FGOS valeoloogia tund, vanem rühm. Ettevalmistusrühma “Head isu” valeoloogia õppetunni kokkuvõte

Valeoloogia tundide sari keskmises rühmas, teema: "Siin ma olen!"

Eesmärgid:

Tutvustada lapsi inimkeha välise ehitusega, tema keha võimalustega: oskan joosta, hüpata, laulda, vaadata, kuulata, süüa, taluda kuuma ja külma, taluda valu, hingata, mõelda, teisi inimesi aidata. ; kasvatada uhkust, et "ma olen inimene". Äratage huvi enda kohta täiendavate teadmiste vastu.

Materjalid ja varustus:

Taldrik, 3 klaasi hapu, magusa ja soolase lahusega, väike tükk leiba, klaas puhast vett, 4 vatitupsu, salvrätik.
2 vatitupsu, millest üks on leotatud parfüümiga ja teine ​​küüslaugumahlaga. Lõhna hajumise vältimiseks kilekotti pakitud.
Jääkuubikud, klaas sooja vett.
Ekraan ja selle taga olevad esemed, mille abil õpetaja demonstreerib igapäevaseid helisid (klaas vett, tühi klaas, paber, võtmed, kõristid, lusikad jne)

Tunni käik:

Poisid, täna alustame põnevat teekonda riiki nimega “Mees”. Saad teada palju huvitavat ja üllatavat, ootamatut ja ebatavalist enda ja oma sõprade, pere, s.t teiste inimeste kohta.
- Iga inimene on ainulaadne oma iseloomu, ellusuhtumise, vaimsete omaduste poolest, kuid füüsiliselt on kõik inimesed ühesugused: neil on sama kehaehitus, välis- ja siseorganid. Kuid mõned inimesed jäävad sageli haigeks, teised aga on alati rõõmsad ja terved. Mõni on alati millegagi rahulolematu ja armastab ainult iseennast, teine ​​aga on rõõmsameelne ja aitab teisi inimesi nii palju kui suudab...
- Miks sa arvad, et see juhtub?

(Laste vastused)

Seda õpime tundma tundides, kus õpime armastama ja mõistma iseennast, hoolima ja aitama enda ja teiste inimeste eest. Ja täna saame teada, et igaüks teist ja üldiselt iga inimene on peaaegu mustkunstnik, kes suudab ja suudab, ja kui ta ei saa, siis saab ta õppida tegema palju-palju erinevaid asju, igasuguseid imesid. Ükski teine ​​olend Maal ei suuda seda teha.
- Huvitav? Seejärel hakkame oma kehaga tutvuma, mis aitab meid iga sekund.

Plokk 1 – mõistete "kehaosad" ja "elundid" eristamine

Loomadel on ainult kolm kehaosa: pea, torso ja saba. Vaatame, millised kehaosad inimesel on. Ilja, tule minu juurde. Kas sul on pea? Sööma! Millist kehaosa nimetatakse peaks? (laste vastused. Viide: pea on kehaosa, millele on koondunud kõik meeled ja milles asub aju.) - Milleks seda vaja on? (vastused: mõelda, süüa, hingata jne)
- Kas torso on? (näitab torsot.) Jah! Millised organid on kehal ja sees? (laste vastused: käed, jalad, süda, kopsud jne)

Plokk 2 – juuksed

Arva ära mõistatus:

Juuksemõistatus

Nad ei külva, ei istuta,
Ja nad ise kasvavad.
(Juuksed)

Mis asub kõige kohal? (Õpetaja paneb käe talle pähe ja kammib juuksed läbi.)

Tutvume nende omadustega. Puudutage oma juukseid... Tõmba neid... Tõmba...
Sulgege silmad ja puudutage õrnalt naabri juukseid. Kas sa tundsid seda? Nüüd tõmba – vaikselt. Kuidas sa ennast tundsid? (laste vastused: valu)
- Kes arvas, miks me juukseid vajame? (laste vastused: kaitske pead, neelake mõningaid mõjutusi, soojendage ja kaitske kuumade päikesekiirte eest).

Plokk 3 – nahk

Mis on allpool? (vastus: otsmik)
- Mis on sees? (vastus: aju)
- Miks me vajame aju? (vastus: mõelda)
- Millega on otsaesine kaetud? (vastus: nahk)
- Nahk pole mitte ainult otsmikul, vaid ka kõigil teistel kehaosadel.

Uurime ka seda. Sulgege silmad, ma asetan eseme (jääkuubiku) teie peopesale. Kuidas sa ennast tundsid?

Paneme silmad kinni ja asetame teisele peopesale teise eseme (klaas sooja vett).
Kuidas sa ennast tundsid?

Olya, sulge silmad ja otsusta, mida ma teen.
- Nüüd pigistage igaüks küüntega kergelt nahka. Kuidas sa ennast tundsid? (vastus: valu)
- Mida võib nahk tunda? (laste vastused: soojus, külm, puudutus, valu.)

