FGOS valeologijos pamoka, vyresnioji grupė. Parengiamosios grupės „Gero apetito“ valeologijos pamokos santrauka

Valeologijos užsiėmimų ciklas vidurinėje grupėje, tema: „Štai aš!

Tikslai ir siekiai:

Supažindinti vaikus su išorine žmogaus kūno sandara, jo kūno galimybėmis: galiu bėgioti, šokinėti, dainuoti, žiūrėti, klausytis, valgyti, ištverti karštį ir šaltį, ištverti skausmą, kvėpuoti, mąstyti, padėti kitiems žmonėms. ; ugdyti pasididžiavimo jausmą, kad „aš esu žmogus“. Sužadinkite susidomėjimą tolimesniu savęs pažinimu.

Medžiagos ir įranga:

Lėkštė, 3 stiklinės su rūgštu, saldžiu ir sūriu tirpalu, nedidelis gabalėlis duonos, stiklinė švaraus vandens, 4 vatos tamponai, servetėlė.
2 vatos tamponėliai, kurių vienas suvilgytas kvepaluose, o antrasis – česnako sultimis. Suvyniotas į plastikinį maišelį, kad kvapas neišsisklaidytų.
Ledo kubeliai, stiklinė šilto vandens.
Ekranas ir daiktai už jo, kurių pagalba mokytojas demonstruoja kasdienius garsus (vandens stiklinė, tuščia stiklinė, popierius, raktai, barškučiai, šaukštai ir kt.)

Pamokos eiga:

Vaikinai, šiandien mes pradedame įdomią kelionę į šalį, pavadintą „Žmogus“. Sužinosite daug įdomių ir stebinančių, netikėtų ir neįprastų dalykų apie save ir savo draugus, šeimą, t.y kitus žmones.
– Kiekvienas žmogus yra unikalus savo charakteriu, požiūriu į gyvenimą, dvasinėmis savybėmis, tačiau visi žmonės yra vienodi fizine sandara: vienodos kūno sandaros, išorinių ir vidaus organų. Tačiau vieni žmonės dažnai serga, o kiti visada linksmi ir sveiki. Vieni visada kažkuo nepatenkinti ir myli tik save, o kiti linksmi ir padeda kitiems žmonėms, kiek gali...
- Kaip manai, kodėl taip nutinka?

(Vaikų atsakymai)

Apie tai sužinosime užsiėmimuose, kuriuose mokysimės mylėti ir suprasti save, rūpintis ir padėti sau bei kitiems žmonėms. Ir šiandien mes sužinome, kad kiekvienas iš jūsų ir apskritai bet kuris žmogus yra beveik magas, kuris gali ir gali, o jei negali, tada jis gali išmokti daryti daug daug įvairių dalykų, visokių stebuklų. Jokia kita būtybė Žemėje negali to padaryti.
- Įdomus? Tada pradedame susipažinti su savo kūnu, kuris mums padeda kiekvieną sekundę.

1 blokas – sąvokų „kūno dalys“ ir „organai“ diferenciacija

Gyvūnai turi tik tris kūno dalis: galvą, liemenį ir uodegą. Pažiūrėkime, kokias kūno dalis turi žmogus. Ilja, ateik pas mane. Ar turi galvą? Valgyk! Kuri kūno dalis vadinama galva? (vaikų atsakymai. Nuoroda: galva yra ta kūno dalis, ant kurios susitelkę visi jutimai ir kurioje yra smegenys.) – Kam to reikia? (atsakymai: mąstyti, valgyti, kvėpuoti ir pan.)
- Ar yra liemuo? (rodo liemenį.) Taip! Kokie organai yra ant kūno ir viduje? (vaikų atsakymai: rankos, kojos, širdis, plaučiai ir kt.)

2 blokas – plaukai

Atspėk mįslę:

Plaukų mįslė

Jie nesėja, nesodina,
Ir jie patys auga.
(Plaukai)

Kas yra aukščiau visko? (Mokytojas uždeda ranką ant galvos ir susišukuoja plaukus.)

Susipažinkime su jų savybėmis. Palieskite savo plaukus... Traukite juos... Trauk...
Užmerkite akis ir švelniai palieskite kaimyno plaukus. Ar pajutote? Dabar traukite – tyliai. Kaip jautėtės? (vaikų atsakymai: skausmas)
– Kas atspėjo, kam mums reikia plaukų? (vaikų atsakymai: saugoti galvą, sugerti kai kuriuos poveikius, šildyti ir saugoti nuo kaitrių saulės spindulių).

3 blokas – oda

Kas yra žemiau? (atsakymas: kakta)
- Kas viduje? (atsakymas: smegenys)
– Kam mums reikalingos smegenys? (atsakymas: galvoti)
– Kuo dengta kakta? (atsakymas: oda)
– Oda yra ne tik ant kaktos, bet ir visose kitose kūno vietose.

Mes taip pat tai išnagrinėsime. Užmerkite akis, aš padedu daiktą (ledo kubelį) ant delno. Kaip jautėtės?

Užmerkiame akis ir ant kito delno padedame kitą daiktą (stiklinę šilto vandens).
Kaip jautėtės?

Olya, užmerkite akis ir nuspręskite, ką aš darysiu.
- Dabar kiekvienas lengvai suimkite odą nagais. Kaip jautėtės? (atsakymas: skausmas)
– Ką gali jausti oda? (vaikų atsakymai: šiluma, šaltis, prisilietimas, skausmas.)

