Розвиток математичних уявлень 2 молодша група. Конспект заняття у другій молодшій групі фемп «у гості до зайчика

НОД з ФЕМП у 2 молодшій групі

Підготувала та провела вихователь Бульбас Н.П.

Тема:«Усі іграшки порахуємо»

Цілі:

Вправляти у складанні групи предметів та вмінні виділяти із групи предметів один.

  • Закріплювати знання понять: одне, багато, небагато.

Ознайомити з геометричною фігурою навколо.

Вправляти у правильному називанні геометричної фігури коло та узагальнюючого поняття «іграшки».

Устаткування демонстраційне: іграшки - ведмедик, заєць, машина; роздавальне: дрібні іграшкитрьох видів - одна, кілька, багато, (кубики, пірамідки, м'ячик) різнокольорові кружки за кількістю дітей.

Хід заняття

Вихователь - Хлопці, сьогодні в групу я принесла іграшки, але їх чомусь ніде немає, тільки листок лежить на столі. Давайте почитаємо та дізнаємося, що в ньому написано.

Лист: Вам пише злий чарівник, який забрав ваші іграшки, якщо ви

відгадаєте про них загадки, я вам їх поверну.

Вихователь – Ну, що хлопці, відгадуватимемо загадки?

Діти – Так.

Вихователь – Слухайте уважно.

Вихователь - Звір смішний зшитий з плюшу.

Є й лапи, й вуха.

Меду звірові дай трохи

І влаштуй йому барліг.

Діти - Ведмедик.

Вихователь - П'є бензин, як молоко,

Може бігати далеко.

Возить вантажі та людей.

Ти знайомий, звичайно, з нею?

Діти – Машина.

Вихователь - Комочок пуху,

Довге вухо.

Стрибка вправно,

Любить морквину.

Діти - Заєць

(Під казкову музику з'являються іграшки Ведмедик, Зайчик і машина)

Вихователь - Я дуже рада, що ви відгадали всі загадки правильно.

Вихователь - Хлопці, як назвати одним словом ведмедика, зайчика та машину?

Діти – це іграшки.

Вихователь - Правильно, а навіщо потрібні іграшки?

Діти – Для того, щоб грати з ними.

Вихователь - Хлопці, іграшки принесли вам подарунки,

іграшки дрібні іграшки

Вихователь - Кирило, скільки м'ячиків приніс ведмедика?

Кирило – Одну.

Вихователь - Настя, скільки кубиків привезла машина?

Настя - Багато.

Вихователь - Віка, скільки пірамідок приніс зайчик?

Віка-Дві.

Вихователь - Це багато чи мало?

Віка - Небагато, мало.

Вихователь - Завдання:

Одному з дітей взяти м'ячик та покласти на стіл. Скільки м'ячиків у ведмедика і скільки коштує на столі?

Діти - У ведмедика немає м'ячиків. На столі один м'ячик.

Вихователь - Насті взяти кубики і поставити на стіл.

— Настя, скільки кубиків ти поставила на стіл?

Я поставила п'ять кубиків.

- А скільки залишилося в машині?

Настя - У машині не залишилося жодного кубика.

Вихователь – Зайчик пропонує Родіону взяти

пірамідки, поставити біля машини на стіл.

Вихователь - Родіоне, скільки пірамідок дав тобі зайчик?

Родіон - Дві пірамідки.

Вихователь – молодці хлопці. Ви все правильно впоралися із завданням.

Фізкультхвилинка.

Ми – веселі матрьошки, Бавовни в долоні.

Долоні, долоні.

На ногах у нас чобітки, Топотушки.

Долоні, долоні.

У сарафанах наших строкатих, Круження, руки на поясі.

Долоні, долоні.

Ми схожі наче сестри,

Долоні, долоні.

Вихователь - У мене є цікаві постаті

різного кольору, подивіться.

Вихователь - На що вони схожі?

Діти - На коло, колесо, сонечко.

Вихователь - Правильно. Розповім я вам про геометричну фігуру коло. (показую жестом його коло)

Вихователь - Пропоную вам взяти свої маленькі кружечки і також показати, які вони круглі, покатати в руках, помилуватися ними.