Plokk 4 – silmad

Arva ära mõistatus:

Mõistatus silmade kohta

Olya vaatab kassi
Piltide-muinasjuttude juurde.
Ja selleks me vajame
Meie Ole...
(Silmad)

Mis on otsaesise all? (vastus: silmad). Nüüd saame teada, miks neid vaja on. Kõik, sulgege oma silmad ja ärge avage neid enne, kui ma seda ütlen. Ütle mulle, mida ma teen? Ärge avage silmi. (Õpetaja näitab raamatut. Vaikus.) Ja nüüd? (Õpetaja võtab raamatu. Vaikus).
- Ava oma silmad. Seda ma tegingi. (Õpetaja kordab oma tegevust). Miks on silmi vaja? (Et näha).
- Silmadel on abilised ja kaitsjad. Vaadake üksteisele otsa. Pilgutama. Milline organ on sellega seotud? (vastus: silmalaud). Miks sa pead pilgutama?
- Viipa käega sõbra silme ees. Mida su sõber tegi? Miks on ripsmeid vaja?
- Vaatame, miks kulme on vaja. Kui me nägu peseme, jooksevad tilgad otsaesist alla. Mida ma oma silmalaugudega teen? (vastus: kaitsta silmi vee, tolmu jne eest)

Plokk 5 – nina

Arva ära mõistatus:

Mõistatus nina kohta

Siin on mägi ja mäe juures
Kaks sügavat auku.
Õhk rändab neis aukudes,
See tuleb sisse ja välja.
(Nina)

Mis on allpool? (vastus: nina)
- Vaatame, miks nina vaja on. Pigistage ühe käega nina ja teise käega huuled. Miks sul nina vaja on? (vastus: hingata)
- Sule silmad (Õpetaja toob vatitups lapse ninale). Kuidas sa ennast tundsid?
Miks me siis nina vajame? (vastus: hinga ja nuusuta)

Plokk 6 – kõrvad

Arva ära mõistatus:

Mõistatus kõrvade kohta

Olya kuulab metsas,
Kuidas kägud nutavad.
Ja selleks me vajame
Meie Ole...
(Kõrvad)

Mis on natuke madalam? (Õpetaja osutab kõrvadele).
- Kontrollime, miks meil kõrvu vaja on. Sulgege kõrvad tihedalt peopesadega, suruge peopesad kõrvadele. (Õpetaja hääldab 2-4 sõna). Avage oma kõrvad. Mida ma just tegin? (vastus: nad ütlesid, me nägime seda huultelt). Mida ma ütlesin? (ei kuulnud?)
Miks me siis kõrvu vajame? (vastus: kuulata)

Plokk 7 – suu

Mis on allpool? (vastus: suu).
- Uurime, miks me suud vajame. Teie ees on tükk leiba. Söö seda.
- Nüüd suruge oma huuled sõrmedega kokku ja öelge: emme, issi, ma lähen jalutama.
- Ja veel üks kogemus (Õpetaja ulatab soolase, hapu ja magusa vee lahustega klaase). Kuidas sa ennast tundsid?
- Miks me siis suud vajame? (vastus: süüa, rääkida ja maitsta).

Plokk 8 – kael

Mis on allpool? (Õpetaja osutab kaelale.) Kontrollime, kas meil on seda vaja. Istuge sirgelt ja pidage meeles, mida näete. (Lapsed mäletavad.) Nüüd pöörake oma pead mis tahes suunas. (Lapsed teevad). Kas näete sama palju või rohkem? Miks on kaela vaja?

Plokk 9 – käed ja jalad

Arva ära mõistatused:

Mõistatus jalgade kohta

Olya jookseb rõõmsalt
Mööda teed jõe äärde.
Ja selleks me vajame
Meie Ole...
(jalad)

Mõistatus käte kohta

Olya võtab marju
Kaks, kolm tükki kumbagi.
Ja selleks me vajame
Meie Ole...
(Pliiatsid)

Uurime välja, miks inimesel käsi on vaja. Dima, tule minu juurde. Asetage käed selja taha ja võtke laualt raamat. Ära pööra ümber. Miks sul käsi vaja on? (Vastus: võtta esemeid.) - Nüüd tulge kõik rühmas üles, ainult ilma jalgadeta. Miks me vajame jalgu?

Välimäng: "Me ei ütle teile, mida me teeme, me näitame teile, mida me teeme"

Eesmärk: juht näitab toiminguid ja mängijad peavad ära arvama, mis need toimingud on (naelte löömine, raskuste tõstmine, kudumine, lõikamine, jooksmine, trampimine - kõndimine).

Plokk 10 – siseorganid

Keha sees on palju elundeid. Kuulame, kuidas süda töötab. Asetage käsi rinnale ja kuulake oma südant.
- Kehas on ka teisi organeid: magu, sooled, aga neist räägime teistes tundides.

Kehalise kasvatuse tund “Selline mu keha on!”

Mul on pea
Parem - vasak, üks - kaks.
(Pöörab pead paremale - vasakule, kallutab pead)

Ta istub tugeval kaelal,
Pööras ja keeras.
(Kaela ümmargused pöörded)

Siis keha läheb
Painutage taha, kallutage ette,
Pööra - pööra.
(Käed vööl, paindub, pöörab)

Kõigil on osavad käed
Üles ja alla, alla ja üles.
(Tõmbab käsi üles-alla)

Jooksmiseks vajame jalgu
Hüppa, kükita, seisa.
(Kohal jooksmine, hüppamine, kükid)

See on minu keha!
Temaga koos teete kõik täiuslikkuseni!

