Pamokų užrašai. Sraigtasparnio „Mukha“ gamyba su pradinio mokyklinio amžiaus vaikais asociacijoje „Pirminis techninis modeliavimas“


Sraigtasparnių pakilimas. Darbas su popieriumi ir kartonu. Statyba

Produktas: „Mukha“ sraigtasparnis.

Užduotys ir medžiaga darbo knygelėje: „Sraigtasparnis „Musyti““.

Pamokos tikslai: supažindinti mokinius su sraigtasparnio projektavimu; praktikuoti savarankiško darbo pagal planą, projektavimo iš popieriaus ir kartono įgūdžius; pristatyti naują medžiagą – kamštį ir darbo su ja būdus.

Planuojami rezultatai: gebėti kurti gaminius iš grupės skirtingos medžiagos; padaryti sraigtasparnį „Fly“.

Nauji terminai ir sąvokos: sraigtasparnis, ašmenys.

Ištekliai ir įranga. Iš mokytojo: vadovėlis, darbo sąsiuvinis, pavyzdinis gaminys „Sraigtasparnis „Mukha““, įvairių malūnsparnių vaizdai.Studentams: vadovėlis, darbaknygė, kopijavimo popierius, pieštukas, spalvotas kartonas, žirklės, yla, kamštiena, pjaustyklė, klijai, rašiklio pildymas.

Per užsiėmimus

„Kita mūsų stotelė yra sraigtasparnis blades Kaip galima skristi sraigtasparniu, kokiomis kryptimis jis turi pranašumą prieš kitas oro transporto priemones?

Papildoma medžiaga. Pagrindinis sraigtasparnių privalumas – manevringumas: sraigtasparniai geba vertikaliai kilti, vertikaliai nusileisti, sklandyti ore ir net skristi atgal. Sraigtasparnis gali nusileisti (ir pakilti) bet kurioje vietoje, kur yra lygus plotas, kurio skersmuo yra pusantro karto didesnis už sraigto skersmenį. Be to, sraigtasparniai gali gabenti krovinius ant išorinio stropo, kuris leidžia gabenti labai didelių gabaritų krovinius, taip pat atlikti montavimo darbus.

Sraigtasparnių trūkumai, palyginti su lėktuvais, yra mažesnis maksimalus greitis, valdymo sunkumai, didelės specifinės degalų sąnaudos ir dėl to didesnės skrydžio išlaidos.

Toliau mokinių prašoma papasakoti apie šturmano, piloto, orlaivių konstruktoriaus profesijas, apie kurias buvo prašoma informacijos rasti namuose. Šios užduoties atlikimo tikrinimas vyksta mokinių diskusijos forma, kurią kontroliuoja mokytojas.

Mes tai darome patys. „Prieš pradedant dirbti su gaminiu, reikia prisiminti, ką reiškia sukurti modelį, kas yra modelis. (Tai yra tam tikro produkto pavyzdys arba pavyzdys, skirtas kažko gamybai.) Išanalizuokime gatavą sraigtasparnio modelį. Kokių medžiagų ir įrankių reikia jai sukurti? Prisiminkite darbo su šiomis medžiagomis ir įrankiais taisykles ir būdus. Kokią darbo techniką turėtume naudoti? Kokius sraigtasparnio elementus reikia paruošti? (Ašmenys, važiuoklė, sparnas, fiuzeliažas.) Kokį žymėjimo ir surinkimo būdą naudosite? Kaip suprojektuosite gaminį?

Išanalizavę gatavą produktą, studentai susipažįsta su darbo planu ir vadovėlio iliustracijomis (p. 121) ir savarankiškai sudaro savo darbo planą. Kai planą paruošia ir pataiso mokytojas, vaikai pradeda dirbti.

Žymėjimas. Pagal darbaknygės šablonus (p. 64).

Atidarykite jį. Iškirpkite pažymėtas dalis žirklėmis. Mokytojas, dirbdamas su yla, turi stebėti, ar laikomasi saugos priemonių. Nupjaukite kamštį griežtai vadovaudamiesi instrukcijomis p. 121 vadovėlis. Mokytojas turi papasakoti mokiniams apie naują medžiagą ir jos savybes, parodyti, kaip ir kur reikia pjauti kamštį.

