Tunnimärkmed kujutava kunsti kohta. Modelleerimine “Rohi jänkule”

Kevadine maastik lastele. Plastiliin


Autor: Natalja Aleksandrovna Ermakova, õpetaja, vallaeelarve haridusasutus lisaharidus lapsed "A. A. Bolšakovi nimeline lastekunstikool", Velikije Luki, Pihkva oblast.
Kirjeldus: Töid saab teha lastega vanuses 8-10 aastat. Materjal võib olla õpetajatele kasulik koolieelsed asutused ja täiendõppe õpetajad, õpetajad. Seda tööd saab teha ka lastega üle noorem vanus, kuid eeljoonistuse kasutamisel pikeneb tootmisaeg olenevalt laste vanusest oluliselt 2-lt 4-le õppetunnile.
Eesmärk: Teos on suurepärane sisekujundus ja laste loomingulised näitused.
Sihtmärk: kevadise maastiku loomine plastilineograafia tehnikas.
Ülesanded:
- õpetada lapsi plastiliinist kevadist maastikku looma, täiendada tööd guaššvärvidega;
-parandada plastiliiniga töötamise oskusi, kompositsiooni ehitamise oskust, planeerida tööetappe;
- arendada käe peenmotoorikat;
- kasvatada huvi plastiliiniga töötamise vastu, armastust kohaliku looduse vastu.
Tere, kevade esimene muru!
Kuidas sa õitsesid? Kas olete sooja üle õnnelik?
Ma tean, et teil on seal lõbus ja palju rahvast,
Nad töötavad koos igas nurgas.
Pange välja leht või sinine lill
Igal noorel tükil on kiire
Varem kui paju õrnadest pungadest
Esimene näitab rohelist lehte.
(Sergei Gorodetski)
Tere, kallid külalised! Iga päevaga läheb soojemaks. Lumi on juba sulanud ja maapind on kaetud värske rohelise rohuga. Täna on kõik ümberringi õnnelik. Päevad lähevad pikemaks ja ilm läheb ilusamaks. Mai toob esimese kevadise äikesetormi ja vihma, mis küllastab maa eluandva niiskusega. Kevad on looduse ärkamise ja uuenemise aeg, täis ilu ja rõõmu. Täna on meistriklass pühendatud sellele kaunile ja hämmastavale ajale, looduse ärkamise ja rõõmustamise ajale.
Meil läheb vaja tööriistad ja materjalid:
- plastiliin
- paksu A4 paberileht
- modelleerimislaud
- virn, pintsel
- guašš (pruunid, rohelised, sinised värvid)
- klaas vee jaoks


Seda joonist saab kasutada lastele mallina või soovitada ise pliiatsi visandit teha.

Meistriklassi käik:

Alustame kevadise maastiku loomist töö taustaga. Joonistame plastiliiniga, nagu värvipliiatsidega.


Lehe ülemise osa kaunistame sinise plastiliiniga - taevaga ja ülejäänud pruuni - maaga. Kevad pole veel päris omale kohale jõudnud, nii et mõnel pool on näha musta mulda ja rohelise plastiliiniga kanname maapinnale teise kihi värvi - noor muru.


Seejärel tuleb sõrmega siluda tekkinud plastiliinigraanulid ja tasandada taust. Nüüd on vaja maastikul näidata horisondi joont, veeretame õhukese pika vorsti (näpuotsaga) sinist värvi. Asetame selle joonele, kus taevas ja maa kohtuvad, ja määrime vorsti taeva poole, saame kaugusesse metsa.


Vajadusel peate horisondi joondama virnaga.


Järgmisena skulptuurime töö esiplaanil olevad puud. See on nagu metsa sisenemine ja meile lähim puu on suurim ja kõrgeim, nii et isegi selle latv on nähtamatu. Rulli pruunideks vorstideks.


Asetame need maastikule ja rakendame need puu sees oleva lehe pinnale, kujundades oksi. Siis läheb meil puukooreks palju väga õhukesi vorste (keerame need näpuotsaga lauale rulli).


