Mistrovská třída ruční práce. Papírová konstrukce "vrtulník"


Abstrakt o technologii "Model Aircraft"
Sestavil Ivakhina A. E.
Místo konání: 3. třída, MBOU "Střední škola č. 3 s prohloubeným studiem jednotlivých předmětů" v Kotovsku, Tambovská oblast
Datum: 04/14/17
Přistávací plocha pro vrtulníky. Práce s papírem a kartonem. Konstrukce
Produkt: vrtulník „Mukha“.
Účel: seznámit studenty s konstrukcí vrtulníku; získávání zkušeností v nezávislém designu.
Plánované výsledky: mít zkušenosti a porozumění designu; vyrobit vrtulník „Fly“.
Vybavení: učebnice, pracovní sešit, ukázka produktu „Mukha Helicopter“, obrázky různých vrtulníků, portrét Leonarda da Vinciho.
Během vyučování
Motivace.
Od pradávna začal člověk snít o létání. Leonardo da Vinci byl prvním vědcem, který se vážně zabýval tímto tématem. V jeho rukopisech jsou kresby a stručné popisy rozličný letadlo. Dnes jsme zvyklí na to, že člověk má schopnost létat. Dnes vás zvu, abyste se ponořili do role konstruktéra vrtulníku.
Aktualizace. Příprava studentů na praktickou práci
A k tomu nám pomůže naše učebnice, otevřete stranu 120 učebnice. Přečtěte si text a podívejte se na ilustraci.
Co přiměje vrtulník létat?
Co jsou čepele?
Jak může vrtulník létat, v jakých směrech?
Jaké jsou jeho výhody oproti jiným vzdušným prostředkům?
Kde můžete použít vrtulník?
Učebnice popisuje přednosti letadla. Proč myslíš, navzdory přítomnosti tolika lidí pozitivní vlastnosti vytlačily vrtulníky letadlo? (veze méně cestujících.)
Mezi nevýhody vrtulníků oproti letadlům patří nižší maximální rychlost, obtížnost ovládání, vysoká měrná spotřeba paliva a v důsledku toho vyšší náklady na let.
Praktická práce na výrobě produktu;
Než začnete pracovat na produktu, musíte si zapamatovat, co to znamená vytvořit model, co je model. (Toto je vzorek produktu nebo vzorek pro výrobu něčeho.)
Zvažte hotový model, z jakých částí se skládá? (Listy, podvozek, křídlo, trup.)
Jaké materiály a nástroje jsou potřeba k jeho vytvoření?
Pamatujme na bezpečnostní opatření při práci s nůžkami.
Nemůžete vystřihovat díly na cestách, musíte zaujmout pohodlnou pozici u svého stolu;
Je třeba si pamatovat, jak správně předat nůžky - s kroužky směrem k příteli, ostré čepele jsou zavřené, nemůžete je držet s konci nahoru;
Při dokončování práce s nůžkami je třeba je umístit tak, aby nevisely ze stolu;
Nemůžete utéct s nůžkami v rukou;
Je lepší řezat ne okrajem lopatek, ale středem;
Měli byste se snažit nůžky neupustit, protože by se poškodily a v případě pádu by mohly někomu ublížit.
Budeme s vámi pracovat podle plánu. Kdo bude číst plán na straně 121 učebnice?
Označení dílů. Na základě šablon v sešitu (str. 64).
Výroba dílů. Označené části vystřihněte nůžkami. Kontrola dodržování bezpečnostních předpisů. Poté, co učitel tuto akci předvede, studenti odříznou korek.
Shromáždění. Sestavení vrtulníku probíhá podle plánu v učebnici (str. 121) třída pracuje stejným tempem jako učitel.
Dokončování. Studenti mohou sami dotvořit a navrhnout kompozici pomocí barevného papíru.
Odraz. Shrnutí lekce; hodnocení odvedené práce.
Shrnutí lekce probíhá výstavou prací a jejich hodnocením studenty (za děti, kterým se dařilo, můžete zvolit porotu s upozorněním, že práce nejsou podepsané a jejich úkolem je hodnotit práci samotnou, popř. ne přítel)
Úklid na pracovišti.


