Logopedinis užsiėmimas, aplankant pasaką. Pogrupio logopedinė pamoka tema „Pasakoje apsilankymas“

Kalbos terapija popamokinė veikla

Tema: „Apsilankymas pasakoje“.

Tikslas: Kalbos ir pažintinės veiklos plėtra studijuojant rusų liaudies pasakas.

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

    Atnaujinti rusų liaudies pasakų turinį mokinių atmintyje.

    Patikslinkite ir praplėskite mokinių žodyną.

    Atskirkite nekalbinius ir kalbos garsus.

    Toliau mokykite vaikus išsamiai atsakyti į užduotą klausimą.

    Tobulinti gramatinė struktūra kalbėjimas: daiktavardžių su mažybinėmis priesagomis daryba, daiktavardžių derinimas su būdvardžiais ir skaitvardžiais.

    Sustiprinti bendrą „laukinių gyvūnų“ sąvoką.

    Ugdykite garso raidžių analizės ir sintezės įgūdžius.

Korekcinis ir vystomasis:

    Ugdykite pagrindinį nuoseklią kalbą, regimąjį ir klausos dėmesį, atmintį, pažintinė veikla, orientacija erdvėje, artikuliacinė ir bendroji motorika, kalbos derinimas su judesiu, kvėpavimas, bendrieji kalbos įgūdžiai.

Švietimas:

    Įskiepykite meilę pasakomsį gyvąją gamtą.

    Ugdyti mokinių organizacinio elgesio įgūdžius

Įranga:

Interaktyvi lenta, nešiojamas kompiuteris, pristatymas apie pasakas, melodijas „Miško garsai“, „Pasakoje svečiuose“, „Chug-chug-chug balti ėriukai“, temos paveikslėliai: bandelė, kiškis, meška, vilkas, lapė, magnetinės raidės, iškirpti paveikslėliai pagal pasakas „Trys paršiukai“, „Ropė“, „Višta Ryba“, piešinių ir knygų paroda.

Parengiamieji darbai:

Pasakų skaitymas namuose, mokinių piešiniai pagal pasakas, knygų parodai rinktinė iš mokyklos bibliotekos.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, šiandien turime neįprastą užsiėmimą, nes... Jame dalyvauja svečiai – jūsų tėvai ir mokytojai. Pasitikime juos su šypsenomis.

1 skaidrė

Šiandien aplankysime pasaką. (Skamba melodija „Pasake apsilankymas“)

Žinau, kad tau patinka žaidimai

Dainos, mįslės ir šokiai!

Bet nėra nieko įdomesnio

Nei mūsų pasakos!

Namuose ruošėtės šiam renginiui ir piešėte piešinius pasakoms. Kokias pasakas piešėte? Čia taip pat rasite knygų su pasakomis, kurias žiūrėjote prieš pamoką ir žiūrėsite po pamokų.

2. Kalbos derinimas su judesiu

Dabar atsistokime vienas po kito ir eikime į pasaką.Mes sekame vienas kitą

Miškas ir rudens pieva,
Mes vaikštome ant kojų pirštų
Mes vaikštome ant kulnų
Jie iškėlė rankas į šonus ir kartu mojavo.
Kartą, du kartus pradėjome suktis ir atsidūrėme savo pasakoje.

3. Žaidimas „Miško garsai“

2 skaidrė

- Vaikinai, atsidūrėme pasakų miške. Miške galima pamatyti ir išgirsti daug įdomių dalykų. Pasiruoškime ausis ir pasiklausykime, kokie garsai sklinda miške.

(Muzika „miško garsai“ - vaikai atspėja nekalbinius garsus: čiurlena upelis, čiulba įvairūs paukščiai, ošia vėjas, beldžia genys)

4. Kalba ir kvėpavimo pratimai

O kaip gerai kvepia miške! Įkvėpkime gryno miško oro!(įkvėpti per nosį, iškvėpti per burną - 3 kartus)

- AMūsų draugai gyvūnai mums padės kelyje. Išsiaiškinkime, kurie?

Aplankysime pasaką

Viršus - viršus - viršus

Ir drauges pasiimsime su savimi

Ploji - ploja - ploja

Katė – subraižytos letenėlės

Miau miau miau

Ir patyčių šuo

Au wo woo

Zuikis - kelnaitės

Op – op – op

Maža pelė

Pi-pi-pi

Vilkas – pilka statinė

U-o-o

Auksinis gaidys

Ku-ka-re-ku

Tai visi mūsų draugai

Dabar atėjo laikas mums eiti į pasaką.

5 . Kelionė į pasakas

3-8 skaidrės

Dabar aplankysime pasakas ir bandysime jas atspėti.

"Ropė"

Kokia pasaka: katė, anūkė, pelė, taip pat šuo, Bug.

Jie padėjo mano seneliui ir močiutei gauti šakniavaisių.

"Teremok"

Pelė surado sau namus, pelė ji buvo maloni,

Galiausiai tame name buvo daug gyventojų.

"Trys lokiai"

Netoli miško, pakraštyje,

Trys iš jų gyvena trobelėje.

Yra trys kėdės ir trys puodeliai,

Trys lovos, trys pagalvės.

Atspėk be užuominos

Kas yra šios pasakos herojai?

"Maša ir lokys"

Maša sėdi dėžėje ir žiūri toli.

« Gulbės žąsys»

Alyonuškos seserį nunešė paukščiai,

Jie skrenda aukštai, atrodo toli.

"Princesė varlė"

Atskrido strėlė ir nukrito į pelkę,

Ir toje pelkėje ją kažkas pagavo.

Kas, atsisveikinęs su žalia oda,

Ji akimirksniu tapo graži ir graži.

Puiku, vaikinai, išmokote pasakų. Dabar pažiūrėkite į lentą. Čia yra įvairių herojų. Išsiaiškinkime, ar jie yra geri ar blogi? Sudėkime gėrį su gėriu, blogį su blogiu. Ko geri herojai mus moko? (Gerai). Taip ir yra, o pasakose gėris visada nugali blogį.

Puiku, jūs atlikote šią užduotį.

9 skaidrė

Kūno kultūros minutė „Lokomotyvas“ (skamba daina „Chuh-chukh-chukh, white ėriukai“)

Dabar šiek tiek atsipalaiduokime su juokingu traukiniu.

6 . Kelionė į pasaką „Kolobok“

Vaikinai,Spėkite, į kurią pasaką eisime toliau?

Jis yra rutulio formos.
Kartą jis buvo karštas.
Nušoko nuo stalo ant grindų
Ir paliko močiutę.
Jis turi rausvą pusę...
Kas čia? (Kolobokas)

10 skaidrė

Matau, kad skaitėte pasaką, ir visi atpažino herojų.

Ant magnetinių raidžių lentos užrašykime pasakos pavadinimą.

Atidžiai pažiūrėkite į jį ir pasakykite, kokia jo forma, spalva, charakteris (apvalus, geltonas, malonus, linksmas).

Dar kartą pakalbėkime apie mūsų koloboką. Koks jis? (vienas mokinys sako: „Bandelė apvali, geltona, maloni ir linksma“).

11 skaidrė

Tai va, mūsų bandelė maloni ir linksma, bet nelabai paklusni. Jis gulėjo, gulėjo ir bėgo. Ar bandelė gerai pavyko? Ar galiu vienas pasivaikščioti į mišką? Miške daug nežinomų ir pavojingų dalykų. Eikime su koloboku, kad jam nenukentėtų.

Spėkite, ką bandelė pirmą kartą sutiko savo kelyje? Pūkų kamuolys, ilga ausis, vikriai šokinėja, mėgsta morkas (Kiškis)

Kas toliau? Jis pilkas, su uodega, jo dantys spragsi, jo vardas (Vilkas)

Kas paskutinis? Pūkuota uodega, auksinis kailis (lapė)

Pavadinkime pasakų herojais jauniklius (plikas, vilkas, meška, lapė).