Puu on vana ja selles on lohk, ovaalne kuju must värv lapik puu ülemises osas.


Puukatte maalilisemaks muutmiseks lisame puukoorele musti vorste. Skulpeerime vajaliku arvu oksi ja hakkame noore kevadhaljastuse kallale. Kogume virnale väikese koguse rohelist plastiliini ja määrime selle okste lähedale.



Nüüd voolime kasepuu. Valmistame toorikud - pagasiruumi jaoks kaks pikka musta vorsti ja umbes sama suurusega õhukesed koogid (rebige valge plastiliini tükk ja sõtkuge seda sõrmedega).


Laotame maastikule detailid.


Kõigepealt silume sõrmega valged osad, seejärel kinnitame kase mustad kontuurid. Silume virna abil tüve mustad servad kase sisse, et saada sellele iseloomulikud tunnused.


Kujundame oksad ja lehed samamoodi nagu esimene puu.


Nüüd jääb meist veidi kaugemal asuv kask väiksemaks. Vorsti rullimine valge vajaliku pikkusega (saate seda joonisele proovida) ja tasandage see paberilehele.


Lisa kontuure, oksi ja rohelust.


Meie plastiliinimaastikul puudub noor roheline muru. Vajalikesse kohtadesse määrime väikesed vormitud plastiliinitükid.


Esiplaanil on rohi kõrge ja kauguses väike. Joonistage rohulibled virna.


No mis oleks kevad ilma lumikellukesteta rullikeerake kokku ja kombineerige need kolmekaupa õiteks. Rullige tumedamast rohelisest plastiliinist väikesed rohulibled.


Kasele asetame peenikeste vorstide pesa.


Ja plastiliinvedru täiendame heledate guaššvärvide värvidega. Seda tööd saab laste soovil täiendada lindude ja loomadega, kes vastavad sellele ettepanekule.




Roheline lumetorm juhib,
Hele rohi lebas maas.
Ja nad kiirustavad meie juurde nagu linnud lõunast,
Kõrged sõnad iidsetest aegadest.
Mahajäetud alleed muutuvad heledamaks,
Võrsed tahavad kiiresti tõusta.
Ja ees ootab tegus suvi,
Ja minu selja taga on noor aprill.
(Sergei Krivonos)

Plastiliiniograafia jaoks nooremad koolilapsed. Kasside teadlane

Tunnimärkmed edasi skulptuur « Lill"(I noorem Grupp).

Maam.ru > Skulptuuritunni märkmed

skulptuur (noorem Grupp)...

GCD kokkuvõte laste testoplastika kohta 1 noorim rühmad: "Kevad rohi".Lapsed esiteks noorim rühmad armastavad joonistada, kuid neil puuduvad loomingulised oskused ja võimed. Äratada lastes huvi kunsti vastu ja soodustada loomingulise...

Nsportal.ru > Tunniplaan jaoks

Tunnimärkmed edasi skulptuur Sest esiteks rühmad varajane iga...

Materjal: roheline plastiliin, lauad skulptuur, luuletuse illustratsioonid. Eeltöö: Õpetaja lastega aknal - Kevad on käes. Väljas paistab päike eredalt. Päevad on muutunud soojemaks. Lumi sulas ja hakkas läbi maa kasvama rohi.

Infourok.ru > Skulptuuritunni märkmed

“Lilleniidu” sõlmede kokkuvõte 1 noorim Grupp...

1 noorem Grupp(2 kuni 3). Tunni tüüp: kollektiivne lilled lagendikul? (Kollane, punane, sinine.) Ja mis värvi? rohi? (Roheline.) GCD 35. Modelleerimine.Teema: " Lill lillepeenras.“ Eesmärk: jätkata lastele kombineerimise õpetamist meisterdamises looduslik materjal ja plastiliin.