4 blokas – akys

Atspėk mįslę:

Mįslė apie akis

Olya žiūri į katę
Prie paveikslėlių-pasakų.
Ir tam mums reikia
Mūsų Ole...
(Akys)

Kas yra žemiau kaktos? (atsakymas: akys). Dabar išsiaiškinsime, kodėl jie reikalingi. Visi, užmerkite akis ir neatmerkite, kol to nepasakysiu. Pasakyk man, ką aš darau? Neatmerkite akių. (Mokytojas parodo knygą. Tyla.) O dabar? (Mokytojas paima knygą. Tyla).
- Atmerk akis. Taip ir padariau. (Mokytojas kartoja savo veiksmus). Kam reikalingos akys? (Matyti).
– Akys turi pagalbininkų ir gynėjų. Pažiūrėkite vienas į kitą. Mirksėti. Kuris organas čia dalyvauja? (atsakymas: akių vokai). Kodėl reikia mirksėti?
- Pamojuokite ranka prieš draugo akis. Ką padarė tavo draugas? Kodėl reikalingos blakstienos?
– Pažiūrėkime, kam reikalingi antakiai. Kai plauname veidą, lašeliai nubėga nuo kaktos. Ką aš darau su savo akių vokais? (atsakymas: apsaugokite akis nuo vandens, dulkių ir kt.)

5 blokas – nosis

Atspėk mįslę:

Mįslė apie nosį

Štai ir kalnas, ir prie kalno
Dvi gilios skylės.
Oras klaidžioja šiose skylėse,
Tai įeina ir išeina.
(nosis)

Kas žemiau? (atsakymas: nosis)
– Patikrinkim, kam reikalinga nosis. Viena ranka suimkite nosį, kita ranka – lūpas. Kam tau reikia nosies? (atsakymas: kvėpuoti)
- Užmerkite akis (Mokytojas atneša vatos tamponu prie kūdikio nosies). Kaip jautėtės?
Taigi kodėl mums reikia nosies? (atsakymas: kvėpuok ir užuosk)

6 blokas – ausys

Atspėk mįslę:

Mįslė apie ausis

Olya klausosi miške,
Kaip verkia gegutės.
Ir tam mums reikia
Mūsų Ole...
(Ausys)

Kas yra šiek tiek žemiau? (Mokytojas rodo į ausis).
- Pažiūrėkime, kam mums reikia ausų. Delnais tvirtai užmerkite ausis, delnus prispauskite prie ausų. (Mokytojas ištaria 2-4 žodžius). Atidarykite ausis. Ką aš ką tik padariau? (atsakymas: jie sakė, mes matėme tai iš lūpų). Ką aš pasakiau? (negirdėjau?)
Taigi kodėl mums reikia ausų? (atsakymas: klausytis)

7 blokas – burna

Kas yra žemiau? (atsakymas: burna).
- Pažiūrėkime, kam mums reikia burnos. Priešais jus yra duonos gabalas. Valgyti.
– Dabar suglausk lūpas pirštais ir sakyk: mama, tėti, aš einu pasivaikščioti.
- Ir dar viena patirtis (Mokytojas išdalina stiklines su sūraus, rūgštaus ir saldaus vandens tirpalais). Kaip jautėtės?
- Tai kam mums reikia burnos? (atsakymas: valgyti, kalbėti ir ragauti).

8 blokas – kaklas

Kas yra žemiau? (Mokytojas rodo į kaklą.) Pažiūrėkime, ar reikia. Sėdėkite tiesiai ir prisiminkite, ką matote. (Vaikai prisimena.) Dabar pasukite galvą bet kuria kryptimi. (Vaikai daro). Ar matote tiek pat ar daugiau? Kodėl reikalingas kaklas?

9 blokas – rankos ir kojos

Atspėk mįsles:

Mįslė apie kojas

Olya linksmai bėga
Pakeliui prie upės.
Ir tam mums reikia
Mūsų Ole...
(Kojos)

Mįslė apie rankas

Olya ima uogas
Po du, tris gabalus.
Ir tam mums reikia
Mūsų Ole...
(Rašikliai)

Išsiaiškinkime, kodėl žmogui reikia rankų. Dima, ateik pas mane. Padėkite rankas už nugaros ir paimkite knygą nuo stalo. Nesisuk. Kodėl tau reikia rankų? (atsakymas: paimti daiktus.) - Dabar eikite visi į grupę, tik be kojų. Kodėl mums reikia kojų?

Žaidimas lauke: „Mes jums nesakysime, ką darome, mes jums parodysime, ką darome“

Tikslas: vairuotojas parodo veiksmus, o žaidėjai turi atspėti, kokie tai veiksmai (kalti vinis, kilnoti svarmenis, megzti, kirpti, bėgti, trypti – eiti).

10 blokas – vidaus organai

Kūno viduje yra daug organų. Paklausykime, kaip veikia širdis. Padėkite ranką ant krūtinės ir klausykite savo širdies.
– Kūne yra ir kitų organų: skrandžio, žarnyno, bet apie juos kalbėsime kituose užsiėmimuose.

Kūno kultūros pamoka „Toks mano kūnas!

Aš turiu galvą
Dešinė - kairė, vienas - du.
(Pasuka galvą į dešinę - į kairę, pakreipia galvą)

Ji sėdi ant stipraus kaklo,
Suko ir pasuko.
(Apvalūs kaklo posūkiai)

Tada kūnas eina
Lenkite atgal, pakreipkite į priekį,
Pasukti – pasukti.
(Rankos ant diržo, lenkimai, posūkiai)

Visi turi sumanias rankas
Aukštyn ir žemyn, žemyn ir aukštyn.
(trūkčioja rankomis aukštyn ir žemyn)

Mums reikia kojų, kad galėtume bėgti
Šokinėti, pritūpti, stovėti.
(Bėgimas vietoje, šokinėjimas, pritūpimai)

Tai mano kūnas!
Su juo padarysite viską iki tobulumo!