Přiložené soubory


Přistávací plocha pro vrtulníky. Práce s papírem a kartonem. Konstrukce

Produkt: vrtulník „Mukha“.

Úkoly a materiály v sešitu: „Vrtulník „Lét““.

Cíle lekce: seznámit studenty s konstrukcí vrtulníku; procvičit dovednosti samostatné práce podle plánu, navrhování z papíru a lepenky; představit nový materiál - korek a způsoby práce s ním.

Plánované výsledky: být schopen navrhovat produkty ze skupiny různé materiály; vyrobit vrtulník „Fly“.

Nové termíny a koncepty: vrtulník, čepel.

Zdroje a vybavení. Od učitele: učebnice, pracovní sešit, ukázkový produkt „Helicopter „Mukha“, obrázky různých vrtulníků.Pro studenty: učebnice, pracovní sešit, kopírovací papír, tužka, barevný karton, nůžky, šídlo, korek, řezačka, lepidlo, náplň do pera.

Během vyučování

"Naší další zastávkou je Helipad." Co si myslíte, že se můžeme na této zastávce naučit, podívejte se na stránku 120 učebnice Co je to? lopatky Jak může vrtulník létat, v jakých směrech?

Doplňkový materiál. Hlavní výhodou vrtulníků je jejich manévrovatelnost: vrtulníky jsou schopny vertikálního startu, vertikálního přistání, vznášení se ve vzduchu a dokonce i letu vzad. Vrtulník může přistát (a vzlétnout) na jakémkoli místě, kde je rovná plocha o rozměrech jedenapůlnásobku průměru vrtule. Kromě toho mohou vrtulníky přepravovat náklad na externím závěsu, což umožňuje přepravovat velmi objemný náklad a také provádět instalační práce.

Mezi nevýhody vrtulníků oproti letadlům patří nižší maximální rychlost, obtížnost ovládání, vysoká měrná spotřeba paliva a v důsledku toho vyšší náklady na let.

Dále jsou studenti požádáni, aby pohovořili o profesích navigátora, pilota a leteckého konstruktéra, informace o kterých měli doma najít. Kontrola splnění tohoto úkolu probíhá formou diskuze mezi žáky, kterou řídí vyučující.

Děláme to sami. „Než začnete pracovat na produktu, musíte si zapamatovat, co to znamená vytvořit model, co je model. (Toto je vzorek nějakého produktu nebo vzorek pro výrobu něčeho.) Pojďme analyzovat hotový model vrtulníku. Jaké materiály a nástroje jsou potřeba k jeho vytvoření? Pamatujte na pravidla a techniky pro práci s těmito materiály a nástroji. Jakou pracovní techniku ​​máme používat? Jaké prvky vrtulníku je třeba připravit? (Listy, podvozek, křídlo, trup.) Jaký způsob značení a montáže použijete? Jak navrhnete produkt?"

Po rozboru hotového výrobku se studenti seznámí s pracovním plánem a ilustracemi v učebnici (str. 121) a samostatně sestaví vlastní pracovní plán. Když je plán připraven a učitel jej opraví, začnou děti pracovat.

Označení. Na základě šablon v sešitu (str. 64).

Otevřete to. Označené části vystřihněte nůžkami. Učitel musí hlídat dodržování bezpečnostních opatření při práci se šídlem. Korek odřízněte přesně podle pokynů na str. 121 učebnic. Učitel musí žákům říci o novém materiálu a jeho vlastnostech, předvést, jak a kde korek řezat.

Shromáždění. Montáž vrtulníku probíhá podle plánu v učebnici (str. 121) za pomoci učitele.

Dokončování. Studenti mohou sami dotvořit a navrhnout kompozici pomocí barevného papíru.

Pojďme si to shrnout. Na konci lekce je vhodné uspořádat výstavu prací studentů a rozhovor o tom, co se ukázalo jako nejtěžší při práci na produktu.