65-school.ru > "Lille" sõlme kokkuvõte

modelleerimine Kevad rohi.docx – GCD kokkuvõte skulptuur V..

GCD kokkuvõte jaoks skulptuur V 1 noorim Grupp teemal: “Kevad rohi» Eesmärk: tutvustada A. Pleštšejevi luuletust “Maalaul”, õpetada sõnu lauseks kooskõlastama, mälu arendada; jätkake õppimist, kuidas tervikust väikseid plastiliinitükke ära näpistada...

Znanio.ru > modelleerimine Kevadine muru.docx -

klass" Lilled"Sest 1 th noorim rühmad

Sõrmede võimlemine « Lill" Nagu väikestel lastel on Lill helepunane Modelleerimine bareljeef "Ilus lilled" - Rebige plastiliinist tükid ära, kandke need alla abstrakti alla mängutegevus Sest 1 th noorim, lasteaed rühmad lasteaed (3. kursus...

Vospitatel.com.ua > Õppetund “Lilled” 1

Tunniplaan kandideerimiseks, skulptuur (noorem Grupp)...

Metoodilised arengud. Rakendus, modelleerimine. Tunniplaan kandideerimiseks, skulptuur (noorem Grupp) teemal: GCD kokkuvõte testoplastika kohta 1 noorim rühmad"Kevad rohi".

Dsdnr.ru > Tunniplaan jaoks

Plastiliiniograafia "Kevad" Lill" lastele noorim rühmad.

Kladraz.ru > Plastiliiniograafia

Avatud õppetund mai 2013 rohi | Haridusportaal...

Kevad rohi Laste tegevuste tüübid: mängimine, suhtlemine, kognitiiv-uuringud, produktiivne, taju ilukirjandus Tehnoloogiad: mängimine, teave ja suhtlus, dialoog, tervise säästmine, sotsiaalne mängimine...

EduContest.net > Avatud tund mai 2013

Õpetajate portaal | " Lepatriinu" (modelleerimine 1 noorem Grupp)

Riigieelarveline kombineeritud tüüpi koolieelne õppeasutus lasteaed Kirovi rajooni nr 18 GCD kokkuvõte nooremate laste kunstilisest ja esteetilisest arengust koolieelne vanus Teema: "Lepatriinu" ( modelleerimine 1 noorem Grupp)...

Portalpedagoga.ru > Õpetajate portaal | "Jumala oma

GCD kokkuvõte aastal esiteks noorim Grupp"Lilleniit..."

Vahetu kasvatustöö kokkuvõte. tegevused sisse esiteks noorim Grupp. "Lilleniit" valmis.(roheline, kollane, punane, sinine); suurus (suur - väike); aktiveerige laste sõnavara sõnade abil: lilled, raiesmik, puud, rohi

Uchitelya.com > GCD kokkuvõte esimeses

Õppetegevuse “Lilleniit” kokkuvõte aastal 1 noorim Grupp

Abstraktne otse haridustegevus"Lilleniit" sisse 1 noorim Grupp korvidesse. Mis värvi on korv, mis värvi ja lilled me kogume.

Ped-kopilka.ru > NOD-i "Lill" kokkuvõte

Tunni märkmed noorim Grupp (kõne areng): "Kevad...

Õpetaja tunni edenemine sisse noorim Grupp. I. Org. hetk. Õpetaja kutsub lapsi rongiga läbi metsalagendiku jalutama. Päev tuleb, tuul puhub, kõhklevad lilled. Õhtu saabub, võilill paneb oma kinni lilled.

Chudor.ru > Tunnimärkmed juunioridele

GCD kokkuvõte testoplastika kohta 1 noorim rühmad Kevad...

Koolitaja: Ma näitan teile, kuidas seda õigesti teha skulptuur umbrohi.(vorstide rullimine ja papist alusele määrimine) Igal lapsel on laud skulptuur, soolane tainas roheline, salvrätik Rohelise joonistamiseks rohi V 1 noorim Grupp.