Praktiniai pratimai:

Parodyk man, kur tavo galva
Palieskite kaimyno galvą, paglostykite.
Ištiesk kaklą kaip žąsis.
Patrauk galvą į pečius.
Glostykite nosį.
Glostykite kaimyno nosį.
Parodyk man savo ausis.
Atidarykite ir uždarykite burną.
Šypsokis. Padovanok šypseną savo kaimynui.

Skaitymas vaikams

Žmogaus kūnas

(M. Efremova)

Kas yra mūsų kūnas?
Ką tai gali padaryti?
Šypsokis ir juokiesi
Šokinėti, bėgioti, žaisti...
Mūsų ausys girdi garsus.
Mūsų nosis kvėpuoja oru.
Burna gali pasakyti.
Akys mato.
Kojos gali greitai bėgti.
Rankos gali viską.
Pirštai atkakliai griebia
Ir jie stipriai susispaudžia.
Kad kūnas būtų sveikas,
Turime daryti pratimus.
Mes pakelsime rankas: „O!
Giliai įkvėpkime!
Pasilenkim į kairę ir į dešinę...
Koks lankstus kūnas!
Ir suplokite rankomis: „Plaukite!
Ir nesurauk savo gražios kaktos!
Ištemptas - ištemptas...
Ir jie šypsojosi vienas kitam.
Kaip mes sumaniai valdome
Su šiuo lieknu, stipriu kūnu!

Išvada

Sakykite, vaikinai, ar radome bent vieną organą, kurio žmogui nereikėtų?
- O kaip kūnas, kuris nieko nedarytų? (Vaikų atsakymai).

Gerai padaryta vaikinai, geras darbas.

GCD santrauka apie valeologiją naudojant IKT vyresnioji grupė vaikams, turintiems sunkių kalbos sutrikimų, tema „Nosies stebuklas“

Santrauka bus naudinga pedagogams, dirbantiems su vyresnių vaikų grupe. ikimokyklinio amžiaus. Santraukoje pristatoma eksperimentinė vaikų veikla, taip pat IKT priemonės, todėl pamoka vaikams tampa įdomesnė ir įdomesnė.
Tikslas: plėsti vaikų supratimą apie nosies sandarą ir funkcijas
Programinės įrangos užduotys:
- formuoti vaikų mintis apie nosies svarbą sveikatai;
- įtvirtinti nosies priežiūros taisykles;
- lavinti uoslės suvokimą;
- lavinti kvėpavimo pratimų įgūdžius;
- ugdyti vaikų sveikatos kultūrą.
Įranga:
- veidrodžiai (pagal vaikų skaičių);
- žali ir geltoni apskritimai (pagal vaikų skaičių po 2 apskritimus kiekvienam);
- servetėlės ​​ir šluostės aplikacijai, klijai;
- kvadratinis balto popieriaus lapas (40*40cm);
- purškiamas buteliukas, nosinė;
- konteineriai su kvapiosiomis saugiomis medžiagomis, uždengti marle (pagal kiekį
vaikai);
- plakatas su nosies ir žmogaus kvėpavimo sistemos struktūra;
- Peliuko Mikio nuotrauka;
-balta medicininis chalatas ir dangtelis;
- vaizdo filmas „Kodėl čiaudi mūsų nosis?
Preliminarus darbas:
-enciklopedijų skaitymas: „Žmogus“, „Žmogaus kūnas“;
-mokytis pirštų gimnastikos „Pilis“;
- pokalbis apie higienos ir nosies priežiūros saugumo taisykles.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga

Vaikai įeina į grupę ir juos pasitinka gydytoja Aibolit (pasirengusi mokytoja).
Pedagogas:- Sveiki, draugai, tikiuosi mane atpažįstate?
Vaikai:- Taip, jūs esate daktaras Aibolitas.
Pedagogas:- Vaikinai, ką reiškia žodis „labas“? Juk sakome
kasdien ir ne kartą.
(Vaikų atsakymai: žodis „labas“ reiškia „palinkėti sveikatos“, reiškia palinkėti sveikatos tam, kurį sveikinate)
Pedagogas:- Puiku vaikinai. Tiesa, žodis „labas“ reiškia „palinkėti sveikatos“. O dabar linkime visiems geros sveikatos, visi sveiki ir linksmi. Taigi tu gali man padėti. Vaikinai, atsisėskite ant kilimo, papasakosiu jums istoriją. Pūkuotukas Mikis kreipėsi pagalbos į mane (Peliuko Mikio iliustracijos demonstravimas). Jam atsitiko tokia nemaloni situacija. Peliukas Mikis niekada nenaudojo nosinės, šluostėsi rankove, vaikščiojo be kepurės, mėgo muštis ir dažnai gaudavo kumščiu į nosį. Ir jis visada buvo ištinęs ir raudonas. Pūkuotuko Mikio nosis įsižeidė ir pabėgo nuo jo į mišką. O kaip peliukas Mikis? Jis nusprendė apsieiti be nosies.
Pedagogas:– Vaikinai, ar mūsų herojus priėmė teisingą sprendimą, ar įmanoma apsieiti be nosies?
(Vaikų atsakymai: mes negalime gyventi be nosies; jei neturime nosies, negalėsime kvėpuoti)
Pedagogas:– Taip, vaikinai, mūsų kūnas sukurtas taip, kad vieno organo nebuvimas ar liga iš karto atsiliepia kitų darbui. Pakalbėkime apie nosį, papasakokime ją ir įrodykime Peliukui Mikiui, kokia ji mums svarbi. Ar padėsite man tai padaryti? Tada kviečiu jus į savo mokslinę laboratoriją, kurioje jie tyrinėja žmogaus kūną ir žmogaus sveikatą.

