Shrnutí kolektivní pracovní lekce ve střední skupině mateřské školy „Práce pro Fedoru. Lekční poznámky o porodu ve střední skupině Lekční poznámky o domácích úkolech ve střední skupině

Poznámky k lekci na ruční práce PROTI střední skupina mateřská školka

Téma: „Zábavní cukráři“

Cíl: seznámit se s prací cukráře

1. Seznámit děti s prací cukráře a jejími charakteristickými znaky vzhled, předměty a zařízení nezbytné pro práci. Naučte děti vyrábět pamlsky ze slaného těsta. Posilujte dovednost: mezi dlaněmi krouživými pohyby vyválejte hrudku těsta, zplošťte. Naučte se dát produktu konečný vzhled zdobením řemesla korálky.

2. Rozvíjet: smysl pro tvar, proporce, oko, jemné motorické dovednosti ruce, fantazie, kreativita. Rozšiřte dětem obzory a slovní zásobu.

3. Podporovat zájem o práci dospělých.

Materiál:

    Fotografie "Práce cukráře."

    Zástěry, šátky.

    Slané těsto– žlutá, červená, zelená. Modelovací desky, ubrousky.

    Korálky, formičky na vykrajování tvarů, válečky.

Průběh lekce

Děti přicházejí na návštěvu k „cukráři“ (učitel v zástěře a čepici).

"Cukrář": - Ahoj lidi, jsem cukrář! Chcete se stát veselými kuchaři? (Odpovědi dětí)
- A k tomu se musíme seznámit s profesí cukráře a naučit se vařit jako skutečný cukrář.
-Kdo je kuchař? (Odpovídají děti).

"Cukrář": - A teď vám povím o své profesi, která se nazývá cukrář.

Cukrář je člověk, který peče a poté zdobí pečivo, dorty, sušenky a perníčky.
- Povolání cukráře je velmi těžké, a přitom velmi zajímavé, kreativní a... chutné.

Kolik z vás bylo v kavárně nebo si v obchodě koupilo výborné pečivo a dorty? Jak krásně zdobené? 

"Cukrář": - Cukrář má speciální oblečení, které si obléká, když přijde do práce. Jedná se o župan, zástěru, čepici nebo šálu. A dělá to proto, aby si neušpinil oblečení a aby se nic nedostalo do jídla.

"Cukrář": - Samozřejmě, že kuchař je cukrář velký mistr vašeho podnikání. Ale má pomocníky - to jsou pracovní nástroje, které pomáhají vyrábět, péct a zdobit pečivo a koláče.
Ukázka nářadí - pomocníci pro kuchaře - cukráře.

Praktická část

Nyní vás chci naučit dělat dorty.
Budeme dělat koláče z barevného, ​​slaného těsta.
Nemůžete je jíst, ale můžete si s nimi hrát, když jsou suché, v „kavárně“, v „obchodě“, ošetřit panenky nebo je prostě dát jako dárek.
Nejprve si ale musíte obléknout pracovní uniformu.
(Děti si oblékají zástěry a šátky)

Prstová gymnastika

Pamatujeme si těsto rukama (zatněte a uvolněte prsty),
Pojďme si upéct sladký koláč (tleskat dlaněmi),
Namažte střed džemem (kruhové pohyby s prsty na dlani),
A vrchol - se sladkou smetanou (kruhové pohyby s prsty na dlani)
A dort trochu posypeme kokosovou strouhankou („posypeme“ drobenkou prsty obou rukou),
A pak si uvaříme čaj (prsty se špetkou, krouživé pohyby rukama obou rukou),
Pozvěte přítele na návštěvu! (dlaněmi nahoru, zatněte a uvolněte prsty).

Posloupnost práce

1. Z hrudky žlutého slaného těsta udělejte kouli.
Pojďme to srovnat. To je základ. Umístěte jej na stojan.
2. „Dort“ zdobíme korálky, které dávají výrobku konečný vzhled.

Sečteno a podtrženo

Kluci, jste opravdoví kuchaři a cukráři. Jaké krásné dorty jsi udělal.
(Rozbor prací).