Praktilised harjutused:

Näita mulle, kus su pea on
Puudutage oma naabri pead, silitage seda.
Siruta oma kaela nagu hani.
Tõmmake pea oma õlgadele.
Silita oma nina.
Silita oma naabri nina.
Näita mulle oma kõrvu.
Avage ja sulgege suu.
Naerata. Naeratage oma naabrile.

Lastele lugemine

Inimkeha

(M. Efremova)

Mis on meie keha?
Mida ma saan teha?
Naerata ja naera
Hüppa, jookse, mängi ringi...
Meie kõrvad kuulevad helisid.
Meie nina hingab õhku.
Suu võib öelda.
Silmad näevad.
Jalad saavad kiiresti joosta.
Käed saavad kõike teha.
Sõrmed haaravad visalt
Ja nad pigistavad tihedalt.
Et olla kehas terve,
Peame tegema harjutusi.
Tõstame käed: "Oh!"
Hingame sügavalt sisse!
Kallutame vasakule ja paremale...
Milline painduv keha!
Ja plaksutage käsi kokku: "Plaks!"
Ja ära kortsu oma ilusat lauba!
Venitatud - venitatud...
Ja nad naeratasid üksteisele.
Kuidas me osavalt juhime
Selle saleda ja tugeva kehaga!

Järeldus

Ütle mulle, poisid, kas oleme leidnud vähemalt ühe organi, mida inimesel poleks vaja?
- Aga keha, mis ei teeks midagi? (Laste vastused).

Hästi tehtud poisid, tubli töö.

GCD kokkuvõte valeoloogiast, kasutades IKT-d vanem rühm raske kõnepuudega lastele teemal “Nina ime”

Kokkuvõte on kasulik vanemate laste rühmaga töötavatele pedagoogidele. koolieelne vanus. Kokkuvõttes tutvustatakse laste eksperimentaalseid tegevusi, aga ka IKT-vahendeid, mis muudab tunni lastele põnevamaks ja huvitavamaks.
Sihtmärk: laiendada laste arusaamist nina ehitusest ja funktsioonidest
Tarkvara ülesanded:
- kujundada lastes ettekujutusi nina tähtsusest tervisele;
- kinnistada ninahoolduse reegleid;
- arendada lõhnataju;
- arendada hingamisharjutuste oskusi;
- kasvatada lastes tervisekultuuri.
Varustus:
- peeglid (vastavalt laste arvule);
- rohelised ja kollased ringid (vastavalt laste arvule, kummalegi 2 ringi);
- salvrätikud ja õlilapid aplikatsiooniks, liim;
- ruudukujuline valge paberileht (40*40cm);
- pihustuspudel, taskurätik;
- konteinerid lõhnavate ohutute ainetega, kaetud marliga (koguse järgi
lapsed);
- plakat nina ja inimese hingamissüsteemi struktuuriga;
- Miki Hiire pilt;
- valge meditsiiniline kleit ja kork;
- videofilm "Miks meie nina aevastab?"
Eeltöö:
-entsüklopeediate lugemine: “Inimene”, “Inimkeha”;
-näpuvõimlemise õppimine “Loss”;
- vestlus hügieenireeglitest ja ninahoolduse ohutusest.

Otsese õppetegevuse edenemine

Lapsed sisenevad rühma ja neid tervitab doktor Aibolit (maskeerunud õpetaja).
Koolitaja:- Tere sõbrad, ma loodan, et tunnete mind ära?
Lapsed:- Jah, te olete doktor Aibolit.
Koolitaja:- Poisid, mida tähendab sõna "tere"? Lõppude lõpuks me ütleme seda
iga päev ja rohkem kui üks kord.
(Laste vastused: sõna "tere" tähendab "soovima tervist", see tähendab soovida tervist sellele, keda te tervitate)
Koolitaja:- Hästi tehtud poisid. See on õige, sõna "tere" tähendab "soovima teile tervist". Ja nüüd soovime teile kõigile head tervist, kõik on terved ja rõõmsad. Nii et saate mind aidata. Poisid, istuge vaibale, ma räägin teile loo. Miki Hiir pöördus minu poole abi saamiseks (Miki Hiire illustratsiooni demonstratsioon). Temaga juhtus selline ebameeldiv olukord. Miki-Hiir ei kasutanud kunagi taskurätikut, pühkis end varrukaga, kõndis ilma mütsita, armastas kakelda ja sai sageli rusikaga ninna. Ja ta oli alati paistes ja punane. Miki-Hiire nina solvus ja jooksis tema eest metsa minema. Aga Miki Hiir? Ta otsustas ilma ninata hakkama saada.
Koolitaja:- Poisid, kas meie kangelane tegi teie arvates õige otsuse? Kas on võimalik ilma ninata hakkama saada?
(Laste vastused: me ei saa elada ilma ninata; kui meil pole nina, ei saa me hingata)
Koolitaja:- Jah, poisid, meie keha on loodud nii, et ühe organi puudumine või haigus mõjutab kohe ka teiste tööd. Räägime ninast, räägime sellest ja tõestame Miki Hiirele, kui oluline see meie jaoks on. Kas aitate mind selles? Seejärel kutsun teid oma teaduslaborisse, kus nad uurivad inimkeha ja inimeste tervist.

