Numeris 0 užduotys ikimokyklinukams. Mokykitės skaičių su vaiku

Vaikas nuo mažens mokosi skaičiuoti. Jau metai protinga mama, duodamas vaikui žaislą, sako: „Vienas kamuoliukas“, „Du kamuoliukai“... Vaikas visa tai atsimena ir, kaip taisyklė, iki penkerių metų moka suskaičiuoti iki dešimties. Tačiau skaičiai yra visiškai kitas dalykas. Kūdikis dar nesieja daiktų skaičiaus su savo atvaizdu, todėl vaiką reikia to išmokyti. Iki penkerių metų nereikėtų kalti į galvą skaičių, bet nuo penkerių ar šešerių tai jau įmanoma, o septynerių, prieš pat mokyklą, net būtina.

Jei mokymosi skaičiuoti etapas praleidžiamas, tai yra, vaikas dar nemoka skaičiuoti, nepaisant vyresnio amžiaus. ikimokyklinio amžiaus, turėsite išmokti skaičiuoti ir mokytis skaičius vienu metu. Įdomiausia pradėti nuo eilėraščių apie skaičius. S. Marshak turi puikų, įsimintiną eilėraštį: Linksmas skaičiavimas (skaitykite eilėraštį >>)

Rodo didžiausią efektyvumą mokant vaikus sudėtingos užduotys. Viename lape pateikiamos užduotys, susijusios su tiriamu skaičiumi ir jo pirmtakais (tai yra, pakartojimas to, kas buvo ištirta). Vienas lapas skirtas dviem klasėms. Pirmasis yra tiesioginis skaičių tyrimas. Vaikas žiūri, kaip jis atrodo, nuspalvina ir susieja su paveikslėlyje esančių objektų skaičiumi. Vienai pamokai pakanka 20 minučių. Sužinojus numerį rekomenduojame atsispausdinti ir patalpoje matomoje vietoje padėti atitinkamą kortelę su numeriu.

Antroji pamoka – įtvirtinti tai, kas buvo išmokta. Vaikas mokosi skaičių kompozicijos ir atlieka nesudėtingas manipuliacijas skaičiais.

Atsisiųskite ir atsispausdinkite užduotis „Skaičių mokymasis su vaiku“

Norėdami atsisiųsti lapą, pirmiausia spustelėkite jį kairiuoju pelės klavišu ir atidarykite pilno dydžio. Tada dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite, pasirinkite „Išsaugoti vaizdą kaip...“ ir išsaugokite jį savo kompiuteryje ir atsispausdinkite iš jo.

Taigi, lapas buvo atspausdintas. Užduočių tekstą skaito tėvai arba mokytojas. Pati pirmoji užduotis susipažįstant su skaičiumi – jį nuspalvinti. Ne spalvinti, o atspalviui. Tokia užduotis kaip šešėliavimas puikiai paruošia ranką rašymui, vaikas išmoksta valdyti pirštus, o tai teigiamai paveiks rašyseną.

Tada iš skaičių grandinės pasirenkame tą, kurią ištyrėme, ištariame ir nuspalviname.

Kita užduotis – spalvinimas. Identiškai pažymėtas vietas dažome ta pačia spalva.

MCOU "Nižas - Suetskajos vidurkis"

Bendrojo lavinimo mokyklos

pavadintas Anatolijaus Karpenkos vardu

Vieša pamoka

matematika 1 klasėje

tema "Skaičius 0"

Dirigentas: Ilyinykh T.I.

Su. Nižnija Suetka

Tema:"Skaičius ir skaitmuo 0"

Tikslas: skaičiaus 0 įvedimas kaip tuščios aibės charakteristika ir skaičiaus segmento atgalinio skaičiavimo pradžia.