ProfHelp.net > GCD kokkuvõte jaoks

Õpetaja jaoks | Lõpliku integreeritud...

kunstilise ja esteetilise arengu kohta 1 noorim Grupp. «Kana tuli värskena välja jalutama umbrohi näputäis..."MKDOU "Lasteaed nr 4" Aeg: 25. märts 2016 Grupp: 1 Juunior Nr 1 MKDOU “Lasteaed nr 4” osaleja õpetaja Krivolapova Larisa.

Dlyapedagoga.ru > Õpetaja jaoks | Abstraktne

Tunnimärkmed edasi skulptuur teises noorim Grupp teemal...

Tehnikad skulptuur: Pigistamine, veeremine ( 1 meetod), pressimine, määrimine – täna on meie nuku sünnipäev. Anname talle lilled. Mis sul on lilled? (vars, lehed, kroonlehed) Mis värvi on vars ja lehed? (roheline) Ja kroonlehed? (erinevad...

Konspekty-zanyatij.ru > Skulptuuritunni märkmed

Integreeritud õppetund sisse esiteks noorim Grupp"Ja lehm..."

Me kujundame võlulehma umbrohi. Enne kui alustame skulptuur, peate oma käed sirutama. Vaata, meie laudadel on maagilised ja nüüd hakkavad liblikad nendega mängima lilled. Liblikad lendavad, rõõmustavad, muusika lülitub välja ja iga liblikas lendab enda juurde Lill.

Dohcolonoc.ru > Integreeritud õppetund sisse

Tunnimärkmed edasi skulptuur V esiteks noorim Grupp."Lilled Sest...

Väga ilus lilled meil õnnestub, ma arvan, et emad ja vanaemad on väga rahul teie tehtud kingitustega. Vaatame meie lilled. Mis värvi need said? lilled Marina juures? Tunni lõpus peate üle vaatama iga...

Pedagogcentr.ru > Skulptuuritunni märkmed

Kokkuvõte otsesest õppetegevusest teemal...

Kokkuvõte otsesest õppetegevusest kohta skulptuur V esiteks noorim Grupp « Lill ema jaoks." Lill Ma teen seda. (Õpetaja kasutab väljalõiget Lill papist alus, millele on eelnevalt kantud kiht...

Moyamatem.ru > Abstraktne

Tunni märkmed modelleerimine noorem Grupp "Lill ema jaoks"

Ok.ru > Tunni kokkuvõte: modelleerimine

Tunniplaan kandideerimiseks, skulptuur (noorem Grupp)...

...skulptuur (noorem Grupp) teemal: Kokkuvõte otsesest õppetegevusest aastal esiteks noorim Grupp Kõrval skulptuur teemal: Kokkuvõte otsesest õppetegevusest aastal esiteks noorim Grupp Kõrval skulptuur teemal: " Lill ema jaoks".

StudyDOCX.ru > Tunniplaan jaoks

Vallaeelarveline eelkool

« Modelleerimine"Sest esiteks noorim rühmad. (1 - organiseeritud lastetegevus nädalas, järjepidev õppetegevus kokku aastas - 36). Koostanud: I.V Stakhova, MBDOU “Kuldne võti” õpetaja.

Zkluchik.ucoz.com > Vallaeelarve

tunnimärkmed moodulite kohta skulptuur V 1 noorim Grupp...

Nad tulevad akna juurde. Kasvataja: Vaata, kui kerge siin täna on Grupp. Kas sa tead, miks? Päike vaatas meie aknasse. Vaata, kui eredalt päike sellest soojast paistab särav värv ja meil on lõbusam. Päike soojendab meid ja umbrohi Ja lilled.

Kokkuvõte otsesest modellinduse õppetegevusest esimeses noorem rühm teemal "Lumikellukesed".

Programmi sisu:Äratage huvi kevade ärkava looduse vastu, tutvustage kevadisi priimulaid. Jätkake lastele tutvustamist ebatavaline tehnoloogia pildid - plastilineograafia, kinnistada oskusi ja oskusi plastiliiniga töötamisel - rullimine ja lamestamine. Arendage käte peenmotoorikat.

