Проведення оод з розвитку промови дошкільнят. Конспект ООД з мовленнєвого розвитку у старшій групі "Казкова країна" план-конспект заняття з розвитку мови (старша група) на тему
Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установаДитячий садок №27 «Чароїт»
Конспект ООД з розвитку мови у підготовчій групі
Вихователь:
Штоль Наталія Олексіївна
Квітень 2017 рік
м.Красногорськ
Московська обл.
Конспект заняття з розвитку мови у підготовчій групі
Цілі заняття:
1. Вчити підбирати і вживати у мові слова з узагальнюючим значенням.
2. Збагачувати словниковий запас дітей синонімами та антонімами, вміти підбирати приклади.
3. Згадати і назвати казки за казковими героями, розвивати фантазію та мовленнєву творчість дітей.
Завдання:
1. Виробити вміння утворювати від даних вихователем іменників зменшувально-пестливі слова. Гра «Назви ласкаво».
2. Дидактична гра«Назви свій будиночок» – навчити називати правильно житло (будинок) тварини.
3. Навчити утворювати від іменників прикметники (лисиця – лисий).
4. Вчити використовувати у своїй промові порівняльні слова та звороти.
5. Розвивати вміння впізнавати тварину за описом (вовна, носик, очі) – метод порівняння.
6. Повторення домашньої адреси та телефону.
Тип заняття:
Закріплення раніше набутих знань.
Форма заняття:
Безпосередньо освітня діяльність
Тривалість:
30 хв
Учасники:
Вихованці групи
Вік учнів:
6-7 років
Обладнання та матеріали:
Невеликий м'яч,
Попередня робота:
Методи та прийоми роботи з дітьми:
Наочні: - демонстрація ілюстрацій, показ способу дій, показ зразка; словесні: оповідання вихователя, пояснення дітей; практичні: виконання завдань.
Структура заняття:
Виробити вміння утворювати від даних вихователем іменників зменшувально-пестливі слова. Гра «Я – ласка».Дидактична гра «Назви свій будиночок» - навчити називати правильно житло (будинок) тварини.
Навчити утворювати від іменників прикметники (лисиця – лисий).
Вчити використовувати у своїй промові порівняльні слова та звороти.
Розвивати вміння впізнавати тварину за описом (вовна, носик, очі) – метод порівняння.
Повторення домашньої адреси та телефону.
20 хвилин
Закінчення заняття
Підбиття підсумку заняття, перевірка засвоєних знань.
5 хвилин
Хід заняття:
Хлопці стають півколом. Вихователь – у центрі з невеликим м'ячиком у руках.
Вихователь: Хлопці! Я попросила вас стати півколом, пліч-о-пліч, щоб ви відчули себе однією організованою, згуртованою групою і в разі вашої невдачі завжди могли відчути поруч плече свого друга, товариша, який завжди прийде вам на допомогу.
Давайте подумаємо, як би ви хотіли, щоб вас називали в групі і як вас ласкаво називає матуся. Передаючи м'ячик, будь ласка, голосно і чітко назвіть своє ім'я.
Діти передають м'ячик один одному і називають ласкаво свої імена (Світло – Світло).
Вихователь: Хлопці! Але ласкаво можна називати не тільки вас, а й навколишні предмети. Давайте спробуємо утворимо зменшувально-пестливі слова, тобто пограємо в гру «Назви ласкаво».
Вихователь називає слово і передає м'яч дитині, яка утворює від нього зменшувально-пестливу форму. Наприклад, квітка - квіточка, ніс - носик, сукня - сукні і т. д. Потім діти тихо сідають на стільці за столи.
Вихователь перевіряє подальшу готовність дітей до заняття (спинка пряма, ніжки стоять рівно, руки складені права нагорі).
Вихователь: На минулому занятті ми з вами згадували слова, які називаються синонімами, тобто підбирали слова, близькі за змістом.
Просить когось із дітей нагадати та навести приклади. Діти підбирають синоніми до слів «ворог», «трудитися», «ледар».
Вихователь: Сьогодні ми з вами попрацюємо над словами працювати – ледарити. Які, хлопці, це слова за змістом, за значенням? Як називаються такі слова?
Просить одного з дітей дати визначення антонімів, навести приклади.