Užduotys:
1) edukacinis:
- sudaryti sąlygas formuotis mokinių idėjoms apie skaičių nulį, tuščiosios aibės charakteristikas ir skaičių eilutės kilmę, supažindinti juos su atitinkamu skaičiumi ir ugdyti gebėjimą rašyti skaičių nulį; įtvirtinti mokinių gebėjimus nustatyti ryšius tarp skaičių, ugdyti gebėjimą rašyti išmoktus skaičius;
2) kuriant:
- ugdyti mokinių stebėjimą, dėmesį, matematinę kalbą, protines operacijas;
3) edukacinis:
- skatinti draugiškų santykių, tarpusavio supratimo, gebėjimo dirbti tarpusavyje plėtrą; ugdyti susidomėjimą dalyku, tinkamai įvertinti savo darbo rezultatus;
tausojanti sveikatą:
- išlaikyti vaikus sveikus pakaitomis įvairių tipų veikla ir aktyvus poilsis, IKT naudojimas, komfortiškos ir pasitikėjimo kupinos atmosferos kūrimas klasėje.
UUD:
kognityvinis UUD: kūrimas ir išeičių ieškojimas probleminė situacija; veiksmų atlikimas pagal duotą algoritmą, užduočių atlikimas naudojant materialų objektą.
komunikacinis UUD: mokinių bendradarbiavimas poromis, planavimas bendra veikla.
reguliavimo valdymo kontrolė: savo veiklos stebėjimas kurso metu ir per užduoties atlikimo rezultatą, veiksmų sekos nustatymas.
asmeninis UUD: pažintinės iniciatyvos pasireiškimas teikiant pagalbą bendramoksliams.

Užsiėmimų metu:

1.Apsisprendimas ugdomajai veiklai

Scenos paskirtis: Pamokos pradžioje organizuokite sutelktą dėmesį.

Skambutis mums davė signalą:
Atėjo laikas dirbti.
Taigi negaiškime laiko ir pradėkime dirbti!

Ir gražus, ir stiprus

Matematika yra šalis.

- Pasakyk man, vaikinai, kokiu tikslu atėjai šiandien į pamokas?
/ Išmok mąstyti, nuspręsti, samprotauti/

2. Bazinių žinių atnaujinimas

Scenos paskirtis:Tęsiantis sėkmingas naujų žinių įgijimas ar mokymosi veikla

Ko išmokote per paskutinę pamoką?

/padidinti ir sumažinti skaičius keliais vienetais/

Kur turėtume pradėti pamoką?

Pamoką pradėsime nuo matematikos apšilimo.

Darbas poromis/vieni kitiems padedame/

1. Žaidimas „Vietose“ – sudėkite skaičius didėjančia ir mažėjančia tvarka.

10 5 7 4 3 9 8 6 2 1 (dėk korteles ant lentos)

Testavimas ir vertinimas

Kiekvienas dirba savarankiškai

Jie eina prie lentos po vieną; jei yra klaida, jie parodo teisingą atsakymą iš karto.

2. Pavyzdžių sprendimas. Žaidimas „Lokomotyvas“.

Kiekvienoje priekaboje pateikiami pavyzdžiai. Pavyzdžius garsiai skaitome įvairiai, atsakymas yra ventiliatorius arba skaičius

3. Pamokos tikslo nustatymas. Kažko naujo atradimas.

Scenos paskirtis: Formuoti vaikų idėjas apie tai, ko naujo jie išmoks klasėje ir ko išmoks.

Probleminės situacijos kūrimas.

Pasakyk man, kiek gėlių yra mano rankoje? (3) Pašalinu po vieną. Ir dabar? (visai ne 0)

Kiek mūsų klasėje yra senelių? (visai ne)

Kiek obuolių gali užaugti slyva? (Niekas).

Kiek kalbančių šunų pažįsti?

Taigi, kaip jūs galite reikšti „ne daug“, „ne vieno“?

Kokį skaičių žymime?

Pamokos temos nustatymas.

Pavadinkite pamokos temą. (Skaičius nulis)

Padėkite 3 trikampius. Šalia jo padėkite atitinkamą skaičių.

Sumažinkite trikampių skaičių 1. Kiek trikampių liko?

Kur skaičių eilutėje yra skaičius 2? (prieš skaičių 3) Įveskite skaičių 2.

Sumažinkite trikampių skaičių 1. Kiek trikampių liko? 1

Kur skaičių eilutėje yra skaičius 1? Prieš skaičių 2 įrašykite skaičių 1 (1 2 3)

Sumažinkite trikampių skaičių 1. Kiek trikampių liko?

Ko mokysimės klasėje? (, susipažinkime su skaičiumi ir skaičiumi 0, išmokime rašyti skaičių 0

Aš rodau skaičių 0

Kaip atrodo skaičius 0?

Skaičius, pavyzdžiui, raidė O, yra nulis arba nieko.

Apvalus nulis yra toks gražus

Bet tai nieko nereiškia.

