Pastabos apie kalbos raidą pirmajai jaunesniajai vaikų grupei. ECD kalbai lavinti vidurinėje grupėje „Koloboko kelionė“ Į saulę ir debesį

Tikslas:

1. Ugdykite vaikų šnekamąją kalbą - išmokykite juos vartoti veiksmažodžius,
būdvardžius, derinkite juos su daiktavardžiais pagal skaičių, lytį,
dėklas; gebėjimas vartoti prielinksnius „virš, po, apie, su“.

2. Tobulinkite stambiąją ir smulkiąją motoriką naudodami skirtingus
medžiagų.

3. Ugdykite susidomėjimą rusų liaudies pasakomis.
4. Ugdyti gebėjimus edukacinėje veikloje.

Preliminarus darbas:

skaitant pasakas „Kolobokas“, „Trys lokiai“, „Kolobokas“,

žaisti juos flanelgrafu,

stalo teatro žaidimai.

Medžiaga pamokai:

Demonstracija: Flanelgrafas, personažai iš pasakos „Spygliukas“, „Trys“
lokys“, „Kolobok“.

Dalomoji medžiaga: žaidimo vizualizatoriai, kortelės, vaizduojančios pagrindinį lauką,
kolobokai, flomasteriai, žali trikampiai, po 3 kiekvienam vaikui.

Veiklos eiga:

Vaikai, lydimi muzikos, įeina į grupę taku ir sustoja puslankiu.

Pedagogas:

Mes eisime taku
Eikime tiesiai į pasaką.
Vienas du trys keturi Penki -
Suvaidinsime pasaką.

Mano brangūs vaikinai! Ar jums patinka klausytis pasakų? Aš taip pat myliu
pasakas, ir tu man padėsi jas pasakoti.

Dabar žaisime žaidimą "Pasakos su skylutėmis" Aš skaitysiu pasaką ir
Jei ką nors pamiršau, galite man pasakyti.

(Mokytojas prieina prie flanelgrafo, kur rodomi pasakos herojai
"Smaigalys")

Kas mėgo groti ir dainuoti?

Dvi pelės sukasi ir... (Pasukti)

Kas ryte pažadino peles?

Kas nuėjo į malūną: (nuėjo)

Sumalti maišelį miltų?

Tai Petya: (Cockerel)

Jis kepė daug pyragų

Ir jis griežtai paklausė savo draugų:

„Ką tu veikei, pelytės,

Nuo aušros iki sutemų)?

Dabar sėsk prie stalo,

Ne! Pirmiausia sunkiai dirbk

Ir skaitykite: ("Spikeletas")

(Mokytojas ir vaikai artėja prie kitos pasakos)

Puodeliai trijų ir trijų lovų.

Taip pat yra trys kėdės, žiūrėk

O čia gyvenantys, tiesą sakant

Gyvena tiksliai: (trys)

Kaip pamatysite, iš karto aišku:

Lankymasis pas juos: (pavojinga)

Greitai bėk, mažoji sesute,

Išskrisk pro langą kaip: (paukštis)

Ji pabėgo. Šauniai padirbėta!

Taigi visa pasaka: (pabaiga)

Fedya skaito skiemenį po skiemens:

Tai pasaka: („Trys lokiai“)

(mokytojas artėja prie kitos pasakos)

Jis buvo kepamas iš miltų,

Jis buvo sumaišytas su grietine,

Jis šąla prie lango

Pakeliui: (nuriedėjo)

Jis buvo linksmas, drąsus,

Ir pakeliui jis dainuoja: (dainavo)

Kas tai?.. (Kolobok)

Vaikinai! Kokią dainą dainavo bandelė?