Surinkimas. Sraigtasparnio surinkimas vyksta pagal vadovėlyje pateiktą planą (p. 121), padedant mokytojui.

Apdaila. Mokiniai gali patys užbaigti ir kurti kompoziciją naudodami spalvotą popierių.

Apibendrinkime. Pamokos pabaigoje patartina surengti mokinių darbų parodą ir pokalbį apie tai, kas buvo sunkiausia dirbant su gaminiu.

Namų darbai. Raskite informaciją apie greičiausią orą transporto priemonė ir pirmiausia pasirodžiusi oro transporto forma. Į kitą pamoką atsineškite balioną, juostelę, plastikinį puodelį, žymeklius, servetėles, dekoratyvinius smeigtukus, spalvotą kartoną, pieštuką, anglinį popierių, storus siūlus ar balionus, juostelę, siūlus, spalvotas popierius, žirklės, putplastis, kaspinai


Anotacija apie technologiją „Orlaivio modelis“
Sudarė Ivakhina A. E.
Vieta: 3 klasė, MBOU "Vidurinė mokykla Nr. 3 su giluminiu atskirų dalykų mokymu" Kotovske, Tambovo srityje
Data: 04/14/17
Sraigtasparnių pakilimas. Darbas su popieriumi ir kartonu. Statyba
Produktas: „Mukha“ sraigtasparnis.
Tikslas: supažindinti studentus su sraigtasparnio dizainu; įgyti savarankiško dizaino patirties.
Planuojami rezultatai: turėti patirties ir supratimo apie dizainą; padaryti sraigtasparnį „Fly“.
Įranga: vadovėlis, darbo knyga, gaminio „Mukha Helicopter“ pavyzdys, įvairių sraigtasparnių vaizdai, Leonardo da Vinci portretas.
Per užsiėmimus
Motyvacija.
Nuo seniausių laikų žmogus pradėjo svajoti apie skrydį. Leonardo da Vinci buvo pirmasis mokslininkas, rimtai studijavęs šią temą. Jo rankraščiuose yra piešinių ir trumpi aprašymaiįvairių lėktuvas. Šiandien esame pripratę prie to, kad žmogus turi gebėjimą skraidyti. Šiandien kviečiu pasinerti į sraigtasparnių konstruktoriaus vaidmenį.
Atnaujinama. Studentų paruošimas praktiniam darbui
Ir mūsų vadovėlis mums padės šiame, atverstame 120 vadovėlio puslapyje. Perskaitykite tekstą ir pažiūrėkite į iliustraciją.
Kas verčia sraigtasparnį skristi?
Kas yra peiliukai?
Kaip sraigtasparnis gali skristi, kokiomis kryptimis?
Kokie jo pranašumai prieš kitas oro transporto priemones?
Kur galite naudoti sraigtasparnį?
Vadovėlyje aprašomi orlaivio privalumai. Kaip manote, kodėl, nepaisant to, kad yra tiek daug teigiamų savybių ar sraigtasparniai išstūmė lėktuvą? (veža mažiau keleivių.)
Sraigtasparnių trūkumai, palyginti su lėktuvais, yra mažesnis maksimalus greitis, valdymo sunkumai, didelės specifinės degalų sąnaudos ir dėl to didesnės skrydžio išlaidos.
Praktinis darbas gaminant gaminį;
Prieš pradėdami dirbti su gaminiu, turite prisiminti, ką reiškia sukurti modelį, kas yra modelis. (Tai yra gaminio pavyzdys arba pavyzdys, skirtas kažkam pagaminti.)
Apsvarstykite gatavą modelį, iš kokių dalių jis susideda? (Ašmenys, važiuoklė, sparnas, fiuzeliažas.)
Kokių medžiagų ir įrankių reikia jai sukurti?
Prisiminkime saugos priemones dirbdami su žirklėmis.
Jūs negalite iškirpti dalių kelyje, turite užimti patogią padėtį prie savo stalo;
Būtina atsiminti, kaip taisyklingai perduoti žirkles - žiedais link draugo, aštrūs peiliukai uždaryti, negalima jų laikyti galais į viršų;
Baigiant darbą žirklėmis, jas reikia padėti taip, kad nekabintų nuo rašomojo stalo;
Jūs negalite pabėgti su žirklėmis rankose;
Geriau pjauti ne ašmenų kraštu, o viduriu;
Turėtumėte stengtis nenumesti žirklių, nes taip jas sugadinsite ir nukrisdami galite kam nors pakenkti.
Dirbsime su Jumis pagal planą. Kas skaitys planą vadovėlio 121 puslapyje?
Dalių žymėjimas. Pagal darbaknygės šablonus (p. 64).
Dalių gamyba. Iškirpkite pažymėtas dalis žirklėmis. Saugos taisyklių laikymosi stebėjimas. Mokytojui pademonstravus šį veiksmą, mokiniai pjauna kamštį.
Surinkimas. Sraigtasparnio surinkimas vyksta pagal vadovėlyje pateiktą planą (p. 121) klasė dirba tokiu pat tempu kaip ir mokytojas.
Apdaila. Mokiniai gali patys užbaigti ir kurti kompoziciją naudodami spalvotą popierių.
Atspindys. Pamokos apibendrinimas; atlikto darbo įvertinimas.
Pamokos apibendrinimas vyksta per darbų parodą ir jų mokinių vertinimą (gerai pasirodžiusiems vaikams galite pasirinkti žiuri komisiją, prieš tai perspėdami, kad darbai nepasirašomi ir jų užduotis – įvertinti patį darbą, ne draugas)
Darbo vietos valymas.