Kaip gavai nulį? 1-1 (lentos pavyzdyje 1-1 = 0)

Rodyti 0 ratų, 0 ratų.

Nulis pasirodė Indijoje, buvo pažymėtas apskritimu ir buvo vadinamas „sifr“. Po kelių šimtmečių jis buvo pavadintas „nulis“, kuris reiškia „nieko“.

Nulis yra vienintelis skaičius, kuriam buvo pastatytas paminklas Vengrijoje, Budapešto centre. Visi atstumai šalyje matuojami nuo šio paminklo. (skaidr.)

4. Pirminis naujos teorinės mokomosios medžiagos suvokimas ir įsisavinimas.

Scenos paskirtis: Pritraukti vaikų dėmesį į iš esmės naują informaciją, lavinti gebėjimą atpažinti skaičių 0.

Kur gyvenime susiduriame su skaičiumi 0?

Nulis yra svarbus skaičius mūsų skaičiavimo sistemoje. Tai nieko nereiškia, bet jei jis stovės skaičiaus dešinėje, skaičius padidės 10 kartų. (rodyti paveikslėlį)

Kas gali įvardyti skaičius, kuriuose yra nulis? (10 100 500 2000)

O jei į kairę nuo skaičiaus dedame nulį (rodyti paveikslėlį), gauname keistus skaičius.

Ar sutikote juos?

(01- Gaisrininkų komanda, 02 – policija, 03- greitoji pagalba, 04 – dujų paslauga)

Kur skaičių eilutėje yra nulis?

Skaidrė
Žmonės sako: „Pradėkime nuo nulio“.
- Kada jie taip sako?

Fizinė minutė.(„Saulė pažvelgė į lovelę...“)

Scenos paskirtis: Veiklos tipo keitimas

Kokia dabar pamokos užduotis?

5.Pirminis konsolidavimas. Darbas sąsiuviniuose.

Scenos paskirtis: Ugdykite skaičių 0 rašymo įgūdžius.

- Dabar išmoksime rašyti skaičių 0.

ATIDARYTI SĄRAŠIUS. Atsigulkite, atsisėskite tiesiai.

Kiek elementų turi skaičius 0? (1 ovalas)

Pradedame rašyti tiesiai po viršutinio dešiniojo kampo viršumi, jį apvaliname, paliesdami viršutinę langelio pusę, nubrėžiame žemyn, apvaliname, liečiame langelio apatinės pusės vidurį, apvaliname ir piešiame. tai iki ovalo pradžios.

Užrašykite numerį į užrašų knygelę. Išsirinkite gražiausią, taisyklingai parašytą skaičių ir po juo padėkite tašką.

Ar atlikote darbą?

6. To, kas išmokta, apibendrinimas.

Scenos paskirtis: Sustiprinkite, pakartokite, toliau formuokite UUD.

Darbas su vadovėliu. 70 psl

Perskaitykite, į kokį klausimą turime atsakyti.

Ar atsakėte? (Taip.)

Taigi, dabar labai svarbu, kokį darbą atlikti?

Įtvirtinti įgytas žinias. Paaiškink paveikslėlių pagalba, kaip gauti nulį?

Žiūrėkite žemiau esančias nuotraukas.

Kas rodoma? Perskaitykite klausimą. Kas yra lygybė?

Grupinis darbas

Pagal piešinį sukurkite istorijas pagal lygybes. 1 minutę

Išgirsti atsakymus

Kuri lygtis atitinka paveikslėlį?

Apsvarstykite toliau pateiktą brėžinį. Kas atsitiko, kas pasikeitė? (Buvo 3 lapai, 1 nuskrido) Kiek liko?

Kaip įrašyti? Ar yra daugiau ar mažiau lapų?

Palyginkite 2 ir 3 ir tt.

Individualus darbas

Pagal paveikslėlį sukurkite istoriją ir užrašykite ją.

1 dirba valdyboje. Apžiūra. Įvertinimas

7. Apibendrinimas

Kokias užduotis išsikėlėme pamokos pradžioje?

Ar juos baigėme?

Ką reiškia skaičius 0?

Ar šis skaičius reikalingas matematikoje?

Ką mes turime 0 klasėje?

8. Refleksija

Parodyk man savo gėles. Kas turi daugiau geltonos spalvos? Žalias?