Kaip juos visus galima vadinti kartu? Kas jie tokie? (Laukiniai gyvūnai)

Lapės sesuo bandelės nevalgys ir grąžins ją seneliams, jeisurinksime iškirptą paveikslėlį ir atspėsime pasakos herojų bei padėsime juokinga daina Kolobokas. (Skamba kolobok daina, vaikai pasakoja istorijas„Ropė“, „Ryaba višta“, „Tryskiaulė").

12 skaidrė

6. Pamokos santrauka.

Mūsų pamoka baigėsi. Šauniai padirbėta! Prisimeni, kokias pasakas šiandien aplankėme?

Ko mus moko pasakos? Gėris ar blogis?Prisimindamas mūsų pamoką, noriu jums nuspalvinti pasakų personažus. Jūs ir jūsų tėvai juos nuspalvinsite namuose ir dar kartą skaitysite pasakas su šiais personažais. O jūsų seneliai dėkoja, kad Kolobokas sveikas ir sveikas grįžo namo ir vaišino jus bei jūsų svečiussaldainiai.


savivaldybės švietimo įstaiga"Gimnazija Nr. 2"
Ostaškovas, Tverės sritis
Užklasinė logopedinis užsiėmimas
„Ten nežinomais takais...“
3 klasė
Integruoti dalykai: rusų kalba, literatūros skaitymas, aplinkinis pasaulis
Pamokos trukmė 40 min.
Autorius: Dmitrieva M. E.,
mokytoja logopedė
2015 m
Tema: Būdvardis
Pamokos forma: žaidimas – kelionė (quest)
Užduotys:
Mokomasis: - išplėsti aktyvųjį būdvardžių žodyną ir žodyną,
- išmokti nustatyti žodžio leksinę reikšmę priklausomai nuo konteksto,
- išmokti suprasti polisemantinių žodžių (homonimų) reikšmę, parinkti sinonimus ir antonimus.
Vystymasis: - lavinti foneminę klausą, „kalbos jausmą“,
- ugdyti gebėjimą vartoti žodžius atsižvelgiant į kontekstą,
- lavinti šnekamąją kalbą,
- lavinti atmintį, valingą dėmesį, mąstymą.
Taisymas: - ištaisyti leksinius netikslumus įvairių tipų teiginiuose,
- kalbos pasisakymų savikontrolė,
Ugdomasis: - ugdyti domėjimąsi rusų kalba, literatūros skaitymu ir mus supančiu pasauliu;
- ugdyti kolektyvizmo, atsakomybės, savitarpio pagalbos, meilės gamtai, grožio jausmą;
- diegti mokiniams sėkmės požiūrį.
UUD: pažintinis, bendrojo lavinimo, reguliavimo, komunikacinis.

Preliminarus pasiruošimas: logopedinė studentų grupė suskirstyta į 3 komandas, komandoms organizuojamos darbo vietos, parenkamas komandos kapitonas, komandos sugalvoja sau pavadinimą (arba galite ant stalų pasidėti spalvotą vėliavėlę kiekviena komanda), nusipirkite baltus zefyrus. Vienas mokinys parengia pranešimą „Kas yra ieškojimas“. Vaikinai kartoja ištraukas iš I. Surikovo eilėraščių „Vaikystė“ ir „Žiema“.
Metodinė įranga:
Kompiuteris, ekranas, projektorius
Pristatymas „Ten, nežinomais takais...“
Žodyno lenta "QUEST"
Žetonai už komandos pelnytų taškų skaičiavimą, komandų diplomai
Dalomoji medžiaga: kortelės su užduotimis Snezh. karalienės, žaidimui „Sinonimai“, iš balto popieriaus iškirpti debesies formos ženklai žaidimui „Debesys“
Nuotraukų rinkiniai su gyvūnų atvaizdais žaidimui „Debesys“
Trijų spalvų sniego gniūžtės, iškirptos iš spalvoto popieriaus, skirtos greitajai diagnostikai
Renginio planas
Org. momentas. Komandos pristatymas.
Motyvacija.
Pakartojimas to, kas buvo aptarta tema „Būdvardis“.
Didaktiniai žaidimai šia tema:
Pasirinkite ženklą
Žodžiai yra dvyniai
Aidas
Galvosūkiai
FIZINĖ MINUTĖ žaismingai
Sinonimai
Debesys
Atsipalaidavimas
Spalvinė ekspresinė diagnostika.
Pamokos eiga:
Org. momentas
- Atsistokite tiesiai, pakelkite save,
Visi šypsojosi vienas kitam
Jie žiūrėjo vienas į kitą,
Ir jie tyliai atsisėdo.
Mūsų diena tęsiasi, pasaka prasideda...
SKAIDRĖ 1. MUZIKA. EKRANAS „APSAKOS LANKYMAS“ (žr. 1 priedą)
Komandų rodinys
– Koks dabar metų laikas? (Žiema)
- Įvardykite žiemos mėnesius eilės tvarka. (gruodžio mėn. sausio mėn. vasario mėn.).
- Šią žiemos dieną mes žaisime užduotį. Kas yra ieškojimas, jis mums pasakys... (Išeina mokinys ir pasako žodžio „quest“ reikšmę. Prie lentos pritvirtinta žodyno lenta. Žr. 2 priedą).
– Mieli kapitonai, pristatykite savo komandas. (Kapitonai pristato savo komandas.)
Motyvacija
- Dėmesys lentai. Koks mūsų ieškojimo pavadinimas? (Ten, nežinomais keliais...)
– Iš kur šios eilės, kas jų autorius? (Ištrauka iš eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila. A.S. Puškinas“) – Išsiruošėme į pasakišką kelionę, kupiną pavojų ir nuotykių, ieškoti lobių. Kaip manote, kokio lobio ieškosime? (Į vaikų pasiūlymus įsiklausoma).
– Kuris iš jūsų teisus, sužinosime kelionės pabaigoje.
– Norėdami išlaikyti visus išbandymus ir įminti visas mįsles, keliautojai turi būti... kas? (Drąsus, draugiškas, protingas). Išduosiu paslaptį, kad vis tiek reikia žinoti daug būdvardžių. Kaip manote, kokia mūsų kelionės tema? (būdvardis). Ar galime susitvarkyti? (Taip).
-Taigi, eime. Kur turėtume eiti? Kaip sužinoti teisingą kelią? Pažvelkite į lentą, gal atspėsite, ko mums reikia.
SKAIDRĖ 2. ATRAK – ŽEMĖLAPIS
- Kas atspėjo, ko mums reikia? (Žodį reikia perskaityti iš dešinės į kairę - „žemėlapis“).
Pasirodo kelionės žemėlapis
- Prisiminkite pasakų žodžius, kad patektumėte į pasakų ir nuotykių pasaulį. (Cracks-pax-fax; aba-cadabra; sim-silabim ir kt.)
4. Pakartojimas to, kas buvo aprašyta
- Kas čia? Iš kokios pasakos? Kas yra pasakos autorius? ( Sniego karalienė iš to paties pavadinimo H. - C. Anderseno pasakos).
– Karalienė pasakys, kaip ir kur eiti toliau, jei atliksi jos užduotis. Nesijaudink, aš tau padėsiu.
Sniego karalienės klausimas: – Kas yra būdvardis? (Būdvardis – kalbos dalis, nusakanti daikto požymį, atsakanti į klausimus „Kurį? Kurį? Kurį? Kurį?“, sakinyje tai dažniausiai apibrėžimas). Lentoje pasirodo atskaitos schema. (Žr. 3 priedą).
UŽDUOTYS PAGAL GRUPES (žr. 4 priedą)
Sniego karalienės salėse visada žiema. Prisiminkite žiemos požymius ir reiškinius gamtoje. (šalta temperatūra, užšalimas, sninga, paukščių skrydis ir migracija, juodas ledas, gyvūnų žiemos miegas).