Prikabinti failai

Elena Goryačiova

Meistriškumo klasė fizinis darbas Popieriaus gamyba« Sraigtasparnis»

Tikslas: gamybinės veiklos plėtra.

Užduotys:

1. Pagerinti gebėjimą dirbti pagal baigtą raštą.

2. Gebėjimo kurti iš įtvirtinimas popierinės tūrinės figūros.

3. Estetinio skonio ugdymas.

Reikalinga medžiaga dirbti: spalva popierius, spalvotas kartonas, pieštukas, klijų lazdelė, siūlai, karoliukai, popsios lazdelės, juodas žymeklis, siuvimo adata.

Darbo seka:

1. Naudodami modelį, atsekite ir iškirpkite kabiną iš bet kokios spalvos kartono sraigtasparnis - 2 dalys.


2. Naudodami raštą iš bet kokios spalvos kartono, nubrėžkite ir iškirpkite važiuoklę sraigtasparnis - 2 dalys.


3. Nubrėžkite piešinį ir iškirpkite iš mėlynos spalvos popierinis stiklas malūnsparnio kabinai – 2 dalys.


4. Naudodami raštą, iš raudono kartono nubrėžkite ir iškirpkite uodegos sraigtą – 2 dalys.


5. Nubrėžkite ir supjaustykite pagal modelį sraigtasparnis malūnsparnis pagamintas iš raudono kartono - 2 dalys.


6. Iš bet kokios spalvos kartono išpjaukite nosį - 2 dalys.


7. Iškirpti iš baltos spalvos popierinės akys -2 detalės.


8. Iškirpkite nedidelius apskritimus - dekoracijas, iš popierius bet kokios spalvos sulankstytas kaip akordeonas.

Pradėkime surinkimą malūnsparnis.

1. Viršutinėje dalyje esančią važiuoklę priklijuojame prie stelažų vidurio, apatinę dalį išskaidydami.


2. Suklijuokite 2 kabinos dalis, tarp jų priklijuokite važiuoklę kabinos apačioje ir siūlą viršuje.


3. Iš abiejų pusių malūnsparnis priklijuokite kabinos stiklą.


4. Priklijuokite nosį iš abiejų pusių malūnsparnis, klijuojant abi dalis.


5. Iki uodegos malūnsparnis suklijuokite suklijuotas propelerio dalis.

6. Iš abiejų pusių priklijuokite akis ir žymekliu nupieškite vyzdį.

7. Suklijuokite dvi propelerio dalis.


8. Ant siūlo, priklijuoto prie kabinos viršaus, adata suverkite karoliuką ir dvi sraigto dalis, suklijuotas kartu.

9. Klijuokite apskritimus – dekoracijas – abiejose kabinos pusėse.


Sraigtasparnis paruoštas.