Ir ant „sėkmės medžio“ parodykite, kuria šaka šiandien užlipote.

Mokytojas: Matau, kad daugelis pasiekė aukščiausią šaką, vadinasi, pamoka nenuėjo veltui. Ir kiekvienas iš jūsų dar labiau įsimylėjo patį tiksliausią matematikos mokslą.

Už aktyvų darbą klasėje noriu apdovanoti vaikinus...

Matematikos pamokų užrašai

Susipažinimas su 0.

Tikslas:Įveskite skaičius ir skaičių 0.

Užduotys.

Švietimas: Skaičiaus 0 susidarymas, jo vieta skaičių eilutėje.

Švietimas: Mąstymo logikos, matematinės išradingumo ugdymas.

Švietimas: Ugdykite meilę matematikai.

Įranga: plokšti personažai iš pasakos „Kolobokas“; numeris 0. Dalomoji medžiaga: ant vaikiškų stalų yra didelių moliūgų sėklų, pupelių, spalvotų pagaliukų.

Pamokos eiga.

    Didaktinis žaidimas— Kas pasikeitė?

Žaidimo tikslas: ugdyti savanorišką dėmesį ir trumpalaikę atmintį; ugdyti sąžiningumą.

Medžiaga: kelis mažus žaislus ar kitus vaikams pažįstamus daiktus.

Žaidimo eiga: Ant stalo padedami keli maži žaislai ar kiti vaikams pažįstami daiktai. Parenkamas vedėjas, kuris kviečia žaidėjus prisiminti, kas yra ant stalo ir kokia tvarka. Tada vedėjas kviečia dalyvius nusisukti, o pats sukeičia kelis žaislus ir kviečia vaikus atspėti, kas pasikeitė ant stalo. Už kiekvieną teisingą atsakymą pranešėjas duoda lustą. Laimi tas, kuris surinks daugiausiai žetonų.

    - Vaikinai, pasakykite man, kas yra pasaka? (Tai yra tada, kai kažkas stebuklingo).

- Ar norėtumėte patekti į matematinę pasaką? Tada eikime į kelionę.

Vaikinai, paimkite į rankas žiūronus (rankomis apsimeskite žiūronais), ką matote? (Lentoje pasirodo koloboko vaizdas.) (Kolobokas pabėgo nuo močiutės).

Prisiminkime pasakos pradžią. (Vaikai prisimena kartu su mokytoja).

- ... Kolobokas rieda ir rieda, o Kiškis jį pasitinka (lentoje pasirodo kiškio atvaizdas).

Kolobok, Kolobok, aš tave suvalgysiu!

Nevalgyk manęs Zuiki, geriau leisk man išspręsti problemas.

Padėkime Kolobokui išspręsti sudėtingas problemas, kitaip Kiškis jį suvalgys! (Vaikai sprendžia uždavinius: kortelė iš kartotekos „Skaičius šventė“, „Galvok, skaičiuok, atspėk!“ Žvalgybos užduotys -0-:

Lauke auga ąžuolas. Ant ąžuolo yra 3 šakos. Ant kiekvienos šakos yra 3 obuoliai. Kiek iš viso yra obuolių?

(Visai ne).

Ant kriaušės augo 10 kriaušių, ant gluosnio – 2 mažiau. Kiek kriaušių užaugo ant gluosnio?

(Visiškai ne, nes kriaušės ant gluosnio neauga).

Kiškis paleido Koloboką.

O, atspėjote, kokį skaičių šiandien sutiksime?

Teisingai, nulis!

Na, kodėl mes atsidūrėme šioje pasakoje?

Kaip tu manai? (Kolobok atrodo kaip 0).

Kaip dar atrodo skaičius 0? (kortelė „kaip atrodo numeris?“).

Nevalgyk manęs, Vilkai, geriau užduoti sunkius klausimus ir įdomias užduotis!

(Kortelė. Uždaviniai eilėraštyje -0-). Problema dėl žąsų.

Septynios piktos žąsys
Septyni beviltiški draugai
Jie vaikšto ir klaidžioja: „Ha-ha-ha!
Tada šeimininkė jiems paskambino: -
Ar nori valgyti? - Taip taip taip!
Ir visa gauja nuėjo
Septynios piktos žąsys.
Liko maitinti septynias žąsis,
Kiek paukščių liko?

(Visai ne).

