėkštė ant sienos

Dymkovo žaislų pasaulis – tai pasakiškai elegantiškų, gražių ir išraiškingų plastikinių gyvūnų, žmonių ir paukščių figūrų pasaulis. Liaudies skulptūros paveikslus vaikai lengvai atpažįsta ir džiugina ryškiaspalviais ornamentais. Vaikai greitai įsitraukia į kūrybinius žaidimus, mėgsta kurti ir bandyti įgyvendinti savo idėjas. Naudojant darbo sąsiuvinį dėstomos šios pamokos: „Įvairiaspalviai dūmai“, „Raiteliai“, raštai „Saulė“, „Antis su ančiukais“, „Dymkovo raštai“, „Turkija“, „Valstiečių apranga“, „Paukštis ir vandens nešiklis“.

Pirma pamoka yra įžanginė. Vaikai žiūri į Dymkovo figūrėles, atsako į klausimus apie spalvą, geometrinių raštų elementų įvairovę, dalijasi įspūdžiais. Atkreipkite dėmesį: išskirtinis bruožas Dymkovo paletė – ryškios, šventinės spalvos. Pamokos pabaigoje vaikai ant popieriaus lapo pasirenka Dymkovo paletės spalvas.

Atkreipiame dėmesį į neįprastą raitelio ant ožio įvaizdį. Vaikai „atgaivina“ figūras, pakartodami pažįstamus raštus ant siluetų. Raštai piešiami iškart teptuku, be išankstinio piešimo pieštuku – taip piešia tautodailininkai. Geriau dirbti su guašo dažais.

Šonai statūs,

Susuktos kanopos

Ant Egorkos nugaros.

(A. Djakovas)

Raštus piešiame teptuku ir antspaudu. Vaikai patys pasigamina didelį ir mažą antspaudą. Norėdami tai padaryti, turite sandariai susukti popieriaus juostelę, kaip parodyta paveikslėlyje. Kiekvienas dažas turi savo kištuką.

Vaikai piešia „saulės“ raštą teptuku ir kišeniniu ženklu. Šablono seka parodyta paveikslėlyje.

Antis yra mėgstamiausias vaizdas liaudies menas, siejamas su saule, gausa. Paukščio krūtinę ir sparnus puošia raštai, primenantys didelę ir mažą saulę.

Vaikai patys pasirenka spalvas ir puošia ančiukus „saulės“ raštu.

Marfutka antis

Vaikščioja pakrante

Duck-Marfa taškai

Veda plaukti.

(T. Mavrina)

Pažintį su Dymkovo raštais tęsiame pasitelkę kalakuto uodegos dekoratyvinės plunksnos piešimo pavyzdį. Vaikai piešia naudodami teptuką ir ženklą. Naudojamos įvairios teptuko technikos: piešiamos vienodo storio banguotos linijos, tepant teptuku pavaizduojama dekoratyvinė gėlė.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip rašto ritmas atitinka apvalią uodegos formą.

Kalakutiena yra tradicinis Dymkovo motyvas. Vaikai žiūri į spalvotą iliustraciją ar žaislą ir skaito tautodailininko A. Djakovo ketureilį.

Vaikai piešia kalakuto figūrėlę teptuku ir antspaudu, varijuodami ir patys kurdami raštus.

Vaikai praktikuojasi piešti ant sijono su teptuku horizontalias ir vertikalias spalvotas linijas, o languotą raštą puošia papildomais elementais.

Dekoratyvinėje šių figūrų tapyboje galite pamatyti savotišką liaudies drabužių elementų atspindį: kokoshnik, auskarai, karoliukai, švarkas, sijonas, prijuostė. Kaip ir tautiniame kostiume, viskas dekoruota raštais. Raštai harmoningai derinami spalvomis.

Tapydami valstietės figūrėlę, vaikai savarankiškai keičia raštus. Piešdami raštus teptuku, geriau pradėti nuo didelių elementų.

Vaikai praktikuoja tapybą, užpildydami raštus ant sijonų. Tvirtiname įvairias darbo su teptuku technikas: piešiame įvairaus storio ir krypčių linijas, užtepame atspaudą visu šepetėliu ir šepetėlio galu. Kūrinyje panaudotas kišeninis ženklas.

Moters apranga nuostabi gražūs raštai, šaulių gausa. Liaudies meistrai, lipdydami ir tapydami šią figūrėlę, atspindėjo praėjusių metų miesto moterų mados savitumą.