Вихователь - Хлопці, покажіть у кого кружальця зеленого кольору. (Діти піднімають гуртки)

Вихователь - Молодці, хлопці, я рада, що ви знаєте зелений колір.

А на що схожий ще зелений гурток?

Діти – На зелений світлофор.

Вихователь - Правильно.

Вихователь - А давайте подивимося на нашу машину.

Скажіть мені, чи є у машини деталі схожі на коло?

Діти – Так. Це колеса.

Вихователь - Справді, дивіться як вони крутяться і машина може їхати дорогою.

Вихователь – Хлопці, я чую, що Мишко і Зайчик про щось розмовляють між собою. Вони щось мені хочуть сказати.

Вихователь – Хлопці, наші іграшки хочуть вибачитись їм пора в гості в іншу групу. Нам усім сподобалася рахувати і грати з фігурою коло, але наше заняття теж добігає кінця.

Давайте з іграшками попрощаємось. Скажемо їм до нових зустрічей.

Діти – До побачення.

(Під веселу музику іграшки їдуть машиною)

Цілі:

  1. Закріплювати знання про геометричних фігурах, відповідати на запитання «скільки? словами одним, багато, жодного.
  2. Закріплювати поняття «великий», «маленький» та порівнювати та підбирати предмети за величиною.
  3. Розвивати орієнтування у просторі та на собі.

Освітні завдання

  • продовжувати вчити дітей слухати та розуміти задане питанняі зрозуміло відповідати на нього;
  • закріплювати та узагальнювати знання дітей про кількість предметів (один, багато, жодного), про величину предметів (великий-маленький);
  • закріплювати вміння розрізняти та називати основні кольори: червоний, синій, жовтий, зелений.

Розвиваючі завдання:

  1. Розвивати слухову та зорову увагу, уяву.
  2. Розвивати мовлення, спостережливість. Розширювати та активізувати словник дітей.

Виховні завдання:

Виховувати доброту та чуйність.

Обладнання та матеріали:

Обладнання: м'яка іграшкаМишеня з казки С. Маршака. Велика та маленька картонні рамки у вигляді замку та набір вкладок – ключі різнокольорові. Великі та маленькі різнокольорові кола. Дві ляльки, одяг – різних розмірів.

Хід заняття

1. Введення в ігрову ситуацію

Введення казкового героярозумного мишеня з казки Маршака «Казка про розумне мишеня»

Хлопці, до нас сьогодні прийде гість, я загадаю вам загадку, а ви відгадайте хто ж він?

Маленький зріст
Довгий хвіст
Збирає крихти
Ховається від кішки.

Мишеня говорить про те, що прийшло до дітей, бо знає: вони такі ж розумні, як і він.

2. Основна частина.

Дидактична гра «Підбери ключ до замку (на килимі)

Вихователь:

Хлопці щось наше Мишеня сумне. Мишеня, чому ти такий сумний?

Хлопці він каже, що в нього загубився ключ від чарівних дверей. Його треба знайти, підібрати. Давайте їх розглянемо: — Єгоре, які ключі за величиною (більші й маленькі), а замки які? Які кольори ключі?

Діти називають кольори (синій, жовтий, червоний, зелений)

Подивіться, який це замок? (Великий)

А цей замок який? (маленький)

Хлопці, а ключі які? (маленькі, однакові, багато),

А чи великі ключі ви знайшли?

Правильно, жодного великого ключа

Червоний ключ, якого замку підійшов, а зелений?

Ось ми й допомогли Мишонку відчинити двері: до великого замку підійшов маленький червоний ключ, а до маленького замку теж маленький ключ. Ключі однакові. Мишеня задоволене, воно посміхається.

Пальчикова гра «Пальчик-хлопчик»

Хлопці, Мишеня каже, що у нього в казці навіть пальці на руках у дітей стають чарівними, і він пропонує пограти з пальчиками:

Пальчик-хлопчик, де ти був?

З цим братиком у ліс ходив,

З цим братиком щи варив,

З цим братиком кашу їв,

З цим братиком пісні співав. (Великий палець руки по черзі з'єднується з іншими відповідно до тексту) 2-3 рази.