Pirštų žaidimas „Kolobok“

Aš, Kolobok, Kolobok! (riečia rankose įsivaizduojamą bandelę)

Nubraukite išilgai statinės apačios (dešiniuoju delnu nubraukite kairįjį delną)

Šluoti aplink tvartą (imituoti grindų šlavimą)

Meshen su grietine (dešine ranka atlikite sukamuosius judesius)

Sazhen viryklėje (parodykite abi rankas ištiestas į priekį)

Prie lango šąla (jie rodo langą rankomis)

Aš palikau savo močiutę (perjungiu viduriniu ir rodomuoju pirštu

dešinė ranka kairiajame delne)

Palikau senelį.

Kaip manote, kur taku nuriedėjo bandelė? (vaikų atsakymai)

Prisiminkime, ką bandelė sutiko miške.

Visiškai pamiršau, su kuo pirmą kartą susitiko bandelė?

Padėkime bandelę prie kiškio.

Tada su kuo jis susitiko? (vilkas)

(Vaikai deda koloboką prie vilko)

Ką jam pasakė vilkas? („Kolobok, Kolobok! Aš tave suvalgysiu!“)

Susipažino su koloboku lokys (vaikai pastato koloboką prie meškos) ir plonu balsu jam pasakė: „Kolobok, kolobok aš tave suvalgysiu!

O gal ką nors sujaučiau, padėk. (Meškiukas pasakė storas, grubus

Bet mūsų bandelė nėra lengva, sutikęs lapę, jis pabėgo nuo jos ir

(Vaikai ant savo stalų turi pasakų skydelį)

Ant mūsų kortelės nupieštas kelias, važiuokime taku kartu su koloboku, laikykime koloboką dešinė ranka. Bandelė rieda ir rieda, o link jos: (ežiukas).

Bandelė pažvelgė į ežiuką ir nustebo. Parodykite, kaip nustebino bandelė (O! - vaikai parodo nuostabą). Vaikinai, mūsų ežiukui atsitiko bėda – pametė adatas, padėkime jas surinkti. Pieškime ežiuko spygliukus flomasteriu. (Vaikai žaidimo vizualizatoriuose piešia spygliukus ežiukui).

Kokius nuostabius ežiukus turime! Bandelė nusprendė pasigrožėti ežiuku, bet mūsų bandelė maža, o ežiukas didelis. Pakvieskime koloboką pažiūrėti į koloboką nuo kelmo. Bandelė suvyniota Į: (kanapės), lipo įjungta: (kelmas), pažiūrėjo į ežiuką Su: (kanapės). Bandelei ežiukas labai patiko ir jis nusišypsojo. Siūlau nupiešti šypseną mūsų bandelei. Kaip manote, kokios spalvos žymeklio mums tam reikia? (raudona). Kaip jums viskas pasirodė? (linksmas, linksmas)

Dabar parodykime kolobokui, kaip galime džiaugtis (vaikai palieka stalus ir užsiima kūno kultūra)

Jie trypė kojomis, (trupėjo kojomis)

Ploja rankomis, (plakia rankomis)

Hee hee, (rankos į šonus)

Ha ha ha (rankas aukštyn)

Koks grožis! (ploja) (vaikai sėdi prie stalų)

Bandelė atsisveikino su ežiuku ir apsivertė toliau, apsidairė ir aplinkui pamatė keistus medžius, kurie atrodė kaip jo draugas ežiukas. Kaip manai, kokius medžius jis matė? (valgė)

Taip, eglės irgi turi spyglių. Šauniai padirbėta! Padarykime po eglę kiekvienam savo kolobokui, siūlau tam naudoti trikampius geltona spalva, (vaikai pataiso mokytoją, mums reikia žalių trikampių) Labai džiaugiuosi, kad esate tokie dėmesingi! (vaikai dėlioja eglę naudodami nupieštą kamieną) Vaikinai, jūs tiesiog puikūs, jūs sukūrėte visą eglyną! Ir visi kartu sukūrėme pasakos „Kolobok“ tęsinį. Ar ji tau patiko? (vaikų atsakymai)

Pastabos apie kalbos raidą „Kolobok“

Tikslas - ugdyti kalbos supratimą ir aktyvinti vaikų žodyną.