Suderinkite 3 ženklus prie žodžių.
Raskite žodžius - ženklus istorijoje „Žiema“. Tekstas užrašomas ant kortelės. Prisiminkite ištraukas iš I. Surikovo eilėraščių „Vaikystė“ ir „Žiema“. Raskite juose žodžius – ženklus, užrašykite juos, atskirdami kableliu.
Rytas (kas?)...
Diena (kas?)...
Naktis (kas?)...
Atėjo šalta ir snieguota žiema. Žemė buvo padengta baltu, minkštu, puriu sniegu. Vaikinai nuo kalnų leidžiasi naujomis rogutėmis ir slidėmis. Jie kieme daro didelę sniego moterį. Vaikai džiaugiasi žiemos pramogomis! Ištraukos skaitomos iš atminties.
9 ženklai 9 ženklai „Vaikystė“ - gimtoji, šaunu.
„Žiema“ - balta, puri, tamsi
Užduotys tikrinamos.
5. Mokomieji žaidimai
- Sniego karalienė mus paleido ir liepė eiti plačia lyguma iki aukščiausios sniego pusnys. Nuobodu sniego pusnynui stovėti vienai plačioje lygumoje. Žaiskime su juo! Tačiau pirmiausia prisiminkime, kas yra lyguma ir iš kur atsiranda sniego pusnys? (Lyuma – tai didžiulis žemės plotas be žymesnių paviršiaus pakilimų ir nuosmukių. Sniego pusnys – sniegas, kurį vėjas pučia ant kliūties).
SKAIDRĖ 4. ​​PLATI PLYMA. DIDELIS DRIFTERIS
Užduotis „Žodžiai dvyniai“ yra paslėpta sniego pusnyse. Atidžiai klausykite eilėraščių. Raskite žodžius – dvyniai. Papasakokite apie ką ir apie ką yra eilėraščiai.
1 komanda 2 komanda 3 komanda
Audinė iššliaužė iš duobės
Ir ji nuėjo pas pažįstamą audinę.Audinė įėjo į audinės skylutę,audinės aš neradau.Jeigu audinėje nėra audinės,Gal prie audinės yra audinė?Nėra niekur! Nebuvo jokių pėdsakų. Audinė yra, bet audinės nėra! -Kas tu esi?
-Mes lapės -Draugiškos seserys! - Na, kas tu toks? - Mes irgi lapės. - Kaip su viena letena? - Ne, taip pat - su kepure. - Negailėk nė cento,
Karvė sako.
Nusipirksi pieno -
Skanaus, garinio!
Paršeliai čia pat:
- Mes turime visą puodelį!
Paršeliai lipdo savo
Mažos kiaulės...
AUDĖLĖS-AUDINĖS LAPĖS-LAPĖS PARAULIS-Kaip vadinasi šie žodžiai? (homonimai).
– Snowdrift padėkojo už žaidimą ir pasiūlė, kur eiti toliau: į snieguotas miškas. Ten gyvena aidas. Vaikinai, kaip pasiteisins aidas? (Jo nematyti).
Jam liūdna, kad niekas jo nemato. Nudžiuginkime jį!
SKAIDRĖ 5. SNIEGINGAS MIŠKAS. NEMATOMAS AIDAS
- Grojame „Aidą“. Atidžiai klausytis. Koks žodis paslėptas ištartame žodyje? Tu esi aidas. Komandos atsako paeiliui.
logopedas vaikai
automobilis
juokas
pynė
elnias
lokomotyvas
dulkių siurblio padanga
kailis
vapsva
tinginystė
PSO
sos - ką reiškia žodis "sos"? (Tai nelaimės signalas).
– O jei mums atsitiktų bėda, kokiu numeriu skubiai skambinti? (112)
- Aidas nenori mūsų paleisti. Siūlo pažaisti mįsles. Pasirinkite atsakymus pagal mįslės teksto reikšmę.
1 komanda 2 komanda 3 komanda
Aš esu žodžio „šiluma“ antonimas, aš esu upėje tirštame pavėsyje, ir limonado butelyje, o mano vardas... Aš esu žodžio „VASARA“ antonimas, esu apsirengęs. šiltą kailinį, Nors aš pati myliu šalną, Nes aš... Aš esu antonimas triukšmas, beldžiasi, Be manęs kentėsite naktį, Aš poilsiui, miegui, vadinu save...
VIENA ŽIEMOS TYLA
– Kokie yra žodžių pavadinimai – spėliojimai? (Antonimai)
– Kas yra antonimai? (Žodžiai su priešingomis reikšmėmis).
- Puiku vaikinai! Aidas atsisveikina su mumis ir parodo, kad mūsų kelias eina į aukštą kalną iki žalio akmens. Prisiminkite, kas yra kalva. (Nedidelė kalva su švelniais šlaitais. Mūsų Gimtasis miestas stovi kalvotoje lygumoje).- Kelias netrumpas. Pirmiausia pailsėkime.
Esame rimtai pavargę
Pasimokykime kūno kultūros!
6 SKAIDRĖ. KRINTA SNIEGĖS. FIZINĖ MINUTĖ (LOGOPLASTIKA)
Logopedo kalba Vaikų judesiai
Snaigės sukasi, sukasi ant kojų pirštų aplink save, sklandžiai mojuoja rankomis ir judina pirštus.
Šaltame ore, jie krenta ant žemės, Lėtai tupi, rankomis rodydami sklandų snaigių kritimą.
Lacy žvaigždės. Štai vienas nukrito.Jie atsistoja, delne pagavo įsivaizduojamą snaigę.
Ant mano delno. O, neslėpk snaigės! Kitos rankos delnu atsargiai uždenkite įsivaizduojamą snaigę delne.
Palauk truputį! SLIDE 7. AUKŠTAS KALVAS. ŽALIAS AKMENYS
- Štai ir mes. Žiūrėk, ant akmens yra užrašas: „Kad eitum toliau, reikia rasti sinonimus. Kaip žaisti sinonimus? Turime sudaryti poras.
– Vaikinai, žodžiai užrašyti ant kortelių. Jūsų užduotis yra sudaryti poras – sinonimus.
– Kas yra sinonimai? (Žodžiai, atsakantys į tą patį klausimą, yra artimi reikšme, bet skiriasi rašyba). Kiekvienai komandai išduodamos vienodos kortelės (žr. 5 priedą).
ŠALTA – ŠALTA
KARŠTA – tvanku
SMART – SMART
– Kurie iš šių ženklų charakterizuoja žmones? (Sumanus – protingas).
– Apie kokius žmones jie taip kalba? (Apie protingus žmones, apie tuos, kurie mąsto greitai ir teisingai.) - Vaikinai, žiūrėk, akmuo juda, o po juo yra karstas.
SKAIDRĖ 8. RATUKAS
- Skryneje yra sena žinutė: „Dar neradote lobio. Pažiūrėk į debesis...“ Kodėl mums reikia žiūrėti į debesis? (Debesys gali būti panašūs į kažką ar ką nors. Reikia parodyti vaizduotę ir stebėjimą.) 9 SKAIDRĖ. DEBESIS
- Žaidžiame „Debesis“.
Dangumi plaukiojo debesys,Ir aš žiūrėjau į juos.Ir norėjau rasti du panašius debesis.Ilgai žiūrėjau į viršų ir net užmerkiau akis,O ką pamačiau,viską dabar papasakosiu. (N. Ekimova)
(Logopedas ant grindų išdėlioja iš balto popieriaus iškirptus debesis. Debesio gale užrašytas gyvūno vardas. Ant komandų stalų – nuotraukų su gyvūnais rinkiniai. Daina „Debesys balti- maned horses“ groja vaikai laisvai šoka pagal muziką.
Kai tik melodija baigiasi, vaikai pakelia ženklą). - Užduotis: suraskite nuotrauką su gyvūno atvaizdu, pavaizduokite, atsakykite į klausimą „Koks tu gyvūnas? Komandos svarsto 1 minutę.
(Gyvūnai: kiškis, audinė, gandras, raganosis, raudonėlis, meškėnas).
- Vaikinai, užsirašykite pirmąsias raides, kuriomis prasideda kiekvienas žodis, sukurkite iš jų žodį - tai yra lobis, kurio mes ieškojome (Z, N, A, N, I, E).
- Kokį lobį radome savo ieškojimo pabaigoje? (Žinios).
– Kas buvo teisus pamokos pradžioje savo prielaidose?
Logopedas: bet kur mokslininkas eitų, jis nežino kliūčių: Jame gausu neprieinamų ir nematomų lobių. Žinių vagis slapčia nepavogs, Žinių neatims priešas.Kvailių žinios nenaudingos, Protingiems žmonėms žinios yra lobis.
(Davidas Guramishvili)
6. Atsipalaidavimas
SKAIDRĖ 8. SNIEGAS
(Ekrane sninga. Logopedas skaito eilėraštį. Šiuo metu mokytojas renka žetonus ir skaičiuoja komandos balus.) - Vaikinai, jūs padarėte gerą darbą. Dabar atsipalaiduokite, pažiūrėkite į ekraną ir klausykite eilėraščio.
Šiandien viskas balta, balta, Ir šviesu, nors saulės nėra. Šaltas, Baltas, baltas minkštas sniegas iš dangaus krenta.
Šį rytą snigo
Vaikai džiaugiasi sniegu.
Sniegas ant skruostų, sniegas ant veidų,
Sniegas ant vaikų blakstienų,
Mums labai sunku stovėti
Greitai eisime pasivaikščioti!
– Prieš eidami pasivaikščioti, išsiaiškinsime komandų rezultatus. (Mokytoja paskelbia rezultatus ir įteikia diplomus).
– Dėkoju už pamoką ir vaišinu gardžiais sniego gniūžtėmis. Tai vienintelės sniego gniūžtės, kurias galite valgyti – jos nuostabios. (Logopedas dalija zefyrus).
- Palikite savo nuomonę ir nuotaiką iš šiandienos pamokos. Ant savo stalų išraižėte sniego gniūžtes. Pastatykime iš jų sniego tvirtovę. Ji – jūsų tvirtų žinių, draugiško darbo ir nuotaikos simbolis.
Balta - viskas pasirodė puikiai, man patiko pamoka, esu patenkintas savimi.
Mėlyna – buvo sunkumų, bet susitvarkiau.
Pilka – nesu patenkinta savimi ir savo veikla.