Jak se jmenuje ten, kdo peče?
pečivo a dorty?
- Jaké oblečení nosí, když přijde do práce?
- Jaké nástroje při své práci používá?
A také musíme dát slib „Jolly Cooks“!
A teď se budeme smát,
Držme se pevně za ruce.
A sbohem jeden druhému
Dáme slib.
S těstem budeme přátelé,
A vyřezávat! Vyřezávat! Vyřezávat!

SHRNUTÍ KOLEKTIVNÍCH PRACÍ ÚKLID HRACÍCH KOUTŮ VE STŘEDNÍ SKUPINĚ „Pracovní lekce pro Lenivitsu“

Cílová:
Vyčistěte hrací plochy.
Obsah programu: Pokračovat ve školení dětí ve správném používání úklidových pomůcek (utěrky na utírání prachu), utírání prachu; pěstovat zájem o práci a chuť pracovat; rozvíjet základní dovednosti pracovní činnost.
Přípravné práce: Pozorování práce asistenta pedagoga, povídání o potřebě práce pro obecné blaho. Čtení beletrie„Fedorinův smutek“, sledování karikatury „Moroz Ivanovič“.
Školení učitelů:Četba metodické literatury, plánování sledu prací.
Zařízení: Inventář: zástěry dle počtu dětí, hadry 30x30 cm, 2 umyvadla s teplou vodou.
Trávení času: odpoledne.
Způsob sjednocování dětí: práce je poblíž.
Organizace dětí: moment překvapení.
Metodické techniky: moment překvapení, show, rada.

Hýbat se kolektivní práce

Zánět: Kluci, pojďte ke mně.
Děti přistupují k učiteli. Ozve se zaklepání na dveře. Vstupují dvě dívky (pod.gr.) oblečené v ruských letních šatech.

1 dívka: Ahoj lidi!
Děti: Ahoj!
1. dívka: Jsme dívky z pohádky „Moroz Ivanovič“. Jmenuji se Needlewoman a toto je moje sestra – Lenost. Brzy se blíží narozeniny naší maminky a my chceme maminku potěšit - aby byla bouda čistá. Ale moje malá sestra neví, jak otřít prach z polic ve skříni nebo otřít prach z hraček. Pomůžete nám, naučíte Lenochoda?
Děti: Ano, pomůžeme.
Napichovačka: Chlapi, víte, jak setřít prach?
Děti: Ano, můžeme.
Napichovačka: Co potřebujete k setření prachu?
Děti: Voda a hadry.
Zánět: Přesně tak, chlapi! Tohle všechno máme. A vodu a hadry a zástěry. A nyní děti naučí Lenivitsu utírat prach na poličkách, otřít hračky a vrátit je na své místo. Ano kluci?
Děti: Ano, naučíme vás.
Vocal: Kluci, teď se rozdělíme na dvě skupiny. Oblečeme si zástěry, vyhrneme si rukávy, abychom si nenamočili oblečení, a vezmeme si hadry. Jedna skupina bude utírat s Napichovačkou gumové hračky, a další skupina naučí Lenost utírat prach na policích.
Needlewoman: A Lenivitsa a já pomůžeme chlapům obléknout si zástěry.
Vokál: Kluci, co byste měli dělat, abyste zabránili kapání vody z hadru na podlahu?
Děti: Pevně ​​hadřík vyždímejte.
Rec.: Správně.
Učitelka rozdělí děti do dvou skupin. Děti si s pomocí Napichovačky a Lenochoda obléknou zástěry a začnou pracovat.
Při práci dětí učitelka pomáhá dětem v nouzi radou, připomene jim nutnost ukládat hračky na jejich místo a na osobním příkladu ukazuje, jak hadřík pevně vyždímat. Děti svou práci dokončí.
Vocal: Výborně, kluci! Vše jsme zvládli.
Napichovačka: Ano! Udělali jsme to všechno! Udělali jsme všechno! A moje malá sestra Lenivitsa se naučila utírat prach.
Lenivitsa: Ano, kluci mě to naučili. Moc jim děkuji. Nyní tuto práci zvládám sám. Můžu dělat cokoliv. Sbohem, chlapi.
Děti: Ahoj.
Vocal: Podívejte se, kluci, jak jste skvělí. Každý trochu pracoval a společně jste dali věci do pořádku v našem hracím koutku. Jak říká ruské přísloví: "Být spolu není těžké, ale i když jste od sebe." Podívejte se, jak čisté a krásné se naše místo stalo. Všechny hračky se na nás usmívají. Všichni jste se snažili, spolupracovali, pomáhali si, dělali všechno správně.
Výborně všem!
A teď, jak se říká rusky lidové přísloví„Obchod před potěšením“.
Nyní můžete hrát nebo kreslit.
A obsluha mi pomůže dát všechny hadry do umyvadla a zástěry do krabice.