Užduotys:

Švietimo.

Toliau mokykitės vartoti žodžius kai kuriems laukiniams gyvūnams (meška, kiškis, lapė, vilkas) apibūdinti.

Vystantis.

Ugdykite gebėjimą atsakyti į paprastus klausimus.

Ugdykite pažintinę veiklą.

Ugdykite motorinius įgūdžius ir išraiškingus judesius.

Švietimo.

Padėkite suprasti sąvokas „galima - neįmanoma“, „pavojinga“.

Medžiagos ir įranga: pasakos „Kolobokas“ iliustracija ir tekstas, ženklai (spalva, forma), pasakos analizės lentelė, žymeklis, molbertas, lėlė.

– Pas mus atėjo lėlė, bet jai kažkodėl buvo liūdna.

Ar papasakosime jai istoriją apie bandelę, kad ji pasijustų geriau?

Jie žiūri į lėlę.

Taip.

Praktinis darbas

Grožinės literatūros kūrinio skaitymas. Savarankiško mąstymo „Pasakyk žodį“ aktyvinimas.

Atsisėskite ant kilimo krašto.

Vykstant istorijai pasakoja pasaką ir rodo iliustracijas:

Gyveno kartą…

Senolė nusprendė iškepti bandelę. Išminkiau tešlą, suformavau bandelę, iškepiau ir palikau atvėsti...

Bandelė atsibodo, iššoko pro langą ir riedėjo taku...

Bandelė susisuka ir išeina jos pasitikti...

Parodyk, kaip kiškis judina ausis, ką kiškis pasakė bandelei?

Ką bandelė atsakė kiškiui?

Parodyk man, koks baisus ir dantytas yra vilkas.

Ką vilkas pasakė bandelei?

Aš esu bandelė, bandelė... Ir aš riedau toliau. Staiga link jo...

Parodykite, kaip vaikšto šleivapėdis lokys.

Ką meška pasakė bandelei?

Ką bandelė atsakė vilkui?

Aš esu bandelė, bandelė... Ir aš riedau toliau. Staiga link jo...

Kolobok, Kolobok, kokia tu graži ir rausva. Ir bandelei patiko lapės žodžiai ir ji pradėjo dainuoti. Lapė jam sako: „Negirdžiu tavo dainos, atsisėsk su manimi... ir dar kartą padainuok“. Bandelė sėdėjo lapei ant nosies ir dainavo, o lapė „am“ ją valgė.

Jie užima savo vietas.

Išklausykite istoriją ir užbaikite žodžius:

Senelis ir močiutė.

Pakartokite rankų judesius po mokytojo.

Ant lango.

Miške.

Kiškis

Jie rodo kiškį.

Aš tave suvalgysiu!

Jie dainuoja kartu su daina.

Vilkas!

Jie rodo.

Aš tave suvalgysiu!

Nevalgyk manęs, aš tau dainuosiu dainą.

Jie dainuoja kartu su daina.

Turėti!

Jie rodo.

Aš tave suvalgysiu!

Nevalgyk manęs, aš tau dainuosiu dainą.

Jie dainuoja kartu su daina.

Lapė.

Nosis

Dinaminė pauzė 1 min.

Ugdykite motorinius įgūdžius ir išraiškingus judesius.

Žaidimo pratimas"Kolobok"

Sutikome zuikį, demonstruojame ausis ant galvos ir šokinėjame kaip zuikiai.

Jie riedėjo taku kaip bandelė.

Sutikome vilką, parodykime, kaip jis urzgia, koks dantytas.

Jie riedėjo taku kaip bandelė.

Sutikome mešką, parodykime, kaip jis vaikšto.

Jie riedėjo taku kaip bandelė.

Sutikome lapę, parodykime, kaip ji vaikšto.

Bandelė sėdėjo lapei ant nosies, ir ji ją suvalgė.

Jie vaikšto ratu.

Jie prideda rankas prie galvų ir šokinėja.

Jie vaikšto ratu.