Logopedinių užsiėmimų santrauka vyresnioji grupė

MBDOU Nr. 14 „Alyonushka“

„Apsilankymas pasakoje“.

Logopedė mokytoja: Elena Petrovna Breus

Tikslai:

diagnostinis:daiktų klasifikavimas, daiktų ir žodžių apibendrinimas pagal esmines savybes (gyvūnai, baldai, indai), metų laikus, orientaciją erdvėje;

edukacinis:toliau ugdyti gebėjimą atpažinti pasakas ir jų personažus, ugdyti gebėjimą išryškinti pagrindinę pamokančią mintį, sužavėti pasakos siužetas, lavinti vaizduotės mąstymą, smulkiąją motoriką, lavinti regos gnozę, plėsti artikuliacinius gebėjimus, mokyti pagrindinių savimasažo technikų, optimizuoti bendrą kūno tonusą, pašalinti patologinius spaustukus;

edukacinis : ugdyti poreikį skaityti knygas, meilę žodžiu liaudies menas, ugdyti draugiškus vaikų santykius, įprotį dirbti kartu.

1. Organizacinis momentas

Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Kviečiu į pasaką. Kas nutinka pasakose? (Magija, transformacijos...)

O mūsų pasakoje taip pat bus stebuklų ir virsmų. Kaip tikra burtininkė, turiu „stebuklingą lazdelę“.

Pratimas "Rytas"

Prieš pradėdamas mankštą, logopedas prieina prie kiekvieno vaiko, paliečia jį „stebuklinga lazdele“ ir sako:

Jūs, vaikinai, šiandien nesate

Jūs esate juokingi meškiukai.

(vaiko vardas) nėra vaikas,

(vaiko vardas) yra meškiukas.

(Vardinu visus vaikus)…

Jaunikliai saldžiai miega

(vaikai atsiremia į kėdžių atlošus ir nuleidžia galvas, užsimerkia)

Ir jie niūniuoja atsipalaidavę.

(ramiai ir giliai kvėpuoti)

Saulė žiūrėjo pro langą,

Visi po truputį užsimerkė.

(tvirtai užmerkite akis)

Meškiukai, nustokite miegoti,

(plačiai atmerktos akys)

Pats laikas tau keltis.

(pakilkite iš savo vietų)

Visi jaunikliai pabudo

Jie išsitiesė ir šypsojosi.

(Su įtampa jie pakelia rankas aukštyn, nuleidžia jas, ištiesia lūpas šypsodamiesi.)

Meškos mėgsta švarą.

Visi eina praustis.

Atidarykite čiaupą

Nosis, nusiplaukite veidą

(atlikite glostymo sukamuosius judesius abiejų rankų rodomaisiais pirštais išilgai nosies iš viršaus į apačią iš abiejų pusių).

Nuplaukite abi akis vienu metu

(atlikite sukamuosius masažuojančius judesius išilgai akių vokų)

Nusiplauk, kaklą,

(trinkite kaklą, sukdami galvą į kairę ir į dešinę)

Rankos, kruopščiai nusiplaukite.

(trina rankas)

Kaip šepetys su liežuviu

Pradėsime valytis dantis.

(atidarykite burną, perbraukite viršutinius, tada apatinius dantis horizontalia ir vertikalia kryptimis)

Jaunikliai užuodė:

(Visiškai lėtai įkvėpkite per nosį, palaikykite orą 2 s, lėtai iškvėpkite per burną)

Kažkas keistai kvepia

(pratimą kartoti 3-4 kartus)

Skanus. Tai medus!

Mama laukia mūsų pusryčių.

Mažyliai suplakė medų,

(Atlikite žindančius judesius liežuviu, laikykite burną atvirą)

Tada jie apsilaižė lūpas.

(laižykite lūpas pirmyn ir atgal, laikykite burną atvirą)

Liežuvis nenuleistas

Tvirtai paspauskite viršuje.

(burna atvira)

Reikia gerti karštą arbatą,

Bet pirmiausia leiskite jam atvėsti.

(ranka pavaizduokite „puodelį“, įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną, ištieskite lūpas į vamzdelį, nukreipkite oro srovę į „puodelį rankoje“.)

Tada išgerk

Ir tada šypsokis.

(imituokite „gėrimą“ iš „puodelio“)

Pusryčiai valgomi, meškiukai

Jie elgiasi kaip maži kalakutai.

(atlikite greitus liežuvio judesius pirmyn ir atgal)

Jie erzino vienas kitą

Ir pradėjome treniruotis.

2. Pagrindinė dalis

Pažiūrėkite, kiek tai kainuoja? (dėžė)

O, vaikinai, tai tikriausiai ne lengva krūtinė, bet stebuklinga. Leisk man atidaryti. Neveikia. Kaip galima atidaryti spyną? Mes esame pasakoje, ir ten gali įvykti magija. Kokius stebuklingus žodžius galime pasakyti, kad krūtinė atsivertų? („Įtrūkimai, feksas, peksas“, „Lydekos įsakymu, mano valia“)...

Pratimas „Užraktas“ (pirštų gimnastika)

Ant krūtinės yra užraktas,

Kas galėtų jį atidaryti?

Jie traukė, suko,

Jie pabeldė ir atidarė.

Atidarius skrynią...

Nagi, krūtine, parodyk, kas viduje...

Čia yra tiek daug įdomių dalykų!

Pasakyk man, kas tai yra? (klevas)

(iššoka ir rieda rudens lapų taku)

Čia, draugai, yra stebuklingas miškas,

Jis pilnas paslapčių ir stebuklų...