Vykdydami užduotį vaikai ant stalo pasideda moliūgų sėklas ir pupeles. Parodykite atsakymą, iš pagaliukų išdėliokite skaičių 0. Parodykime ore, kaip teisingai parašyti skaičių 0.

Dabar pirštu nupieškite šį skaičių vienas kito delne, o dabar vienas kito nugaroje.

Jūs ir Kolobok atlikote užduotį. Vilkas paleido bandelę.

Kolobok, Kolobok, aš tave suvalgysiu!

Nevalgyk manęs, Meškiuke, geriau duok man ir vaikams užduotį. (Kortelė. Problemos eilutėje -0-... Vėl pasisekė Egorka..., Barsukas -...)

Egorkai vėl pasisekė,
Ne veltui jis sėdi prie upės.
Du karosai kibire
Ir keturios menkutės.
Bet žiūrėk – į kibirą
Atsirado gudri katė...
Kiek žuvų grįžta namo Egorka
Ar jis atneš mums?

(Visai ne)

Barsuko močiutė
Kepiau blynus.
Gydė du anūkus -
Du žiaurūs barsukai.
Bet anūkai neturėjo pakankamai valgyti,
Lėkštės beldžiasi riaumodami.
Nagi, kiek ten barsukų?
Ar jie laukia daugiau ir tyli?

(Niekas nelaukia tyliai, bet du laukia riaumodami)

Vaikai sprendžia problemas.

Kolobokas lokys paleido.

Kolobokas rieda ir rieda, o Lapė jį pasitinka.

Kolobok, Kolobok, aš tave suvalgysiu!

Nevalgyk manęs, Lapė, pasakyk vaikinams, ką daryti, kad manęs nevalgytum.

Lapė kviečia vaikus atsiversti knygeles ir atlikti užduotis. Savarankiškas vaikų darbas. Lapė paleidžia bandelę.

Analizė, pamokos santrauka:

Vaikinai, jei Lapė suvalgytų Koloboką, kas iš jo liktų? (nieko, nulis).

Kokį skaičių mes sutikome šiandien?

Kaip atrodo ši figūra?

Jei pamoka patiko, parodykite nykštį į viršų, o jei buvo nuobodu, parodykite nykštį žemyn.

Pamokos tema: Skaičius ir skaitmuo 0

Tikslai:

Suformuokite skaičiaus 0 idėją, įvaldykite galimybę identifikuoti nulio savybes naudojant vaizdinius modelius; parašykite skaičių 0; sustiprinti skaičiavimo įgūdžius per 9;

Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai mokiniai, dėmesys, protinės operacijos;

Ugdykite gebėjimą analizuoti savo veiklą;

Įranga: skaičių rinkinys nuo 0 iki 9, eglė, kelių lygių kortelės už individualus darbas

Per užsiėmimus.

    Laiko organizavimas.

Mes esame protingi!

Mes draugiški!

Esame dėmesingi!

Esame darbštūs!

Mes esame puikūs studentai!

Mums pavyks!

Pažvelkite į savo stalo kaimyną ir nusišypsokite vienas kitam, pasiruoškite darbui. Patikrinkite tinkamumą.

II . Žinių atnaujinimas.

Šiandien matematika į savo karalystę kviečia visus, kurie nebijo skaičių ir skaičiavimų. Stengiamės suprasti šį įdomų mokslą, įveikdami sunkumus, nes mūsų šūkis yra: „Man pavyks“.

    Darbas su skaičių serijomis (skaičių gerbėjas)

Pavadinkite skaičių, esantį po skaičiaus 4 (5)

Pavadinkite skaičių, esantį prieš skaičių 7. (6)

Koks skaičius yra tarp skaičių 7 ir 9? (8)

Pavadinkite skaičiaus 3 (2,4) kaimynus

Raskite skaičių 4 ir 5 (9) sumą

Raskite skirtumą tarp skaičių 8 ir 1(7)

Skaičiai (skaičių rinkinys) užrašomi lentoje:

3 6 1 4 7 9 2 5 8

Kokias užduotis galite pasiūlyti?

Išdėstykite skaičius didėjančia, mažėjančia tvarka, palyginkite, padarykite lygybes ir nelygybes.

2. Skaitinės lygybės ir nelygybės.

Mūsų draugas Dunno pabandė už jus ir sudarė lygtį. Patikrinkite, ar jis viską padarė teisingai?