Гра-заняття «Дві ляльки»

У гості до нас хлопці, прийшли ляльки Даша та Маша. Вони почули, що діти допомогли Мишеняті відкрити замки. Також просять допомогти їм підібрати пальта за розміром. Допоможемо, хлопці?

Правильно, хлопці, лялька Даша вище за ляльку Маші. Значить, для Даші одяг має бути більшим, а для Маші маленьким.

Який одяг у Даші? А Маша?

Пропоную, хлопці, зробити для Мишонка подарунок – килимок. Виберіть маленькі кола різного кольору і викладіть на великому колі.

Які кола і яким кольором обрала Соня, а Валерія, Аліса?

Яким кольором у нас велике коло Родіон? Скільки у нас великих кіл?

Скільки у нас маленьких кіл Єлисей?

Скільки маленьких кіл залишилось у нас?

Правильно, жодного.

Хлопці, мишеня пропонує нам пограти в гру «Біжіть до мене». Мишеня хоче подивитися, які ви уважні, і стоятиме в різних місцях. Ви повинні побачити, де Мишеня стоїть, прибігти туди.

Вам сподобалося грати з Мишонком?

Хлопці, давайте попрощаємось із Мишонком.

Яка гра сподобалася Матвієві, Соні?

Мені теж сподобалося, як ви допомагали Мишонку.

Наприклад: «Скільки ґудзиків на червоній смужці? Скільки ґудзиків на синій смужці? А тепер скажи, скільки гудзиків на синій смужці та скільки на червоній». Дитину підводять до відображення зв'язків: «На червоній смужці один гудзик, а на синій багато ґудзиків». Вихователь дає зразок відповіді або починає її, а дитина закінчує. Для усвідомлення способу дії дітям пропонують під час роботи сказати, що як вони роблять, і коли дію вже освоєно, перед початком роботи висловлювати, що як треба делать. «Що треба зробити, щоб дізнатися, яка дощечка ширша? Як дізнатися, чи вистачить усім олівців? Так встановлюються зв'язки між властивостями речей та діями, за допомогою яких вони виявляються. У цьому педагог використовує ті слова, сенс яких зрозумілий дітям.

Самоаналіз нод по фемп у 2 молодшій групі «у пошуках іванушки»

Увага

Використання даних методів та прийомів для формування у дітей молодшого дошкільного вікуелементарних математичних уявленьдозволить педагогу успішно впоратися з поставленим завданням та допоможе дітям якісно засвоїти нові знання та застосовувати їх на практиці. Література:

  1. Водоп'янов, Є. Н. Формування початкових геометричних понять у дошкільнят. / Є. Н. Водоп'янов. // Дошк. виховання, 2000 № 3.
  2. Єрофєєва, Т.І., Павлова, Л.М., Новікова, Ст.

Математика для дошкільнят: Кн. Для вихователя подітий. саду. - М: Просвітництво, 1992.
  • Житомирський, В. Г., Шеврін, Л. Н. Геометрія для малюків. - М: 1996.
  • Корнєєва, Г. А., Мусеїбова, Т. А. Методичні вказівки до вивчення курсу «Формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку».


    – М., 2000.

  • Корнєєва, Г. А.
  • Методика проведення заняття у другій молодшій групі

    Конспект кульмінаційної події з ФЕМП «У пошуках призів» у старшій групімуніципальне автономне дошкільне освітня установакомбінованого вигляду Дитячий садок «Джерельце» нар. п. Чишми муніципального району. Конспект ОД з ФЕМП у підготовчій групі«У пошуках втраченої планети» Конспект ОД з ФЕМП у підготовчій групі на тему: «У пошуках втраченої планети». Цілі: Удосконалювати вміння знаходити місце числа.

    Інфо

    Заняття у старшій групі з ФЕМП «Рахунок в межах 10. У пошуках скарбу» МЕТА: - вдосконалити вміння рахунку в межах 10. ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТНИХ ОБЛАСТ: пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток.


    Конспект НОД з ФЕМП «У пошуках скарбів» у старшій групі Програмний зміст: — Продовжувати навчати дітей орієнтуватися у просторі; — Продовжувати знайомити із кількісним складом числа.