(vaikai vaikšto ant lapų)

Vaikinai, kas ošia mums po kojomis? (Lapai)

Kokios spalvos jie? (įvairių spalvų)

Koks metų laikas yra mūsų stebuklingame miške? (Ruduo)

Taigi, koks miškas? (ruduo)

Kokius dar rudens ženklus žinai? (Lyja, darosi šalčiau, krenta lapai ir pan.)

Kur dingo mūsų kamuolys?

Vaikinai, žiūrėk, tai trobelė

Stovi miško pakraštyje

Trys kėdės, trys lovos, trys pagalvės

Atspėk be užuominos

Kas yra šios pasakos herojai? („Trys lokiai“)

Kokie lokių vardai? (Michailas Potapychas, Nastasya Petrovna ir Mishutka)

Maša aplankė namus,

Sulaužė visas kėdes

Aš čia viską išbarsčiau.

Padėkime meškoms padengti stalą, kol jie eina per mišką.

(Išimu indus iš skrynios)

Kas čia? (Šis didelis šaukštas skirtas Michailui Potapyčui)

Nastasjai Petrovnai šis šaukštas yra mažesnis

Šis mažas šaukštelis skirtas Mishutkai

Šis didelis puodelis skirtas Mikhailo Potapych

Šis mažesnis puodelis skirtas Nastasjai Petrovnai.

Ir šis mažas puodelis skirtas Mishutkai.

Šis didelis puodelis skirtas Michailui Potapychui.

Nastasjai Petrovnai ši taurė mažesnė.

Ir šis mažas puodelis skirtas Mishutkai.

Vaikinai, kaip vienu žodžiu vadinate puodelius, puodelius, šaukštus? (Tai patiekalai)

Pažiūrėkite, kaip gražiai mes padengėme stalą ir sutvarkėme kėdes. Pasakyk man, kas yra kėdės ir stalas? (Tai baldai).

Paskambinkime šeimininkams. Jie yra miške. Ką lokys veikia miške rudenį? (Meškos renka grybus, kankorėžius, uogas). Nenuostabu, kad jie sako:

Visi lokiai turi smaližius,

Jie mėgsta neskubėdami valgyti medų ir uogas.

Ir pavalgę, be rūpesčių

Jie niūniuoja savo duobėje iki pavasario.

Meškos ruošiasi žiemos miegui. Jie nori miegoti rudenį. Parodyk man, kaip lokiai žiovauja?

Pratimai kramtomiesiems-artikuliaciniams raumenims.

Parodykite, kaip skinti uogas. Paragaukite uogų, kruopščiai jas sukramtykite (imituokite kramtymą).

Pasodiname lokius ant kėdžių. Ant didelės kėdės pasodinome Michailą Potapyčą, ant mažesnės – Nastasją Petrovną, ant mažos – Mišutką.

Žiūrėk, meškos iš miško atnešė šermukšnį, gudobelę ir vynuogių. Viburnum, kalnų pelenai, gudobelės yra... (uogos)

Teisingai, visa tai uoga, ne veltui meškos tai mėgsta. Ji labai padeda.

Autorius liaudies tikėjimai, nėra nė vienos ligos, kuriai nepadėtų viburnumas. Gudobelė padeda sergantiems širdies ligomis. O vitaminų šermukšniuose yra daug.

Kad lokiai turėtų gera nuotaika o jų namelyje buvo šilta ir šviesu.Pridėsiu saulę, o už teisingus atsakymus duosiu tau keletą spindulių.

3. Apatinė eilutė.

Vaikinai, pasakykite man, ką mes aplankėme? (dėl lokių)

Kas jiems nutiko? (Jiems būnant miške, Maša viską išbarstė...)

Kaip mes padėjome lokiams? (Paklojome stalą, sutvarkėme baldus)

Ko ši pasaka moko? (Pasaka moko neimti to, kas priklauso kitiems)

Šauniai padirbėta! Padovanokime saulei savo spindulius.

(Spindulius pridedame prie saulės)

Saulė savo spinduliais palietė Michailą Potapychą ir jis buvo geros nuotaikos. Tai paveikė Nastasiją Petrovną, ji buvo geros nuotaikos. Saulė palietė Mišutką ir jis buvo geros nuotaikos.

Pažiūrėk, kaip šypsosi meškos, šypsosi ir tu. Žiūrėk į kairę ir šypsokis, žiūrėk į dešinę ir šypsokis.

Atsidėkodami lokiai nori jus ir mūsų svečius pavaišinti skaniomis ir sveikomis uogomis. Ir lokiai tau taip pat duoda balionas, kad greitai grįžtumėte iš stebuklingo miško į darželį, į savo grupę ir pažiūrėtumėte animacinį filmuką „Trys lokiai“.

Kad neįžeistumėte pasakų,

Turime juos matyti dažniau

Mylėk juos ir žaisk jais.

Pasakos atpratins visus nuo pykčio,

Ir jie išmokys jus linksmintis,

Būkite kuklesni ir malonesni

Būkite kantrūs ir išmintingesni!!!

Ačiū visiems! Keliaukite balionais į savo grupę. Iki kito karto.

Peržiūra:

Atvira pamoka antrinėje logopedinėje grupėje.

(Sąvada aprašomoji istorija pagal paveikslėlį)

„SNAIGŲ KELIONĖ“.

Logopedas mokytojas: Breus E.P.

Atviras logopedinis užsiėmimas apie rišlios kalbos ugdymą vidurinės grupės vaikams.

„Snaigių kelionė“

Koregavimo ir auklėjimo tikslai.

  1. Žodyno tema „Žiema“ patikslinimas, išplėtimas ir aktyvinimas: (žiema, sniegas, snaigė, pūga, pūga,)
  2. Mokymasis kurti istoriją pagal siužetus.

Koregavimo ir vystymosi tikslai.

  1. Vizualinio dėmesio, mąstymo, atminties, kalbos derinimo su judesiu ugdymas, ilgo, sklandaus iškvėpimo ugdymas.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, iniciatyvumo įgūdžių formavimas.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.

Logopedas: Iš dangaus nukrito keista žvaigždė

Jis užkrito man ant delno ir dingo.

Vaikinai, kas tai yra?

Vaikai: Snaigė.

(1 skaidrė „Pūga“.)

Klausyk, kas tai per garsai?

Vaikai: Vėjas.

Logopedas: Taip, tai sunkus vėjas. Tai žiemos vėjas. Koks vėjas žiemą?

Vaikai: šalta, šiaurietiška.

Logopedas: Vėjas pučia, vėjas pučia

O danguje sukasi snaigės.

Taigi vėjas atnešė mums snaiges.

(2 skaidrė. „Snaigės“).

Logopedas: Pažiūrėkite, vaikinai, kokios snaigės?

Vaikai: balti, raižyti, blizgūs, trapūs.

Logopedė: Ir labai gražu.

(logopedė vaikams išdalina snaiges ant virvelių).

2. Kvėpavimo pratimas.

Logopedas: Papūskime snaiges ir pažiūrėkime, kaip gražiai jos skrenda. Pūsti reikia sklandžiai, neišpūtus skruostų ir nepakeliant pečių.

(Vaikai pučia ant vatos kamuoliukų - „snaigės“).

3. Fonopedinė mankšta. „Snaigės“ (dainuojama su muzikos vadovas balsės garsai).

Snaigės gyveno dideliame sniego debesyje.

Debesis švelniai siūbavo, sūpuodamas snaiges (giedok garsą „a“ nuo aukščiausio iki žemiausio).

Įskriejo vėjas ir pradėjo siūbuoti debesį dangumi (giedokite garsą „u“ nuo žemiausio iki aukščiausio).

Pabudusios snaigės iššoko iš debesų ir nuskriejo žemėn (giedodamos trumpais garsais „a“, „o“, „u“).

4 .Logopedas: Vaikinai, dabar jūs ir aš pavirsime snaigėmis ir eisime keliauti.