Вихователь: Давайте, хлопці, спробуємо підібрати антоніми, тобто слова, протилежні за змістом до цих слів: день – ніч; добрий злий; вперед назад; ввічливий – грубий; працьовитий – лінивий; високо – низько; акуратний - неохайний; вузький – широкий; верх – вниз; праворуч – ліворуч; друг - ворог; сміливець - боягуз.
Для кращого розуміння та запам'ятовування вихователь звертається до віршованої форми.
Вихователь: «Скажу я слово «високо», а ти даси відповідь… (низько).
Скажу я слово «далеко», а ти даси відповідь… (близько).
Скажу тобі я слово «боягуз», відповиш ти… (сміливець).
Тепер «початок» я скажу, -
Ну, відповідай… (кінець!»
Вихователь наприкінці гри в антоніми хвалить дітей.
Вихователь: Подивіться тепер, хлопці, на мольберт. Згадаймо вірш І. Токмакової «Рибка, рибка, де ти спиш?»
На мольберт поставити дві картинки.
Вихователь: Хлопці! Хто з вас може прочитати нам цей вірш? Будь ласка, Аня. Я невипадково викликала до мольберта Аню. Вона дуже добре прочитала цей вірш і виділила голосом усі закінчення у словах. Давайте разом повторимо: у лисиці – слід лисій. (Голосом підкреслити закінчення прикметника).
Вихователь за допомогою м'ячика проводить гру «Чий слід?» Діти передають м'яч один одному, кажуть відповідь:
Корова - коров'ячий
Заєць – заячий
Вівця – овечий
Кінь – кінський
Кішка – котячий
Коза – козячий
Порося – поросяче
Їжак – їжачий
Білка – білий
Вовк – вовчий
Лисиця – лисий
Вихователь: З вірша ми дізналися, що тварини живуть у будиночках. Як же називаються їхні будиночки?
За допомогою м'яча проводиться гра «Хто де живе?»: мураха – у мурашнику, пташка – у гнізді, ведмідь – у барлозі, акула – у морі, щука – у річці, бджоли – у вулику, лисиця – у норі, білка – у дупле, вовк - у лігві, бобр – у хатці, на греблі, собака – у будці, курка – у курнику, вівця – у кошарі, кінь – у стайні.
Вихователь: А де мешкають мої хлопці? Хто може назвати свою домашню адресу?
Заслуховують відповіді 3 – 4 дітей.
Наприкінці гри потрібно похвалити хлопців та дівчат. Потім діти тихо встають біля своїх місць, вихователь проводить фізкультхвилинку:
«Ми зліпили снігову кулю,
Вушка зробили потім.
І якраз замість очей
Вугілля знайшлися в нас.
Зайчик вийшов як живий
Він з хвостом та головою.
За вуса не тягни –
Із соломинок вони
Тонкі, блискучі,
Немов справжні»
А тепер, хлопці, давайте подивимося, як ви знаєте казки. Я буду називати казкових героїва ви мені скажіть назву казки. Слухайте уважно:
1. Цар, троє синів, Сівка-бурка, царівна – «Сівка-бурка».
2. Зла мачуха, дві дочки, Дід мороз – «Морозко».
3. Цар, три сини, Іванко, коник-горбочок, царівна - «Коник-горбочок».
4. Цар, троє синів, стріла, болото, жаба – «Царівна – жаба».
5. «Батько, мачуха, три дочки, цар, принц, фея – «Попелюшка».
На мольберт поставити картинку із зображенням лісових казкових тварин. (Додаток)
Завдання дітям: уважно подивитися на картинку, вибрати тварину, яка сподобалася, описати її, сказати при цьому, чим вона відрізняється від інших звірів. Як його називають у казках та в яких казках він зустрічається? Діти виходять та розповідають про вибраних ними звірів.
Наприклад, лисиця – хитра, обманщиця, руда, пухнаста, дуже гарний хвіст, вушка на маківці. Називають її лисичка-сестричка, лисиця-Патрікіївна. Зустрічається в казках: «Колобок», «Лиска-сестричка і сірий вовк», «Лиска з качалкою»; мишка - маленька, сіренька, довгий хвостик, очі – як бусинки. Мишка-норушка. Казки: "Теремок", "Ріпка", "Курочка Ряба"; вовк – сірий вовк, зубами клацає, коли він голодний, то виє на місяць, очі злі. Сірий дзига. Казки: «Теремок», «Лиска-сестричка і Сірий Вовк", "Червона Шапочка".
Вихователь: Молодці, хлопці та дівчата. Добре впоралися із завданням. Чим ми займалися сьогодні? Що нового ви дізналися?