Viršutiniame siūlelio gale pritvirtiname ledų pagaliuką, kuriuo galima valdyti sraigtasparniu.


Publikacijos šia tema:

Tikslas: išmokyti vaikus iškirpti aplikacines dalis pagal nubrėžtą kontūrą, iš atskirų dalių sudėti visumą ir stiprinti jų darbingumą.

OOD forma: pogrupis, individualus. Tikslas: sukurti pagalvėlę kaip dovaną mamai. Tikslai: supažindinti vaikus su saugaus elgesio taisyklėmis.

Bijūno gėlės gamybai mums reikia - žirklių, popieriaus norima spalva, šilumos pistoletas (arba siūlas, bambuko lazdelė ir pramogoms.

Pastabos apie rankų darbą „Tulpė iš popieriaus“ Tikslas: Išmokyti vaikus lankstyti popierių įvairiomis kryptimis. Lavink akis, smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, vaikų kalba...

Pasiklausę dainelės „Pas močiutę gyveno dvi linksmos žąsys“, su vaikais nusprendėme pamaloninti močiutę ir pagaminti daug žąsų. Pirmasis mūsų darbo etapas.

Velykų išvakarėse nusprendėme kartu su tėveliais surengti meistriškumo pamoką. Kiekvienai šventei gaminame vis kitokias.

Tikslai: supažindinti studentus su sraigtasparnio projektavimu; praktikuoti savarankiško darbo pagal planą, projektavimo iš popieriaus ir kartono įgūdžius; pristatyti naują medžiagą – kamštį ir darbo su ja būdus.

Planuojami rezultatai: mokėti projektuoti gaminius iš skirtingų medžiagų grupės; padaryti sraigtasparnį „Fly“.

Nauji terminai ir sąvokos: malūnsparnis, ašmenys.

Ištekliai ir įranga:

Mokytojas turi gaminio „Sraigtasparnis „Fly“ pavyzdį, įvairių malūnsparnių atvaizdus.

Mokiniai turi: anglies popierių, pieštuką, spalvotą kartoną, žirkles, ylą, kamštį, pjaustyklę, klijus, rašiklio pildymą.

Meistriškumo klasės eiga

I. Atnaujinimas

Pamokoje dalyvauja mūsų mėgstamiausi asistentai: Anya ir Vanya, jie siūlo mums stotelę pavadinimu „Helipad“.


– Kaip manote, ko galime išmokti šioje stotelėje?
- Patikrinkime savo prielaidą.
- Perskaitykite tekstą ir pažiūrėkite į iliustraciją. Kas verčia sraigtasparnį skristi?
- Kas yra peiliukai?
– Kaip gali skristi sraigtasparnis, kokiomis kryptimis?
– Kokie jo pranašumai prieš kitas oro transporto priemones?
– Kur galima pasinaudoti malūnsparniu?

Papildoma medžiaga.

Pagrindinis sraigtasparnių privalumas – manevringumas: sraigtasparniai geba vertikaliai kilti, vertikaliai nusileisti, sklandyti ore ir net skristi atgal. Sraigtasparnis gali nusileisti (ir pakilti) bet kurioje vietoje, kur yra lygus plotas, kurio skersmuo yra pusantro karto didesnis už sraigto skersmenį. Be to, sraigtasparniai gali gabenti krovinius ant išorinio stropo, kuris leidžia gabenti labai didelių gabaritų krovinius, taip pat atlikti montavimo darbus. Sraigtasparnių trūkumai, palyginti su lėktuvais, yra mažesnis maksimalus greitis, valdymo sunkumai, didelės specifinės degalų sąnaudos ir dėl to didesnės skrydžio išlaidos.

Papasakokite apie navigatoriaus, piloto ir orlaivių dizainerio profesijas, apie kurias buvo paprašyta rasti namuose. Šios užduoties atlikimo tikrinimas vyksta mokinių diskusijos forma, kurią kontroliuoja mokytojas.