(Lapsed tõusevad püsti, tehakse füüsilisi harjutusi)
Koolitaja:- Aga kõigepealt uurin ma sind.
Ma palun sul ilusti püsti tõusta
Ja järgi käske!
Kõik hingake, ärge hingake!
Pole hullu, puhka!
Koos tõstame käed,
Suurepärane, jätame selle vahele.
Kummarda, sirgu
Seisa sirgelt, naerata!
Jah, olen ülevaatusega rahul
Ükski poistest pole haige.
Kõik on rõõmsad ja terved,
Ja arste pole vaja.
Siis minge teele, järgige mind! (Järgige arst Aibolit laborisse)

Doktor Aibolit (õpetaja): - Siin me oleme. Laborisse sisenemiseks vajate
ava uks.
(Teatakse sõrmevõimlemist)
Me hakkame võluma,
Avage uksed.
Kuigi lukk on väga tugev,
Metalliline ja vastupidav.
Me keerutame seda kõigepealt
Ja siis puhume kolm korda.
Raputame – üks, kaks, kolm.
Avage ukse lukk.
Uksed avanevad
Katsed algavad!

(Lapsed mööduvad ja istuvad laudades)
Koolitaja:- Poisid, laboris peaks olema vaikus, siin töötavad teadlased.
Poisid, mõelge ja öelge mulle, miks meil on nina vaja?
(Laste vastused: me vajame oma nina hingamiseks)
Koolitaja:- Jah, sul on täiesti õigus, me vajame oma nina hingamiseks.
Veendume selles. Hoidke oma nina ja ärge hingake (õpetaja teeb seda koos lastega).
Oh! Ma ei saa seda enam teha. Väga raske on mitte hingata, kas pole?
Poisid, hingamine on oluline ja kui õhk ei voola, on see ohtlik mitte ainult meie kopsudele, vaid ka ajule.
Inimene ei saa elada ilma õhuta, kuid loodus mõtles välja viisi, kuidas seda kehasse viia. hingamissüsteem, kus nina mängib suurt rolli.
(Nina struktuuriga plakatit vaadates)
- Miks on vaja hingata läbi nina, kui seda saab teha ka suuga?
(Laste vastused: kuna kurk võib valutada, suu kaudu on raske hingata, määrdunud õhku hingame sisse suu kaudu jne.)
Koolitaja:- Poisid, ma kuulsin, et nina nimetatakse "pliidiks", miks?
(Laste oletused: nina soojendab õhku, soojendab õhku)
- Jah, poisid, õhk, mis läbib nina (ninakanalid), soojeneb ja siseneb soojalt meie kopsudesse. Veendume selles, tehes väikese katse: hingake õhku nina kaudu sisse ja välja hingake suu kaudu peopessa. Mida sa tunned, millist õhku tuleb välja?
(Laste vastused: tundsin soojust, sooja õhku)
Koolitaja:- Poisid, nina nimetatakse ka "vahimeheks". Mille eest nina meie keha kaitseb?
(Laste oletused: mustusest, tolmust)
Koolitaja:- Nina kaitseb meie kopse tolmu eest. Ninas on karvad. Näete neid ise, kui vaatate oma nina peeglist.
(Laudadel on peeglid, lapsed võtavad need ja vaatavad oma nina.)
- Juuksed toimivad kaitsjatena. Need ei lase tolmuosakestel ninasse sattuda ja puhas õhk kopsudesse. Nina kaitseb meid ka patogeensete mikroobide eest.
-Ja meie nina võib ka aevastada. Miks meie nina aevastab?
(Laste vastused: kuna temasse koguneb palju mikroobe; kuna me külmetame; kuna ta on haige jne)
Koolitaja:- Jah, see on täiesti õige, kui ninna koguneb palju mikroobe, siis meie
hakkame aevastama. Mis juhtub, kui inimene aevastab?
(Laste vastused: pisikud lendavad eri suundades, võivad nakatada teisi inimesi)
Koolitaja:- Mida tuleks teha, et mikroobid erinevatesse suundadesse ei lendaks?
(Laste vastused: kata end salliga)
Koolitaja:- Soovitan teil teha väike katse. Selleks vajame tavalist pihustuspudelit, mis on loomulikult minu laboris. See toimib kui külm nina. Kuna tal on külm, tähendab see, et ta on mikroobe täis ja seetõttu tahab ta pidevalt aevastada. Ja mis juhtub, kui me aevastades end taskurätikuga ei kata?
(Õpetaja viib läbi katse pihustuspudeliga)
Koolitaja:- Vaata, poisid, ilma taskurätikuta lendavad mikroobid pikki vahemaid ja nakatavad terved inimesed. Aga mis saab siis, kui katame end taskurätikuga. Kõik pisikud jäävad sallile ega ohusta kedagi. Taskurätik on isikliku hügieeni ese ja seetõttu on taskuräti olemasolu nii oluline.
Koolitaja:- Ja nüüd, poisid, soovitan teil vaadata teaduslikku filmi "Miks meie nina aevastab?" sarjast “Uskumatud seiklused inimkehas”.
(filmi vaatamine)
Koolitaja:- Poisid, milliseid hügieeni- ja ohutusreegleid nina hooldamisel tuleb järgida, et nina hästi hingaks?
Laste vastused:
Loputage nina hommikul ja õhtul, pestes nägu.
Sa ei saa oma nina näpuga valida.
Ärge noppige nina teravate esemetega.
Ärge asetage sinna võõrkehi (nupud, väikesed mänguasjad ja nii edasi.)
Püüdke end külmetushaiguste eest kaitsta.
Puhastage oma nina taskurätikuga.
Tehke hingamisharjutusi.
Koolitaja:- See on õige, sõbrad, kui järgite kõiki neid reegleid, siis teie
………………ninad jäävad terveks.
……………. -Kas su ninad on terved? Kontrollime. Lõppude lõpuks, kui nina on terve, hingab see hästi ja püüab hästi lõhnu. Soovitan mängida mängu "Arva lõhna järgi". Enne aga valmistame nina ette ja teeme hingamisharjutusi.
(Lapsed tõusevad laudadest, tehakse hingamisharjutusi)
1) Hingake nina kaudu sügavalt sisse, tõstke aeglaselt käed üles, viige peopesad kokku, tõuske varvastel, tõmmake end üles, hoides hinge kinni, hingake aeglaselt sügavalt välja heliga "A", käed langevad samal ajal alla. väljahingamine.
2) Vajutades vaheldumisi nimetissõrmega, nüüd ühel ja siis teisel ninasõõrmel, hääldage heli "M".
Koolitaja:- Hästi tehtud, sõbrad. Hingasime hästi. Kas nüüd saate lõhna järgi kindlaks teha, mis klaasis on? Võtke klaas, hingake paar korda järjest sügavalt sisse ja proovige ära arvata, mis teie klaasis on.
(Laste vastused: "Ma tundsin küüslaugu lõhna." "Ma tundsin jõulupuu lõhna" jne.)
Koolitaja:- Hästi tehtud sõbrad! Ma näen, et teie ninad on terved. Te kõik täitsite ülesande. Võtke istet.
(Lapsed istuvad laudades)
Koolitaja:- Tegime täna laboris head tööd. Poisid, andkem Miki-Hiirele suveniiriks taskurätik. Vaata, see on juba valmis. Kuid meie kangelane armastab eredaid asju, nii et me kaunistame salli mitmevärviliste täppidega.
- Hernes Roheline värv See, kes mäletab ja nimetab, milleks nina on, paneb selle külge.
(Laste vastused: hingata; kaitsta kopse tolmu eest; soojendada õhku; eristada lõhnu).
- Kollane hernes liimitakse sellele, kes mäletab ja nimetab ninahoolduse hügieeni- ja ohutusreegleid.
(Lapsed keppivad)
Koolitaja:- Nii säras sall. Ma arvan, et Miki-Hiirele hakkab ta väga meeldima ja nüüd ta hoolitseb oma nina eest ja kasutab taskurätikut. Nüüd on aeg gruppi tagasi pöörduda.
(Õpetaja võtab arstivormi seljast)