Tunni materjal: papp sinine värv; roheline ja valge plastiliin; modelleerimislaud; niisked käterätikud; esitlus "Lummikellukesed".

Tunni edenemine.

Õpetaja kutsub lapsi ringis seisma.

Koolitaja: Poisid, tulge siia minu juurde. Nüüd ühendame sina ja mina käed ja puhume suure mulli. ( Kui ma luuletust loen, teevad lapsed liigutusi vastavalt tekstile)

Hoiame käsi koos,

Ja naeratagem üksteisele!

Sõber paremal, sõber vasakul!

Nüüd on aeg asja kallale asuda!

Ja et teada saada, mida me nüüd teeme, kuulake luuletust:

Plastiliin Võtsin selle oma kätesse
Purustatud, pressitud, väänatud, vormitud.
Ma määrisin üle kogu nende käed,
Tema tahtele allutatud.
Kõik tundub nii lihtne
Võtsin tüki, siis teise,
Ühendas need kokku
Nii et ma sain midagi.
Silitasin seda, parandasin oma vormi,
Kui ma selle ebaühtlaselt parandasin,
Ta pühkis käsi, hindas
Lõpuks valmis.

Koolitaja: Mida me siis tegema hakkame?

Lapsed: Skulptuur.

Koolitaja: See on õige, saate teada, mida me kujundame, kui vaatate multikat ja kuulate luuletust. ( Näitan ettekannet ja loen samal ajal luuletust).

Lumikelluke jooksis

märtsi metsas,

Lumikelluke vaatas sisse

Selgesse voolu. Ja kui ma ennast nägin,

Ta hüüdis: "Vaata, ma ei märganudki, et kevad oli tulnud."

Koolitaja: Varakevadel ilmuvad lagedatele kohtadele, kus enam lund pole, esimesed lumikellukese õied. Nende õrnad lilled näevad välja nagu kellukesed ja neid armastavad kõik, kes neid näevad. Vaata ja nuusuta neid poisid. ( Näitab elamise kimpu lumikellukesed). Ja nüüd muutume esimesteks lumikellukeste kevadlilledeks ja näitame, kuidas nad maapinnale ilmuvad.

Phys. minut "Kevad on tulnud"

Kevad, kevad! Kevad tuli!

(Käsi plaksutama.)

Ta tõi oma tiibadele soojuse.

(Lühike käte ja tiibade lehvitamine).

Ja siin väga päikesepaistes

Oma uhke peaga

(Vaata lakke).

Sinine lumikelluke puhkes õitsele.

(Käed üles ja külgedele)

Ta on üleni kohev, hõbedane,

(Käed vööle harjutus “Kevad”).

Väike seisab päikese käes.

(Harjutus "Stompers")

Ta on usaldusväärne kevade sõnumitooja,

(Painutab keha).

Ta ei karda külma ilma.

Talle tulevad teised lilled,

(Keera enda ümber).

Ta on priimula lillede seas.