(skamba P. Čaikovskio valsas „Snaigių valsas“)

Logopedas: Pavirskime snaigėmis, nušluosime visus takus.

O snaigės sukasi ir skraido aplinkui,

Žemę dengia žieminė antklodė.

Čia sklandžiai ir gražiai skrenda snaigės.

Snaigės nukrito ant žemės ir štai ką jie pamatė:

5. Pasakojimo „Žiema“ sudarymas.(Skaidrės „Žiemos nuotraukos“).

Visa žemė ir namai padengti baltu sniegu.

Kas linksminasi žiemą? - vaikai.

Ką jie daro? Ar jie stato sniego senį ar roges?

Atkreipkite dėmesį, ką dėvi vaikai? - Su kailiniais ir kepurėmis.

Vaikai šiltai apsirengę, nes žiemą šalta.

Logopedas: Taigi, vaikinai, snaigės, pakartokime tai, ką matome ekrane?

„Atėjo žiema. Žemė, namai ir medžiai padengti sniegu.

Vaikai džiaugiasi žiema. Jie važinėja rogutėmis, stato sniego senį ir žaidžia sniege.

Logopedas:

Pastatykime ir sniego senį. (Sniego senelis. Masažas skambant ritminei muzikai).

6. Masažas "Sniego senis"

Viena ranka, dvi rankos (vaikai ištiesia vieną ranką, tada kitą)

Gaminame sniego senį. (mėgdžioja sniego gniūžčių gaminimą)

Susuksime sniego gniūžtę - (delnai daro sukamuosius judesius ant šlaunų)

Kaip šis (jie ištiesia rankas į šonus, parodydami, koks jis didelis)

Ir tada mažesnis gumbas - (trinkite jų krūtinę delnais)

Štai jis. (mažiau rodyti komos dydį)

Ir mes jį uždėsime ant viršaus (jie glosto skruostus rankomis)

Mažas gumuliukas. (sujunkite pirštus, parodykite mažą gumulą)

Taigi išėjo Sniego senis-Sniego senelis (padėkite rankas ant šonų, pasukite į kairę - į dešinę)

Labai mielas storuliukas!

7. Logopedas .: Baigiasi mūsų „Snaigių“ kelionė. Norėdami pavirsti vaikais, sušildykite rankas. (vaikai šildo rankas šiltu oro srove, tardami garsą x - x - x).

Na, snaigės ištirpo, bet vaikinai liko.

8. Santrauka.

Šiandien keliavome ir žvelgėme į pasaulį snaigių akimis. O kad ši kelionė jums įsimintų ilgam, siūlau susėsti prie stalų ir pirštu sniege nupiešti tai, kas labiausiai patiko: gal pūga ar pūga, sniego senis, čiuožykla ar maža snaigė. keliautojas. Pieškite, vaikinai.


Galina Carkova
Logopedinė pamoka-pramogos vyresniųjų grupėje „Pasacoje apsilankymas“

Logopedinė pamoka-pramogos vyresniųjų grupėje

mokytoja logopedė

MADOU „Būrėja“,

Jamalo-Nencų autonominis rajonas, Labytnangi.

„Apsilankymas pasakoje“

Tikslas: Teigiamos emocinės nuotaikos kūrimas vaikams.

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji. Apibendrinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie pasakas ir pasakų personažus, mokyti vaikus atpažinti pasakų herojus, jausti ir užjausti.

Korekcinis ir vystomasis. Plėtoti vaikų foneminius procesus. Praktikuokite instrumentinės bylos kategoriją. Praturtinkite savo žodyną. Stiprinti gebėjimą formuoti žodžius iš raidžių.

Pataisomoji ir auklėjamoji. Ugdyti vaikų susidomėjimą pasakomis ir skaitymu. Išmokite savarankiškai valdyti taisyklingą duotų garsų tarimą spontaniškoje kalboje.

Įranga: Interaktyvi lenta, skrynia, rutulys, adata, auksinis raktas, veidrodis, batas, pypkė, kumštinė pirštinė, gėlė ant stovo, paveikslėliai su drabužiais, batais ir kepuraitėmis, atributika pasakai „Lapė ir Pilkas vilkas“, muzika.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Logopedas: Vaikinai, šiandien eisime į pasaką.

(vaikai įeina į salę, kurioje išjungtos šviesos, kibirkščiuoja žibintai, skamba pasakų muzika).

Taigi, ar jūs pasiruošę? (Įsijungia šviesos)

2. Pasaka prasideda...

Logopedas: Žiūrėk, kiek tai kainuoja? (Krūtinė). O, vaikinai, tai tikriausiai ne lengva krūtinė, bet stebuklinga. Atidarykime (bando atidaryti, bet mato ant krūtinės kabančią spyną). Kaip galima atidaryti spyną?

Mes esame pasakoje, ir ten gali įvykti magija. Kokius stebuklingus žodžius galime pasakyti, kad krūtinė atsivertų?

„Įtrūkimai, feksas, peksas“.

„Lydekos įsakymu, mano valia“

„Sivka-Burka, pranašiškoji kaurka, stovėk priešais mane kaip lapas prieš žolę“,

„Atsisveikink su žeme, geros kelionės!

"Atviras sezamas!" ir tt

Logopedas: Nagi, krūtinėle, parodyk, kas yra tavyje... Čia yra tiek daug įdomių dalykų! Šie dalykai yra iš skirtingos pasakos. Prisiminkime, iš kokių pasakų jie atkeliavo pas mus

(veidrodis, adata, rutulys, batas, vamzdis, kumštinė pirštinė, raktas ir kt.)

Logopedė išima iš krūtinės gėlę: oi, kokia gėlė graži gėlė! Jis stebuklingas. Iš kokios pasakos gėlė? (Skaistina gėlė)

Logopedas: Uoskime gėlę (vaikai daro kvėpavimo pratimus):

įkvėpta per nosį, iškvėpta per burną

Įkvėpta per nosį, iškvėpta per nosį

Įkvėpta per burną, iškvėpta per nosį

Įkvėpta per burną, iškvėpta per burną.

Įkvėpkite per nosį ir iškvėpkite per burną (atitinkami judesiai):

Giliai kvėpuojame, o tada lėtai žingsniuojame vietoje.

Mes nuo vaikystės mėgome pasakas.

Pasaka siunčia mums savo linkėjimus.

Ir mergaitės, ir berniukai -

Visi skaito pasakas knygose.

Pasaka moko mus gerumo

Visada padėti bėdoje.

Herojai laukia mūsų apsilankymo,

Jie kviečia tave į gerą pasaką.

Jiems reikia mūsų pagalbos

Ar esate pasiruošę, vaikai?

Na, draugai, laikas eiti į kelią,

Skubėkime padėti!

Vaikinai, šiandien kviečiu jus į pasakų šalį. Ir mes ten vyksime stebuklingu traukiniu.

Mūsų stebuklingas lokomotyvas jau leidžia garą iš po ratų, girdi: ch-ch-ch

Sėsk į vežimus. Mūsų nuostabi kelionė prasideda!

(vaikai vienas po kito atsistoja kaip traukinys ir juda po salę tardami žodžius)

Pūpu, puku, pūčiu.

Beldžiu, beldžiu, beldžiu.

Skrendu į pasakų šalį.

Traukinys mus nuvežė į pasakų šalį. Atsisėskite ant kėdžių.

Kol keliavome traukiniu, pasakų šalis atsitiko bėda. Žąsys gulbės nusinešė savo brolį.

Žiūrėk, Baba Yaga sėdi trobelėje, o mano brolis sėdi ant suoliuko ir žaidžia su auksiniais obuoliais. Ar atpažinote šią pasaką?

Ekrane – pasakos „Žąsys ir gulbės“ iliustracija.

Baba Yaga užbūrė žodžius – paslėpė juos skirtingos figūros. Ir ji davė seseriai užduotį sulaužyti burtą. „Jei sulaužysi burtą, aš atiduosiu savo brolį; jei nesulaužysi burto, saugokis!