Millised toidud sisaldavad B-vitamiini. Ja milleks see on ette nähtud?

B-vitamiin- aitab kaasa südame talitlusele ning seda leidub piimas, riisis, rosinates, kodujuustus, juustus, banaanis, lihas, leivas, kaerahelbe- ja tatrapudrus.

See vitamiin on ehk kõige olulisem, see kaitseb külmetushaiguste eest.

Seda leidub apelsinides, sidrunites, marjades, redises, naeris, kapsas, sibulas ja kartulis.

Kui C-vitamiini pole piisavalt või vähe, väsib inimene kiiresti ja haigestub sageli.

Poisid, me saame nüüd aidata Polinal kiiremini taastuda. /answers/

Lasteaeda naastes loosime talle välja tervislikud toidud, et ta saaks neid süüa ja saaks kiiremini terveks.

Füüsiline harjutus "Köögiviljad".

Üks, kaks, kolm, neli, (paigal kõndides)
Lapsed õppisid juurvilju. (Hüppab paigale)
Sibul, redis, suvikõrvits (kallutab vasakule ja paremale)
Tomat, küüslauk. (Käsi plaksutama)

Täna tutvusime vaid mõne vitamiiniga, aga neid on palju. Saame teiega tuttavaks ja saame teada teiste vitamiinide kasulikkusest, kuid nüüd tuleb tagasi lasteaeda minna.

Vaata, keegi saatis meile kirja! /slaid, doktor/

Ja see on kiri meie arstilt. Kas loeme selle läbi?

Reeglid:

1. Enne laua taha istumist peate pesema käed, juur- ja puuvilju.
2. Sa pead sööma tervislikku toitu.
3. Sa peaksid sööma aeglaselt ja mitte rääkima. /et mitte lämbuda/.
4. Toitu tuleb hästi närida. /siis on parem assimileerida/.
5. Pärast söömist loputage suud.
6. Jälgi kindlasti rutiini ja söö samal ajal. /organism harjub toitu saama samal ajal ja toit imendub kiiremini/.