II. Mes tai darome patys.

Prieš pradėdami dirbti su gaminiu, turite prisiminti, ką reiškia sukurti modelį, kas yra modelis. (Tai yra gaminio pavyzdys arba pavyzdys, skirtas kažkam pagaminti.)
– Išanalizuokime gatavą sraigtasparnio modelį. Kokių medžiagų ir įrankių reikia jai sukurti?
- Prisiminkite darbo su šiomis medžiagomis ir įrankiais taisykles ir būdus.
– Kokią darbo techniką turėtume naudoti?
– Kokius sraigtasparnio elementus reikia paruošti? (Ašmenys, važiuoklė, sparnas, fiuzeliažas.)
– Kokį žymėjimo ir surinkimo būdą naudosite?
– Kaip kursite gaminį?
- Susipažinkime su darbo planu ir iliustracijomis bei sudarykime savo darbo planą.

Kai planas bus parengtas ir pakoreguotas, pradėsime darbus.

Žymėjimas. Pagal šablonus:

Atidarykite jį. Iškirpkite pažymėtas dalis žirklėmis. Stebėkite saugos priemonių laikymąsi dirbdami su yla. Nupjaukite kamštį, griežtai laikydamiesi instrukcijų. Papasakokite mokiniams apie naują medžiagą ir jos savybes, parodykite, kaip ir kur reikia pjauti kamštį.

Surinkimas. Sraigtasparnio surinkimas vyksta pagal planą, padedamas mokytojo.

Apdaila. Mokiniai gali patys užbaigti ir kurti kompoziciją naudodami spalvotą popierių.

III. Apibendrinkime.

Studentų darbų paroda ir pokalbis apie tai, kas buvo sunkiausia dirbant su produktu.

IV. Namų darbai.

Raskite informaciją apie greičiausią oro transportą ir oro transporto tipą, kuris pasirodė pirmasis.
Į kitą pamoką atsineškite balioną, juostelę, plastikinį puodelį, žymeklius, servetėles, dekoratyvinius segtukus, spalvotą kartoną, pieštuką, anglinį popierių, storą siūlą ar balionus, juostą, siūlą, spalvotą popierių, žirkles, putplasčio gumą, juosteles.

savivaldybės biudžetinė įstaiga papildomas išsilavinimas

"Jaunųjų technikų stotis"

Pamokų užrašai

Sraigtasparnio Mukha gamyba

su jaunesniais vaikais mokyklinio amžiaus asociacijoje „Pradinis techninis modeliavimas“

Parengė:

papildomo ugdymo mokytoja

Zacharova Tamara Grigorievna

Hantimansijskas,

Pamokos tema:

„Sraigtasparnio Mukha gamyba“

Pamokos tikslas:

    padaryti modelį Paprasčiausias sraigtasparnis "Mukha"

Pamokos tikslai:

Švietimas:

    supažindinti mokinius su paprasčiausio sraigtasparnio „Mukha“ gamybos seka;

    ugdyti nesudėtingo sraigtasparnio gamybos: surinkimo, reguliavimo ir paleidimo įgūdžius;

    įtvirtinti darbo su liniuote ir žirklėmis įgūdžius;

Švietimas:

plėtoti:

    stebėjimas, dėmesys, vaizdinė atmintis;

    maži rankų raumenys;

    pagrindinės mąstymo funkcijos: savistaba, savigarba, tikslų siekimas ir žinių motyvavimas.

Švietimas:

    ugdyti susidomėjimą technine kūryba;

    ugdyti pagarbą Rusijos mokslininkams, orlaivių dizaineriams ir pilotams;

    ugdyti atkaklumą, kantrybę, tikslumą darbe;

    ugdyti savitarpio pagalbos jausmą

Nauji terminai ir sąvokos: malūnsparnis, ašmenys.

Ištekliai ir įranga:

Mokytojas turi: gaminio „Sraigtasparnis „Fly“ pavyzdį, įvairių malūnsparnių atvaizdus.

Medžiagos darbui:

    Peizažas, spalvotas popierius

Įrankiai darbui:

  • Paprastas pieštukas;

Reikėtų skirti laiko saugos priemonėms, siekiant apsaugoti mokinius ir save nuo žalingų sužalojimų.