Vaikai savarankiškai keičia dekoratyvinius drabužių elementus ant moters figūrėlės.

Toliau ugdome estetinį emocinį vaizdo suvokimą.

Paveikslėlyje pavaizduoti meistrės Dymkovskajos skulptūros kūrimo etapai. Pagrindinis bruožas – molinės figūrėlės.

Norėdami dirbti jums reikės:

lentų stovas (medinis, plastikinis arba linoleumas);

rietuvės – medinės arba plastikinės pagaliukai plokščiais užapvalintais galais skirtingos formos(žr. viršelį);

indelio vandens;

audinys

Formuota molio figūrėlė turi išdžiūti, tai užtruks kelias dienas. Tada galėsite piešti figūrėlę nekūrendami jos mufelinėje krosnyje. Pirmiausia padengiame 2-3 sluoksniais baltų dažų. Galite naudoti baltą guašą, bet geriau naudoti vandens pagrindo baltus dažus – baltas fonas bus ryškesnis ir švaresnis. Spalvoti guašo raštai tepami ant išdžiūvusio fono.

Jei figūrėlė buvo nulipdyta iš a, tada prieš dažant paviršių reikia nuriebalinti susmulkinta kreida arba dantų milteliais.

Žirgo figūrėlę, kaip ir damos figūrėlę, liaudies meistrai lipdo dalimis. Paveikslėlyje parodyta, kokius ruošinius reikia lipdyti, norint pagaminti arklį. Skaičiai rodo dalių sujungimo ir ištepimo seką.

Žirgo įvaizdis liaudies mene, kaip ir paukščio atvaizdas, yra mylimas ir gerbiamas. Šie vaizdai siejami su senovės saulės kultu. Kaip ir visos Dymkovo figūrėlės, arklys atrodo šventiškai ir elegantiškai. Prieš tapydami skulptūrėlę, vaikai sukomponuoja ir į sąsiuvinį nupiešia savo pasakų arkliuką.

Žaislinis cirko pasirodymas. Visi Dymkovo žaislai atrodo šventiškai ir elegantiškai. Ne visos figūros yra nudažytos. Vaikai turi savarankiškai užbaigti žaislų atlikėjų išvaizdą ir nuspalvinti kilimą cirko arenoje Dymkovo raštais.

Spektaklyje skuba dalyvauti ir kiti „Dymkovo“ herojai: lydekos raitelis Ivanas, lokys ir gaidys. Vaikai patys sugalvoja raštus ir piešia figūrėles.

Tai yra paskutinės pamokos. Vaikai demonstruoja kūrybinę veiklą kurdami ir improvizuodami pagal Dymkovo ornamentą. Ornamentas taip pat gali būti vaizduojamas aplink žaislus, padidinant šventinė nuotaika. Patartina tokią užduotį derinti su įvairių Dymkovo žaislų figūrėlių lipdymu ir pasakų herojai parašė vaikai.

Iš figūrų, kurias galite padaryti stalo teatras: „Linksma karuselė mugėje“, „Dymkovo karalystė“ ir kt. Vaidindami spektaklį vaikai gali skaityti mįsles, pokštus, eilėraščius apie miglą.

Pamokos „Dymkovo žaislas“ 6-7 metų vaikams santrauka

Naira Igorevna Nersesyan, MBDOU mokytoja Darželis bendras raidos tipas Nr. 144“, Voronežas