Head reeglid Arst saatis selle meile, täname teda hiljem.

Kui olete reisimisest väsinud, mängime mängu.

Mäng "Kasulik - kahjulik."

/Kas kook on tervislik? Coca Cola? Piim? Chupa Chups? Kommid? Kodujuust? Šokolaad? Laastud? Jne.

Mäng "Imeline kott".

Peate puudutusega ära arvama, mis köögivilja või puuviljaga on tegu, ja ütlema, kuidas see kasulik on.

Mäng "Tutvu maitse".

Nüüd olete degusteerijad ja otsustate, mida sõite?

Lapsed sulgevad silmad ja maitsevad juur- ja puuviljatükke. /õunad, kurgid, tomatid, kapsas, sibul, sidrun, banaan, mandariin.../

Nüüd joonistame ja koostame Polinale raamatu. Sa ei saa ainult joonistada tervislik köögivili või puuvilju, kuid võite välja mõelda oma retsepti. Näiteks: "Vitamiini" salat, mis on valmistatud kapsast, tomatist ja kurgist. Või äkki mahla.

Hästi tehtud poisid! Väsinud joonistamisest?

Sõrmede võimlemine"Kapsas"

Hakime ja tükeldame kapsa (liigutab käsi nagu kirves)
Kortsutame kapsa, kortsutame kapsa, (sõtsime kapsast)
Soolame ja soolame kapsa (võtame näputäis soola ja soolame)
Pigistame ja pigistame kapsast. (käte painutamine ja sirutamine)

Nüüd kordame:

-Mis teeb meie toidu tervislikuks?
- Nimetage kasulikke tooteid.
- Mida sa täna õppisid?
- Nimetage vitamiinid.
— Milliseid reegleid tuleb järgida?

Hästi tehtud! Ma arvan, et proovite nüüd süüa ainult tervislikku toitu, võtta vitamiine, teha võimlemist ja pliid tervislik pilt elu.

Lõpus salm:

Ainult tervislik toit
Alati meie laual!
Ja kuna see on tervislik toit -
Kas me oleme terved? Jah!

Tunni lisana on esitlus.

Esitlus loodi lastele, et nad saaksid paremini aru saada vitamiinide kohta. Moodustab laste esmased teadmised tervislikud tooted, tervislik ja täisväärtuslik toit. Võimaldab tugevdada laste oskusi lauakäitumise, toitumise ja hügieeni osas. (kultuurilised hügieenioskused)

Ettekanne on suunatud ettevalmistusealistele 6-7-aastastele lastele ja teistele, kes soovivad tutvuda vitamiinide kasulikkusega.

Ettekanne paljastab vitamiinide tähtsuse organismile ja millised toidud neid sisaldavad. Kõige huvitavamad on eredate illustratsioonidega luuletus vitamiinidest.

Esitlust näidatakse tunni ajal, kui teemat esitatakse.

Seda saab kasutada õppetunni täiendusena või eraldiseisva materjalina.

Erinevalt meditsiinist, mille fookuses on ennekõike haige inimene ja tema ravimeetodid, on valeoloogia huvivaldkonnas terve inimene, kes soovib säilitada oma jõulist ja rõõmsameelset seisundit. Õpetada lapsi oma tervise eest hoolt kandma, olema teadlik toitumisest ja motoorne aktiivsus– see on kõigi klasside põhitähendus, mille märkmed on esitatud selles temaatilises osas.

Vaadake, kuidas teie kolleegid püüdsid oma õpilasi tervislike eluviiside väärtuste vastu huvitada ja neile tervise hoidmise põhitõdesid juurutada.

Tundide entsüklopeedia valeoloogilise kultuuri aluste kohta

Sisaldub jaotistes:
Gruppide kaupa:

Kuvatakse väljaanded 1-10 1116-st.
Kõik jaotised | Valeoloogia. Tunnimärkmed, GCD, arendused

Kaasaegsete tehnoloogiate kasutamine valeoloogias töös koolieelikutega Kahjuks on täna väga madal motivatsioon säilitada ja tugevdada individuaalset tervist. Üha enam võib kuulda tervisekultuuri puudumisest Venemaal. Inimene ei püüa oma tervise eest vastutust võtta. Tõepoolest, kogu maailmas...

Õpetaja poolt välja töötatud : Simonenko Jelena Viktorovna Osalejad: ettevalmistusrühma lapsed Arv lapsed: 10 Hariduslik piirkond: füüsiline areng, kognitiivne areng Sihtmärk: kujundada lastes ettekujutust tervisest kui inimese ühest põhiväärtusest...

Valeoloogia. Tunnimärkmed, GCD, arengud - GCD märkmed valeoloogiast “Hinge puhastamine” vanemale koolieelsele eale muinasjututeraapia tehnikates

Väljaanne "GCD kokkuvõte valeoloogiast "Hinge puhastamine" vanematele koolieelsetele lastele..."“Hinge puhastamine” Eesmärk: kujundada lastes teadlik soov olla terve. Eesmärgid: õpetada vastuvõetavaid väljendusviise negatiivsete tunnete ja emotsioonide eemaldamiseks. Negatiivsete meeleolude eemaldamine, jõu taastamine, koostöövõime arendamine, teiste tunnete mõistmine,...