Література:
1. Агапова І., Давидова М. Літературні ігри для дітей; Лада – Москва, 2010. – 192 c.
2. Бондарєва Л. Ю. Навчання грамоти дошкільнят та молодших школярів. Вправи щодня; Академія Розвитку - , 2008. - 288 с.
3. Бунєєв Р. Н., Бунєєва Є. В., Кислова Т. Р. Дорогою до Азбуки. Підручник-зошит для дошкільнят 4-6 років у 4-х частинах. Частина 2; Балас - Москва, 2008. - 450 с.
4. Варенцова Н. С. Навчання дошкільнят грамоти. Для занять із дітьми 3-7 років; Мозаїка-Синтез - Москва, 2009. - 112 с.
5. Розвиток мови. Додаткові матеріали. Овочі, фрукти, ягоди; Коріфей - Москва, 2010. - 112 с.
Вихователь МБДОУ «ЦРР — дитячий садок №123»
(Старша група)
Ціль:Розвивати вміння використовувати в мові складнопідрядні речення і надавати розповіді емоційне забарвлення.
Завдання: Розвиток сприйняття, емпатії, довільної поведінки; розвиток уяви; активізувати у мовленні дітей вживання синонімів; вправляти складати пов'язану розповідь про прочитане; чітко і виразно вимовляти фрази, говорити з різною інтонацією в голосі, змінювати темпи мови.
Матеріал:аудіо запис П.І. Чайковського «Пори року», іграшка сови, авторська казка«Бешкетний вітерець», осіннє листяза кількістю дітей, альбомний лист та кольорові олівці, картинки до прислів'я.
- Вправа "Тиша".
Педагог: «Давайте сядемо всі на підлогу, візьмемося за руки, заплющимо очі і посидимо так трохи в тиші, а до нас у гості прийде чарівна казка. А тепер відкриємо очі і послухайте казку про «пустотливий вітерець».
- Розповідь казки «Бешкетний вітерець» (Авторська).
Педагог: «Жив був вітерець, він був дуже бешкетний і неслухняний. Дуже дув, балувався, зривав з людей шапки. А одного разу, коли одна дівчинка купалася на море, повіяв так сильно, що весь її одяг відлетів у море. Інший раз, він дуже надув хлопчику у вухо, так, що воно в нього захворіло. І всі почали боятися вітерця, намагалися втекти, як тільки відчували його найменший подих, а бувало й казали: «Ах, який супротивний вітер». Стало вітерцю дуже сумно і прикро, вирушив він до свого старого дідуся вітру і поскаржився йому, що всі від нього ховаються та втікають, а ще й обзиваються. А дідусь вітер каже йому: «А ти онучок не пустуй і не балуйся, дуй ласкаво, люди тебе й полюблять. Буває на вулиці дуже спекотно, так що всі раді лагідному вітерцю». Зрадів вітерець тому, що його полюблять, якщо він бешкетувати не буде, подякував дідусеві вітру і полетів. Давайте і снами зараз пограє вітерець».
- Вправа «Підібрати синоніми до слів пустотливої»
- Гра «Вітер дме того в кого…».
Зі словами «Вітер дме на того у кого…» педагог починає гру. Щоб усі учасники гри більше дізналися один про одного, питання можуть бути такими: «Вітер дме на того, у кого світле волосся- всі світловолосі збираються в одну купку. «Вітер дме на того, у кого є сестра… брат… хто найбільше любить солодке… тощо».
- Розмова із дітьми за казкою.
- Гра «Подий на осінній лист» ( дихальна гімнастика)
- Промовлення прислів'я: «Добро прикрашає людину» (різною інтонацією голосу).
- Запропонувати дітям намалювати героя казки, що полюбився (аудіо запис П.І. Чайковського «Пори року»)
Конспект ООД з розвитку мови «Бешкетний вітерець»
Конспект ООД з розвитку мови у підготовчій групі. Тема: "Книги – наші друзі"
Призначення: для вихователів дошкільних організаційЗавдання:
1. Продовжувати формувати в дітей віком вміння складати міркування, дотримуючись структуру цього виду текстів. Вчити дітей складати рекламу, включаючи опис предмета.
2. Закріпити уявлення про жанри літературних творів.
3. Вправляти в умінні розуміти і пояснити переносний зміст фразеологізмів.
4. Виховувати шанобливе, дбайливе ставлення до книг.