Paskirtis: vyresniųjų ir parengiamųjų grupių auklėtojai, mokytojai pradines klases, tėvai.
Tikslas: Vaikų supažindinimas su liaudies kultūra.
Užduotys:
- Supažindinkite su Dymkovo žaislo istorija.
- Ugdykite meilę ir pagarbą darbui liaudies amatininkai, į Rusijos liaudies meną.
-Įtvirtinti vaikų žinias apie Dymkovo žaislų gamybos procesą ir gebėjimą apie tai kalbėti.
- Ugdyti žinias apie būdingus dažymo žaislų bruožus, gebėjimą kurti raštus pagal savo dizainą Išmokti atpažinti Dymkovo tapybos geometrinio rašto elementus (apskritimus, tiesias ir banguotas linijas, languotus raštus, taškelius ir žirnelius). Išmokite piešti su Dymkovo raštais.
- ugdyti estetinį suvokimą, ritmo, spalvų pojūtį, Kūrybiniai įgūdžiai. Gilinti estetines liaudies meno ir amatų žinias.
Preliminarus darbas: prezentacijos „Dymkovo žaislas“, originalūs „Dymkovo“ žaislai demonstravimui, atspausdinti trafaretai ant balto popieriaus (A4 formato) ir spalvoti pieštukai.
Pamokos planas:
- 1. Organizacinis momentas
2. Teorinė dalis. Įvadinis pokalbis apie kūrimo istoriją ir procesą su Dymkovo žaislų, paveikslų demonstravimu, tapybos sekos paaiškinimu.
3. Baigiamoji dalis.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, jūs visi turite žaislų, bet iš ko jie pagaminti?
Vaikai: Mūsų žaislai gaminami iš plastiko, gumos, metalo, medžio, audinio.
Pedagogas: Sužinokime, kokie žaislai gaminami Dymkoye kaime?
Kuo garsėja Dymkovo?
Su savo žaislu.
Jame nėra dūminės spalvos,
Ir yra žmonių meilė.
Ji turi kažką vaivorykštės savyje,
Iš rasos lašų.
Kažkas joje yra džiaugsmo,
Griaustinis kaip bosas.
(V. Feofanovas)
Pedagogas:Žmonės meiliai ir švelniai vadina šį žaislą „rūku“. Iš kur toks nuostabus vardas? Supažindinsime su Dymkovo moliniais žaislais. Aš gimiau didelėje Dymkovo gyvenvietėje, esančioje kitoje upės pusėje, netoli Vyatkos miesto. Žiemą visa gyvenvietė rūko nuo to, kad kūrenamos krosnys ir deginami žaislai. Debesuotomis dienomis rūkas iš upės sklinda kaip lengva migla vadintis Dymkovu. „Dymkovo“ žaislai buvo pagaminti senovinei šventei<Свистопляска>.Vėliau mugė-šventė pradėta vadinti<Свистунья>. Kokie tai žaislai, pažiūrėkime?





Per kalnų smailes,
Virš kaimų stogų
Raudonragis, geltonaragis
Atskuba molinis elnias.


Štai protingas kalakutas,
Jam viskas taip gerai
Didysis kalakutas
Visos pusės dažytos.
Žiūrėk, jo krūminė uodega visai nėra paprasta,
Visai kaip saulėta gėlė
Taip, šalia yra šukutės.


Dymkovo jauna ponia yra oranžinės, auksinės, raudonos ir žalios spalvos raštais.


Pažiūrėk, kokia ji gera
Ši mergina yra siela
Raudoni skruostai dega,
Nuostabi apranga.

Net arkliai yra su šventine apranga.


Lenktynėse moliniai žirgai
Ant stovų, kiek galime.
Ir jie nesilaikys už uodegos,
Jei praleidote karčius.

Pedagogas: Ką bendro turi visi šie žaislai?
Vaikai: Visi žaislai ryškių spalvų, viskas baltame fone, apipinta gražiais raštais.
Pedagogas: Kaip manote, kokiais dažais pirmiausia padengiamas žaislas?
Vaikai: Balta baltame fone raštai puikiai ir gražiai išsiskiria..
Pedagogas: Ar atspėsite, iš kur meistrai gavo baltą spalvą?
Vaikai: Jie paėmė jį iš sniego, iš žiemos. Žaislai pagaminti žiemą!!!
Pedagogas: Tai va, baltas fonas buvo paimtas iš apsnigtų laukų, kai žiemą aplinkui viskas balta ir balta žiema ilga ir yra daug sniego Amatininkai nori, kad žaislas būtų švarus ir baltas kaip sniegas. Kodėl jie ryškūs?


Vaikai: Kadangi jie buvo pagaminti šventei, todėl juos nudažė ryškiomis spalvomis.
Pedagogas: Kokiomis spalvomis meistrai dažė žaislus?
Vaikai: Jie naudojo ryškias spalvas: raudoną, mėlyną, tamsiai raudoną, geltoną, oranžinę, žalią.
Pedagogas: Kokius raštus matote ant žaislų?
Vaikai: Ant žaislų yra apskritimai, taškai, linijos, kvadratai, juostelės, kreivės, bangelės, kvadratai, žiedai, ovalai.




Pedagogas: Kokius vaizdus galima pamatyti „Dymkovo“ žaisluose?
Vaikai: Arklys, gaidys, elnias, avinas, jauna panele.
Pedagogas: Dažniausios temos: auklės su vaikais, vandens nešiotojai, avinai su aukso ragais, kalakutai, gaidžiai, elniai ir, žinoma, jaunimas, bufos, damos.