Jie urzgia ir sukryžiuoja rankas vilko burnos pavidalu.

Jie vaikšto ratu.

Jie vaikšto kaip lokys.

Jie vaikšto ratu.

Jie vaikšto lėtai ir grakščiai.

Jie baksnoja pirštu į nosį ir apsimeta, kad valgo.

Praktinis darbas

Atsisėskite ant kilimo krašto. Žiūrėk, lėlė jau šypsosi! Jai patiko herojus Kolobokas. Ji prašo papasakoti daugiau apie jį.

Kokios spalvos bandelė?

Kokia bandelės forma?

Koks buvo koloboko tikslas? Vaikinai, kai bandelė nusibodo prie lango, ką jis norėjo daryti?

Ką bandelė padarė, kad pasiektų savo tikslą, ką darė toliau?

Koks buvo rezultatas?

Ką galite patarti kolobokui?

Šauniai padirbėta!

Jie užėmė savo vietas. Jie žiūri į lėlę.

Geltona.

Apvalus.

Pašok ir bėk.

Šokinėjo, rideno, dainavo,... pakluso, pašoko, pradėjo dainuoti, dingo.

Lapė jį suvalgė.

Galutinis etapas. Atspindys, 1 min.

GCD rezultatų apibendrinimas, vaiko įgytos patirties apibendrinimas.

Pokalbis, diskusija.

Kas šiandien mus aplankė?

Ji buvo liūdna, kaip mes ją nudžiuginome?

Kas nutiko kolobokui pasakoje?

Kokį patarimą davėme bandelę?

Šauniai padirbėta!

Lėlė

Jie papasakojo pasaką apie koloboką.

Jis pabėgo nuo senelių ir lapė jį suvalgė.

Negalite pasitikėti nepažįstamais žmonėmis; bėgti iš namų yra pavojinga!

GCD 2-oje jaunių grupėje

NOD IN THE 2nd JUNIOR GROUP OO "KALBOS PLĖTRA" "KELIONĖ PER PASAKA "KOLOBOKAS" Sudarė: Titarenko O.A.

KAS AUGA SODE?

SURINKITE NUOTRAUKĄ

PAVADINIMAS PASAKA?

KAS rėkia?
SU KOLOBOKAS SUTIKO KELYJE?
NUOLATINIŲ KALBOS PLĖTOJIMO UGDYMO VEIKLŲ SANTRAUKA TEMA: „KELIONĖ PER KOLOBOKO PASAKAS“1 JAUNESNIŲJŲ GRUPĖ. Programos turinys: Skatinti plėtrą kalbos kalba vaikas. Gebėjimas klasifikuoti daržoves ir vaisius, naminius gyvūnus. Orientuotis erdvėje. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas Ugdykite dėmesį ir skatinkite vaizduotę. Techninė pagalba: muzikos centras. IKT Parengiamasis darbas: pasakos „Kolobok“ skaitymas ir atpasakojimas. Vystymo aplinka: žaislas – bandelė.
Tęstinės edukacinės veiklos eiga: Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos? Vaikai: Taip! Pedagogas: pasaka, pasaka pasirodo Pasaka, pasaka pasirodo! 1 čiuožyklos namelis ant lango Kolobok Mokytoja: vaikinai, kaip vadinasi ši pasaka? 3 skaidrė – bandelė rieda su dainele. Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kas pas mus susuko? Vaikai: bandelė! Pedagogas: kokia bandelė? Vaikai: apvalūs, rausvi!
Pedagogas: Oho! Oi! Vaikinai, bandelė karšta! O, ką tik iš orkaitės, užpūskime ir atvės. Kvėpavimo pratimai. Pedagogas: Vaikinai, bandelė kviečia mus į kelionę per pasaką. Eime su koloboku? Pakeliu pateksime tiesiai į pasaką. Kur mes atėjome? Vaikai: į mišką. Pirštų gimnastika. 4 skaidrės zuikis ir bandelė 1 užduotis: daržovių, vaisių klasifikavimas
6 skaidrė vilkas ir bandelė 2 užduotis: surinkti paveikslėlį. Pedagogas: Puiku, vaikinai padėjo atlikti užduotį, dabar pailsėkime. Kūno kultūros pamoka: „miško gyventojai“. Pedagogas: Vaikinai, ar pailsėjote? Keliaukime toliau. 8 skaidrė. Meškiukas ir bandelė. 3 užduotis: „Pavadink pasaką“ 1O skaidrė: lapė ir bandelė. 4 užduotis „Kas rėkia?
Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai. Mūsų kelionė baigėsi Prisiminkime, su kuo susitiko bandelė. Dabar atėjo laikas mums grįžti į grupę.