(Vaikai atsikelia ir mankštinasi)
Pedagogas:- Bet pirmiausia aš tave apžiūrėsiu.
Prašau gražiai atsistoti
Ir vykdykite komandas!
Visi kvėpuok, nekvėpuok!
Viskas gerai, pailsėk!
Kartu pakeliame rankas,
Puiku, palikime.
Pasilenk, atsitiesk
Atsistokite tiesiai, šypsokitės!
Taip, esu patenkintas patikrinimu
Nė vienas iš vaikinų neserga.
Visi linksmi ir sveiki,
Ir jums nereikia gydytojų.
Tada eik į kelią, sek paskui mane! (Sekite daktarą Aibolitą į laboratoriją)

Daktaras Aibolitas (mokytojas): - Štai mes. Norint patekti į laboratoriją reikia
Atidaryk duris.
(Atliekama pirštų gimnastika)
Mes pradedame burti,
Atidarykite duris.
Nors užraktas labai tvirtas,
Metalinis ir tvirtas.
Pirmiausia suksime
Ir tada mes pūsime tris kartus.
Suplakam – vienas, du, trys.
Atrakinkite durų spyną.
Durys atsidaro
Eksperimentai prasideda!

(Vaikai praeina ir sėdi prie stalų)
Pedagogas:– Vaikinai, laboratorijoje turėtų būti tyla, čia dirba mokslininkai.
Vaikinai, pagalvokite ir pasakykite man, kam mums reikia nosies?
(Vaikų atsakymai: mums reikia, kad nosis kvėpuotų)
Pedagogas:– Taip, tu visiškai teisus, mums reikia, kad nosis kvėpuotų.
Įsitikinkime tuo. Laikykite nosį ir nekvėpuokite (mokytoja tai daro kartu su vaikais).
Oi! Aš nebegaliu to padaryti. Labai sunku nekvėpuoti, ar ne?
Vaikinai, kvėpavimas yra svarbus, o jei neteka oro, tai pavojinga ne tik mūsų plaučiams, bet ir smegenims.
Žmogus negali gyventi be oro, tačiau gamta sugalvojo būdą, kaip jį įnešti į kūną. Kvėpavimo sistema, kur nosis vaidina pagrindinį vaidmenį.
(Žiūrėdamas į plakatą su nosies struktūra)
– Kodėl reikia kvėpuoti per nosį, kai tai galima daryti ir burna?
(Vaikų atsakymai: nes gali skaudėti gerklę, sunku kvėpuoti per burną, nešvarų orą įkvepiame per burną ir pan.)
Pedagogas:- Vaikinai, aš girdėjau, kad nosis vadinama „virykle“, kodėl?
(Vaikų prielaidos: nosis šildo orą, šildo orą)
– Taip, vaikinai, oras, eidamas per nosį (nosies ertmę), sušyla ir šiltas patenka į mūsų plaučius. Tuo įsitikinkime atlikdami nedidelį eksperimentą: įkvėpkite oro per nosį ir iškvėpkite per burną į delną. Ką jauti, koks oras išeina?
(Vaikų atsakymai: pajutau šilumą, šiltą orą)
Pedagogas:- Vaikinai, nosis taip pat vadinama „sargiu“. Nuo ko nosis saugo mūsų kūną?
(Vaikų spėjimai: nuo purvo, nuo dulkių)
Pedagogas:– Nosis saugo mūsų plaučius nuo dulkių. Nosyje yra plaukelių. Galite patys juos pamatyti, jei pažvelgsite į savo nosį veidrodyje.
(Ant stalų yra veidrodžiai, vaikai juos paima ir žiūri į nosį.)
- Plaukai veikia kaip apsauga. Jie neleidžia dulkių dalelėms patekti į nosį, o švarus oras patenka į plaučius. Nosis taip pat apsaugo mus nuo patogeninių mikrobų.
-Ir mūsų nosis taip pat gali čiaudėti. Kodėl mūsų nosis čiaudėja?
(Vaikų atsakymai: nes jame kaupiasi daug mikrobų; nes peršalome; nes serga ir pan.)
Pedagogas:– Taip, visiškai teisingai, kai nosyje susikaupia daug mikrobų, mes
pradedame čiaudėti. Kas atsitinka, kai žmogus čiaudėja?
(Vaikų atsakymai: mikrobai skrenda įvairiomis kryptimis, gali užkrėsti kitus žmones)
Pedagogas:– Ką reikėtų daryti, kad mikrobai neskristų į skirtingas puses?
(Vaikų atsakymai: prisidenkite skarele)
Pedagogas:- Siūlau atlikti nedidelį eksperimentą. Tam mums reikia paprasto purškimo buteliuko, kuris, žinoma, yra mano laboratorijoje. Tai veiks kaip šalta nosis. Kadangi jis peršalo, vadinasi, jis pilnas mikrobų, todėl nuolat nori čiaudėti. O kas bus, jei čiaudėdami neprisidengsime nosine?
(Mokytojas atlieka eksperimentą su purškimo buteliu)
Pedagogas:- Žiūrėkite, vaikinai, be nosinės mikrobai skrenda didelius atstumus ir užkrečia sveikų žmonių. Bet kas atsitiks, jei prisidengiame nosine. Visi mikrobai lieka ant skarelės ir niekam nekelia grėsmės. Nosinė yra asmeninės higienos priemonė, todėl labai svarbu turėti nosinę.
Pedagogas:- O dabar, vaikinai, siūlau pažiūrėti mokslinį filmą „Kodėl čiaudi mūsų nosis? iš serijos „Neįtikėtini nuotykiai žmogaus kūne“.
(žiūriu filmą)
Pedagogas:– Vaikinai, kad nosis gerai kvėpuotų, kokių higienos ir saugos taisyklių prižiūrėti nosį reikia laikytis?
Vaikų atsakymai:
Išskalaukite nosį ryte ir vakare, prausdami veidą.
Negalite pirštu pasiimti nosies.
Nereikėtų kirsti nosies aštriais daiktais.
Nedėkite pašalinių daiktų (mygtukų, maži žaislai ir taip toliau.)
Stenkitės apsisaugoti nuo peršalimo ligų.
Nuvalykite nosį nosine.
Atlikite kvėpavimo pratimus.
Pedagogas:- Teisingai, draugai, jei laikysitės visų šių taisyklių, jūsų
………………nosys bus sveikos.
……………. -Ar tavo nosys sveikos? Patikrinkime. Juk jei nosis sveika, ji gerai kvėpuoja ir gerai gaudo kvapus. Siūlau žaisti žaidimą „Atspėk pagal kvapą“. Bet pirmiausia paruošime nosį ir atlikime kvėpavimo pratimus.
(Vaikai pakyla nuo stalų, atliekami kvėpavimo pratimai)
1) Giliai įkvėpkite per nosį, lėtai pakelkite rankas, suglauskite delnus, pakilkite ant kojų pirštų, atsitraukite, sulaikydami kvėpavimą, lėtai giliai iškvėpkite garsu „A“, rankos nukrenta. iškvėpimas.
2) Pakaitomis spausdami rodomuoju pirštu, dabar vieną šnervę, tada kitą, ištarkite garsą „M“.
Pedagogas:- Puiku, draugai. Mes gerai kvėpavome. Ar galite pagal kvapą atskirti, kas yra stiklinėje? Paimkite stiklinę, kelis kartus giliai įkvėpkite iš eilės ir pabandykite atspėti, kas yra jūsų stiklinėje.
(Vaikų atsakymai: „Užjaučiau česnako kvapą“. „Užuodžiau eglutę“ ir pan.)
Pedagogas:- Gerai, draugai! Matau, kad tavo nosys sveikos. Jūs visi atlikote užduotį. Užimkite savo vietas.
(Vaikai sėdi prie stalų)
Pedagogas:– Šiandien laboratorijoje atlikome gerą darbą. Vaikinai, padovanokime Pūkuotukui Mikiui nosinę kaip suvenyrą. Žiūrėk, jis jau paruoštas. Tačiau mūsų herojus mėgsta ryškius dalykus, todėl šaliką papuošime įvairiaspalviais taškeliais.
-Žirnis Žalia spalva Tas, kuris atsimins ir įvardins, kam skirta nosis, užsikiš.
(Vaikų atsakymai: kvėpuoti; apsaugoti plaučius nuo dulkių; sušildyti orą; atskirti kvapus).
– Geltonąjį žirnį priklijuos tas, kuris prisimins ir įvardins higienos ir saugos taisykles nosies priežiūrai.
(Vaikai lazdos)
Pedagogas:– Tokia skara pasirodė ryški. Manau, kad peliukas Mikis jam tikrai patiks ir dabar jis prižiūrės nosį ir naudos nosine. Dabar laikas grįžti į grupę.
(Mokytojas nusivelka medicininę uniformą)

