Shrnutí lekce "Didaktické hry pro děti přípravné skupiny" plán lekce (přípravná skupina) na dané téma. Shrnutí didaktické hry "rodina" Shrnutí didaktické hry v přípravné skupině

Diana Roslavleva
Obrys didaktická hra"Patra lesa"

Nástin didaktické hry« Lesní podlahy»

Předmět: Didaktická hra« Lesní podlahy»

Stáří: 5-7 let (starší předškolní věk)

Učební úkol: vytvořit u dětí představu o struktuře lesní fytocenózy a její životní činnosti.

Herní úkol: Uspořádejte karty ve správném pořadí.

Pravidla hry: vyzvedněte karty na signál učitele.

Herní akce: Vyhledejte karty, které potřebujete.

Průběh hry:

Možnost 1: děti sedí u stolů. Před každým dítětem leží 3 karty: na jednom (největší) na druhém je vyobrazen strom (trochu méně)– keř, na třetí (nejmenší)- bylinná rostlina. Učitel vyzve děti, aby ukázaly kartu, na které je vyobrazen zástupce toho nejvyššího « podlahy» lesy, pak - karta se zástupcem prvního « podlahy» . Poté děti rozloží karty v pořadí, v jakém tyto rostliny rostou v lese (v souladu s úrovněmi, tedy strom-keř-bylina.

Tato možnost hry "Jak funguje les?"

Možnost 2: na dětských stolech jsou karty se zástupci 3 úrovní ( « podlahy» ) lesy. Učitel požádá, aby ukázal kartu, která ukazuje životní prostředí zvířete. Například učitel ptá se: "Kde bydlí zajíc?". Děti musí ukázat kartu s obrázkem bylinné rostliny, protože stanoviště zajíce bílého je nižší (travnatý)úroveň lesy.

Učitel vybírá příklady zvířat sám. Tato možnost hry lze použít při studiu takových témat Jak: "Kdo kde bydlí?", „Les a jeho obyvatelé“, "Jak se rostliny a zvířata stanou přáteli?" atd.

Možnost 3: každé dítě má na stole 3 karty (3 vrstvy). Učitel požádá, aby ukázal kartičku, která ukazuje rostlinu, která může růst ve stínu – to jsou lesní byliny. Pak se zeptá děti: "Která rostlina přežije zimu, aniž by se úplně schovala pod sněhovou pokrývku?" (stromy a keře).

Tato možnost hry lze použít při studiu tématu "Co rostliny potřebují?" (ekologické faktory ovlivňující rostliny).

Publikace k tématu:

Shrnutí didaktické hry „Utíkejte ke stromu“ Didaktický úkol: Upevnit znalosti dětí o stromech, které na místě rostou mateřská školka; naučit se je rychle orientovat a najít.

Shrnutí lekce pomocí didaktické hry „Zelenina a ovoce“ Vedoucí činností předškoláka je hra, tak se rozvíjejte kognitivní procesy snadněji ve hře. Děti se při hře lépe soustředí.

Shrnutí didaktické hry na FEMP „Magic Buttons!“ Didaktická hra „Kouzelná tlačítka“ Cíle: naučit děti rozlišovat, zvýrazňovat, pojmenovávat sady předmětů, čísel a geometrických.

Shrnutí didaktické hry „Jaké potraviny jsou zdravé a jaké škodlivé? Shrnutí didaktické hry „Jaké potraviny jsou zdravé a jaké škodlivé? Cíl: Rozvinout schopnost správně vybírat zdravé potraviny.

Shrnutí didaktické hry „Báječná taška“ s dětmi mladší skupiny Shrnutí didaktické hry " Úžasná taška„s dětmi z mladší skupiny. Elena Evgenievna Dolganova, učitelka MBDOU „DSOV č. 24 „FIREFLY“.

Shrnutí didaktické hry v rané vývojové skupině „Colored Balls“ SHRNUTÍ DIDAKTICKÉ HRY VE SKUPINĚ RANÝCH VÝVOJŮ „BAREVNÉ KOULE“ Účel: Rozvinout u dětí schopnost rozlišovat a pojmenovávat základní barvy.

Shrnutí lekce didaktické hry o FEMP „Kruh“ ve druhé skupině mladších žáků Elena Ochchurova Shrnutí lekce didaktické hry „Kruh ve druhém mladší skupina. Cíl Objasnit znalosti dětí o geometrický obrazec –.