Domácí práce. Najděte informace o nejrychlejším vzduchu vozidlo a forma letecké dopravy, která se objevila jako první. Na další lekci si přineste balónek, pásku, plastový kelímek, fixy, ubrousky, ozdobné špendlíky, barevný karton, tužku, uhlový papír, silné nitě nebo balónky, lepicí pásku, nitě, barevný papír, nůžky, pěnovou gumu, stuhy

Obecní rozpočtová instituce Další vzdělávání

"Stanice mladých techniků"

Poznámky k lekci

Výroba vrtulníku Mukha

s mladšími dětmi školní věk ve sdružení „Počáteční technické modelování“

Zkompilovaný:

učitel dalšího vzdělávání

Zacharova Tamara Grigorievna

Chanty-Mansijsk,

Téma lekce:

„Výroba vrtulníku Mukha“

Účel lekce:

    udělat modelku nejjednodušší vrtulník "Mukha"

Cíle lekce:

Vzdělávací:

    seznámit studenty s sekvencí výroby nejjednoduššího vrtulníku „Mukha“;

    rozvíjet dovednosti ve výrobě jednoduchého vrtulníku: montáž, seřízení a start;

    upevnit dovednosti v práci s pravítkem a nůžkami;

Vzdělávací:

rozvíjet:

    pozorování, pozornost, vizuální paměť;

    malé svaly rukou;

    hlavní funkce myšlení: introspekce, sebeúcta, stanovení cílů a motivace k poznání.

Vzdělávací:

    vzbudit zájem o technickou kreativitu;

    pěstovat úctu k ruským vědcům, konstruktérům letadel a pilotům;

    pěstovat vytrvalost, trpělivost, přesnost v práci;

    podporovat pocit vzájemné pomoci

Nové termíny a koncepty: vrtulník, čepel.

Zdroje a vybavení:

Učitel má: ukázku produktu „Helikoptéra „Fly“, obrázky různých vrtulníků.

Materiály pro práci:

Nástroje pro práci:

  • Jednoduchá tužka;

Je třeba věnovat čas bezpečnostním opatřením, abyste ochránili studenty a sebe před zraněním.

Bezpečnostní opatření při práci s nůžkami:

    Při stříhání nůžky široce rozevřete a konce držte dál od sebe.

    Dávejte pozor, abyste si neporanili prsty levé ruky.

    Při vyřezávání dílu papír otočte.

    Nůžky podávejte pouze zavřené, nejprve kroužky.

    Při práci nedržte nůžky konci nahoru.

    Nenechávejte je otevřené.

    Nepoužívejte volné nůžky.

    Používejte nůžky pouze na svém vlastním pracovišti.

Průběh lekce.

1.Organizační moment

Psychická nálada:

Dobré odpoledne Kluci, usmějme se na sebe. Jsem rád, že máš dobrá nálada, protože úsměv je nepochybně klíčem k úspěchu v každé práci a myslím, že dnešní den nám všem přinese radost ze vzájemné komunikace. Hodně štěstí! (děti stojí v kruhu a říkají slova ve sboru)

Na nebi je všechno krásné ( zvednout ruce nahoru)

Krása na zemi ( ruce až na podlahu)

Všechno kolem nás je krásné ( ukázat ruce kolem sebe)

Vynikající a ke mně (ukazují na sebe).

Určete, s jakou náladou jste přišli do třídy, ukažte to barevně nálepka : červená je špatná nálada, zelená je dobrá nálada.

    Vysvětlení nového materiálu

Učitel:

Kluci, dnes začínáme nové téma"Letecké modelářství".

Pravděpodobně neuplyne den, kdy byste na obloze neviděli letadlo. Každý rok používá Aeroflot více než 10 milionů lidí. Mnozí z vás na něm již létali. A dnes s vámi půjdeme podrobněji vyřešením hádanky:

"Letím nahoru bez zrychlení,

Připomínám vám vážku.

Letí

Náš ruský..." (helikoptéra)

Asi víte, chlapi, že letectví se široce používá při geologickém průzkumu, při průzkumu ryb v moři, když pomalu krouží nad oblastí moře, helikoptéra nachází hejna ryb a ukazuje na ně rybáře. , k ničení škodlivých (hmyzových) zemědělských plodin provozuje dopravní policie vrtulníkovou službu, používá se v hygienické službě, jako sanitka, při různých mimořádných situacích, například při hašení složitých požárů, v mnoha odvětvích národního hospodářství.