    Конспекти «математика» фемп (2 молодша група)

    Вашій увазі представлений відеозапис безпосередньою освітньої діяльностіз формування елементарних математичних уявлень за казкою «Гуси - лебеді» у 2 молодшій групі «У пошуках Іванушки». за освітніми областями: «Пізнання», «Соціалізація», «Комунікація», «Художня література», «Здоров'я» Напрямок: пізнавальний, розвиток мови. Тема заняття: «У пошуках Іванушки» Діти віком від 3 до 4 років (2 молодша група). Перед собою я поставила такі цілі: Освітні: продовжувати формування розумових операцій (аналізу, порівняння, узагальнення, класифікації); формувати уявлення про властивості предметів: колір, форму, розмір; вміння виділяти та пояснювати ознаки подібності та відмінності предметів, об'єднувати їх у групи за загальною ознакою; закріпити рахунок до 5; формувати навичку повних відповідей питання.

    3. аналіз програми «гармонія» з математики у дитсадку

    З огляду на все це я намітила мету, завдання, зміст, визначила форму проведення, методи, прийоми та засоби, необхідні для позитивних результатів. Мета заняття: узагальнити знання, уміння та навички, отримані протягом року. Мною були поставлені такі завдання: Освітні: продовжувати формувати елементарні математичні уявлення: - Розрізняти форму, колір, розмір предметів та об'єктів; - Освоєння простих зв'язків і відносин: більше (менше) за розміром, таке ж, більше (менше) за кількістю, стільки ж, однакові та різні за кольором та розміром; - Закріпити вміння складати зображення предмета з частин; - Вміння орієнтуватися в невеликому просторі: попереду (ззаду), зверху (знизу), праворуч (ліворуч).
    Розвиваючі: - розвивати мовну та пізнавальну активність, увагу, пам'ять, мислення, кмітливість, уяву; розвиток сенсорної культури.

    Важливо

    Цілеспрямована робота з формування елементарних математичних уявлень починається з другої молодшої групи. Дуже важливо організувати успішне сприйняття дітьми просторових форм реальних предметів та його кількісні відносини у цей віковий період, адже від цього залежить подальший успішний розвиток математичних уявлень у вихованців. Знайомство дітей з елементами математичних уявлень складає основі теорії множин.


    Працюючи з дітьми молодшого дошкільного віку використовуються безлічі предметів, що характеризуються однією загальною ознакою, що об'єднує ці предмети. Таким чином, ми формуємо в дітей віком вміння виділяти якісні ознаки різних предметів (форма, колір, текстура).

    Аналіз проведення фемп у другій молодшій групі

    Прагнучи попередити можливі помилкиВін показує всі прийоми роботи і детально пояснює послідовність дії. Пояснення його гранично чіткі, зрозумілі, конкретні, даються в темпі, доступному сприйняттю маленької дитини. Найбільш складні способи дії демонструються 2-3 рази, при цьому вихователь щоразу звертає увагу дітей на нові деталі.

    Тільки багаторазовий показ і називання тих самих дій у різних ситуаціяхпри зміні наочного матеріалу дозволяють дітям засвоїти методи действий. У ході роботи важливо не лише вказувати дітям на помилки, а й з'ясовувати причини. Помилки виправляються безпосередньо у дії з дидактичним матеріалом. Пояснення вихователя ненастирливі та небагатослівні. Іноді помилки краще виправляти без пояснень.
    Дидактичні ігри з ФЕМП у другій молодшій групі Цікаві завданняв ігровій формі допомагають дітям пізнати багато нового та цікавого. Із дошкільнятами треба вчитися через дидактичні ігри. Формування елементарних математичних уявлень пропонує багато дидактичних ігорвивчення матеріалу.
    У літній період ви можете закріплювати усі отримані знання за навчальний рік. Це потрібно робити, граючи: «Давайте порівняємо предмети» (запропонуйте дітям 2 іграшки: високу та низьку). Хто навчився порівнювати смужки? Де широка, де вузька?»; «Який колір від нас втік?» (Покажіть 5 квадратів основних кольорів, потім один сховайте. Вгадувати вони люблять, якого кольору не стало). Також можна ховати геометричні фігури.
    Є дуже цікава і знаменита гра за всіх часів: «гаряче-холодно» (нехай пограють у детектива і знайдуть невелику іграшку, заховану вихователем).