Pildikogu "MAAM-pildid"

Tunnimärkmed valeoloogia kohta Valeoloogia õppetunni kokkuvõte Programmi sisu: - Rääkige lastele põhiteavet selle kohta siseorganid(süda. -Vormista põhimõisted umbes välimus, südame funktsioonid ja roll laste tervisele. -Õpetage lapsi oma tervist kaitsma, õppige nende eest hoolitsemise reegleid...

Valeoloogia mänguolukorra kokkuvõte esimeses juuniorrühmas “Nukk Katya poistel külas” Eesmärk: kujundada lastes ettekujutusi käte puhtusest. Eesmärgid: - Õpetada lapsi oma tervise eest hoolt kandma, käsi puhtana hoidma, sõnavara rikastama, laste kõnes sõnu aktiveerima: vesi, seep, rätik, tegevust tähistavad sõnad. - Arenda tähelepanu...

Õppetegevuste kokkuvõte kõne ja valeoloogia arendamiseks vanemas rühmas “Meie meeled” GCD kokkuvõte kõne ja valeoloogia arengust vanemas rühmas Teema. MEIE MEELEELUNDID. Eesmärk: kinnistada laste teadmisi inimese meeltest (nägemine, kuulmine, maitsmine, puudutus, haistmine, kui meie abilised meid ümbritseva maailma mõistmisel. Eesmärgid: Hariduslik: kinnistada teadmisi...

Valeoloogia. Tunnimärkmed, GCD, arengud – Valeoloogilised muusikalised tervitused koolieelikutele

METOODILINE ARENG. VALEOLOOGILISED MUUSIKALISED TERVITUSED EELKOOLILASTELE Koostanud: muusikajuht Medvedeva Marina Borisovna MKDOU lasteaed Lokhovo külas, Tšeremkhovo rajoonis, Irkutski oblastis Valeoloogilised laulud - tervitused algavad nendega...


OOD kokkuvõte ettevalmistav rühm valeoloogias. Teema: "Otse selg – kõigi aegade jaoks." Valmistas ja viis läbi kõrgeima kategooria õpetaja Popova Larisa Aleksandrovna. Eesmärk: tutvustada lastele “õige kehahoiaku” mõistet ja meetmeid selle rikkumise vältimiseks. Ülesanded:...

Valeoloogia tunni kokkuvõte lasteaia vanemas rühmas, teema: “Millised me sees oleme”

Eesmärgid:

Tutvustage lastele inimese peamisi organeid (aju, süda, kopsud, magu), nende nimesid, asukohta ja funktsioone.
Õpetage lapsi omandatud teadmisi eksperimentaalselt kinnitama (lihtsate katsete abil).
Pange lapsed soovima oma keha kohta rohkem teada saada.
Arendage mõtlemist, peen- ja jämedat motoorseid oskusi.
Kasvatage soovi tervislikku eluviisi juhtida.

Varustus:

Värvilised pliiatsid.
Paberilehed joonistatud inimese ja siseorganite siluetiga.
Peeglid, varem täispuhutud ja tühjendatud õhupallid.
Pildid toiduainetest.
Väikesed suled.
Klaasid vett, kõrred.

Tunni käik:

Iga inimene peaks teadma oma keha ehitust, sest see aitab tal terve olla.
Te juba teate, et meie keha on üles ehitatud järgmiselt: peal - pea, seejärel kael ja torso. Torsos on ülajäsemed – käed ja alajäsemed – jalad.

Kuid seda me näeme ja meie keha sees on palju erinevaid organeid. Me ei näe neid, kuid tänu neile elame, hingame, mõtleme, sööme ja palju muud. Täna tutvume tähtsamate organitega.
Siin on diagramm, mis näitab neid elundeid. Pärast iga elundiga tutvumist värvite selle värviliste pliiatsitega ja proovite seda meelde jätta.

Aju

Üks tähtsamaid organeid on aju. Ta on nagu ülemus kõigi organite üle, ta teab kõike ja vastutab kõige eest. Välismaailmast tulevad signaalid sinna justkui juhtmete kaudu ja see annab kogu kehale korraldusi, kuidas nendele signaalidele reageerida. Aju aitab inimesel olla inimene. Mõtle. Jalutage. Tee erinevaid töid.

Didaktiline harjutus "Jälgi järjekorda"

Lapsed teevad tegevusi käskude järgi.

Meie aju puhkab öösel, kui on pime ja me magame. Kuid mitte kogu aju ei puhka, sellel on töörakud, mis töötavad isegi öösel. Lõppude lõpuks näeme öösel unenägusid. Kas saate mulle öelda, millest unistate?

Aju on väga habras. On hea, et kõva kolju kaitseb aju usaldusväärselt kahjustuste eest. Kuid proovige siiski mitte oma pead lüüa. Tugev löök võib põhjustada põrutuse.

Süda

Süda on nagu suur pump, mis pumpab verd. Veri "jookseb" kogu kehas erinevate veresoonte kaudu. Vere põhiülesanne on kogu keha toitmine. Ja väga oluline organ pumpab verd ja aitab sellel liikuda – süda. Süda töötab pidevalt, isegi siis, kui inimene magab.