Kokiuose maisto produktuose yra vitamino B. Ir kam jis skirtas?

Vitaminas B- padeda širdies veiklai, jo yra piene, ryžiuose, razinose, varškėje, sūryje, bananuose, mėsoje, duonoje, avižiniuose dribsniuose ir grikių košėse.

Šis vitaminas yra bene svarbiausias, apsaugantis nuo peršalimo.

Jo yra apelsinuose, citrinose, uogose, ridikuose, ropėse, kopūstuose, svogūnuose ir bulvėse.

Jei vitamino C nepakanka arba mažai, žmogus greitai pavargs ir dažnai sirgs.

Vaikinai, dabar galime padėti Polinai greičiau atsigauti /atsakymai/.

Kai grįšime į darželį, nupiešime jai sveikų maisto produktų, kad galėtų juos valgyti ir greičiau pasveiktų.

Fizinis pratimas „Daržovės“.

Vienas, du, trys, keturi (vaikščioti vietoje)
Vaikai mokėsi daržovių. (Šoka į vietą)
Svogūnai, ridikai, cukinijos (pakreipiami į kairę ir į dešinę)
Pomidoras, česnakas. (Suplok rankomis)

Šiandien susipažinome tik su kai kuriais vitaminais, bet jų yra labai daug. Susipažinsime ir sužinosime apie kitų vitaminų naudą, bet dabar reikia grįžti į darželį.

O, žiūrėk, kažkas mums atsiuntė laišką /skaidrė, daktare/!

Ir tai yra mūsų gydytojo laiškas. Ar perskaitysime?

Taisyklės:

1. Prieš sėsdami prie stalo, turite nusiplauti rankas, nusiplauti daržoves ir vaisius.
2. Reikia valgyti sveiką maistą.
3. Valgyti reikėtų lėtai ir nekalbėti. /kad neužspringtų/.
4. Maistas turi būti gerai sukramtytas. /tada geriau asimiliuotis/.
5. Pavalgę praskalaukite burną.
6. Būtinai laikykitės rutinos ir valgykite tuo pačiu metu. /organizmas pripras maistą gauti vienu metu ir maistas bus greičiau pasisavinamas/.