Koolitaja: Oh lapsed, vaadake, kui me mängisime, kadusid kõik meie lumikellukesed kuhugi. Ilmselt – need on talve nipid. Noh, nüüd võtame plastiliini ja teeme õrnade valgete lumikellukestega "imelise lagendiku". Istuge laudade taha, me asume nüüd tööle. Ja nii võtame kõigepealt rohelise plastiliini ja veeretame peopesade vahel pika “vorsti” - sellest saab meie vars ( lapsed veerevad välja, samal ajal kui nad töötavad, tulen üles ja aitan kõiki). Kes "vorsti" välja rullis, oodake mind, ärge sellega midagi tehke, ma panen nüüd igaühele sellest lumikellukese varre papitükile ja te kinnitate selle tasandamiseks. Noh, lumikellukese vars on valmis, hakkame lehti tegema. Lehtede tegemiseks rullime kokku väikesed lihavad rohelised “vorstid” ja aitan need ükshaaval varre lähedale kartongile asetada ja sina lamedad. Lille tegemiseks veeretage esmalt roheline pall ja kinnitage see, ( Töö käigus laotan kõik toorikud, mis lapsed ise papi peale teevad. Ainult lapsed lahti rullima vajalikud üksikasjad ja tasandada) veidi lapik (lapsed teevad). Järgmisena jätkame lumikellukeste kroonlehtede valmistamist: rullime kokku pisikesed valged “vorstikesed”. Kes seda tegi, istuge ja oodake mind, ma panen nüüd valmis kroonlehtedest teile igaühele lille välja ja te tasandate need tasaseks. Lihtsalt ärge lamage neid liiga palju. (lapsed esinevad). Nüüd on lumikelluke valmis! Vaata mida ilusad lilled me saime selle. ( Lapsed koos koos minuga imetlevad nad oma lilli) Ah, nüüd soovitan teil mängida mängu “Lumikellad”.

Mobiilne kõnemäng “Lumikellukesed”.

Väike lumikelluke on kasvanud,

(Lapsed tõusevad aeglaselt)

Ta avas kroonlehed.

(Paarikaupa sirutage käed külgedele.)

Valge lill, õrn lill,

(Nad patsutavad üksteise õlgadele).

Ta on muidugi väga tore.

(Tehke pöördeid.)

Priimulad, priimulad,

(Hoidke käest kinni, raputage neid)

Nad ei karda külma ilma.

(Edasi-tagasi, raputades pead).

Nad tärkavad lume alt

(Tõuse varvastel)

Nii metsas kui ka majade läheduses.

Tunnimärkmed edasi kujutav kunst. Modelleerimine “Rohi jänkule”

Vanuserühm: 2. noorem rühm, lapsed 3-4 a.

Asukoht: MADOU "Laste arenduskeskuse lasteaed nr 4" KGO, õpetaja Stepanova G. A.

Ühistegevuse vorm: treeningsessioon

Organisatsiooni vorm: eesmine

Teenused:

visuaalne ulatus: vanaema (nukuteater), kast, mets- ja koduloomade pildid, jänkumänguasi.

Materjalid: roheline plastiliin, jänkupildiga papilehed, aluslehed, magnetid.

Ülesanded

Hariduslik: jätkake laste õpetamist plastiliini papile määrima, kasutades nimetissõrme vajutamist,

tutvus jätkus roheline;

õpetage skulptuuri tegemisel sirgelt istuma ja mitte järsult töö kohale kummarduma;

õpetada lapsi koostama kindla sisuga kompositsiooni.

Hariduslik: arendada oskust eristada loomi värvi, harjumuste ja väliste eripärade järgi;

aidata kaasa teie silmaringi laiendamisele ja ideede arendamisele teid ümbritseva maailma kohta; arendada käte peenmotoorikat;

Hariduslik: edendada empaatiat ja lahkust. hooliv suhtumine eluslooduse esindajatesse.

Tunni käik:

Korralduslik etapp:

Kostab koputus ja ilmub vanaema. Ta on väga kurb.

Vanaema, miks sa nii kurb oled? Mis on juhtunud?

Vanaema: - Ma ei leia oma lemmikloomade fotosid. Nad olid selles kastis. Ja nüüd on karbis nii palju fotosid, et ma ei leia oma lemmikuid. Aita mind palun!

Laste emotsionaalne kaasamine tunni kulgu. Lapsed pildistavad karbist välja ja valivad pilte ainult lemmikloomade piltidega. Leitud kingitakse vanaemale ning metsloomade pildid pannakse magnettahvlile. Vanaema tänab lapsi ja lahkub.

Pealava:

Läbiviimine didaktiline mäng"Metsloomad"

Õpetaja ja õpilaste vahelise suhtluse viisid.Õpetaja esitab lastele küsimusi. Lapsed vastavad küsimustele ja leiavad vastava pildi. Küsimustele vastama.