    На основному етапі НООД вирішувалися такі завдання: Завдання: «На лісовому узліссі», «Три ведмеді», «Суничка для ведмедів», «Теремок», були спрямовані на звернення до раніше накопиченого досвіду, розвитку пам'яті, кмітливості, знання математичних понять, уявлень про геометричні фігури. Під час заняття діти займалися продуктивною діяльністюяка була спрямована на вміння складати зображення предмета з частин. (Будиночок для тварин). З метою зміцнення здоров'я дітей застосувала гімнастику (фізкультхвилинку).

    Освітня діяльність протягом 15 хвилин була динамічною, передбачала швидку зміну дитячої діяльності, що дозволило уникнути втоми дітей. Діти всі завдання та вправи виконували із задоволенням та інтересом, протягом усієї освітньої діяльності були активні, допитливі. Атмосфера на занятті була доброзичливою.
    На початку навчального рокудітям даються прості завдання зі складання множин предметів, що мають тільки одну ознаку, що об'єднує їх, наприклад, зібрати всі кульки з групи предметів, що володіють різними геометричними формами. Далі завдання ускладнюються, дітям пропонується скласти групу предметів, що характеризується двома загальними ознаками, наприклад, зібрати групу з червоних кульок. Пізніше дітей вчать складати групи з певної кількості предметів, об'їдених загальною ознакою або декількома ознаками, а також знаходити у двох групах ознаку, що поєднує або розрізняє ці дві групи. Основна увага в даний віковий період приділяється заняттям порівняно якісних ознак предметів: формі, кольору, довжині, ширині висоті. Під час навчання дітей молодших груп використовують наочно-действенный метод.
    Всі батьки хочуть, щоб їхня дитина була розумною і розвиненою. Тому багато хто намагається навчити малюків відразу рахувати і писати. Педагоги не рекомендують у такий спосіб займатися з дітьми.

    Вони вважають, що спочатку дитина має освоїти елементарні математичні уявлення. Це не цифри. Насамперед дитина повинна розуміти: мало, багато, верх, низ, великий, маленький тощо. буд. Цифри – мала частина математики. Вони мають бути доступні для малюка не раніше 4-х років.

    З кожним роком у дитини все більше розширюється уявлення про математику. Діти у другій молодшій групі добре освоюють, які бувають форми, кольори та ін. Навіть орієнтування у просторі вважається математикою.

    Тому ФЕМП у другій молодшій групі не передбачає цифри. Перед навчанням слід розробити план занять на рік. Так ви будете впевнені, що діти отримають усі необхідні уявлення про математику.

    Ольга Антонова
    Заняття з ФЕМП у другій молодшій групі з ФГОС

    «Різ фігурка, дві фігурки»

    Цілі: Закріплювати знання про геометричні фігури, відповідати на запитання "скільки?" словами одним, багато, жодного.

    Продовжувати формувати вміння складати групуз окремих предметів та виділяти з неї один предмет.

    Попередня робота: Вчити дітей звертати увагу на форму та колір предметів у повсякденному житті

    Розгляд один і безліч предметів.

    Ігри: "На що схоже?" «Рівним колом»

    Програмний зміст. Освітні завдання

    продовжувати вчити дітей вести діалог з вихователем: слухати та розуміти задане питання та зрозуміло відповідати на нього;

    закріплювати та узагальнювати знання дітей про кількість предметів (один, багато, жодного,

    закріплювати вміння розрізняти та називати основні кольори: червоний, синій, жовтий, зелений;

    Розвиваючі завдання:

    Розвивати слухову та зорову увагу, уяву.

    Розвивати мовлення, спостережливість, розумову активність

    Розширювати та активізувати словник дітей.

    Розвивати логічне мислення.

    Розвивати координацію, орієнтацію у просторі, збагачувати руховий досвід дітей.

    Виховні завдання:

    Виховувати бажання працювати;

    Виховувати доброту та чуйність.