Tatiana Nikitina
Shrnutí lekce o manuální práci „Funny ježci“ ve střední skupině

Shrnutí řízení práce ve střední skupině

Předmět: « Legrační ježci»

Pohled práce: ruční práce

cílová: naučte děti skládat obrázek zvířátka z částí (přírodní materiál).

Úkoly:

Vzdělávací: naučit děti analyzovat přírodní materiál nejen jako základ budoucího řemesla, ale také jako detail budoucího řemesla, významný pro budování budoucí image.

Vývojový: nadále se zlepšovat konstruktivní dovednosti a schopnosti: spojování dílů pomocí plastelíny, doplnění obrázku o detaily; vyberte si sami vyjadřovací prostředky.

Vzdělávací: pěstovat v dětech samostatnost a zájem o ně design.

Práce se slovní zásobou:

Aktivace slovníku: roční období, lesní zvířata.

Doplnění slovníku: přírodní materiál.

Přípravné práce:

Při pohledu na ilustrace zvířat (medvěd, zajíc, liška, vlk, ježek);

Hádání hádanek o lesních zvířatech;

Při pohledu na fotografie hotových řemesel z přírodní materiál zvýraznění detailů řemesel;

Zohlednění přírodního materiálu (ořechové skořápky, šišky, jehličí) a experimentování s ním;

Výroba řemesel podle plánu ve spolupráci s učitelem.

Zařízení:

Fotoaparát, magnetofon.

Demo: technologická mapa sledu prací.

Leták:

Plastelína, desky, ubrousky, stohy;

přírodní materiál: šišky, kůra stromů, jehličí, listy stromů, list papíru A4, lepidlo PVA, párátka.

Děti sedí v půlkruhu na polštářcích na koberci s učitelkou.

Děti, jaká roční období znáte, kolik je celkem ročních období? (Odpovědi dětí.). V jakém ročním období lidé nejčastěji chodí do lesa? (V létě.) Proč jdou do lesa? (Odpočiňte si, sbírejte lesní plody, houby, šišky.) Co dalšího zajímavého můžeme v lese nasbírat? (Semena, šišky, větvičky, oblázky, listy, květy atd.) Proč tohle potřebujeme? (Vyrobit zajímavá řemesla.) Pouze v lese můžeme sbírat jiný materiál? Samozřejmě ne, můžeme ho sbírat všude, v areálu školky, u řeky, na aleji atd. Děti, jak se budete chovat v lese, lámat větve, trhat náruče květin (ne, proč ne? (příroda musí být chráněna). Ty a já jsme již nasbírali různé odpadový materiál a přirozené. Podívali se na něj. Přemýšleli jste o tom, co s tím můžete dělat?

V tuto chvíli se klepe na dveře: Kdo to klepe na naše dveře? Půjdu se podívat.

Lesovichek přichází a zdraví děti. Přišel jsem k vám na návštěvu, přinesl dárky od svých lesních přátel. Ale dárky ti dám, až když uhodneš hádanky o mých lesních kamarádech. Řeknu vám hádanky a vy je uhodnete.

1. Koule chmýří

Dvě dlouhé uši

Šikovně skáče

Miluje mrkev. (Zajíc.)