Poznámky didaktických her

(skupina seniorů)

1. „Ptáci u krmítek“

Cíl: objasnit a rozšířit znalosti dětí o zimujících ptácích (vzhled, co jedí), environmentální pojmy; pěstovat lásku a úctu k ptákům.

Udělejte hádanku: "Jednoho zimního dne byl mezi větvemi prostřen stůl pro hosty." co je to? Přesně tak, podavači.

Dnes si zahrajeme hru „Ptáci na krmítkách“ a připomeneme si, jací ptáčci létají na naše krmítka a čím je krmíme.

1. V pondělí dáme do krmítek strouhanku, sádlo, slunečnicová semínka a snítku jeřabiny. Malí šedí ptáčci přiletěli, posbírali drobky a semena, ale jeřabinu a sádlo nechali nedotčené. Kdo je to? (Volané dítě si vybere obrázek znázorňující vrabce a položí ho na krmítko. Ostatní děti kontrolují správnost odpovědi.)

2. V úterý přiletěli ptáčci se žlutými prsy, jeřabiny se také nedotkli, ale klovali sádlo a semínka. Kdo je to? (Volané dítě si vybere obrázek sýkory a položí ho na krmítko.)

3. Ve středu přiletěli malí chlupatí ptáčci s červenými prsy a bílým pruhem na tmavě modrých křídlech. Seděli, čechrali a klovali jeřabiny. Kdo je to? (Volané dítě si vybere obrázek hýla a položí ho na krmítko.)

4. Ve čtvrtek velcí ptáci večeřeli u krmítka. Setkáváme se s nimi velmi často. Existují bílé, šedé, černé, s modrým odstínem. Ptáci sežrali drobky a semena. Kdo ve čtvrtek večeřel na krmítku? (Volané dítě si vybere obrázek holubice a položí ho na krmítko.)

5. V pátek přiletělo mnoho ptáků. Hádej, kdo to je?

V zimě jsou na větvích jablka,

Sbírejte je rychle!

A najednou jablka vyletěla nahoru,

Koneckonců, tohle je... BULLINFS.

Nervózní, malý,

Téměř celý pták je žlutý.

Miluje sádlo a pšenici.

Kdo ji poznal? Sýkorka.

kluk z ulice

V šedé armádní bundě,

Slídění po dvoře

Sbírá drobky. VRABEC.

Hladký, úhledný,

Vrní, vrní a líbá svého přítele. HOLUB.

Výborně, kluci, pojmenovali jste všechny ptáky správně.

« Předškolní vzdělávání"-Č. 7-1993

2. „Hádej, jaké jsi zvíře“

Cíl: objasnit a upevnit znalosti dětí o funkcích vzhled, zvyky, adaptabilita zvířat k životní prostředí; naučit klasifikovat zvířata; pěstovat pečlivý přístup ke zvířatům.

Pravidlo hry: na otázky, které dítěti pomohou zjistit, „jaké je zvíře“ můžete odpovídat pouze slovy „ano“, „ne“, „možná“.

Učitel přiloží obrázek zvířátka na záda dítěte. Poté pozve všechny děti, aby viděly, jakým „zvířetem“ se stal. „Šelma“, která klade otázky týkající se vzhledu zvířete, vlastností jeho pohybu, zvyků, prostředí, se snaží zjistit, kdo to je.

Hra se několikrát opakuje s vyměněným obrázkem a vyměněným dítětem.

„Předškolní vzdělávání“ č. 7-1995.

3. „Houbaření“

Cíl: upevnit znalosti o darech přírody (jedlé a nejedlé houby), zjistit, na kterých místech v lese houby rostou; provádět práce na tvoření slov (pod břízou - hřib, pod osika - hřib); rozvíjet schopnost najít jedlé houby z didaktického obrázku, vidět krásu podzimního lesa; kultivovat estetické vnímání okolního světa.

1.Do lesa choďte jen s košíkem.

2. Nasbírejte alespoň tři houby.

Dnes se vypravíme do pohádkového podzimního lesa na houby. Co si vzít do lesa na houby? (S košíkem.) Vezměte si „koše“ a oblečte se pro zábavu. Jsou všichni připraveni?

Jdeme do „lesa“ na hudbu. Na stěně visí velký obraz znázorňující podzimní les. Tady jsme v lese. Tady je tak hezky! Podívejte se, jak krásně nás vítá les! Najednou se objeví lesní houba:

Ahoj děti! Přišel jsi mě navštívit? (Odpovědi.)