Vrtulník je ve městě prostě nezbytný. Vrtulník vám pomůže dostat se na letiště umístěné na předměstí a přepravit přilétající pasažéry do samotného centra města. Jako pták bude sedět na ploché střeše výškové budovy. Vrtulníky zachraňují lidi ztracené v horách, přepravují stavební materiál a dokonce i těžké bedny. Přivádí lodě do přístavu, odstraňuje lidi z potápějících se lodí. A mnohem, mnohem více by se dalo říci o vrtulníku - rychlém a odvážném stroji, věrný pomocník osoba.

Hlavní výhodou vrtulníků je jejich manévrovatelnost: vrtulníky jsou schopny vertikálního startu, vertikálního přistání, vznášení se ve vzduchu a dokonce i letu vzad. Vrtulník může přistát (a vzlétnout) na jakémkoli místě, kde je rovná plocha o rozměrech jedenapůlnásobku průměru vrtule. Kromě toho mohou vrtulníky přepravovat náklad na externím závěsu, což umožňuje přepravovat velmi objemný náklad a také provádět instalační práce. Mezi nevýhody vrtulníků oproti letadlům patří nižší maximální rychlost, obtížnost ovládání, vysoká měrná spotřeba paliva a v důsledku toho vyšší náklady na let.

MI-1. První produkční vrtulník v SSSR

V
Vrtulník je nejuniverzálnější ze všech letadel. Vrtulník nemá křídla, ale má šroub. Rotující listy rotoru vrhají zpět proud vzduchu a díky tomu se vrtulník zvedá ze svého místa bez rozběhu.

Létá díky jedné nebo několika horizontálně umístěným vrtulím s dlouhými listy. Zároveň se může pohybovat dopředu, dozadu, do stran a dokonce se nehybně vznášet ve vzduchu. Stejně jako letadlo nepotřebuje přistávací dráhu, protože startuje a přistává vertikálně.

M To se mimochodem také předpovídalo Leonardo da Vinci, velký italský umělec a vynálezce již v 15. století. Zkonstruoval první vrtulník na světě. Ale prvním skutečným projektem vrtulníku byl projekt M.V. Lomonosov. Nazval jej „aerodynamický stroj“ schopný stoupat vertikálně. Jeho myšlenka je jednoduchá: dvě malé vrtule by se měly otáčet v různých směrech vzhledem k jedné společné vertikální ose a vytvářet zvedací sílu. Bylo to první zařízení, které prokázalo možnost vertikálního letu pomocí horizontálně rotujících vrtulí.

Aligátor KA-52. Neexistuje žádný ocasní rotor.

Letecké modelářství je návrh, konstrukce a vypouštění létajících modelů - balónky, draci, kluzáky, letadla a rakety.

Mnoho slavných leteckých konstruktérů, pilotů a kosmonautů začalo svou kariéru v kroužku leteckého modelářství.

Leteckými modeláři byli letecký konstruktér dvakrát Hrdina socialistické práce - Alexandr Sergejevič Jakovlev, Hrdina socialistické práce - Oleg Konstantinovič Antonov, třikrát Hrdina Sovětský svaz– Alexandr Ivanovič Pokryškin, pilot-kosmonaut Jurij Alekseevič Gagarin a další.

Rád bych jmenoval několik jmen slavných leteckých konstruktérů a tvůrců vrtulníků:

    doktor technických věd, hrdina socialistické práce, laureát státní ceny SSSR Nikolaj Iljič Kamov;

    Slavný konstruktér vrtulníků Michail Leontyevich MIL vyráběl vrtulníky řady Mi, která zahrnovala asi 30 modelů

(nejznámější jsou Mi-2, Mi-4, Mi-6, Mi-8, Mi-10, Mi-12, Mi-24).

    Marat Nikolajevič Tiščenko a další.

4 .Uveďte téma a účel lekce.

Než začnete pracovat, musíte si zapamatovat, co to znamená vytvořit model, co je model. (Toto je vzorek produktu nebo vzorek pro výrobu něčeho.)