2. V zimě spí v pelíšku

Pod obrovskou borovicí,

A když přijde jaro

Probouzí se ze spánku. (Medvěd.)

3. Ty a já poznáme zvíře

Podle dvou takových příznaků:

V šedé zimě má na sobě kožich

A v létě v červeném kožichu. (Veverka.)

4. Dotýkání se trávy kopyty

Pohledný muž prochází lesem.

Chodí směle a snadno

Rohy se široce rozprostřely. (Elk.)

5. Léto v bažině

Najdete to.

Zelená žába

Kdo je to…. (Žába.)

6. Ne krejčí, ale celý život chodí s jehlami. (Ježek.)

7. Ocas je dlouhý...sami jsou drobky,

Kočky se velmi bojí. (Myši.)

8. Hádej, kdo má na sobě kostěný kabát? (Želva.)

Výborně! Všechny hádanky byly vyřešeny. Tady je dárek pro vás ode mě a mých lesních přátel. (Podejte barevnou krabici se šiškami, žaludy, semínky, větvičkami, kamínky, listy atd.) Děti, podívejte se, kolik je zde přírodního materiálu, ze kterého můžete vyrobit mnoho zajímavých řemesel.

Děkuji Lesovichek za nádherný dárek.

Tělesné cvičení.

Zkontrolovali jsme vaši polohu

A spojili své lopatky,

Chodíme po špičkách

A pak na podpatky.

Pak tiše, jako liščí mláďata,

A jako medvěd paličák,

A jako malý zajíček zbabělec,

A jako šedý vlk-vlk.

Tady je ježek stočený do klubíčka,

Protože mu byla zima.

dotkl se ježkův paprsek

Ježek se sladce protáhl.

Teď lidi, vstaňte

Pomalu zvedněte ruce

zatni prsty, pak je uvolni,

Ruce dolů a stát tak.

Nakloňte se vpravo, vlevo

a pusťte se znovu do práce.

Děti, vyrobíme také dárky pro Lesoviče a jeho lesní zvířátka. Podívejte se, co máte na stole (přírodní materiál).

Přemýšlejte o tom, co můžete vyrobit z toho, co se vám povaluje, jaké lesní zvíře?

Pracujte opatrně a nespěchejte. Přemýšlejte o tom, kam a jakou část připevnit.

Vezmeme list A 4, naneseme na něj lepidlo, položíme listí, kůru stromů a jehličí. Celé to slepíme. Naše mýtina je připravena.

Nyní začneme vyrábět ježka.

1. Ježčí hlava. Z plastelíny vyválíme kuličku, poté z ní vytvarujeme kužel a vytvarujeme jej základnou až k tupému konci borová šiška. Špičku kužele mírně ohneme nahoru, abychom vytvořili čenichovou tlamu ježka.

2. Pomocí stohu vytlačte otvor na špičce tlamy.

3. Vezměte malý kousek černé plastelíny a vytvarujte z něj kouli. Umístěte míček do otvoru na špičce kuželové tlamy.

4. Jemně zatlačte na černou kouli tak, aby se připojila k tlamě – to bude ježkův nos.

5. Párátkem vytlačte otvory na kuželu v místech, kde budou ježkovi oči.

6. Vezměte dva stejně velké kusy černé plastelíny a srolujte je do dvou kuliček. Kuličky zatlačte do otvorů vytvořených párátkem pro oči.

7. Vezměte dva kusy bílé plastelíny stejné velikosti - dvakrát menší než předchozí černé kuličky. Z bílé plastelíny také vytvarujeme stejné kuličky a připevníme je na černé. Takto vytvoříme efekt jiskřivých očí.

8. Ze zbývajícího kusu světlé plastelíny oddělte dva stejné kusy. Používáme je k výrobě uší. Vyválejte dvě stejné koule a poté z nich vytvořte ploché koláče.

9. Z plochých placek vytvarujeme uši a připevníme je k hlavě ježka.

10. Zbylou světlou plastelínu rozdělte na 4 stejné díly. Stočíme je do kuliček, kuličky připevníme ke kornoutku v místech, kde mají být tlapky. Kuličky lehce zploštěte. Pomocí párátka můžete označit prsty s drápky na tlapkách.