Saugos priemonės dirbant su žirklėmis:

    Pjaudami plačiai atidarykite žirkles, o galus laikykite toliau nuo savęs.

    Būkite atsargūs, kad nesužeistumėte kairės rankos pirštų.

    Pjaudami dalį pasukite popierių.

    Perduokite žirkles tik uždarytas, žiedai pirmiausia.

    Dirbdami nelaikykite žirklių galais į viršų.

    Nepalikite jų atvirų.

    Nenaudokite palaidų žirklių.

    Naudokitės žirklėmis tik savo darbo vietoje.

Pamokos eiga.

1.Organizacinis momentas

Psichologinė nuotaika:

Laba diena Vaikinai, šypsokimės vieni kitiems. Džiaugiuosi, kad turi gera nuotaika, nes šypsena neabejotinai yra raktas į sėkmę bet kuriame darbe, ir manau, kad šiandiena mums visiems suteiks bendravimo džiaugsmo vieniems su kitais. Sėkmės tau! (vaikai stovi ratu ir taria žodžius choru)

Danguje viskas gražu ( pakelk rankas aukštyn)

Gražu žemėje ( nuleiskite rankas į grindis)

Viskas aplink mus yra gražu ( parodyti rankas aplink save)

Puikus ir man (rodo į save).

Nustatykite, su kokia nuotaika atėjote į klasę, parodykite ją spalvotai lipdukas : raudona – bloga nuotaika, žalia – gera nuotaika.

    Naujos medžiagos paaiškinimas

Mokytojas:

Vaikinai, šiandien mes pradedame nauja tema„Aeromodeliavimas“.

Tikriausiai nepraeina nė dienos, kad jūs, vaikinai, nepamatytumėte lėktuvo danguje. Kasmet Aeroflot naudojasi daugiau nei 10 milijonų žmonių. Daugelis iš jūsų jau skrido juo. Ir šiandien mes pakalbėsime su jumis išsamiau, įmindami mįslę:

„Aš skrendu aukštyn be pagreičio,

Aš tau primenu laumžirgį.

Skrenda

Mūsų rusai..." (sraigtasparnis)

Tikriausiai žinote, vaikinai, kad aviacija plačiai naudojama geologiniuose tyrinėjimuose, tyrinėjant žuvis jūroje, lėtai sukasi virš jūros ploto, sraigtasparnis randa žuvų būrius ir nurodo juos žvejams. , kenksmingiems (vabzdžiams) žemės ūkio pasėliams naikinti, kelių policija veža malūnsparnį, naudojamas sanitarinėje tarnyboje, kaip greitosios pagalbos automobilis, įvairiose avarinėse situacijose, pavyzdžiui, gesinant sudėtingus gaisrus, daugelyje šalies ūkio sektorių.

Mieste tiesiog būtinas malūnsparnis. Sraigtasparnis padės nuvykti į priemiestyje esantį aerodromą ir nugabenti atvykstančius keleivius į patį miesto centrą. Kaip paukštis tupi ant plokščio daugiaaukščio namo stogo. Sraigtasparniai gelbėja kalnuose pasiklydusius žmones, gabena statybines medžiagas ir net sunkias dėžes. Įveda laivus į uostą, išveda žmones iš skęstančių laivų. Ir daug, daug daugiau galima pasakyti apie sraigtasparnį - greitą ir drąsią mašiną, ištikimas padėjėjas asmuo.

Pagrindinis sraigtasparnių privalumas – manevringumas: sraigtasparniai geba vertikaliai kilti, vertikaliai nusileisti, sklandyti ore ir net skristi atgal. Sraigtasparnis gali nusileisti (ir pakilti) bet kurioje vietoje, kur yra lygus plotas, kurio skersmuo yra pusantro karto didesnis už sraigto skersmenį. Be to, sraigtasparniai gali gabenti krovinius ant išorinio stropo, kuris leidžia gabenti labai didelių gabaritų krovinius, taip pat atlikti montavimo darbus. Sraigtasparnių trūkumai, palyginti su lėktuvais, yra mažesnis maksimalus greitis, valdymo sunkumai, didelės specifinės degalų sąnaudos ir dėl to didesnės skrydžio išlaidos.