Geros taisyklės Gydytojas mums atsiuntė, padėkosime vėliau.

Ar pavargote nuo kelionių, pažaiskime žaidimą.

Žaidimas „Naudinga – žalinga“.

/Ar pyragas sveikas? Coca Cola? Pienas? Chupa Chups? Saldainiai? Varškės sūris? Šokoladas? Traškučiai? ir kt.

Žaidimas „Nuostabus krepšys“.

Reikia liesdami atspėti, kokia tai daržovė ar vaisius, ir pasakyti, kuo tai naudinga.

Žaidimas „Atrask skonį“.

Dabar jūs būsite degustatoriai ir nustatysite, ką valgėte?

Vaikai užsimerkia ir ragauja daržovių bei vaisių gabalėlius. /obuoliai, agurkai, pomidorai, kopūstai, svogūnai, citrina, bananas, mandarinas.../

Dabar nupieškime ir sukurkime knygą Polinai. Galite ne tik piešti sveika daržovė ar vaisių, bet galite sugalvoti savo receptą. Pavyzdžiui: „Vitamininės“ salotos iš kopūstų, pomidorų ir agurkų. O gal sulčių.

Puiku vaikinai! Pavargote piešti?

Pirštų gimnastika"Kopūstas"

Susmulkiname ir susmulkiname kopūstą (judina rankas kaip kirvis)
Kopūstą susmulkiname, kopūstą susmulkiname, (kopūstą suminkome)
Sūdome ir pasūdome kopūstą (paimkite žiupsnelį druskos ir pasūdykite)
Spaudžiame ir spaudžiame kopūstus. (rankų lenkimas ir tiesimas)

Dabar pakartokime:

– Kas daro mūsų maistą sveiką?
- Pavadinkite naudingus produktus.
- Ko šiandien išmokote?
- Pavadinkite vitaminus.
– Kokių taisyklių reikia laikytis?

Šauniai padirbėta! Manau, kad dabar stengsitės valgyti tik sveiką maistą, vartosite vitaminus, užsiimsite gimnastika ir švinu sveikas vaizdas gyvenimą.

Pabaigoje eilėraštis:

Tik sveikas maistas
Visada ant mūsų stalo!
O kadangi tai sveikas maistas -
Ar būsime sveiki? Taip!

Pamokos priedas yra pristatymas.

Pristatymas sukurtas tam, kad vaikai geriau suprastų pamokas apie vitaminus. Formuoja vaikų pirmines žinias apie sveiki produktai, sveikas ir visavertis maistas. Leidžia stiprinti vaikų elgesio prie stalo, mitybos ir higienos įgūdžius. (kultūrinės higienos įgūdžiai)

Pristatymas skirtas 6-7 metų parengiamojo amžiaus vaikams ir kitiems, norintiems susipažinti su vitaminų nauda.

Pristatyme atskleidžiama vitaminų svarba organizmui ir kokie maisto produktai jų turi. Įdomiausias yra eilėraštis apie vitaminus su ryškiomis iliustracijomis.

Pristatymas rodomas pamokos metu, kai pristatoma tema.

Jis gali būti naudojamas kaip priedas prie pamokos arba kaip atskira medžiaga.

Skirtingai nuo medicinos, kurios dėmesio centre visų pirma yra sergantis žmogus ir jo gydymo metodai, valeologijos srityje - sveikas žmogus, norintis išlaikyti savo energingą ir linksmą būseną. Išmokyti vaikus rūpintis savo sveikata, būti sąmoningam mitybos ir motorinė veikla– tokia yra pagrindinė visų užsiėmimų reikšmė, kurių pastabos pateikiamos šioje teminėje dalyje.

Pažiūrėkite, kaip jūsų kolegos stengėsi sudominti savo mokinius sveikos gyvensenos vertybėmis ir diegti jiems sveikatos išsaugojimo pagrindus.

Klasių enciklopedija apie valeologinės kultūros pagrindus

Yra skyriuose:
Pagal grupes:

Rodomos publikacijos 1-10 iš 1116.
Visi skyriai | Valeologija. Pamokų užrašai, GCD, raida

Šiuolaikinių technologijų naudojimas valeologijos srityje dirbant su ikimokyklinukais Deja, šiandien labai menka motyvacija palaikyti ir stiprinti asmens sveikatą. Vis dažniau galima išgirsti apie sveikatos kultūros trūkumą Rusijoje. Žmogus nesiekia prisiimti atsakomybės už savo sveikatą. Tiesa, visame pasaulyje...

Sukurta mokytojo : Simonenko Elena Viktorovna Dalyviai: parengiamosios grupės vaikai Skaičius vaikai: 10 Švietimo regione: fizinis vystymasis, Kognityvinė raida Tikslas: formuoti vaikų idėją apie sveikatą kaip vieną pagrindinių žmogaus vertybių...

Valeologija. Pamokų užrašai, GCD, pokyčiai - GCD pastabos apie valeologiją „Sielos valymas“ vyresniems ikimokyklinio amžiaus pasakų terapijos metodais

Leidinys „GCD santrauka apie valeologiją „Sielos apvalymas“ vyresniems ikimokyklinio ugdymo...„Sielos valymas“ Tikslas: ugdyti vaikų sąmoningą norą būti sveikiems. Tikslai: Išmokyti priimtinų neigiamų jausmų ir emocijų raiškos būdų. Šalinant neigiamas nuotaikas, atkuriant jėgas, ugdant gebėjimą bendradarbiauti, suprasti kitų jausmus, suteikti...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

Pamokos pastabos apie valeologiją Valeologijos pamokos santrauka Programos turinys: -Papasakokite vaikams pagrindinę informaciją apie Vidaus organai(širdis. -Suformuokite pagrindines sąvokas apie išvaizda, širdies funkcijos ir vaidmuo vaikų sveikatai. - Išmokykite vaikus saugoti savo sveikatą, išmokite rūpintis...