11. Ježci jsou připraveni! Nyní pozvěme ježky na lesní mýtinu.

Během práce povzbuzujte děti k jejich iniciativě.

Tak a máme hotové dárky pro naše lesní kamarády.

Lesovičku, líbily se vám dárky od dětí?

Velice se mi to líbilo! Myslím, že se to bude líbit i mým přátelům. Kluci, spěchám do lesa navštívit své přátele, abych je potěšil vašimi dárky.

Chlapi! Dýchejme jako ježci.

Otočte hlavu doleva a doprava tempem pohybu. Při každém otočení se současně nadechněte nos: krátký, hlučný (jako ježek, se svalovým napětím v celém nosohltanu (nozdry se pohybují a zdá se, že se spojují, krk se napíná). Vydechněte jemně, dobrovolně, pootevřenými rty.

Opakujte 4-8krát.

Dobře, teď je po všem!

Sbohem, uvidíme se brzy v lese.

Pohled: ekonomické a domácí práce.

Obsah programu:

Cílová: Rozvíjet u dětí schopnost pracovat v týmu.

Vzdělávací: Vzbudit v dětech kladný vztah k práci, přátelský přístup k sobě navzájem, starostlivý a pozorný přístup k druhým.

Vzdělávací: Naučte děti rozdělovat si práci mezi sebou v týmu.

Upevnit znalosti dětí o pracovních procesech: péče o rostliny, utírání prachu.

Vzdělávací: Rozvíjejte schopnost pracovat opatrně a dokončit to, co začnete.

Stažení:


Náhled:

Přehled pracovních činností ve střední skupině.

Téma: "Úklid skupinové místnosti."

Pohled: ekonomické a domácí práce.

Obsah programu:

Cílová: Rozvíjet u dětí schopnost pracovat v týmu.

Vzdělávací: Vzbudit v dětech kladný vztah k práci, přátelský vztah k sobě navzájem, starostlivý a pozorný vztah k ostatním.

Vzdělávací:Naučte děti rozdělovat si práci mezi sebou v týmu.

Upevnit znalosti dětí o pracovních procesech: péče o rostliny, utírání prachu.

Vzdělávací: Rozvíjejte schopnost pracovat opatrně a dokončit to, co začnete.

Zařízení: umyvadla s vodou, hadry, zástěry, konve, hračka pro kočky.

Plánovaný výsledek: v důsledku kolektivní práce v domácnosti si děti vytvořily hodnotový postoj k vlastní práci a práci svých vrstevníků; děti by měly pochopit, že po jejich práci se skupina stala čistou, světlou a krásnou.

Metody a techniky: Slovní hra (rozhovor, vysvětlení), vizuální

(ukazuje způsob jednání), praktický.

Průběh kolektivní práce:

Fáze 1. Pracovní motivace

Pedagog: Kluci, dnes nás navštívila liška a přinesla vám nějaké překvapení. Ale abyste to získali, musíte tvrdě pracovat. Liška si všimla, že v naší skupině je na policích prach a dala nám za úkol vyčistit naši skupinu, aby byla čistá a krásná. Ale to není vše. Našim rostlinám se vůbec nedaří. Proč si myslíš? (nezalévat). Přesně tak, chlapi - naše rostliny nemají dostatek vody, aby je uživily. Kvůli tomu onemocněli, lišce se to vůbec nelíbilo, chce vidět, jak je můžeme napojit. Dokončíme úkoly našeho hosta? (Ano). Nyní se rozhodneme, kdo bude vykonávat jaký úkol. A liška bude sedět na židli a sledovat naši práci.

Fáze 2. Organizace pracovních činností.

Učitel vynese předem připravený materiál - zástěry, hadry, umyvadla, konve - a vše položí na stůl.