Líbí se ti můj les? Proč ho máš rád? (Odpovědi.)

Proč jsi přišel do lesa s košíky? (Na houby.)

Věděli jste, že ne každá houba se dá jíst? (Odpovědi.)

Jak se jmenují houby, které můžete jíst? (Jedlý.)

Které byste neměli jíst? (Nejedlý.)

Najdete v našem „lese“ jedlé houby? (Odpovědi.)

Najděte a pojmenujte je. (Děti na obrázku najdou „houby“, pojmenují je a Lesní houba objasní, kde ta či ona houba ráda roste, proč mají hřib a hřib osika taková jména.)

Na obrázku nebo na stole jsou zobrazeny nejen houby jedlé, ale i jedovaté; děti „sbírají“ houby do svých „košíků“. Na konci hry Lesní houba společně s dětmi prozkoumá, co nasbíraly, pochválí a odmění ty, kteří úkol splnili.

„Předškolní vzdělávání“ - č. 10-2002.

"Děti na větvi"

Cíl: naučit vybírat předměty podle jejich příslušnosti k jedné rostlině; kultivovat pozornost a inteligenci.

Rozdělte děti do dvou týmů (podskupin): jednomu dejte listy („větve“), druhému zeleninu („děti“). Na signál: "Děti" lovte své "větve!" - každý hledá pár, to znamená, že se věci jeho a jeho přítele shodují v příslušnosti ke stejné rostlině.

Správnost výběru je kontrolována „kouzelnou bránou“ (učitel a dítě nebo dvě děti). Brána je zavřená (zvednuté ruce jsou spuštěny), pokud dvojice splnila úkol nesprávně.

Při opakování hry si děti vyměňují listy a plody.

"Hádej pravidlo"

Účel: popsat lidské chování ve vztahu k přírodním objektům, vysvětlit tyto akce.

1. Postarejte se o mraveniště. Pamatujte: mravenci jsou lesní ošetřovatelé!

2. Nepřibližujte se k ptačím hnízdům. Po vašich stopách je mohou dravci najít a zničit. Pokud se náhodou ocitnete v blízkosti hnízda, nedotýkejte se ho, jinak mohou ptačí rodiče hnízdo definitivně opustit. Neničte ptačí hnízda!

3. Netrhejte v lese pavučiny a nezabíjejte pavouky!

4. V lese se snažte chodit po cestičkách, abyste nesešlapali trávu a půdu. To zabíjí hmyz a rostliny.

5. Nesbírejte houby, ani nejedlé. Pamatujte, že příroda houby opravdu potřebuje!

6. Netrhejte květiny v lese nebo na louce. Nechte krásné rostliny zůstat v přírodě!

7.Nechytejte motýly, čmeláky, vážky a jiný hmyz!

8. Nelámejte ani neřežte větve stromů a keřů!

9. Nezapalujte oheň. Mnoho rostlin a hmyzu umírá a udusí se ohněm!

10. Nechytejte a neberte si domů zdravé ptáčky a mláďata zvířat! V přírodě se o ně starají dospělá zvířata.

Průběh hry.

1. Učitel ukáže štítek (nákres) a děti vlastními slovy vyjádří význam pravidla.

2. Učitel pojmenuje pravidlo a volané dítě ukáže odpovídající kresbu.

„Předškolní vzdělávání“ č. 7-1993.

1. Cíl: Upevnit znalosti dětí o základech primární gramotnosti.

1.Naučte děti rozlišovat zvuky.

2.Rozvíjet fonematický sluch.

3. Naučte děti rozdělovat slova na slabiky.

2. Typ hry: didaktická hra

3. Průběh hry.

Učitel oslovuje děti:

Dnes si zahrajeme velmi zajímavé hry.

Dělal. hra "Obchod"

Cíl: Naučte děti rozpoznat první hlásku slova.

Pokrok: Učitel je prodejce, děti jsou kupující. Prodávající uvolní zboží, pokud kupující správně pojmenuje první hlásku ve slově, která označuje požadovanou položku.

Dělal. Hra "Sound Lotto"

Cíl: Naučit děti najít slovo s požadovaným zvukem z dané řady slov.