Pedagogas: Sužinokime, kaip kuriamas žaislas?

(Vaikai žiūri filmuką interaktyvioje lentoje, mokytojas tuo pačiu kalba).
Reikia įdėti daug darbo, kad žaislas būtų toks elegantiškas. Jis gimsta tris kartus skystas raudonasis molis kaip rišamoji medžiaga. Lipdymo žymės yra išlygintos, kad gaminys būtų lygus ir tvarkingas, kad žaislas būtų patvarus taip žaislas gimsta antrą kartą. Vyksta ugnies išbandymas O kada gimsta trečias kartas?
Vaikai: Trečią kartą žaislas gimsta tada, kai jis yra nubalintas ir nudažytas.
Pedagogas: Tada išbalinama su pienu atskiesta kreida ir dažoma ant rašto, kas suteikia dar daugiau elegancijos žaislui Mugėje parduodami žaislai Žaislo kūrimas nuo modeliavimo iki tapybos yra unikalus ir kūrybiškas procesas, niekada nepanašus. Dviejų visiškai vienodų produktų nėra ir negali būti. Kiekvienas žaislas yra unikalus, unikalus ir nepakartojamas.

Piešimo meistriškumo klasė. Žaislo „Dymkovo Cockerel“ tapyba

Soldatova Elena Ivanovna, pradinių klasių mokytoja, savivaldybės švietimo įstaiga "Novouzensko 1 vidurinė mokykla, Saratovo sritis"
Apibūdinimas: Meistriškumo klasė skirta 1-2 klasių mokiniams, mokytojams, auklėtojams, visų, kurie mėgsta kurti stebuklus, tėvams.
Naudojimas: dovana, vidaus apdaila, darbas parodai.
Tikslas: Dymkovo žaislo tapyba
Užduotys:
- Išmokykite vaikus piešti žaislą naudojant įvairius raštus
- Ugdykite fantaziją, vaizduotę, estetinį skonį
- Ugdyti vaikų skonį, spalvos pojūtį, pagarbą Dymkovo meistrų darbui
- Suteikite malonumą sau ir kitiems

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU.

Sėdėkime šalia ir gerai pasikalbėkime. Norėjau papasakoti jums nuostabią istoriją. Tam tikroje Rusijos valstybės karalystėje ant upės kranto stovėjo ir tebestovi didelis Dymkovo kaimas. Kaime gimė nepaprasti žaislai. Ilgais žiemos vakarais jie tuos žaislus lipdė iš molio.
Visi žaislai nėra paprasti,
Ir stebuklingai nudažytas.
Sniego baltumo, kaip beržai,
Apskritimai, juostelės.
Iš pažiūros paprastas modelis
Bet negaliu atitraukti akių


Dymkovo meistrų pagaminti žaislai pasirodė neįprastai gražūs, ryškūs, pasakiški ir stebuklingi. Žmonės tikėjo, kad šie žaislai apsaugo juos nuo negandų ir rūpesčių. Todėl žiemą jas dėdavo tarp langų, o namuose puošdavo žaislais.
-Šiandien dažysime vieną iš Dymkovo žaislų. Atspėk kuris?
- Pasirodė nežinomas paukštis,
Visi ja stebisi:
Nedainuoja ir neskraido,
Viskas dega ir liepsnoja.
Toli visame pasaulyje
Visi žino šį paukštį,
Tai nėra paprastas paukštis -
Dažytas, auksinis,
Tiesiog stebuklas - smulkmena,
Jo pavadinimas yra liaudies žaislas.
(Dymkovo gaidžio žaislas)


Darbui mums reikės medžiagų ir įrankių:
- guašas
- kutai
- albumas
- žirklės
- paprastas pieštukas


1. Paimkite kraštovaizdžio lapą ir nubrėžkite delną.


2.Nubrėžkite gaidžio kontūrą ir iškirpkite.


3. Pagal šabloną atsekite gaidžio sparną.


4. Prieš pradėdami tapyti, prisiminkime, kokius Dymkovo tapybos elementus žinote (apskritimai, žiedai, taškai, juostelės, banguotos linijos, deimantai)


5.Pirmiausia storesniu šepetėliu nupieškite šukas, barzdą ir didelius rašto elementus.




6.Dabar plonesniu šepetėliu piešiame mažesnius raštus.
Įkeliama...Įkeliama...