MI-1. Pirmasis gamybos sraigtasparnis SSRS

IN
Sraigtasparnis yra universaliausias iš visų orlaivių. Sraigtasparnis neturi sparnų, bet turi varžtas. Rotoriaus mentės, besisukdamos, atmeta oro srautą ir dėl to sraigtasparnis pakyla iš savo vietos be įsibėgėjimo.

Jis skrenda dėl vieno ar kelių horizontaliai išdėstytų sraigtų ilgomis mentėmis. Tuo pačiu metu jis gali judėti pirmyn, atgal, į šoną ir net nejudėdamas sklandyti ore. Kaip ir lėktuvui, jam nereikia aerodromo kilimo ir tūpimo tako, nes jis kyla ir leidžiasi vertikaliai.

M Beje, tai irgi buvo prognozuojama Leonardas da Vinčis, puikus italų menininkas ir išradėjas dar XV a. Jis sukūrė pirmąjį pasaulyje sraigtasparnį. Tačiau pirmasis tikras sraigtasparnio projektas buvo M.V. Lomonosovas. Jis tai pavadino „aerodinamine mašina“, galinčia kilti vertikaliai. Jo idėja paprasta: du maži sraigtai turėtų suktis skirtingomis kryptimis vienos bendros vertikalios ašies atžvilgiu ir sukurti kėlimo jėgą. Tai buvo pirmasis įrenginys, įrodęs vertikalaus skrydžio galimybę naudojant horizontaliai besisukančius sraigtus.

KA-52 aligatorius. Nėra uodegos rotoriaus.

Aeromodeliavimas – tai skraidančių modelių projektavimas, konstravimas ir paleidimas – balionai, aitvarai, sklandytuvai, lėktuvai ir raketos.

Daugelis garsių orlaivių dizainerių, pilotų ir kosmonautų savo kelionę pradėjo nuo orlaivių modeliavimo rato.

Lėktuvų modeliuotojai buvo du kartus socialistinio darbo didvyris - Aleksandras Sergejevičius Jakovlevas, socialistinio darbo didvyris - Olegas Konstantinovičius Antonovas ir tris kartus didvyris. Sovietų Sąjunga– Aleksandras Ivanovičius Pokryškinas, lakūnas-kosmonautas Jurijus Aleksejevičius Gagarinas ir kt.

Norėčiau išvardinti keletą garsių orlaivių dizainerių ir sraigtasparnių kūrėjų:

    technikos mokslų daktaras, socialistinio darbo didvyris, SSRS valstybinės premijos laureatas Nikolajus Iljičius Kamovas;

    Garsus sraigtasparnių dizaineris Michailas Leontjevičius MIL pagamino Mi serijos sraigtasparnius, kuriuose buvo apie 30 modelių.

(žinomiausi yra Mi-2, Mi-4, Mi-6, Mi-8, Mi-10, Mi-12, Mi-24).

    Maratas Nikolajevičius Tiščenka ir kiti.

4 .Nurodykite pamokos temą ir tikslą.

Prieš pradėdami dirbti, turite prisiminti, ką reiškia sukurti modelį, kas yra modelis. (Tai yra gaminio pavyzdys arba pavyzdys, skirtas kažkam pagaminti.)

Prieš pereinant prie praktinės pamokos, atsakykime į keletą klausimų (kompiuterinių technologijų naudojimas):

    Kur nusileidžia visi orlaiviai? aerodromas

    Kaip vadinasi orlaivis, turintis sparnus ir uodegą? Lėktuvas

    Kaip vadinasi orlaivis su propeleriu? Sraigtasparnis

    Kaip vadinasi lėktuvas, skrendantis be variklio? Sklandytuvas(sklandytuvas nuo kitų lėktuvų skiriasi tuo, kad neturi variklio)

    Kaip vienu žodžiu apibūdinti viską, ką tik spėjome?

Teisingai, aviacija .

5. „Mukha“ sraigtasparnio modelio gamybos seka.