Postup: Děti dostanou loto kartičky s obrázky a malé prázdné kartičky. Moderátor pojmenuje zvuk a ptá se hráčů: „Kdo má slovo se zvukem...? Není nutné, aby tento zvuk byl na začátku slova, může být na konci nebo uprostřed." Děti odpovídají a obrázek se správně nalezeným zvukem překryjí kartičkou.

Dělal. hra "Dokončit slovo"

Postup: Děti stojí v kruhu. Učitel s míčem uprostřed: „Děti, teď dokončíte slovo, které jsem začal. Hodím míč komukoli z vás a řeknu začátek slova a vy mi musíte hodit míč zpět a říct jeho konec (kosh - ka, gla - for).

Dělal. hra "Hádej slovo"

Cíl: Rozvinout u dětí schopnost rozdělovat slova na slabiky.

Postup: Učitel vyzve děti, aby hádaly slova, přičemž 2x ťukají. Děti vybírají slova s ​​daným počtem slabik. Za správnou odpověď dostává dítě čip.

Dělal. hra "Cesta do země zvuků"

1 možnost

Cíl: Rozvinout fonematické uvědomění.

Průběh: Moderátor vybere 3 tablety s písmeny, které vloží do slotů aut, a 9 obrázků s obrázky zvířat, které dětem vysvětlí: „Přijel vlak pro zvířata a ptáky. Jsou v něm 3 kočáry.Každé zvíře může cestovat jen v určitém kočáru. V prvním kočáru budou zvířata, jejichž jména obsahují hlásku [t] atd. Úkoly lze měnit.

Možnost 2

Cíl: Pokračovat v učení dětí provádět zvukovou analýzu slov a rozvíjet fonematický sluch.

Průběh: Přednášející vloží značky s kroužky (3, 4, 5) do otvorů ve vozech. Rozdává dětem obrázky a nabízí výběr cestujících podle počtu zvuků ve slově. Děti se střídají ve srozumitelném pojmenování zvířátka, zvýrazňují každý zvuk, počítají zvuky a umístí obrázek na okno odpovídajícího kočáru.

Možnost 3

Cíl: Nadále učit děti rozdělovat slova na slabiky.

Průběh: Do drážek vozů se vkládají destičky s jedním, dvěma, třemi obdélníky. V prvním kočáru by měla být zvířata, jejichž jména se skládají z jedné slabiky, ve druhém kočáru zvířata, jejichž jména se skládají ze dvou slabik atd.

Možnost 4

Cíl: Rozvinout fonematický sluch dětí, naučit je určit polohu dané hlásky ve slovech.

Průběh: Přednášející vloží značky s písmeny „K“ do slotů vozů na začátku, uprostřed a na konci slova a do každého vozu umístí jeden obrázek, přičemž slovo vyslovuje a současně pohybuje prstem po znaku vozu. , zvýraznění požadovaného zvuku na začátku, uprostřed nebo na konci slova. Děti umisťují do vagónů zvířátka a ptáčky podle předlohy vedoucího.

Dělal. hra "autobus"

Postup: Děti sedí na židlích, učitelka jim dává hračky (obrázky). Jede velké auto. Děti by do něj měly vkládat hračky, jejichž názvy obsahují zvuk, který se učí. Pokud jsou hračky nesprávně sestaveny, autobus se nepohne.

Dělal. hra "Brána"

Postup: Učitel pojmenovává hlásky, jedná-li se o souhlásku - ruce na stole společně (je tam překážka). Pokud se ozve samohláska, děti si položí ruce na lokty (bez bariéry).

Dělal. hra „Zvedni správnou kartu“

Postup: Učitel vysloví hlásku a děti podle sluchu určí, zda se jedná o hlásku nebo souhlásku (tvrdá, měkká). Děti si vezmou kartu barvy, která tento zvuk představuje.

Dělal. hra „Slova jsou přátelé“

Cíl: Naučit děti vybírat slova, která znějí podobně.

Postup: Učitel uvede příklad podobně znějících slov (kočka - lžíce). Poté vysloví jedno slovo a vyzve děti, aby k němu zvolily další, zvukově podobná slova (pistole – hračka, sušení, žába a další).

Dělal. Hra "Zvukové hodiny"

Cíl: Naučit děti měřit délku slov.

Postup: Učitel umístí šipku naproti obrázku a navrhne tleskáním určit počet slabik ve slově.

Dělal. hra "Najděte společný zvuk"

Cíl: Rozvinout u dětí fonematický sluch.