Než přejdeme k praktické lekci, odpovězme si na několik otázek (využívání výpočetní techniky):

    Kde všechna letadla přistávají? letiště

    Jak se jmenuje letadlo, které má křídla a ocas? Letoun

    Jak se jmenuje letadlo s vrtulí? Helikoptéra

    Jak se jmenuje letadlo, které létá bez motoru? Kluzák(kluzák se od ostatních letadel liší tím, že nemá motor)

    Jak můžeme popsat jedním slovem vše, co jsme právě uhodli?

Že jo, letectví .

5. Sekvence výroby modelu vrtulníku Mukha.

6. Praktická práce:

Výroba helikoptéry „FLY“ z papíru

Velmi vtipný model! Když vrtulník klesá k zemi, nepadá prudce dolů, ale otáčí se kolem své osy. To se děje, protože náš model má čepele. Vzduch proudí kolem těchto lopatek a vrtulník přistává hladce a krásně. Model je snadno vyrobitelný. Jeho jedinou obtíží je nutnost rozdělit papír na stejné části pomocí tužky a pravítka. Školák juniorské třídy takový úkol je nejen proveditelný, ale také užitečný. Když se naučíte s jistotou skládat model, budete se moci obejít bez pravítka a dělat veškerou práci „od oka“.

Nakreslete na list papíru a vystřihněte pruh papíru o rozměrech 21x5 cm Nakreslete svislou čáru uprostřed. Nemusíte kreslit čáru, ale označte ji záhybem - přeložte proužek napůl a poté jej narovnejte - to je nakreslená čára

Třetinu proužku – 7 cm – ohněte dolů

Rozložte papír a proveďte řez uprostřed, až po čáru přehybu.

Nakreslete čáru těsně pod čáru ohybu. Rozdělte tento řádek na čtyři segmenty.

Proveďte řezy na obou stranách podél vyznačené čáry, přičemž na každé straně uřízněte čtvrtinu šířky papíru.

Jednu stranu přeložte ke středu a dobře uhlaďte. Stejným způsobem přeložte i druhou stranu.

Ohněte spodní část, jak je znázorněno na obrázku.

Zajistěte spodní část vrtulníku kancelářskou sponkou. Roztáhněte čepele. Model je připraven k letu!

Pro spuštění modelu jej stačí shodit z výšky alespoň natažené paže. Pokud ale vylezete na židli nebo stůl, bude to zajímavější.

7. Tělesné cvičení. Uvedení vyráběných modelů

(Učitel ukazuje správné techniky spouštění modelu, sleduje spouštění modelu každého studenta a v případě potřeby pomáhá)

8. Shrnutí lekce. Opakování teoretické látky.

    Jaký model vrtulníku jsme dnes vyrobili?

    Co přiměje vrtulník létat?

    Co jsou čepele?

    Jak může vrtulník létat, v jakých směrech?

    Jaké jsou jeho výhody oproti jiným vzdušným prostředkům?

    Kde můžete použít vrtulník?

Výstava studentských prací a rozhovor o tom, co se ukázalo jako nejtěžší na práci na produktu.

9. Reflexe. Na jaké planetě teď jsi?

10. Úklid pracoviště

(Učitelka dohlíží na úklid pracovišť dětmi).

Bibliografie

1. Fetzer V.L. „Letectví v modelech“. Nakladatelství Iževsk "Udmurtia" 1992

2. Ermakov. A. M. "Nejjednodušší modely letadel." vyd. M.: Vzdělávání, 1998. - 208 s.

3. Zámotín, O.E. Tvoř, vymýšlej, zkus [text]/ O.E., R.V. Zaripov, E.F. Rjabčikov - M.: Vzdělávání, 1986. - 144 s.

4. Zavorotov, V. Od nápadu k modelu [text] / V. Zavorotov. - M.: Vzdělávání, 1988. - 160 s.

5. Marachovskij S.D., Moskalev V.F. "Nejjednodušší létající modely." Populárně vědecká publikace. Moskva 1988

Zdroje ilustrací:

1.Leonardo da Vinci - Wikipedie

ru.wikipedia.org/wiki/Leonardo

2.Vrtulníky - Wikipedie

avia. pro/ blog/ helikoptéra

Cíle: seznámit studenty s konstrukcí vrtulníku; procvičit dovednosti samostatné práce podle plánu, stavby z papíru a lepenky; představit nový materiál - korek a způsoby práce s ním.