Tikslas: nuoseklios vaikų kalbos ugdymas, bendravimas su juos supančiais žmonėmis per dialogą, įrodymais pagrįstą kalbą.

Užduotys:

1 Ugdykite vaikų kalbos intonacinį išraiškingumą per rusų liaudies meną.

2 Stiprinti vaikų gebėjimą kurti sakinius naudojant aprašomuosius būdvardžius (rusų k. liaudies pasaka, tešla, pilka, pūkuota, pikta, gudri, raudonplaukė, žaisminga).

3 Ugdykite domėjimąsi gimtąja kalba, draugiškus santykius.

Integracija edukacines sritis: komunikacija, apsauga, Kūno kultūra, Sveikata, Socializacija. .

Parengiamasis darbas: Pasakos „Kolobok“ skaitymas, koloboko žiūrėjimas, iliustracijos pasakai.

Vystymo aplinka: žaislas ežiukas, paveikslėliai pagal pasaką Kolobok.

Tiesiogiai judėkite švietėjiška veikla:

Temos pristatymas vaikams (vaikai sėdi puslankiu). Pasirodo žaislinis ežiukas.

Ežiukas: Sveiki, vaikinai! Atėjau pas jus su grybais, kad padėtumėte suskaičiuoti (rodo grybų krepšelį) ir prisimintumėte pasaką „Kolobok“.

Vaikiškas eilėraštis „Rink grybus“

1, 2, 3, 4, 5, (vaikai pakaitomis sulenkia pirštus, pradedant nuo mažojo pirštelio)

Einam ieškoti grybų.

Šis pirštas nuėjo į mišką

Šis pirštas rado grybą

Aš pradėjau valyti šį pirštą,

Šis sumetė viską į dubenį,

Šis mažasis pirštelis suvalgė viską

Štai kodėl aš sustorėjau!

Pedagogas: Kiek grybų ežiukas rado miške? Puiku vaikinai, jie teisingai suskaičiavo grybus ežiukui.

Ežiukas: Vaikinai, aš turiu linksmą pasakų draugą. Koks jo vardas, pabandykite atspėti.

Paslaptis

Jis yra rutulio formos.

Kartą jis buvo karštas.

Jis nušoko nuo stalo ant grindų.

Ir paliko močiutę.

Jis turi rausvą pusę...

Ar sužinojai?

Pedagogas: Iš kokios jis pasakos?

Vaikai: Iš pasakos „Kolobok“.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes kartu su ežiuku prisiminsime šią pasaką. Ežiukas, kokia čia pasaka - rusų liaudies pasaka ar ne?

Ežiukas: rusų liaudies.

Pedagogas: Vaikinai, kodėl rusų liaudies?

Pedagogas: Vaikinai, kaip prasideda pasaka „Kolobok“?

(Vaikų laukiami atsakymai)

Pedagogas: Iš ko močiutė padarė bandelę?

Vaikai: Iš tešlos.

Pedagogas: Kas paliko bandelę?

(Vaikų laukiami atsakymai)

Pedagogas: Kur nuriedėjo bandelė?

Vaikai: Į mišką.

Ežiukas: Dabar užminėsiu tau mįslę, ir tu sužinosi, su kuo jis pirmą kartą susipažino.