Kaip padėti Dunno nieko nenubraukiant ir netaisant skaičių?

4=5 (4=5-1) (1+4=5)

3. Skaičiaus 9 kompozicija.

2+...=9 ...+2=9

2=7 9-...= 2

III . Pamokos temos nustatymas.

Pradedame iš naujo

Išspręsk, atspėk, būk protingas!

Augo 2 pušys, kiekviena pušis turėjo po 2 šakas, po 2 obuolius.

Kiek iš viso yra obuolių?

Visai ne, obuoliai ant pušų neauga.

Pagalvokite, kaip galite pasakyti kitaip? (nė vienas)

Ar atspėjote, kokia yra mūsų pamokos tema?

Skaičius 0. Skaičius 0. Šis žodis atėjo pas mus iš lotynų kalbos. Reiškia "nieko".

IV . Naujų žinių atradimas.

1.Skaičiaus ir skaičiaus 0 įvedimas. Skaičiaus koreliavimas su objektų skaičiumi.

Maša turėjo 9 saldainius. Ji davė 4 saldainius jaunesnis brolis, pati suvalgiau 4, o 1 vaišinau tėčiui. Kiek saldainių Mašai liko?

Ką reiškia skaičius 0? (nėra objektų, tuštuma, visai, neliko nei vieno)

Kokiu skaitmeniu rašysime skaičių 0?

Kūno kultūros užsiėmimas (kilnojamas)

Pinokis ištemptas -

Kartą pasilenki, du kartus pasilenk,

Jis išskėtė rankas į šonus -

Matyt neradau rakto:

Kad gautume raktą -

Reikia atsistoti ant kojų pirštų.

Pinokis buvo aukštesnis,

Žiūrėk, aš supratau.

2. Skaičių rašymas pagal modelį. Darbas iš vadovėlio 31 psl

Skaičius 0 susideda iš vieno elemento – didelio ovalo. Pradedame rašyti žemiau dešinės langelio pusės viršaus į kairę pusę, apvalinti, paliesti viršutinę langelio eilutę, apvalinti, žemyn, apvalinti į dešinę, paliesti apatinę langelio eilutę, apvalinti, aukštyn ir Prisijungti.

Rašydami prisimename sėdėjimo taisykles, mokytojas parodo nulio rašymo pavyzdį.

3. Nustatyti 0 vietą skaičių atkarpoje c. trisdešimt

Skaičius 0 nežino, kur jis priklauso. Kokią vietą jis turėtų užimti segmente? Kodėl taip manai?

Žmonės dažnai sako: „Pradėkime nuo nulio...“, kada tai sako?

(pradėkite nuo nulio).

Palyginkite 0 su kitais segmento skaičiais.

Kiek 0 yra mažiau nei 1? Kiek 1 yra didesnis už 0?

4. Nulio savybės:

Skaičius kaip raidė 0 –

Tai yra 0 arba nieko.

Apie jo ypatingas savybes

Dabar papasakosime istoriją.

Ką reiškia šis įrašas:a+0=... (a yra bet koks skaičius, jei prie bet kurio skaičiaus pridėsite 0, gausite tą patį skaičių a+0=a) Taip pat nustatomos kitos savybės:0+a=a, a-0=a, a-a=0

2 užduotis.

Taigi, vaikinai, esame supažindinti su 0 savybėmis.

Dar kartą pakomentuokite juos

.5. Darbas iš spausdinto sąsiuvinio.

Užduotis Nr.1

Kaip tai buvo iliustruota? Kas ir kam galėtų nupjauti gėles?

Koks buvo rezultatas?

Kūno kultūra (akims)

Užduotis Nr.5.

1 stulpelis kartu;

2 stulpeliai - 1 eilutė;

3 stulpelis - 2 eilutė;

4 stulpelis - 3 eilutė

V . Pirminis konsolidavimas.

Diferencijuotas darbas.

1. Pavyzdžių sprendimas pagal savybes 0.

5-0=5 7-7=0 2+0=2

2. Individualios kortelės . Kortelėje pasirenkame sau užduotį (pagal sudėtingumą): raudonas apskritimas yra sunkiausias, mėlynas apskritimas yra 2 lygis, žalias apskritimas yra 1 lygis (paprastas).

3. Žaidimas „Pagalvok, kur sutikai 0, kokioje tarnyboje veikia skaičius nulis?