Матеріал:
Скринька з ключем, картки з назвою жанру, великий аркуш паперу для написання правил дбайливого ставлення до книг, виставка книг, схема – реклами.
Хід заняття:
Зверніть увагу, хлопці, на цю скриньку. Що в ньому лежить, я не знаю. Він закритий. А щоб відкрити цю скриньку, потрібен ключ. Ключ непростий, ключ знань. Якщо протягом заняття ви впораєтеся з усіма завданнями, то зможете отримати ключ і відкрити скриньку, і дізнатися, що в ній лежить.
"Горішок знань твердий,
Ну що ж, ми звикли відступати
Нам розколоти його допоможе
Бажання: "Хочемо все знати!"
- Почне ми заняття із загадки:
"Не кущ, а з листочками.
Не сорочка, а пошита.
Не людина, а розказує.
Що це?” (Книжка)
– Так, це книга. Книга - це найбільше з чудес у світі. Ви вже знайомилися з історією появи книжок. Знаєте, що кожна книга пройшла довгий і важкий шлях, перш ніж потрапити до вас у руки. Як ви вважаєте, чи потрібно берегти книги? Чому?
- Знаєте, є хлопці та й деякі дорослі, які не знають, як поводитися з книгами. Я пропоную вам придумати правила дбайливого ставлення до книг та записати їх. Ми повісимо їх у дитячому садкущоб всі знали, як правильно поводитися з книгами. Хлопці, кожне правило – це одна пропозиція. (Діти становлять правила).
- Хлопці, а які книги бувають? (Для дітей та дорослих).
– Чим відрізняються дитячі книги від дорослих?
- Я знаю, що у дитячих книгах друкуються казки. А яка ще література друкується для дітей? (Оповідання, байки, загадки, вірші, дражнилки, прислів'я і т.д.).
- А чим відрізняється казка від оповідання?
- Чим відрізняється розповідь від вірша?
- Чим відрізняється скоромовка від прислів'я?
- Чим відрізняється дражнилка від загадки?
- Хлопці, я читатиму вам уривки різних творів, а ви повинні визначити що це: вірш, казка чи щось інше. Свою відповідь підкріпіть доказом, чому ви так думаєте. (Вихованець, діти аргументують свої припущення).
- Молодці! Я думаю, що з наступним завданням ви впораєтеся. Я приготувала вам картки. На кожній картці за одним словом: казка, оповідання, вірш, загадка, дражнилка, скоромовка, прислів'я. Вам потрібно згадати або вигадати те, що вам дістанеться.
- Хлопці, сьогодні ми маємо виставку книг. Книги всі цікаві, добрі. Кожну з них я прочитала "від кірки до кірки". Чи можна так сказати: "Прочитала від кірки до кірки". (Відповіді дітей).
- Так, так би мовити можна. Це означає прочитати книгу уважно від початку до кінця.
- Повернімося до нашої виставки книжок. Уявіть, що ви є торговими представниками Будинку друку. Вам потрібно вигідно продати книги, а для цього потрібна ефективна та цікава реклама. Зараз ми з вами вчитимемося вигадувати рекламу книг. Про що слід сказати, як ви думаєте?
- Потрібно розповісти про назву книги, автора. Яка обкладинка: м'яка чи тверда? Що надруковано у книзі? (Казка, розповідь чи вірш). Можна стислий сюжет, хто головний герой.
- Якими словами можна розпочати рекламу?
- Якими словами закінчити?
– Я пропоную вам вибрати книгу для реклами. Уважно оглянути її. При рекламному оповіданні можна використовувати схему.
Я пропоную:Книга - Назва - Автор - Обкладинка: М або Т - Казки? - Про що? – Герої!
(Аналіз реклам, що вийшли).
- Що ж, з усіма завданнями ви впоралися, настав час відкривати скриньку. (Діти відкривають скриньку, у ній подарунки дітям – книги).
(Для дітей підготовчої групи)
Освітні:
Знайомити дітей із культурою свого народу, з особливостями повсякденного побуту, звичаями, традиціями, російськими народними іграми.
Ознайомити дітей із хатою – житлом селянської сім'ї, російською піччю.
Розвиваючі:
Розвиток допитливості, спостережливості, мовлення дітей.
Збагатити словник дітей народними прислів'ями, приказками, новими словами (крап, чавун, кочерга і т.д.).