Žaidimo situacijos apie valeologiją santrauka pirmoje jaunių grupėje „Lėlė Katya lankosi pas vaikinus“ Tikslas: ugdyti vaikų supratimą apie švarias rankas. Tikslai: - Išmokyti vaikus rūpintis savo sveikata, švarias rankas, praturtinti žodyną, suaktyvinti vaikų kalboje žodžius: vanduo, muilas, rankšluostis, veiksmą reiškiantys žodžiai. - Ugdykite dėmesį...

Mokomosios veiklos, skirtos kalbos ir valeologijos ugdymui vyresniųjų grupėje „Mūsų pojūčiai“, santrauka GCD santrauka apie kalbos ir valeologijos raidą vyresniųjų grupėje. MŪSŲ JAUTIMO ORGANAI. Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie žmogaus pojūčius (regėjimą, klausą, skonį, lytėjimą, uoslę, kaip mūsų pagalbininkus suvokiant mus supantį pasaulį. Tikslai: Ugdomasis: įtvirtinti žinias apie...

Valeologija. Pamokų užrašai, GCD, pokyčiai – Valeologiniai muzikiniai sveikinimai ikimokyklinukams

METODINĖ PLĖTRA. VALEOLOGINIAI MUZIKINIAI SVEIKINIMAI IKIMOKYKLINIAMS VAIKAMS Parengė: muzikos vadovas Medvedevos Marina Borisovna MKDOU vaikų darželis Lokhovo kaime, Cheremchovo rajone, Irkutsko srityje Valeologinės dainos - visi sveikinimai prasideda nuo jų...


OOD santrauka parengiamoji grupė valeologijoje. Tema: „Tiesiai nugara – visiems laikams“. Parengė ir vedė aukščiausios kategorijos mokytoja Popova Larisa Aleksandrovna. Tikslas: supažindinti vaikus su „taisyklingos laikysenos“ sąvoka ir priemonėmis, kaip užkirsti kelią jos pažeidimui. Užduotys:...

Pamokos apie valeologiją vyresnėje darželio grupėje santrauka, tema: „Kokie mes esame viduje“

Tikslai:

Supažindinti vaikus su pagrindiniais žmogaus kūno organais (smegenimis, širdimi, plaučiais, skrandžiu), jų vardais, vieta ir funkcijomis.
Išmokykite vaikus eksperimentiškai patvirtinti įgytas žinias (paprastais eksperimentais).
Priverskite vaikus daugiau sužinoti apie savo kūną.
Ugdykite mąstymą, smulkiąją ir stambiąją motoriką.
Ugdykite norą gyventi sveiką gyvenimo būdą.

Įranga:

Spalvoti pieštukai.
Popieriaus lakštai su nupieštu žmogaus ir vidaus organų siluetu.
Veidrodžiai, anksčiau pripūsti ir ištuštinti balionai.
Maisto produktų nuotraukos.
Mažos plunksnos.
Stiklinės vandens, šiaudeliai.

Pamokos eiga:

Kiekvienas žmogus turėtų žinoti savo kūno sandarą, nes tai padės jam būti sveikam.
Jūs jau žinote, kad mūsų kūno struktūra yra tokia: viršuje - galva, tada kaklas ir liemuo. Liemuo turi viršutines galūnes – rankas ir apatines galūnes – kojas.

Bet tai mes matome, o mūsų kūne yra daug įvairių organų. Mes jų nematome, bet jų dėka gyvename, kvėpuojame, mąstome, valgome ir dar daugiau. Šiandien susipažinsime su svarbiausiais organais.
Čia yra diagrama, rodanti šiuos organus. Susipažinę su kiekvienu organu, spalvinsite jį spalvotais pieštukais ir bandysite prisiminti.

Smegenys

Vienas iš svarbiausių organų yra smegenys. Jis yra tarsi visų organų viršininkas, viską žino ir už viską atsakingas. Į jį tarsi per laidus ateina signalai iš išorinio pasaulio ir duoda nurodymus visam kūnui, kaip į šiuos signalus reaguoti. Smegenys padeda žmogui būti žmogumi. Pagalvok. Vaikščioti. Atlikite skirtingus darbus.

Didaktinis pratimas „Laikykitės tvarkos“

Vaikai atlieka veiksmus pagal komandas.

Mūsų smegenys ilsisi naktį, kai tamsu ir miegame. Tačiau ne visos smegenys ilsisi, jos turi pareigų, kurios dirba net naktį. Juk naktį matome sapnus. Ar gali pasakyti apie ką svajoji?

Smegenys labai trapios. Gerai, kad kieta kaukolė patikimai apsaugo smegenis nuo pažeidimų. Bet vis tiek stenkitės nesusitrenkti į galvą. Stiprus smūgis gali sukelti smegenų sukrėtimą.

Širdis

Širdis yra tarsi didelis siurblys, kuris pumpuoja kraują. Kraujas "bėga" visame kūne per skirtingus indus. Pagrindinė kraujo užduotis – maitinti visą kūną. O kraują pumpuoja ir jam judėti padeda labai svarbus organas – širdis. Širdis dirba nuolat, net kai žmogus miega.