Pedagog: Kluci, rozdělme se na 2 týmy. A před prací si připomeňme, co a jak budeme dělat. Vezmeme konev do dvou rukou (jednu ruku za hubici, druhou za rukojeť), nalijeme polovinu konve v záchodové místnosti, konec hubice přivedeme k hrnci tak, aby hubice konev se dotýká květináče a konev opatrně nakloňte pro zalévání. Je třeba zalévat, dokud se v talířku pod hrncem neobjeví voda. (ukázka učitelů).

Hadry dáme do vody, vyždímáme, narovnáme a otřeme police, židle, stoly, aby nikde nezůstal prach (ukázka učitelky). Kluci, nezapomínejte, že když pracujete, musíte být zdvořilí, nehádat se a pomáhat si.

Začněme tedy uklízet. Nezapomeňte si vzít zástěry, aby se vaše oblečení nenamočilo. (Učitel přistupuje k dětem jeden po druhém, pozoruje, kontroluje, pomáhá jim pracovat a připomíná jim metody práce.)

Fáze 3. Výsledek práce.

(Učitel nabízí, že dokončí práci a začne uklízet vybavení. Pomáhá najít místo pro vybavení, úhledně ho složit).

Pedagog: Kluci, teď se podívejme, co máme. Podívej, a liška spěchá podívat se na odvedenou práci. (Učitel si přiloží hračku k uchu.) Liška říká, že jsi odvedl velmi dobrou práci a teď chce vědět, proč jsi to udělal? Jaký přínos naše práce přinese? (odpovědi dětí). Naše práce se jí moc líbila. Jak jste pečlivě a přesně zalévali rostliny, jak čistě jste utírali prach z nábytku. Jak pracovití chlapi! Za to vás liška chce pohostit sladkým dárkem. (Učitel vynáší sladkosti). Za vaše úsilí vám dává tyto lahodné bonbóny.

(učitel rozdává pamlsky)

Kluci, je čas, aby se liška vrátila domů ke svým koťatům, ale slibuje, že nás brzy znovu navštíví. (Děti se loučí, liška odchází)

Předmět: "Veselé kuchařky"

úkoly:

1. Seznámit děti s prací cukráře, s charakteristickými znaky vzhledu, předmětů a vybavení nezbytných pro práci. Rozšiřte dětem obzory a slovní zásobu. Vypěstovat zájem o práci cukráře.

2. Naučte děti vyrábět pamlsky ze slaného těsta. Posilujte dovednost: mezi dlaněmi krouživými pohyby vyválejte hrudku těsta, zplošťte. Naučte se dát produktu konečný vzhled tím, že navrhnete řemeslo těstoviny, fazole.

3. Rozvíjet: smysl pro tvar, proporce, oko, jemnou motoriku, představivost, kreativitu.

Materiál:

  1. Multimediální projektor.
  2. Prezentace "Práce cukráře." (sestavil I. N. Podgornaya)
  3. Hudební doprovod: „Budeme tleskat rukama...“ (hudba a text A.E. Frunze) „Gingerbread“ (aranže A.E. Frunze)
  4. Diplomy "Veselé kuchařky".
  5. Zástěry, čepice.
  6. Slané těsto - žlutá barva. Těstoviny různé tvary, fazole.
  7. Modelovací desky, DVD nebo CD, vlhčené ubrousky.

Průběh lekce.

Děti přicházejí navštívit „cukráře“.
Učitel v zástěře a čepici.

"Cukrář": - Ahoj lidi, jsem cukrář! Chcete se stát veselými kuchaři? (Odpovědi dětí)
A k tomu se musíme seznámit s profesí cukráře a naučit se vařit jako skutečný cukrář.
kdo je kuchař? (Odpovídají děti).

Snímek číslo 2. „Vařit.“
Slide příběh.

„Cukrář“: - Kuchař je člověk, který připravuje jídlo: saláty, polévky, boršč, těstoviny, bramborovou kaši, smaží řízky, dělá knedlíky, vaří kaši.

"Cukrář": - A teď vám povím o své profesi, která se nazývá cukrář.