Postup: Učitel vyzve děti, aby se podívaly na obrázky a určily stejný zvuk, který se vyskytuje ve všech těchto slovech.

Dělal. hra "Pojmenujte zvuk"

Cíl: Rozvinout u dětí fonematický sluch.

Postup: Učitel pojmenovává různá slova s ​​intonací zvýrazněním jedné hlásky. Dítě, které míč chytí, zavolá zvýrazněný zvuk a hodí míček učiteli.

Dělal. hra „Pamatuj si slovo začínající na samohlásku (souhlásku)“

Účel: Naučit děti rozlišovat samohlásky a souhlásky.

Postup: Děti se rozdělí do 2 skupin a pojmenovávají slova s ​​danou hláskou. Učitel odloží materiál na počítání. Vyhrává skupina dětí s největším počtem žetonů.

Dělal. Hra "Květiny - okvětní lístky"

Cíl: Naučit děti rozlišovat mezi samohláskami a souhláskami.

Průběh: Učitel pojmenuje zvuk. Děti berou květinu požadovanou barvu(modrá, zelená nebo červená).

Dělal. hra "Třetí kolo"

Cíl: Pokračovat v učení dětí identifikovat první hlásku ve slově, rozlišovat tvrdé a měkké souhlásky.

Postup: Učitel vyloží kartičku, na které jsou vyobrazeny 3 předměty. Děti identifikují první hlásku v každém slově. Najděte rozdíly (seno, sádlo, sumec).

Natalya Kormilina
Shrnutí didaktické hry v seniorská skupina"profese"

cílová: objasnit představy dětí o různých profesích, jejich pracovních činnostech a předmětech jejich práce. Rozšiřte a aktivujte slovní zásobu na téma „Profese“. Rozvíjet logické myšlení, paměť, pozornost, dialogická řeč, na otázky odpovídat větou. Vypěstujte si respekt k lidem různých profesí.

Průběh hry: Děti si hrají ve skupině, najednou se ozve klepání na dveře.

vychovatel: Kluci, poslouchejte, někdo nám klepe na dveře, půjdu se podívat, kdo to je. (Vrátí se s hračkou Pinocchio a vzdělávací hrou) Víte, kdo to je? (odpovědi dětí)

vychovatel: Ahoj, Pinocchio! Jsme rádi, že vás vidíme v naší skupině.

Pinocchio: Ahoj hoši! A přišel jsem za tebou z nějakého důvodu, ale pro pomoc. Znáš mého tátu, že? Je už starý, opravdu potřebuje moji pomoc. Vím, že potřebuji dospět, jít do školy, získat profesi. Ale nevím, jaké tam jsou profese. Řekni mi o nich, prosím. Zeptal jsem se svých přátel: někdo se chce stát učitelem, někdo - básník, někdo - umělec. A já nevím, kým chci být.

vychovatel: Pomůžeme vám? Co je to povolání (odpovědi dětí) Profese je něco, co člověk dělá každý den a co je užitečné pro ostatní lidi. Jaká povolání znáte, chlapi (odpovědi dětí) Vidíte, Pinocchio, profesí je spousta a každé vyžaduje speciální školení. O některých z nich vám povíme.

Zahrajeme si hru „Hádej profesi“. Dám vám kartičky s obrázky lidí různých profesí a hádanky, a vy musíte uhodnout, o jaké profesi mluvím, a ukázat kartičku.

Tento člověk musí umět a umět hodně: vystřihovat z papíru, kreslit, vyřezávat z plastelíny, znát písničky, básničky, počítat říkanky. Ale hlavně musí děti milovat a rozumět jim. (To je učitel)

Název této profese pochází z východoslovanského slova „var“, což znamená vařící vodu a teplo. Lidé v této profesi musí být opatrní, trpěliví a pilní. Musí vědět o výrobcích vše a umět rozlišit kvalitní. Tito lidé znají mnoho receptů a jak připravit chutné pokrmy. (To je kuchař)

Lidé této profese jsou nebojácní, silní, trénovaní, obětaví. Dříve se jim říkalo sekerníci. Pomáhají ostatním lidem v nesnázích, vyrovnávají se se silou zuřícího ohně. Lidé v této profesi nosí speciální oblečení, které je chrání před kouřem a ohněm. (Tohle je hasič)