Mis loomad meil alles on? (Metsik.)

Leia loom, kes varustab end talveks. (Orav.)

Kes kardab hunti ja rebast? (Jänes.)

Kes magab terve talve koopas ja ärkab alles kevadel? (Karu.)

Kes püüab hiiri? (Rebane.)

Millised loomad jahivad jänest? (Hunt ja rebane.)

Kes vahetab kevadel kasuka? (Rebane, jänes, orav.)

Ütle mulle, poisid, kas kõik loomad on ühesugused? (Ei, need on erinevad.)

Ütle mulle, mille poolest need üksteisest erinevad? (Erinevad sabad, kõrvad, käpad.)

Kas need on sama värvi ja suurusega?

Õpetaja ja õpilaste vahelise suhtluse viisid.Õpetaja võtab jänkumänguasja ja palub lastel endaga tantsida. Lapsed laulavad kaasa ja teevad liigutusi.

Mängib lugu “Zainka”, arranžeerinud N. Rimski-Korsakov.

Jänku keerab ümber, väike hall keerab ringi,

Siin, pööra ümber, siin, pööra ümber.

Väike jänku trampib su jalga, väike väike jänku tallab su jalga,

Siin, trampige oma jalga, trampige oma jalga niimoodi.

Väike jänku tants, väike valge valge tants,

Siin, tantsi nii, tantsi nii.

Hästi tehtud poisid, te tantsite nagu tõelised jänesed.

Õpetaja ja õpilaste vahelise suhtluse viisid. Lapsed räägivad välja

Poisid, öelge mulle, mida jänku kevadel sööb?

Aitame oma jänku: leiame metsast muru. Teeme talle ja ta sõpradele rohtu.

Mis värvi on noor muru?

Näpista ära väike tükk rohelist plastiliini, suru see lehe külge ja tõmba sõrmega üles.

Õpetaja ja õpilaste vahelise suhtluse viisid. Tööd teevad nad iseseisvalt plastilineograafia meetodil. Õpetaja jälgib töö edenemist.

Viimane etapp:

Nii palju umbrohtu saime! Kõiki jänkusid saab toita.

Lastetööde näituse korraldamine, laste abistamine tööde paigutamisel.

Natalia Banina

Teise varajase vanuserühma modellitöö tunni kokkuvõte« Kevadine muru»

Sihtmärk: tutvustage A. Pleštšejevi luuletust "Maaelu laul", õppida sõnu lauseks koordineerima, arendada mälu; jätkake õpetamist, kuidas kogu tükist väikseid plastiliinitükke ära näpistada, need pulkadeks rullida, ettevaatlikult tahvlile asetada, eristada roheline värv, arendada kollektiivse töövõimet.

Materjal: roheline plastiliin, lauad jaoks skulptuur, luuletuse illustratsioonid.

Eeltöö: Õpetaja lastega aknal jälgib muutusi looduses.

Kevad on tulnud. Väljas paistab päike eredalt. Päevad on muutunud soojemaks. Lumi sulas ja hakkas läbi maa kasvama rohi.

Kuulake, kuidas kirjeldatakse kevadet Aleksei Pleštšejevi luuletuses "Maaelu rohi»

Muru läheb roheliseks,

Päike paistab;

Neelake koos vedruga

See lendab meie poole varikatuses.

Temaga on päike ilusam

Ja kevad on magusam.

Sirista teelt ära

Tervitused meile varsti!

Ma annan sulle teravilja;

Ja sa laulad laulu

Mis kaugetest riikidest

Tõin selle endaga kaasa.

Küsimused:

Lapsed, mis aastaajal ma teile luuletust lugesin?

Mis värvi rohi?

Mis värvi on päike?

Kes lendas luuletuses?

Edusammud:

Kasvataja: Poisid, täna me kujundame heinamaa. Kas mäletate, mis heinamaal kasvab?

Lapsed:(rohi, lilled)

Kasvataja: Mis värvi rohi?