Beldžia dieną ir naktį,
Tai tarsi rutina.
Bus blogai, jei staiga
Šis beldimas nustos.

Širdis yra krūtinės centre, beveik viduryje ir yra kumščio dydžio. Suformuokite ranką į kumštį ir padėkite ją ant krūtinės vidurio, šiek tiek į kairę. Tai yra maždaug jūsų širdies dydis. Dabar sugniaužkite ir šiek tiek atgniaužkite kumštį – taip veikia širdis: susitraukdama ji stumia kraują. Ir girdi širdies plakimą.

Kokios spalvos mūsų kraujas? Kaip apie tai sužinojote? Kai iš jūsų žaizdos teka kraujas, suaugusieji skuba gydyti žaizdą ir sustabdyti kraujavimą. Tai labai svarbu, nes netekti kraujo yra labai pavojinga. Kaip gydote savo žaizdas?
Širdis turi būti apsaugota. Bet jei žmogus nuspręs visą laiką gulėti ir nieko nedaryti, kad pasirūpintų savo širdimi, jis labai klys ir tik pakenks savo širdžiai. Širdį reikia treniruoti ir mankštinti. Kai bėgi, širdis dirba greičiau. Jis plaka ir pumpuoja kraują.

Eksperimentuokite

Dabar mes tai įrodysime. Padėkite delną ant širdies ir klausykite. Dabar šokinėkite, bėkite vietoje, pasilenkite į priekį, atgal. Dabar vėl uždėkite ranką ant širdies. Kas pasikeitė? Mano širdis pradėjo plakti greičiau.

Plaučiai

Žmogus turi du plaučius. Žmogui reikia plaučių, kad galėtų kvėpuoti ir aprūpinti kraują reikiamu oru. Oro nesimato, bet be jo gyventi negalima.

Eksperimentuokite

Pažiūrėkite į savo kvėpavimą. Pritraukite veidrodį arčiau ir kvėpuokite juo. Šiltas kvapas užraus veidrodį.
Jūsų plaučiai įkvepiant plečiasi kaip šis balionas, o iškvepiant susitraukia.
Padėkite rankas ant krūtinės ir giliai įkvėpkite. Pajutote, kaip pakyla rankos, o plaučiai prisipildo oro. Dabar iškvėpkite. Nuleido rankas.

Eksperimentuokite

Paimkite šiaudelius į rankas, nuleiskite juos ir pūskite į juos. Ką tu matei? Tai yra oras burbuliukų pavidalu.

Mes ne visada kvėpuojame taip pat. Bėgdami kvėpuojame dažniau ir giliau, o kai esame ramūs ar miegame – kvėpuojame tolygiai ir ramiai.
Turėtumėte stengtis neįkvėpti dūmų ar nešvaraus oro. Mūsų plaučiams naudingas grynas, švarus oras. Ir, žinoma, neturėtumėte nuodyti plaučių cigaretėmis. Cigarečių dūmai pajuoduoja plaučius ir suserga.

Kvėpavimo pratimas „Pūsk ant plunksnos“

Vaikai, mokytojo nurodymu, atlieka pratimą.

Skrandis

Skrandis yra kaip puodas mūsų viduje – visas maistas patenka ten, o skrandis jį virškina. Skrandis lengvai susidoroja su visaverčiu, sveiku maistu, tačiau skrandis kenčia ir net suserga nuo nesveiko maisto. Skrandžiui labai nepatinka, kai persivalgome – užpildome pilvą. Skrandis nespėja susidoroti su didžiuliu maisto kiekiu ir pradeda skaudėti skrandį.

Didaktinis žaidimas „Sveikas ir nesveikas maistas“

Vaikai skirstomi į dvi grupes: „Sveiki“ ir „Žalingi“ paveikslėliai, kuriuose vaizduojami maisto produktai.

Savęs masažas „Padėk sau“

Žmogaus kūne yra daug, daug taškų. Kurie yra susiję su skirtingais organais. O jei išmoksite šiuos dalykus, susirgę galėsite padėti sau. Dabar išmoksime patys masažuotis.

Nykštukas gyvena tavo pirštuose,
(lenkti ir ištiesti pirštus)

Jis atneša mums sveikatą.
Vienas du trys keturi Penki,
(šiukšlių falangos buvo užteptos ant nosies sparnų taškų)

Mūsų gnomas pradėjo žaisti,
Nubrėžkite apskritimus kumščiu prie nosies,
Ir tada aš pakilau aukščiau
(lengvai glostykite viršutinius žandikaulio sinusus)

Ir riedėjo žemyn iš viršaus į apačią.
Nykštukas pažiūrėjo pro langą,
(masažas rodomaisiais ir viduriniais antakių raukšlių pirštais)

Jis nusijuokė ir nuskrido.
Nykštukas rado tašką prie akies,
(taškų masažas ant nosies tiltelio)

Pasuko į dešinę, į kairę,
Paspaudęs kitą,
(masažo taškai šalia nosies sparnų)

Ir tada jis nusileido -
(masažo taškai virš viršutinės lūpos)

Arčiau burnos,
Pasislėpė už ausų
(ausies taškų masažas)

Iš manęs juokėsi
Ir jis norėjo žaisti su manimi.
Vienas du trys keturi Penki,
(kaktos ir antakių keterų masažas)

Nusprendžiau jį sugauti.
Sugavau nykštuką į antakius,
Ir jis vaikščiojo ratu,
Taigi mūsų nykštukas nutilo
(nosies galiukų masažas)

Ir jis ėmė bėgti.
Paimsime į rankas,
(rankų atpalaidavimas)

Šiek tiek pamojuokime rankomis.

Įkeliama...Įkeliama...