Виховні:
Виховувати дбайливе ставлення до старовинних речей, народним традиціям, звичаїв гостинності, інтерес до російського фольклору
Словникова робота:хата, піч, рогач, кочерга, чавун.
Попередня робота:розгляд ілюстрацій у книгах із зображенням старовинних предметів побуту. Розучування прислів'їв, приказок, загадок, небилиць, хороводів. Читання російських народних казок.
Обладнання:"Російська хата", оснащена предметами російського побуту, чавун, рогач, кочерга, шапочка-маска для р.н. ігри, російський народний костюм для господарки.
Хід заняття
(Діти входять до зали. Їх зустрічає господиня у російському народному костюмі.)
Вихователь: Привіт гості дорогі!
За російським звичаєм хлібом-сіллю дорогих гостей зустрічаємо, поклоном низьким привітанням!
Господиня: Милості прошу, гості дорогі, проходьте у хату Хата у мене невелика, та гарна яка!
(Діти сідають на лавки.)
Зручніше розташовуйте.
Чи всім видно, чи всім чути,
Чи всім місця вистачило?
Приготуйте вушка, очі.
(Діти розсідаються на свої місця.)
Хлопці, а що таке хата?
Діти: (це дім).
Господиня:Правильно! Це старовинна назва сільського будинку.
Щоб дізнатися, про що ми сьогодні говоритимемо. Відгадайте загадку.
«Наша товста Федора
Наїдається не скоро
А зате, коли ситий
Від Федори теплота.
Діти: пекти.
Господиня:Правильно, діти! Це пекти.
Хлопці, як ви вважаєте, навіщо потрібна пекти в хаті?
Діти: (щоб у будинку було тепло)
Господиня:Так, хлопці, неможливо уявити собі хату в російському селі без російської печі. Пекти вважається найголовнішою в хаті. Вона була в центрі хати, для обігріву всього будинку. Російська піч має бути великою, як ви вважаєте чому?
Діти: щоб у хаті довго зберігалося тепло
Господиня:Хлопці, а пекти потрібна була тільки для тепла?
Діти: (У ній готували їжу)
Господиня:Певно хлопці, використовували піч для різних потреб, для яких ви думаєте?
Діти: (Для тепла, в ній готували їжу, спали на ній).
Господиня:Правильно хлопці, піч використовували для обігріву для приготування їжі, і для сну на ній, і навіть для миття.
Затріщить мороз на подвір'ї, завиє вітер у трубі, а біля грубки і тепло і затишно, тільки й чути, як дрова потріскують.
Господиня підходить до грубки.
- Ой хто це тут лежить?
- Діти:котик.
Ох, Васька пустуне, ти куди забрався?
Господиня:Хлопці що робить кіт Васька на печі?
Діти:гріється.
Господиня:Хлопці, але печка сама по собі не нагрівається, що потрібно спочатку зробити, щоб пічка дала нам тепло?
Діти:(Потрібно її розтопити).
Господиня:Так, хлопці, як встане вранці господиня, так насамперед починає розтоплювати піч. Весь день грубка пихкає-старається.
Що в ній хлопці господиня варила?
Діти:(Кашу, картоплю, суп).
Господиня:Правильно! У печі господарі і собі картоплі наварять, і коровам запарять. Каша кипить, молоко топиться, хліби печуть-підрум'янюються.
Печка вважалася – родини годувальниця.
Що хлопці за старих часів говорили про російську печі?
"Друк нам - мати рідна".
"У печі все червоне літо".
«Піч – гріє та варить, пече та смажить.
"Піч нагодує, обсушить і порадує душу!"
«Вже краще хлібомне годуй, але з печі не жени».
«Добра мова, якщо в хаті є піч».
Гра «Козел та хлопці»
Піч була навіть у дитячих іграх. Пограємось? Гра називається «Козёл і хлопці».
Вибирається одна дитина - Козел. (Він одягає маску цапа.)
Козел стає в коло, діти водять хоровод навколо нього, і ведеться діалог.
Козел: Я - Козел, ме-ме!
Я в ліс ходив.
Я рубав дрова.
Діти: А навіщо тобі дрова?
Козел: Ме-ме, пекти топити.
Діти: А навіщо пекти топити?
Козел: Ме-ме, кашу варити.
Діти: А навіщо кашу варити?
Козел: Ме-ме, хлопців годувати.
Діти: Не хочемо каші!
Козел: Ме-ме, нагодую!