6. Praktinis darbas:

Sraigtasparnio „FLY“ gamyba iš popieriaus

Labai juokingas modelis! Kai sraigtasparnis nusileidžia ant žemės, jis staigiai nenukrenta žemyn, o sukasi aplink savo ašį. Taip nutinka todėl, kad mūsų modelis turi peiliukus. Oras teka aplink šias mentes, o sraigtasparnis leidžiasi sklandžiai ir gražiai. Modelį lengva gaminti. Vienintelis jo sunkumas yra poreikis padalyti popierių į lygias dalis naudojant pieštuką ir liniuotę. Moksleivis jaunesniųjų klasių tokia užduotis ne tik įgyvendinama, bet ir naudinga. Išmokę užtikrintai sulankstyti modelį, galėsite apsieiti be liniuotės, visą darbą atlikdami „iš akies“.

Nupieškite ant popieriaus lapo ir iškirpkite 21x5 cm dydžio juostelę per vidurį. Jūs neturite nubrėžti linijos, bet pažymėkite ją sulenkimu - sulenkite juostelę per pusę, tada ištiesinkite - tai nubrėžta linija

Trečdalį juostelės – 7 cm – lenkite žemyn

Išskleiskite popierių ir padarykite pjūvį viduryje iki lenkimo linijos.

Nubrėžkite liniją tiesiai po lenkimo linija. Padalinkite šią liniją į keturias dalis.

Padarykite pjūvius iš abiejų pusių išilgai pažymėtos linijos, kiekvienoje pusėje nupjaukite ketvirtadalį popieriaus pločio.

Sulenkite vieną pusę link centro ir gerai išlyginkite. Lygiai taip pat sulenkite kitą pusę.

Sulenkite apatinę dalį, kaip parodyta paveikslėlyje.

Sraigtasparnio dugną pritvirtinkite sąvaržėlę. Išskleiskite peilius. Modelis paruoštas skraidyti!

Norint paleisti modelį, tereikia jį numesti bent iš ištiestos rankos aukščio. Bet jei užlipsite ant kėdės ar stalo, bus įdomiau.

7. Fiziniai pratimai. Gaminamų modelių pristatymas

(Mokytojas parodo teisingus modelio paleidimo būdus, stebi kiekvieno mokinio modelio paleidimą ir, jei reikia, padeda)

8. Apibendrinant pamoką. Teorinės medžiagos kartojimas.

    Kokį sraigtasparnio modelį pagaminome šiandien?

    Kas verčia sraigtasparnį skristi?

    Kas yra peiliukai?

    Kaip sraigtasparnis gali skristi, kokiomis kryptimis?

    Kokie jo pranašumai prieš kitas oro transporto priemones?

    Kur galite naudoti sraigtasparnį?

Studentų darbų paroda ir pokalbis apie tai, kas buvo sunkiausia dirbant su produktu.

9. Refleksija. Kokioje planetoje tu dabar esi?

10. Darbo vietos valymas

(Mokytoja prižiūri, kaip vaikai valo darbo vietas).

Bibliografija

1. Fetzer V.L. „Aviacija modeliuose“. Leidykla Iževsko „Udmurtija“ 1992 m

2. Ermakovas. A. M. „Paprasčiausi orlaivių modeliai“. red. M.: Išsilavinimas, 1998. - 208 p.

3. Zamotinas, O.E. Kurti, sugalvoti, išbandyti [tekstas]/ O.E. Zamotin, R.V. Zaripovas, E.F. Ryabčikovas - M.: Išsilavinimas, 1986. - 144 p.

4. Zavorotovas, V. Nuo idėjos iki modelio [tekstas] / V. Zavorotovas. - M.: Išsilavinimas, 1988. - 160 p.

5. Marakhovskis S.D., Moskalev V.F. „Paprasčiausi skraidantys modeliai“. Populiarus mokslo leidinys. Maskva 1988 m

Iliustracijų šaltiniai:

1.Leonardo da Vinci – Vikipedija

ru.wikipedia.org/wiki/Leonardo

2.Sraigtasparniai – Vikipedija

avia. pro/ dienoraštį/ malūnsparnis

Įkeliama...Įkeliama...