Snímek číslo 3. „Cukrář“.
(Příběh ze snímku č. 3)

„Cukrář“: - Cukrář je člověk, který vaří, peče a poté zdobí pečivo, koláče, sušenky, perníčky.
- Povolání cukráře je velmi těžké, a přitom velmi zajímavé, kreativní a... chutné.

Každý z vás byl pravděpodobně v kavárně nebo si v obchodě koupil výborné pečivo a dorty. Jak krásně jsou zdobené: květinami, houbami, různými koulemi a srdíčky.

Kolik se prodává v obchodech odlišné typy sušenky a perník. To vše připravil šéfcukrář!



Snímek číslo 4. „Práce cukráře.“
(Slide příběh o práci cukráře).

„Cukrář“: - Cukrář má speciální oblečení, které si obléká, když přichází do práce. Jedná se o župan, zástěru, čepici nebo šálu. A dělá to proto, aby si neušpinil oblečení a aby se do jídla nedostaly žmolky a vlasy.

Snímek číslo 5. „Nástroje pro cukráře.“

„Cukrář“: - Samozřejmě, že kuchař je cukrář a velký mistr svého řemesla. Ale má pomocníky - to jsou pracovní nástroje, které pomáhají vyrábět, péct a zdobit pečivo a koláče.
(Pohádka ze snímku č. 5)

Ukázka nářadí - asistenti,
pro cukráře.

Zapínání:- Jak se jmenuje ten, kdo peče?
pečivo a dorty?
- Jaké oblečení nosí, když přijde do práce?
- Jaké nástroje při své práci používá?

Hra - tanec "Budeme tleskat rukama."

Praktická část.

"Cukrář": - Teď tě chci naučit dělat dorty.
Budeme dělat koláče z barevného, ​​slaného těsta.
Nemůžete je jíst, ale můžete si s nimi hrát, když jsou suché, v „kavárně“, v „obchodě“, ošetřit panenky nebo je prostě dát jako dárek.
Nejprve se ale musíte stát malými kuchaři a obléknout si pracovní uniformu.
(Děti nosí zástěry a čepice)

Prstová gymnastika

Těsto si pamatujeme rukama. - zatínejte a uvolňujte prsty.
Upečeme sladký koláč. - tleskněte dlaněmi.
Střed namažte marmeládou – krouživými pohyby provádějte prsty po dlani.
A navrch se sladkou smetanou - krouživými pohyby prsty po dlani.
A prsty obou rukou posypeme kokosovou strouhankou.
Koláč trochu posypeme.
A pak si uvaříme čaj pomocí špetky prstů, krouživými pohyby rukama obou rukou.
Pozvěte přítele na návštěvu! - dlaněmi nahoru, zatněte a uvolněte prsty.

Posloupnost práce

1. Z hrudky žlutého slaného těsta udělejte kouli.
Pojďme to srovnat. To je základ. Umístěte jej na stojan (CD disk).
2. „Dort“ ozdobíme těstovinami a fazolemi, čímž výrobek získá hotový vzhled.

Když jsou vyrobeny, děti přinášejí svá řemesla k samostatnému stolu.

„Cukrář“: - Kluci, jste opravdoví kuchaři – cukráři. Jaké krásné dorty jsi udělal.
(Rozbor prací).
"Cukrář": - A také musíme slíbit "Jolly Cooks"!
A teď se budeme smát,
Držme se pevně za ruce.
A sbohem jeden druhému
Dáme slib.
S těstem budeme přátelé,
A vyřezávat! Vyřezávat! Vyřezávat!

Zní hudba "Gingerbread". (můžeš tančit).

Předání diplomů „Veselý kuchař“

Zacházení s dětmi sušenkami.

DIPLOM
Vydáno pro „Veselý kuchař“
_______________________
Skutečnost, že prošel
Kurzy "Veselé kuchařky".
a může pomoci mamince a babičce
při výrobě dortů,
koláče, sušenky, perník
a další dobroty.

Kurzy vedl učitel
MADOU KV „MŠ č. 8
Dinsky okres"
Podgornaja I. N. _____________________________

Načítání...Načítání...