Gaisras -01, policija -02, greitoji pagalba -03

Užsirašykite šiuos skaičius į užrašų knygelę.

VI . Pamokos santrauka.

– Ko išmokote mūsų pamokoje?

Sutikome naują įdomų skaičių. Ką galite pasakyti apie jį? (Jo negalima naudoti skaičiuojant, bet be jo neapsieinama ir matematikoje. Jis mažesnis už bet kurį mums žinomą skaičių. Negalime parodyti atitinkamo elementų skaičiaus.)

Kokias nulio savybes dabar žinote?

Kokia užduotis jums pasirodė įdomi? Sunku?

Pasakyk man pagal diagramą:

Prisiminiau …

Aš žinau…

Aš galėjau...

Aš išmokau....

Kaip įvertintumėte savo darbą? (Įvertinimui siūlomos trys šypsenėlės)

VII . Namų darbai.

Raskite skaičiaus nulį simbolį ir sužinokite, kokį svarbų vaidmenį matematikoje atlieka nulis.Ačiū už pamoką.

Mes jau pažįstami, laikas supažindinti jūsų kūdikį su skaičiais. Skaičių serija prasideda skaičiumi 0. Kūdikį reikia nedelsiant supažindinti su numeriu ir skaičiumi 0. Kaip tai padaryti? Pradėkite susipažinę su sąvoka „daug ir nieko“.

IN darželis Matematikos pamokos prasideda nuo trejų metų.

Taigi, kaip su daug kuo supažindinti kūdikį? Kaip parodyta paveikslėlyje, paklauskite savo vaiko:

Kiek lokių yra stačiakampyje kairėje? (daug)

Kiek lokių yra stačiakampyje dešinėje? (Niekas)

Paaiškinkite savo vaikui, kad kai jų nėra, jie žymimi skaičiumi 0. Ir parodykite savo kūdikiui skaičių nulį. Klausiate, kaip atrodo numeris?

Norėdami sustiprinti skaičius, galite naudoti matematikos didaktinę medžiagą - tai meno žodis, galvosūkiai, linksmos problemos ir mįslės.

Didaktinė medžiaga apie matematiką. Skaičius "0"


Juokingi eilėraščiai

Galite jį apsukti, nuleisti galvą, skaičius išliks tas pats,

Tai tiesa, pasakyk man?

Skaičius, pavyzdžiui, raidė "O" -

Tai yra nulis arba nieko.

Apvalus nulis yra toks gražus

Bet tai nieko nereiškia.

S. Maršakas

Nulis yra kaip lankas. Noriu -

Pavėžinsiu tave pakeliui.

Kur yra aukštyn ir kur žemyn?

Beigelis pakibo ore.

Jei nulis yra tuščia vieta,

Tai reiškia, kad bagelis nėra pagamintas iš tešlos.

Šiame skaičiuje kampo nėra – štai kodėl jis apvalus. Štai kodėl jis apvalus –

Galėjau riedėti.

Tai neatrodo kaip nikelis

Neatrodo kaip beigelis

Jis apvalus, bet ne kvailys,

Su skylute, bet ne spurgu!

Z. Aleksandrova

Galime drąsiai teigti -

Nulis turi didelį dalyką:

Jis tik artėja prie skaičių,

Iškart įvyksta stebuklas.

Nulis ateina po vieno -

Puslapyje numeris dešimt!

Linksmi galvosūkiai

Ant šakos sėdi 4 žvirbliai. Katė prislinko ir vieną pagriebė. Spėkite, kiek žvirblių liko ant šakos?

(Visiškai ne, visi išskrido.)

Ant ąžuolo yra trys šakos, ant kiekvienos šakos po 2 kriaušes. Spėkite, kiek kriaušių yra ant ąžuolo? (Visai ne.)

Rebusas

Atsakymas: n-tya-nul.

galvosūkiai

Senieji rusų aforizmai

  • · Mokymasis turi karčią šaknį, bet jo vaisius saldus.
  • · Geriau suklupti kojomis nei liežuviu.
  • · Protas žmogui yra didžiulis turtas.
  • · Kardas sužeidžia kūną, o piktas žodis – protą.
  • · Duokite kūnui tik tiek, kiek jam reikia, o ne tiek, kiek jis nori.
Įkeliama...Įkeliama...