Lidé v této profesi musí mít rychlá odezva, výborná paměť, výborný zrak, vytrvalost, síla, schopnost okamžitého přijetí správné řešení v těžké situaci. Musí znát pravidla nazpaměť provoz, znát konstrukci vozu a obratně s ním řídit. ( Toto je řidič)

Nejvíc potřebné vlastnosti pro lidi tohoto povolání je to láska k lidem, hluboké znalosti, dobrá paměť, šikovné ruce a smysl pro povinnost. Musí vědět hodně o stavbě lidského těla, pozorně naslouchat pacientovi, stanovit správnou diagnózu a předepsat léčbu. Za starých časů se těmto lidem říkalo léčitelé. (To je doktor)

Je nejstatečnější, nejspravedlivější, nejsilnější, on jako v pohádce hájí dobro. Pomáhá dobrým lidem dobří lidé pečovat. (je to policajt)

Lidé této profese staví domy, byty, školky, školy a všechny další budovy. Vědí, jak zacházet se stavebním materiálem, nářadím a vybavením. (Toto je stavitel)

Tato osoba kreslí lidi, zvířata, budovy a dokonce i různé události. Tak, jak to bylo ve skutečnosti v životě! Tak aby to bylo hodně podobné! Aby o tom řekli ostatním. (Toto je umělec)

Člověk v této profesi ví, jak o vlasy pečovat a jak je správně stříhat. Pomáhá lidem dělat skvělou práci s vlasy, být krásné, upravené a stylové. (Toto je kadeřník)

vychovatel: Výborně chlapci!

Pinocchio: Děkuji! No a je to, běžel jsem

Pedagog: Počkej, Pinocchio, to není všechno. Každá profese má totiž svá pravidla a své nástroje.

Pinocchio: Jaké další nástroje?

Vychovatel: A my vám to teď ukážeme.

Didaktická hra „Čí nástroj?(je nutné určit, zda nástroje patří k těmto profesím)

Vychovatel: (vytáhne krabici) Oh! Chlapi, někdo hrál a dal všechny nástroje do jedné krabice. Pomůžeš mi to rozebrat? Pod každý obrázek s povoláním musíte dát nástroj nebo předmět potřebný pro toto povolání. (Děti jen rozloží nástroje a řeknou lidem, jaká profese potřebuje ten či onen nástroj)

vychovatel: Výborně chlapci! Dokázali jsme to.

Pinocchio: Děkuji. Dnes jsem se naučil spoustu užitečných věcí pro sebe.

vychovatel: Pinocchio, ty nevíš to nejdůležitější. Existuje velké množství profesí. Je ale velmi důležité, aby se vám práce líbila. A jen tak se můžete stát mistrem svého řemesla a přinášet radost dalším lidem.

Pinocchio: Tohle si budu určitě pamatovat. A teď je čas, abych se vrátil k tátovi. Sbohem, chlapi! A díky za pomoc.

Publikace k tématu:

Shrnutí didaktické hry „Utíkejte ke stromu“ Didaktický úkol: Upevnit znalosti dětí o stromech, které rostou na pozemku mateřské školy; naučit se je rychle orientovat a najít.

Shrnutí didaktické hry „Nyakanya. Panenka." Rozvoj jemné motoriky s využitím mordovského folklóruÚčel hry: rozvíjet jemné motorické dovednosti ruce prsty, soustředění; pěstovat lásku a úctu k národním tradicím Mordovian.

Shrnutí didaktické hry na FEMP „Magic Buttons!“ Didaktická hra „Kouzelná tlačítka“ Cíle: naučit děti rozlišovat, zvýrazňovat, pojmenovávat sady předmětů, čísel a geometrických.

Pedagog: Danilova Nadezhda Aleksandrovna Didaktická hra - „Rainbow“ Účel: Rozvíjí se pořadí dnů v týdnu barev v duze.

Shrnutí tělovýchovného volného času ve skupině seniorů „Všechny profese jsou potřeba, všechny profese jsou důležité“ Cíl: Formovat u žáků potřebu motorická aktivita a fyzické zlepšení. Integrace vzdělávací oblasti:.

Shrnutí vzdělávacích aktivit v seniorské skupině MŠ „Všechny profese jsou důležité – všechny profese jsou potřeba“ Cíle: 1. Rozšířit u dětí chápání profesí dospělých. 2. Rozšiřte a aktivujte slovní zásobu na téma „Profese“ 3. Rozvíjejte dialogickou.