Koputab päeval ja öösel,
See on nagu rutiin.
See on halb, kui äkki
See koputamine lõpeb.

Süda asub rindkere keskel, peaaegu keskel ja on rusika suurune. Vormi oma käsi rusikasse ja aseta see oma rindkere keskele, veidi vasakule. See on ligikaudu teie südame suurus. Nüüd suruge rusikas kokku ja pisut lahti – süda töötab nii: kui see kokku tõmbub, surub see verd. Ja sa kuuled südamelööke.

Mis värvi on meie veri? Kuidas sa sellest teada said? Kui teie haavast voolab verd, kiirustavad täiskasvanud haava ravima ja verejooksu peatama. See on väga oluline, sest verekaotus on väga ohtlik. Kuidas sa oma haavu ravid?
Süda tuleb kaitsta. Aga kui inimene otsustab kogu aeg pikali heita ega tee midagi, et oma südame eest hoolt kanda, siis ta eksib väga ja teeb ainult südamele kahju. Süda tuleb treenida ja treenida. Joostes töötab su süda kiiremini. See lööb ja pumpab verd.

Katse

Nüüd me tõestame seda. Aseta käsi südamele ja kuula. Nüüd hüppa, jookse paigale, kummardu ette, taha. Nüüd aseta käsi uuesti südamele. Mis muutus? Mu süda hakkas kiiremini lööma.

Kopsud

Inimesel on kaks kopsu. Inimene vajab kopse hingamiseks ja vere varustamiseks vajaliku õhuga. Õhku pole näha, aga ilma selleta ei saa elada.

Katse

Vaata oma hingeõhku. Tooge peegel lähemale ja hingake sellele. Soe hingeõhk ajab peegli uduseks.
Teie kopsud laienevad sissehingamisel nagu see õhupall ja väljahingamisel tõmbuvad kokku.
Asetage käed rinnale ja hingake sügavalt sisse. Tundsid, kuidas su käed tõusevad koos kopsudega õhuga täitumas. Nüüd hinga välja. Käed langesid.

Katse

Võtke õled pihku, langetage need ja puhuge neisse. Mida sa nägid? See on mullide kujul olev õhk.

Me ei hinga alati ühtemoodi. Joostes hingame sagedamini ja sügavamalt ning rahulikult või magades on hingamine ühtlane ja rahulik.
Peaksite püüdma mitte sisse hingata suitsu ega määrdunud õhku. Meie kopsud saavad kasu värskest puhtast õhust. Ja loomulikult ei tohiks te oma kopse sigarettidega mürgitada. Sigaretisuits teeb kopsud mustaks ja teeb haigeks.

Hingamisharjutus “Puhu sulele”

Lapsed sooritavad harjutuse õpetaja käsul.

Kõht

Magu on nagu kastrul meie sees – kogu toit läheb sinna ja magu seedib seda. Magu tuleb täisväärtusliku tervisliku toiduga kergesti toime, kõht aga kannatab ja jääb rämpstoidust isegi haigeks. Kõhule väga ei meeldi, kui me üle sööme – täidame kõhu täis. Kõht ei jõua tohutu toidukogusega toime tulla ja meie kõht hakkab valutama.

Didaktiline mäng "Tervislik ja rämpstoit"

Lapsed jagunevad kahte rühma: "Tervislikud" ja "Kahjulikud" pildid, mis kujutavad toiduaineid.

Enesemassaaž "Aita ennast"

Inimese kehal on palju, palju punkte. Mis on seotud erinevate organitega. Ja kui õpite need punktid selgeks, saate end haigeks jäädes aidata. Nüüd õpime ise massaaži tegema.

Päkapikk elab teie sõrmedes,
(painutage ja sirutage sõrmi)

Ta toob meile tervise.
Üks kaks kolm neli viis,
(pihustatakse phalanges nina tiibade punktidele)

Meie päkapikk hakkas mängima,
Joonistage rusikaga nina lähedale ringe,
Ja siis tõusin kõrgemale
(kergelt põskkoopa silitamine)

Ja veeres ülevalt alla alla.
Päkapikk vaatas aknast välja,
(massaaž nimetis- ja keskmise sõrmega kulmuharjadele)

Ta naeris ja lendas minema.
Päkapikk leidis punkti silma lähedalt,
(punktide massaaž ninasillal)

Pööras paremale, vasakule,
Teisele vajutades,
(massaažipunktid nina tiibade lähedal)

Ja siis ta läks alla -
(massaažipunktid ülahuule kohal)

Suule lähemal,
Peidus kõrvade taha
(kõrvapunktide massaaž)

Naeris minu üle
Ja ta tahtis minuga mängida.
Üks kaks kolm neli viis,
(otsaesise ja kulmude massaaž)

Otsustasin ta kinni püüda.
Ma püüdsin päkapiku kulmudesse,
Ja ta kõndis ringi,
Nii et meie päkapikk vaikis
(ninaotste massaaž)

Ja ta hakkas jooksma.
Me võtame selle oma kätesse,
(käte lõdvestamine)

Viipame veidi kätega.

Laadimine...Laadimine...