    Обладнання та матеріали:

    Демонстраційні: м'яка іграшка Ведмедик. Великий та маленький кубик.

    Велика та маленька коробка

    Роздатковий матеріал: Великі та маленькі кубики за кількістю дітей Тарілочки по одній штуці на дитину. Кружочки синього кольоруу розетках на кожну дитину.

    Місце проведення: групова(на килимі та за столами)

    Хід заняття

    1. Введення у навчально-ігрову ситуацію

    Хлопці, до нас сьогодні прийде гість, але ви повинні відгадати, хто до нас прийде, я вам загадаю загадку, а ви відгадайте хто ж він?

    Звір смішний пошитий з плюшу:

    Є й лапи, й вуха.

    Меду звірові дай трохи

    І влаштуй йому барліг. Хто це хлопці? (Ведмідь)

    Правильно це ведмідь, його звуть Мишко.

    Давайте з ним привітаємось та запросимо з нами пограти.

    2. Основна частина.

    1. Гра – завдання «Розклади кубики по коробках» (на килимі)

    Вихователь:

    Хлопці щось наш Мишко сумний. Мишко чому ти такий сумний?

    Хлопці каже, що в нього розсипалися дві коробки кубиків. І справді подивіться скільки кубиків на нашому килимі. Давайте їх розглянемо: -Альоша які кубики за величиною (більше та маленькі). Якого кольору є кубики? Запитую всіх дітей індивідуально.

    Діти називають кольори (синій, жовтий, червоний, зелений)

    Мишко просить допомогти йому розкласти кубики по коробкам: великі кубики у велику коробку, а маленькі у маленьку коробку, давайте ми допоможемо Мишутке. Подивіться свої кубики. Покажіть великий кубик (Показують)Покажіть маленький (Показують)+ індивідуально закріплюю

    На столі у вихователя демонстраційні кубики: великий та маленький. Вихователь перший розкладає коробками, супроводжуючи дії промовою.

    Подивіться це якась коробка? (велика)

    А ця коробка яка? (маленька)

    Хлопці, великий кубик, я покладу у велику коробку, а маленький у маленьку коробку (діти виконують завдання після пояснення вихователя, по одному підходять і складають кубики по коробках).

    Ось ми й допомогли Мішутці: великі кубики склали у велику коробку, а маленькі у маленьку коробку Ведмедик задоволений він посміхається.

    Фізкультхвилинка:

    «Ведмедик»

    Ведмедик лапки підніми

    Ведмедик лапки опусти

    Ведмедик, Ведмедик покружляй

    А потім землі торкнись

    І животик свій потри - раз, два, три!

    Діти запросимо Мишутку пограти з нами за столами.

    2. Гра завдання «один і багато» (за столами)

    На столі розкладені тарілочки. У кожної дитини своя тарілочка жовтого кольору та коробочка з роздавальним матеріалом (кружечками зеленого кольору.)

    Вихователь: Діти у вас на столі жовта тарілочка Якої вона форми (кругла). А ще перед вами коробочки, що в них (кружечки)Якого вони кольору? (зеленого, скільки гуртків?) (багато). А на тарілочки (жодного.)

    Тепер ви візьміть по одному кухлі і покладете на свою тарілочку. Скільки гуртків у вас стало на тарілочці (по одному). А скільки залишилось у коробці (багато). Тепер зробіть так, щоб на тарілочці стало багато гуртків, а в коробочці жодного. Діти виконують завдання.

    Скільки у коробочці гуртків? (жодного)

    А у вас на тарілочці (багато). Хлопці, подивіться, а у Мишко в тарілочці скільки гуртків? (жодного). Давайте, кожен із вас покладе до нього на тарілку по одному кухлі.

    Юля, скільки ти будеш класти гуртків (один)

    Платоша, а ти скільки? (один)+питаю всіх дітей

    Скільки Мишко зібрав у вас гуртків (багато)

    Було жодного, а стало багато. Давайте цю тарілочку подаруємо Мішутці.

    "Дякую діти!" - говорить вам Мишко.