Shrnutí didaktické hry o environmentálním rozvoji dětí staršího předškolního věku „4 roční období“ Název: „4 roční období“ Účel: rozvíjet logické myšlení a obohatit obzory dětí o koncept sezónních změn v přírodě. Materiál:.

Shrnutí hry na hrdiny ve skupině seniorů „Postavíme Lego zahradu“ Shrnutí události hra na hraní rolí v seniorské skupině

Linda Dimitrieva
Shrnutí didaktické hry v přípravná skupina

Obsah programu

Vzdělávací cíle:

Naučte se koordinovat své akce s akcemi ostatních účastníků hry.

Upevnit představy o ročních obdobích a měsících podzimu.

Výchovné úkoly:

Pěstujte zájem o roční období.

Pěstujte k sobě přátelskost.

Vývojové úkoly:

Rozvíjejte inteligenci ve hře.

Rozvíjet myšlení, paměť, představivost.

Materiály: sezónní model, karty

Průběh didaktické hry:

Ukazuji dětem model "roční období": čtverec rozdělený na 4 části (roční období, barevné červené, zelené, modré a žluté barvy. Žlutý sektor je rozdělen na 3 další části, zbarvené světle žlutě, žlutě a žlutohnědě.

ptám se dětí: „Kolik je celkem sezón? Pojmenujte je v pořadí. (Ukazuje roční období na modelu a objasňuje barvu.)

Děti: 4 sezóny. Zima jaro léto podzim.

Výborně! Pojmenováno správně. Ukaž model podzim. (představení pro děti).

Na kolik částí je tato sezóna rozdělena?

Děti: Na tři!

Proč myslíš, že jsou 3 díly?

Děti: Protože podzim má 3 měsíce.

Jaké podzimní měsíce znáte?

Děti: září říjen listopad.

Posledním podzimním měsícem je listopad. Pojmenujte měsíce podzimu v pořadí." (září říjen listopad.) Ukazuji měsíce na modelu.

Kluci, teď si zahrajeme hru "Najděte co nepasuje". Rozdělíme se do 4 týmů. První tým se bude jmenovat - "zima", druhý - "jaro", Třetí - "léto" a čtvrtý - "podzim". Kdo splní úkol rychleji, obdrží čip do tohoto týmu. (Rozdává karty) 1 cvičení: budete si muset vybrat, co můžete nosit v létě, na podzim, v zimě, na jaře. Dobře udělaný tým "jaro" uděláte rychleji, získáte čip. 2 cvičení: Budete si muset vybrat ty položky, které lze použít v zimě, na jaře, v létě a na podzim. Výborně, všichni jsme se s tímto úkolem vypořádali.

Analýza:

Výborně, všechny naše týmy to zvládly dobře. Byli jste přátelští a pomáhali jste si. Všichni také přátelsky odpovídali na mé otázky.

Publikace k tématu:

Cíl: rozvíjet u dětí představy o rodině. Cíle: - upevnit představy dětí o rodině a jejích členech; - pěstovat v dětech lásku.

Softwarové úlohy: 1. Opravte názvy hudební nástroje 2. Rozvíjet zabarvení sluchu 3. Rozvíjet rytmické ucho 4. Rozvíjet.

Shrnutí didaktické hry „Domácí a volně žijící zvířata“ v přípravné skupině Obsah programu: Vzdělávací cíle: - Naučit děti klasifikovat domácí a volně žijící zvířata; - upevnit znalosti o jejich vnějším.

Krylošová Natalja, Kornilová Julia. Shrnutí didaktické hry v matematice „Země matematiky“ Motivace k hodině: za den.

Shrnutí didaktické hry „Poslouchejte tleskání“ v přípravné skupině Obsah programu: Výchovné cíle: - naučit děti jednat na signál, udržet nehybné držení těla. Vývojové úkoly: -rozvojové.

Shrnutí didaktické hry v mladší skupině „Čí dítě“ Téma: "Čí dítě?" Integrace vzdělávacích oblastí: Kognitivní vývoj, Vývoj řeči, Sociální a komunikační rozvoj Cíle:.

Shrnutí didaktické hry v první skupině mladších žáků Vzdělávací oblast „Kognitivní rozvoj“, „Sociálně-komunikační rozvoj“ Věk dětí: 2-3 roky Typ GCD: Seznámení s.

Načítání...Načítání...