Paslaptis

Pūkų kamuolys, ilga ausis,

Mikliai šokinėja ir mėgsta morkas. (Kiškis)

Rodomas kiškio ir bandelės paveikslas miško fone.

Pedagogas: Kas buvo pirmasis žmogus, kurį bandelė sutiko pakeliui?

Vaikai: Zuikis.

Pedagogas: Apibūdinkite zuikį. Koks jis buvo? (Vaikų atsakymai) Ką zuikis mėgsta valgyti?

Vaikai: kopūstai, morkos.

Pedagogas: Kas tada nutiko kolobokui?

(Vaikų laukiami atsakymai)

Pedagogas: Ar zuikis vaikšto ar šokinėja?

Vaikai: šokinėja.

Pedagogas: Kas prisimena koloboko dainą ir dainuos ją mums?

Jei vaikams kyla sunkumų, mokytojas groja dainą plokštelėje.

Daina:

Aš krapštu dėžutę

Statinės dugnas nušluotas,

Sumaišyti su grietine,

Taip, jis suktas aliejuje,

Prie lango šalta,

Palikau senelį

Palikau močiutę

Neprotinga nuo tavęs pabėgti, kišk!

Pedagogas: Kas po kiškio susitiko bandelę?

Vaikai: Vilkas.

Mokytojas parodo vilko paveikslą.

Pedagogas: Kuris vilkas yra paveikslėlyje?

Vaikai: pilki, pikti.

Pedagogas: Kaip urzgia vilkas?

Vaikai: Rrrr.

Pedagogas: Kolobokas pabėgo nuo vilko?

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Kas dainuos kolobok dainą?

Daina:

Aš krapštu dėžutę

Iki dienos pabaigos jis nušluotas,

Sumaišyti su grietine,

Taip, jis suktas aliejuje,

Prie lango šalta,

Palikau senelį

Palikau močiutę

Palikau kiškį

Neprotinga nuo tavęs pabėgti, vilke!

Ežiukas: Vaikinai, aš žinau įdomų žaidimą „The Little Grey Bunny Is Sitting“ ir siūlau jį žaisti ant kilimėlio.

Pilkas zuikis sėdi

Ir jis linguoja ausimis.

(pakelkite delnus virš galvos ir mojuokite, apsimesdami ausimis)

Šitaip, šitaip

Jis judina ausis!

Kiškučiui sėdėti šalta

Turime pašildyti letenas.

(trinkite dilbius)

Šitaip, šitaip

Turime pašildyti letenas!

Kiškučiui stovėti šalta

Zuikiui reikia pašokti.

(šokinėja į vietą)

Šitaip, šitaip

Vilkas išgąsdino zuikį!

Kiškutis tuoj pat pabėgo.

(Atsisėskite)

Pedagogas: Tada su kuo susitiko bandelė?

Vaikai: Meškiukas.

Ežiukas: Kas, vaikinai, žino eilėraštį apie lokį?

Skaityti A. Barto eilėraščius „Nuplėšė meškos leteną“.

Pedagogas: Po meškos su kuo susitiko bandelė?

Pasirodo lapės paveikslas.

Pedagogas: Apibūdinkite lapę. Kokia lapė?

Vaikai: gudrūs, raudonplaukiai, žaismingi.

Ežiukas: Kas nutiko kolobokui, kai jis sutiko lapę?

(Vaikų laukiami atsakymai)

Ežiukas: Vaikinai, man labai patiko jus aplankyti.

Kokią pasaką šiandien prisiminėme? (Vaikų atsakymai)

Ar tau patiko šiandien su manimi kalbėtis ir žaisti?

Jei taip, tada suplokite rankomis, jei ne, tada trypkite kojomis.

Jūs ką tik dainavote, grojote, padėjote prisiminti pasaką „Kolobok“, už jūsų pagalbą dovanoju šį grybų krepšelį.

Pedagogas: Ačiū, ežiukas. Viso gero.

Biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis Nr. 165"

Bendra edukacinė veikla komunikacijos srityje antroje jaunesniojoje grupėje Nr. 5, įgyvendinant FGT tiesiogiai švietėjišką veiklą „Koloboko pasaka“

Mokytojas Ložnikova M.P.

Omskas 2014 m


Antroji jaunimo grupė

Užduotys:

Padėti emociškai ir aktyviai suvokti pasaką, dalyvauti pasakojime;

Mokyti tiksliai, atsakyti į klausimus;

Ugdykite kūrybinę iniciatyvą ir susidomėjimą veikla.

Įranga:

Knyga su pasaka „Kolobok“ su spalvingomis iliustracijomis; Pasakų žaislai; pirštų teatras; figūrėlės flanelgrafui.

Edukacinės veiklos eiga:

Pedagogas: Kolobokas atvyko mūsų aplankyti. Atnešė įdomi pasaka. (Rodo knygą.) Kas žino, kaip tai vadinasi?

Vaikai:"Kolobok"

Pedagogas: Klausytis pasakos. Ir kas žino žodžius, gali man padėti. ( Istoriją lydi pirštų teatro šou.) Štai toks Kolobokas! Kaip ją iškepė tavo močiutė? Iškepkime močiutei koloboką.

Kūno kultūros pamoka: „Kolobok“

Močiutė neminkė nei bandelės, nei blyno,

(rankomis minkome tešlą)

Ištraukė iš orkaitės

(rankos aukštyn, į šonus, žemyn)

Jokio pyrago, jokių suktinukų,

(liemuo pasisuka į kairę-dešinę, rankos į šonus)

Kaip padėjau ant stalo

(pritūpimai)

Jis paliko senelius.

(šokinėja)

Kas bėga be kojų?

(ploja rankomis)

Tai geltonas kolobokas.

Pedagogas: Kokį Koloboką gavai?

Vaikai: Apvalus, rausvas, gražus, skanus, karštas.

Jie žiūri į knygą, mokytojas perskaito epizodus.

Pedagogas: Parodykime pasaką. ( Pasakos rodymas naudojant flanelgrafą.) Tai yra namas. Koks jis?

Vaikai: Didelis, medinis, rudas ir kt.

Pedagogas: Ką turi namas?

Vaikai: Stogas, langas, durys, veranda.

Pedagogas: Kas gyvena name?

Vaikai: Močiutė ir senelis.

Pedagogas: Kas jie tokie?

Vaikai: Geri seni žmonės.

Pedagogas: Kas kepė močiutė?

Vaikai: Kolobokas.

Pedagogas: Koks jis?

Vaikai: Geltona, maža, skanu...

Pedagogas: Su kuo Kolobokas pirmą kartą susitiko, kai pabėgo nuo senelių?

Vaikai: Kiškis.

Pedagogas: Koks kiškis?

Vaikai: Bailus, pilkas, mažas.

Pedagogas: Su kuo Kolobokas susitiko toliau?

Vaikai: Vilkas.

Pedagogas: Koks vilkas?

Vaikai: Pilka, didelė, dantyta, pikta...

Pedagogas: Su kuo Kolobokas susitiko vėliau, koks jis buvo?

Vaikai: Turėti. Didelis, rudas, stiprus.

Pedagogas: Ką paskutinį kartą sutikote pakeliui į Koloboką?

Vaikai: Lapė.

Pedagogas: Kokia lapė?

Vaikai: Raudonplaukis, gudrus.

Pedagogas: Ką padarė raudonoji, gudrioji lapė?

Vaikai: Valgė Koloboką.

Mokytojas kviečia vaikus patiems pasakoti pasaką, rodydamas ją flanelgrafe. Tada sugalvokite naują pasakos pabaigą, žaisdami pirštų teatrą. (Mokytojas padeda kurti dialogus žaidimo metu.)

Taip pat galite naudoti modulius, kai pasakojate pasaką.

Įkeliama...Įkeliama...