Наздожену і нагодую! (Діти розбігаються.)
(Діти сідають на свої місця.)
- Господиня:Скажіть хлопці, хто кладе пекти?
Діти:(Пічник).
- Господиня:Який будівельний матеріал використовує пічник, коли кладе піч у хаті?
Діти: (Цегла, глину)
- Господиня:А тепер хлопці давайте подивимося, як влаштовано російську піч.
Господиня:Хлопці, як ви думаєте, що це таке?
(Вихованець вказує на трубу.)
Діти:(труба).
Господиня:Та хлопці правильно це труба, а навіщо вона була потрібна?
Діти: (З неї виходив дим)
Господиня:Вірно, хлопці, а від чого з'являвся дим?
Діти:(від того, що в печі горіли дрова).
Господиня:Так, хлопці правильно, а куди ж дрова закладали?
Діти: (Відповіді дітей.)
Господиня:Хлопці, дрова закладали у спеціальне місце у печі, називається гирло. Щоб пекти краще топилася, брали березові дрова, вони давали більше тепла.
Діти подивіться, що в мене в руці?
Діти:кочерга.
Господиня:Хлопці, як ви вважаєте, навіщо потрібна кочерга?
Діти:щоб у топці вугілля заважати.
Господиня:Та хлопці, щоб вогонь веселіше горів у грубці, дрова ворушили кочергою
Господиня:Хлопці, що ще в гирлі ставили?
Діти: (каструлі).
Господиня бере чавун
А це що таке?
Діти:чавун.
Господиня:Хлопці, як ви думаєте, для чого потрібний був на той час чавун?
Діти:у ньому варили каші, супи.
Господиняставить чавун на жердину. Ой, а як же поставити чавун, адже в печі гаряче?
Господиня:Хлопці щоб відправити чавун у піч потрібен рогач.
(Господар бере рогат і відправляє чавун у піч.)
А щоб жар і вогонь не виходив із грубки, гирло закривали заслінкою.
Господиня:У нижній частині печі залишається вільний простір - підпічки.
Хлопці, як ви думаєте, для чого використала це місце господиня?
Діти:(У підпічці господиня зберігала віник совок, кочергу.)
Господиня:Підпіч використовують для зберігання пічного інвентарю: рогача, кочерги, совків і навіть взимку в мороз курей під грубкою тримали.
- Нагорі печі було особливе місце - лежанка.
Господиня:хлопці, як ви вважаєте, навіщо служило це місце?
Діти:Для відпочинку та сну людей.
Господиня:Правильно! Ще за допомогою печі, виганяли хворобу, наприклад, застудні захворювання, гріли спинки.
На печі хлопці сушили не лише одяг, а що?
Діти:гриби, ягоди та цибуля.
- У російської печі є ще одне чарівне місце, ось воно, маленьке заглиблення, як віконечко. Це печурка!
Як ви вважаєте, навіщо вона була потрібна?
Діти:(У ній сушили одяг).
Господиня:Так, хлопці правильно, у печурці сушили одяг та взуття.
Між піччю та стіною будинку було місце, яке називали «бабин кут» цей кут був завішений кольоровою завісою. Господарювала в углу жінка-господиня. Як ви вважаєте, що там робила господиня?
Діти:варила їжу, пекла хліб, куховарила.
Господиня:Хлопці, а про грубку є загадки. Відгадаємо?
Чого з хати не витягнеш?
Діти:(пекти)
Господиня:Взимку немає тепліше, а влітку немає холоднішого.
Діти:(Піч).
Господиня:Без чого пекти не затопити?
Діти:(Без дров).
Господиня:У чому варили кашу, щи в російській печі?
Діти:(У чавунці, глиняному горщику).
Господиня:Чим витягали гарячий чавун із печі?
Діти:(Волоком).
Господиня:Хлопці, в яких казках йдеться про чудову грубку?
Діти:(Гусі-лебеді, За щучим наказом, колобок.)
Господиня:У російського народу є чудова приказка: «Хороші борщ з російської печі». Але в печі готували не тільки щі, а й основне російське блюдо – каші.
Господиня йде до грубки, принюхується.
А ось і каша наша готова, ах як смачно пахне, хлопці поки що ми з вами розмовляли, каша зварилася.
(Господар запрошує хлопців за стіл і пригощає гречаною кашею.)
Господиня:Хлопці сподобалося вам у мене в гостях?
Час і честь знати. В гостях добре а вдома краще.