    Ось які ми з вами молодці допомогли зібрати великі та маленькі кубики Мішутці та розкладали кружечки. (один, багато, жодного). Молодці!

    Хлопці, а давайте з Мішуткою ще пограємось у гру «Рівним колом».

    Діти, взявшись за руки, ритмічно йдуть по колу, кажучи:

    Рівним колом

    Один за одним

    Ми йдемо за кроком крок,

    Стій на місці!

    Дружно разом

    Зробимо так!

    Із закінченням слів зупиняються і повторюють рухи, які показує вихователь, наприклад, підстрибнути, повернутися, присісти, тупнути ногою і т.д.

    Ось хлопці час Мішутці повертатися додому давайте дружно з ним попрощаємось. До побачення Мишко!

    Публікації на тему:

    «Курча». Конспект заняття з ФЕМП у другій молодшій групіКонспект заняття Друга молодша група (Формування елементарних математичних уявлень) Тема: «Курча». Інтеграція освітніх.

    Конспект підсумкового заняття з ФЕМП у підготовчій групі відповідно до ФГОС «Незвичайний гість»МДОУ «Кизильський дитячий садок №3» Конспект підсумкового заняттяз ФЕМП у підготовчій групі відповідно до ФГОС «Незвичайний гість».

    Конспект підсумкового інтегрованого заняття з ФЕМП у другій молодшій групіЦіль: Закріпити знання дітей, набуті протягом навчального року. Завдання: Освітні: - Закріплювати вміння називати частини доби (ранок.

    Розвиваюче предметно-просторове середовище теми НОД: іграшка дідусь, набір солдатиків, дерева та кущі з картону, дві ляльки, багато зайчат.

    Конспект відкритого показу НОД з ФЕМП з урахуванням ФГЗС у другій молодшій групі «Прогулянка з Колобком»Тема: "Прогулянка з Колобком." Розділ програми: Пізнання (ФЕМП) Інтеграція освітніх областей: Пізнання (ФЕМП, комунікація. Види.

    2 молодша група

    Освітні завдання:

    Закріпити знання геометричних фігур (трикутник, коло, квадрат, прямокутник).

    Вчити впізнавати та називати кольори.

    Закріпити вміння визначати величину предметів, результат порівняння відбивати у мові: великий, маленький, поменше.

    Вправляти у порівнянні двох предметів по висоті.

    Знаходити високий та низький предмети.

    Розвиваючі завдання:

    Активізувати пам'ять, увагу, мислення.

    Активізувати словник дітей: вводити слова слова, що визначають величину предметів.

    Виховні завдання:

    Виховувати вміння слухати вихователя,

    Акуратність при роботі з олівцями,

    Розвивати комунікативні навички,

    Навчати дітей працювати невеликим колективом дружно.

    Матеріали:

    -демонстраційнийОсі: лисичка, коробка - сюрприз, фігурки - чоловічки.

    Роздатковий: картинки для розфарбовування кожної дитини, набори кольорових олівців за кількістю дітей.

    Хід заняття

    1 частина. Вступна.

    Вихователь:Діти, сьогодні до нас прийшла в гості лисичка. Давайте привітаємось з нею (діти вітаються). Лисичка хоче з вами пограти, і тому вона принесла з собою ось таку гарну коробку. Давайте подивимося, що лежить у цій коробці (вихователь заглядає в коробку і починає загадувати загадки). Тільки той, хто буде уважним, зможе погратись із лисичкою.

    2 частина. Ознайомлення з геометричними чоловічками.

    Отже, слухайте першу загадку:

    Немає кутів у мене і схожий на блюдце я.

    На тарілку та на кришку,

    На кільце та колесо.

    Вгадайте, друзі, хто ж я?

    Діти: Коло.

    Вихователь: Правильно, молодці А хто це у нас (вихователь дістає круглого чоловічка). Це круглий чоловічок. Має ручки. Які вони?

    Діти:Круглі.

    Вихователь: У нього є ніжки Які вони?

    Діти: Круглі.

    Вихователь: А що ще є у круглого чоловічка?

    Діти: Очі, рот. Вони також круглі.

    Вихователь: Абсолютно вірно. А якого кольору чоловічок?