Vaikinai, padėkime mano sesei sugalvoti žodžius.

Ekrane įvairiaspalvis geometrines figūras, ant kurių rašomos raidės.

Padarykite žodį iš raidžių, parašytų ant apskritimų;

Padarykite žodį iš raidžių, parašytų kvadratuose;

Padarykite žodį iš raidžių, parašytų trikampiuose;

Sukurkite žodį iš raidžių, parašytų ant rombų.

(žodžiai: vasara, žiema, mokykla, pamoka)

Logopedas: Puiku, vaikinai, padėjote seseriai išgelbėti jos brolį! Toliau keliaujame pasakų takais ir, atrodo, atsidūrėme nauja pasaka. Kas taip graudžiai verkia?

Ekrane – pasakos „Kiškio trobelė“ iliustracija.

Logopedas: Lapė išspyrė zuikį iš savo trobelės ir pasakė, kad neįleis, kol neatsakys į jos problemas. Zuikis negali atsakyti. Vaikai, ar galime jam padėti?

Išspręskite pokštų problemas.

Nataša iš sodo nuskynė 3 slyvas, 2 kriaušes ir 2 morkas. Kiek vaisių nuskynė Nataša?

Kiek stiklinių vandens galima atsinešti su kiaurasamčiu?

Mama neša arbūzą. Sūnus sako: „Mama, tu paimk mane ant rankų, o aš nešuosiu arbūzą“. Ar sūnus padės mamai?

Balkone sėdėjo 3 balandžiai ir 2 žvirbliai. Prie jų atskrido vienas drugelis. Kiek ten paukščių?

Petya, Nina, Nadya, Vova ir Yura žaidė slėpynių. Kas buvo daugiau: berniukų ar mergaičių?

Ką valgo žirafos, kai žemę dengia sniegas?

Darželio grupėje penki vaikai turi slides. Atėjo vasara. Kiek vaikų gali slidinėti?

Vaikas įmetė į vonią šaukštą, šakutę ir peilį. Kiek objektų plūduriuos ant vandens?

Kalėdų eglutėje yra 8 šakos. Ant kiekvienos šakos augo vienas vaisius. Kiek obuolių iš viso užaugo?

Logopedas: Puiku, vaikinai, jūs padėjote zuikiui, jis sako mums ačiū.

Toliau keliaujame pasakų takais ir mūsų laukia nauja pasaka.

Ekrane yra pasakos „Pelenė“ iliustracija.

Vaikinai, ar atpažįstate šią merginą?

Vaikai. Tai Pelenė.

Logopedė: Piktoji pamotė įsakė Pelenei sutvarkyti jos dukterų kambarį.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokią netvarką padarė seserys. Padėkime Pelenei į savo vietas sudėti drabužius, batus ir kepures.

Skrybėlę padėsiu ant viršutinės lentynos, nes tai galvos apdangalas.

Megztinį padėsiu į vidurinę lentyną, nes tai drabužiai.

Batus padėsiu į apatinę lentyną, nes tai batai.

Logopedas: Puiku, vaikinai! Ir jie padėjo Pelenei!

Pelenė mėgsta šokti ir kviečia mus į valsą.

Mes einame stebuklingu keliu,

Atsiduriame naujoje pasakoje.

Ekrane – pasakos „Aibolitas“ iliustracija.

Vaikinai, mes vėl atsiduriame naujoje pasakoje. Atspėk, kuris iš jų pats.

Šis gydytojas yra žinomas

Jis sėdi po medžiu.

Ateik pas jį gydytis

Ir karvė ir vilkas,

Ir klaidą, ir kirminą, ir lokį.

Jis išgydys visus, išgydys visus

Gera gydytoja...

Vaikai: Aibolit!

Pažiūrėk į ekraną! Spėkite, kas pasislėpė ir kur?

Ekrane yra laukinių gyvūnų uodegų vaizdai, kurie matomi: iš už medžio, po krūmu, iš duobės, už kelmo, iš įdubos)

Žaidimas "Kieno uodega?"

Puiku vaikinai! Padėjome Aibolitui surasti visus gyvūnus ir juos išgydyti.

Žaiskime ir apsimeskime gyvūnų kūdikiais.

Vaikai stovi ratu.

Vienas, du, trys – apsisukite ir pavirskite laukinių gyvūnų kūdikiais!

Žaidimas „Į laistymo duobę“

Kažkada miško takeliu (vaikšto vienas po kito)

Gyvūnai nuėjo į vandenį

Už briedžio motinos trypė veršelis (jie vaikšto, garsiai trypdami)

Lapė sėlino už motinos lapės (sėlina ant pirštų galų)

Ežiukas riedėjo už motinos (juda pusiau pritūpę)

Meškos jauniklis ėjo už motinos (jie braižo)

Voveraitės jaunikliai šokinėjo paskui voverės motiną (juda šuoliais)

Už motinos kiškio yra įstrižai kiškiai (šokinėja ant dviejų kojų, daro „ausis“)

Vilkas vedė vilkų jauniklius iš paskos (jie bėga dideliais žingsniais)

Visos mamos ir vaikai nori prisigerti!

(apsisukti veidus ratu, atsistoti ant keturių, daryti „trūkus“ judesius liežuviu)

Gyvūnai prisigėrė, pailsėjo ir vėl pavirto vaikais – vienas, du, trys – virsta vaikinais!

Ekrane – pasakos „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykiai“ iliustracija.

Saulėtoje pievoje

Yra gražus namas

Su tikrais draugais

Jame gyvena Malvina.

Malvina ruošia vakarienę, o Buratino blaško jos dėmesį savo klausimais. Padėkime Malvinai atsakyti į Buratino klausimus.

Produkto vaizdai ekrane.

Žaidimas "Kas bus?"

Bus kiaušinis. ( kiaušinienė). Bus miltų. (bandelė). Bus mėsos. (kotletas). Bus kopūstų. (salotos). Bus grikiai. (košė). Bus obuolys. (sultys). Bus uogų. (uogienė). Pieno bus. (sūris).

Puiku vaikinai! Malvina ir Buratino padėjo.

Ekrane – pasakos „Pūsis auliniais batais“ iliustracija.

Vaikinai, iš kokios pasakos ši liūdna katė? Ir jam liūdna, nes sode nematė pažįstamų daržovių ir vaisių. Ar mes jam padėsime?

Klausykite, kokie vaisiai auga pasakų karalystėje. Paaiškinkite, iš kokių pažįstamų žodžių kilo jų vardai.

Agurkai, pomidorai, baklažanai, ukruska, humidors, laiškiniai česnakai, slizhovnik, morkofel, vishbrikos.

Puss in Boots dėkoja mums ir kviečia žaisti jo mėgstamą žaidimą.

Lauko žaidimas „Pelių gaudyklė“

O dabar visi kartu einame į teatrą žiūrėti pasakos „Lapė ir pilkas vilkas“

MADO mokytojų pasakos „Sesuo Lapė ir pilkasis vilkas“ dramatizacija.

Vaikinai, mūsų kelionė per pasakų šalį baigėsi. Pasakų herojai ačiū už pagalbą ir padovanok tau skanėstą. Atėjo laikas grįžti į darželį.

Mūsų stebuklingas lokomotyvas jau leidžia garą iš po ratų: ch-ch-ch.

Sėsk į vežimus.

Vaikai vaikšto ratu.

Pūpu, puku, pūčiu.

Beldžiu, beldžiu, beldžiu.

IN darželis Aš skrendu.

Laikas bendra veikla: 30 minučių.

Vaikų amžius: vyresni ikimokyklinio amžiaus(mokyklinė parengiamoji grupė).

Mokinių skaičius: 12 žmonių.

4 grupės bendrojo ugdymo programa: „Mokymosi ir ugdymo programa darželyje“ M.A. Vasiljeva.