Lapsed: (roheline).

Kasvataja: Mis värvi me siis plastiliini vajame?

Lapsed: (roheline).

Kasvataja: Kuidas see välja näeb? rohi? Vaatame pildi pilti umbrohi. Kui hoolikalt vaadata rohulible, siis näete, et see näeb välja nagu peenike pulk. Kas mäletate, kuidas pulka teha?

Lapsed:(jah).

Kasvataja: Näita. (lapsed teevad peopesaga sirgeid liigutusi). See on õige, nii me skulptuurime rohulible. Õpetaja näitab pulga väljarullimise võtteid, juhtides laste tähelepanu asjaolule, et nad peavad saama peenikese. rohulible.

Kehalise kasvatuse minut "Tuul puhub üle põldude"

Tuul puhub üle põldude,

Ja see kõigub rohi. (Lapsed liigutavad sujuvalt käsi pea kohal.)

Meie kohal hõljub pilv

Nagu valge mägi. (Sirutades – käed üles.)

Tuul kannab tolmu üle põllu.

Kõrvad kalduvad -

Paremale, vasakule, edasi-tagasi,

Ja siis vastupidi. (Kallutab vasakule ja paremale, edasi ja tagasi.)

Ronime mäkke (Kõndige paigal.)

Puhkame seal mõnda aega. (Lapsed istuvad.)

Kasvataja: Lapsed hakkavad skulptuuri tegema kevadine muru. Ja ma mängin teile rahulikku, ilusat muusikat, see aitab teil paljastada teie loomingulisi võimeid ning rõõmustab teid ja tõstab teie tuju.

Lapsed hakkavad selle käigus skulptuuri tegema skulptuurÕpetaja abistab raskustes lapsi.

Kasvataja: Nii palju me teenisime rohulibled. Selgus, et see oli terve heinamaa. Ma tahan sellest lihtsalt läbi joosta, nagu suvel paljajalu. No pole midagi, läheb veel natuke aega ja rohi kasvab meie saidil, heinamaa pargis.

Peegeldus

Küsige lastelt, kas neile meeldis skulptuur rohulibled? Kelle töö neile meeldis ja miks? Juhtige taktitundeliselt tähelepanu kuttide vigadele ja soovitage neid järgmisel ära lase neid vormida, proovi.

Laotame tööd tahvlile.


Selleteemalised väljaanded:

Eesmärk: õppida esemeid voolima ümara kujuga, arendada kujutlusvõimet ja mõtlemist. Eesmärgid: 1. Kinnitada teadmisi kõrvitsaköögiviljast ja selle omadustest;

"Küülikute umbrohi." Joonistamise õpetus varasele vanuserühmale Muru jänestele" joonistamistund varases vanuserühmas Eesmärgid: Arendada lastes sümpaatiat mängutegelaste vastu ja esile kutsuda.

Uus aasta! Uus aasta! Ümartants jõulupuu lähedal. Uusaasta on kõige armastatum, rõõmsam ja kauaoodatud puhkus. Ja lastele - kahekordselt. Väikesed lapsed.

OOD kokkuvõte soolataignast “Kolobok” modelleerimisest teises nooremas varases eas. Tund on suunatud arendamisele peenmotoorikat Ja loovus laps. Integratsioon haridusvaldkonnad: suhtlemine,.

Varajase vanuserühma modelleerimistunni “Pall kassipojale” kokkuvõte Teema: "Pall kassipojale." Eesmärgid: -Arendada oskust ringikujuliselt peopesade vahel modelleerimiseks massitükikesi rullida; -Arendada väikeseks.

Emadepäeva modellitunni kokkuvõte varases vanuserühmas “Piparkoogid emmele”(2–3 aastat) Programmi eesmärgid: 1. tekitada huvi testiga töötamise vastu; konsolideerida meetodid ümarate kujundite rullimiseks ja seejärel tasandamiseks;.

Laadimine...Laadimine...