    Діти: Людина – жовта

    Вихователь: А тепер знайдіть у нашій групі що-небудь кругле (Діти називають предмети круглої форми).

    Вихователь:Слухайте таку загадку від лисички:

    Три вершини, три кути, три сторони у мене. Хто ж я?

    Діти: Трикутник.

    Вихователь: (Показує трикутного чоловічка) Познайомтеся, це трикутна людина. Якого він кольору? Що в нього є?

    Діти: Чоловічок червоного кольору, у нього є ручки, ніжки, очі, ротик Вони всі трикутні.

    Вихователь: А що схоже на трикутник?

    Діти: Прапорець, пірамідка, дах будиночка.

    Вихователь: Які ви молодці! А у нас із лисичкою ще є загадки і відгадають їх лише найуважніші.

    Що схоже на листівку,

    На конверт та на хустку?

    Що порівняти скажіть можна

    З ковдрою та килимом?

    Яка це постать?

    Діти: Прямокутник.

    Вихователь: У нашого прямокутного чоловічка руки круглі?

    Діти: Ні. Вони прямокутні.

    Вихователь: А ніжки, очі, рот на яку фігуру схожі?

    Діти: На прямокутник

    Вихователь: Покажіть довгі сторони прямокутника, короткі сторони. Добре. А якого кольору наш прямокутник?

    Діти: Прямокутник – зелений.

    Вихователь: А тепер згадайте, що ви бачили на вулиці прямокутне?

    Діти: Вікна, двері, цегла.

    Вихователь: Молодці! Слухайте таку загадку:

    Не овал я і не коло, трикутнику не друг,

    Прямокутнику я брат.

    І звуть мене...

    Діти: Квадрат.

    Вихователь: Познайомтеся - це квадратна людина А чому він називається так?

    Діти: Людина схожа на квадрат

    Вихователь: Що ще є у квадратного чоловічка?

    Діти: Ручки, очі, ніжки, ротик. Вони квадратні.

    Вихователь: Подивіться уважно на нашу групу і знайдіть щось квадратне

    Діти: книжка, вікно, кубик.

    Вихователь: Лисичка запитує у вас, якого кольору квадратний чоловічок?

    Діти: Синього.

    Вихователь:Ягадаю, що лисичці дуже сподобалося з вами грати. А зараз ми відпочинемо. Я запрошую вас пограти у «Трьох ведмедів».

    3 частина. Фізкультхвилинка.

    1,2,3 - повернися і в ведмедів перетвориться.

    Три ведмеді йшли додому (зображають ведмедів)

    Тато був великий-великий (піднімають руки догори)

    Мама з ним менша на зріст, (руки перед грудьми)

    А синок – малютка просто, (присісти)

    Дуже маленький він був

    З брязкальцем ходив. (руки в кулачках, зображають брязкальце)

    Дзінь-дзінь-дзінь.

    1,2,3 - повернися і в хлопців перетвориться.

    4 частина. Практична.

    Вихователь: А зараз на нас чекає ще одна цікава робота. Я вас запрошую до Чарівного саду.

    Діти сідають за столи. Для кожної дитини – лист із завданням: зафарбувати яблука на високій яблуні жовтим кольором, а на низькій яблуні – червоним.

    Вихователь: Подивіться, скільки яблунь у саду. Хлопці, яблуні однакові чи різні?

    Діти: Різні. Одна висока, а інша низька.

    Вихователь: Лисичка просить вас розфарбувати яблука. Візьміть жовтий олівець і розфарбуйте яблука у жовтий колір на високій яблуні. А червоним олівцем розфарбуйте яблука на низькій яблуні.

    (Діти виконують завдання, ті, хто впорається швидко запропонувати розфарбувати стовбури та самі дерева). Зверніть увагу, що яблука на яблунях круглі, розфарбовувати треба акуратно – не виїжджати за контур.

    Вихователь: Ну, як подобається вам у нашому Чарівному саду? Який аромат від ваших стиглих яблук! Ви сьогодні порадували і мене, і лисичку своєю грою. Тому вона хоче пригостити вас яблучками (лисичка пригощає дітей і прощається).

    Loading...Loading...