Įranga: skaidrės, vaizduojančios siužetinių paveikslų seriją C. Perrault pasakai „Raudonkepuraitė“ (6 nuotraukos); namas - manekenas; didaktinis žaidimas su kortomis „Kas iš kokios pasakos? (6 pasakos); knyga „Atspėk pasaką“; nešiojamas kompiuteris, ekranas, projektorius; diskas su pasakų rinkiniu „Pasakų mašinos“ ir su muzikiniu akompanimentu; stalai puslankiu ir kėdės, išdėstytos poromis (dviejose vietose); stalas su kėde mokytojui; „keliai“ (ilgi ir trumpi); kortelės su sakiniais, kur laužoma žodžių tvarka, ir su pasakos „Raudonkepuraitė“ siužetu.

Tikslas: ugdyti vaikų komunikacinę ir pažintinę veiklą per kalbos žaidimai ir pratybos integracijos rėmuose edukacines sritis: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Saugumas“, „Grožinė literatūra“.

Užduotys.

Švietimas:

  • ikimokyklinukų bendravimo įgūdžių ir nuoseklios žodinės kalbos ugdymas, pagrįstas pasakos atpasakojimu šešių siužetinių paveikslėlių serijoje ir atskirų sakinių konstravimu.

Švietimas:

Švietimas:

  • įtvirtinti gebėjimą dirbti poromis vykdant bendrą veiklą;
  • išmokti pasirinkti lyderį pagal jo asmenines savybes;
  • ugdyti rūpestingą požiūrį į knygas;
  • prisideda prie susidomėjimo grožine literatūra žadinimo.

Bendros veiklos eiga „Svečiame pas pasaką“

Nemokamas užsiėmimas vaikams prieš pradedant bendrą veiklą: dizainas, iliustruotų knygų peržiūra, lentos spausdinimas ir pasakojimų žaidimai.

1. Motyvacinė stadija.

Mokytoja ekrane rodo animacinio filmo „Raudonkepuraitė“ fragmentą iš kolekcijos „Pasakų mašinos“. Vaikai atkreipia dėmesį į vaizdą ekrane, kyla, stovi prie ekrano, domisi, ištaria pasakos pavadinimą („Raudonkepuraitė“)...

Šioje pasakoje yra klaidų: Kolobokas atėjo iš kitos pasakos, Raudonkepuraitė nesėdėjo ant kelmo... Tai reiškia, kad Maša sumaišė visas pasakas (vaikų atsakymų pavyzdžiai).

Ar jūs, vaikinai, nesupainiojate pasakų herojų? (Ne).

Ar galite tai įrodyti? (Taip).

2. Didaktinis žaidimas: "Kas iš kokios pasakos?"

Vaikai sėdi poromis prie centrinės kortelės su savo konkrečios pasakos pagrindinio veikėjo atvaizdu, lygindami jį su kitais veikėjais ir objektais (objektais) iš tos pačios pasakos.

Norėdami eiti poromis prie stalo, turite įvardyti žodžius, kurių prasmė yra priešinga (kalbos pratimas: „Priešingai“):

  • Koks yra močiutės amžius pasakoje „Raudonkepuraitė“? (sena), o kokia jos mama? (jaunas);
  • Koks yra nykštuko dydis? (maža), kokia rupūžė? (didelis);
  • Kokios yra katės Basilio ir lapės Alisa asmenybės? (gudrieji), o kaip Pinokis? (tiklus, naivus);
  • Kokia yra Pelenės asmenybė? (natūra), o kaip jos pamotė? (piktas);
  • Ką veikia 33 herojai iš jūros? (išeiti) ir atgal..? (Įeiti);
  • Ką Kolobok veikia pakeliui? (rieda), o ką veikia medis šalia kelio? (išlaidos).

Vaikinai, kas parašė „Pasakojimą apie carą Saltaną? (A.S. Puškinas), „Nykštukas“? (G.K. Andersenas), „Pelenė“? ir „Raudonkepuraitė“? (C. Perrault).

Vaikinai, kuris iš jūsų, jūsų nuomone, yra šių pasakų autorių „ekspertas“ ir kam gali būti pavesta patikrinti užduotį su kortelėmis? (vaikai renkasi lyderį kaip šaškę).

Vaikų vadovas prieina prie kiekvienos poros, ji pasako savo pasakos pavadinimą (6 pasakos).

3. Kūrimas ir sprendimas probleminė situacija pranešimo bendros veiklos tema rėmuose.

Mokytojas netyčia numeta knygą „Atspėk pasaką“, o vienas iš vaikų nori ją paimti ir padėti ant stalo.

Ar knygos turėtų būti ant grindų? (Ne).

Ką daryti su knyga? (Galite žiūrėti, skaityti). Vaikas perverčia knygos puslapius ir šiuo metu mokytojas klausia:

Galbūt dabar susidursite būtent su ta pasaka, kuri šiandien yra mūsų svečias ir yra ant stalo? (vaikas rodo į pasaką „Raudonkepuraitė“ ir įtikina visus kitus vaikus teisingu pasirinkimu).

Vaikinai, ar norite sužinoti, kas čia parašyta? (Taip).

Bet sakiniuose trūksta žodžių, ar galite juos užpildyti? (Taip).

Mokytojas skaito tekstą, o vaikai užpildo trūkstamus žodžius.

Vaikinai, ar, jūsų nuomone, yra gerai gatvėje sustoti ir pasikalbėti su nepažįstamais žmonėmis? (Ne). Vaikai paaiškina savo atsakymą.

Vaikinai, kokia, jūsų nuomone, šiandien yra svarbiausia pasaka? (Tai yra pasaka „Raudonkepuraitė“).

4. Kalbos pratimai, skirti lavinti leksinę ir gramatinę kalbos struktūrą.

Kurį kelią vilkas pasirinko patekti į močiutės namus? (Trumpiausias). Vaikai vienas po kito, skambant muzikai, ant kojų pirštų šokinėdami (rankos ant diržų) juda trumpu „takeliu“ į „namą“.

Vaikinai, ar norite sužinoti, kas yra namuose? (Taip).

Vienas iš vaikų iš „namo“ išima korteles su užduotimis. Su vaikais atliekami kalbos pratimai: „Sukurk rimą“; „Sudarykite sakinį iš žodžių“ (žodžių tvarka sakinyje sulaužyta). Apibendrinami kalbos pratimų rezultatai.

5. C. Perrault pasakos „Raudonkepuraitė“ atpasakojimas pagal siužetinių paveikslų seriją pasakai ir pagrindinius klausimus.

Kurį kelią Raudonkepuraitė pasirinko patekti į savo močiutės namus? (Ilgiausias). Vaikai vienas po kito, skambant muzikai, ant kojų pirštų su šuoliukais (rankos ant diržo) juda ilgu „keliu“ iki ekrano, sėdi ant kėdžių tomis pačiomis poromis, kaip ir didaktiniam žaidimui.

Vaikinai, ar norite papasakoti Mašenkai C. Perrault pasaką „Raudonkepuraitė“? (Taip).

Ir mums padės „stebuklingasis ekranas“ (ekrane po vieną pasirodo 6 pasakos siužetai; kiekviena pora paveikslui sudaro sakinį, naudodama kalbos pratimą „Pasakyk daugiau“). Šio etapo rezultatai yra apibendrinti.

6. Bendros veiklos rezultatas.

Mashenka padarė savo pakeitimus pasakoje „Raudonkepuraitė“. O kokią pasaką apie Raudonkepuraitę kiekvienas pasiruošęs pasakoti, o gal parodyti (atkreipkite dėmesį į pasakos veikėjų kostiumus). Pagalvok!

Manau, jūs, vaikinai, parodysite įdomi pasaka apie Raudonkepuraitę darželis. Linkiu sėkmės! Iki!

Linkevičius Jekaterina Jurievna,
mokytoja defektologė,
MADO „Vaiko raidos centras“
darželis Nr. 152" Permė

Įkeliama...Įkeliama...