Plánované výsledky: být schopen navrhovat produkty ze skupiny různých materiálů; vyrobit vrtulník „Fly“.

Nové termíny a koncepty: vrtulník, lopatka.

Zdroje a vybavení:

Učitel má k dispozici ukázku produktu „Helikoptéra „Fly“, obrázky různých vrtulníků.

Žáci mají: uhlový papír, tužku, barevný karton, nůžky, šídlo, korek, řezák, lepidlo, náplň do pera.

Průběh mistrovské třídy

I. Aktualizace

Na naší lekci jsou přítomni naši oblíbení asistenti: Anya a Vanya, nabízejí nám zastávku s názvem „Helipad“.


- Co si myslíte, že se můžeme na této zastávce naučit?
- Ověříme náš předpoklad.
- Přečtěte si text a podívejte se na ilustraci. Co přiměje vrtulník létat?
- Co jsou čepele?
- Jak může vrtulník létat, v jakých směrech?
- Jaké jsou jeho výhody oproti jiným vzdušným prostředkům?
- Kde můžete použít vrtulník?

Doplňkový materiál.

Hlavní výhodou vrtulníků je jejich manévrovatelnost: vrtulníky jsou schopny vertikálního startu, vertikálního přistání, vznášení se ve vzduchu a dokonce i letu vzad. Vrtulník může přistát (a vzlétnout) na jakémkoli místě, kde je rovná plocha o rozměrech jedenapůlnásobku průměru vrtule. Kromě toho mohou vrtulníky přepravovat náklad na externím závěsu, což umožňuje přepravovat velmi objemný náklad a také provádět instalační práce. Mezi nevýhody vrtulníků oproti letadlům patří nižší maximální rychlost, obtížnost ovládání, vysoká měrná spotřeba paliva a v důsledku toho vyšší náklady na let.

Povězte nám o profesích navigátora, pilota a leteckého konstruktéra, o kterých bylo navrženo, abyste si je našli doma. Kontrola splnění tohoto úkolu probíhá formou diskuze mezi žáky, kterou řídí vyučující.

II. Děláme to sami.

Než začnete pracovat na produktu, musíte si zapamatovat, co to znamená vytvořit model, co je model. (Toto je vzorek produktu nebo vzorek pro výrobu něčeho.)
- Pojďme analyzovat hotový model vrtulníku. Jaké materiály a nástroje jsou potřeba k jeho vytvoření?
- Pamatujte na pravidla a techniky pro práci s těmito materiály a nástroji.
- Jakou pracovní techniku ​​máme používat?
- Jaké prvky vrtulníku je třeba připravit? (Listy, podvozek, křídlo, trup.)
- Jaký způsob značení a montáže použijete?
- Jak navrhnete produkt?
- Pojďme se seznámit s plánem práce a ilustracemi a sestavit si vlastní plán práce.

Až bude plán připraven a upraven, začneme s prací.

Označení. Podle šablon:

Otevřete to. Označené části vystřihněte nůžkami. Při práci s šídlem sledujte dodržování bezpečnostních opatření. Odřízněte korek přesně podle pokynů. Řekněte žákům o novém materiálu a jeho vlastnostech, předveďte, jak a kde korek řezat.

Shromáždění. Montáž vrtulníku probíhá podle plánu s pomocí učitele.

Dokončování. Studenti mohou sami dotvořit a navrhnout kompozici pomocí barevného papíru.

III. Pojďme si to shrnout.

Výstava studentských prací a rozhovor o tom, co se ukázalo jako nejtěžší na práci na produktu.

IV. Domácí práce.

Najděte informace o nejrychlejší letecké dopravě a typu letecké dopravy, které se objevily jako první.
Na další lekci si přineste balónek, pásku, plastový kelímek, fixy, ubrousky, ozdobné špendlíky, barevný karton, tužku, uhlový papír, silnou nit nebo balónky, pásku, nit, barevný papír, nůžky, pěnovou gumu, stuhy.

Elena Gorjačevová

Master class na ruční práce Výroba papíru« Helikoptéra»

cílová: rozvoj výrobních činností.

Úkoly:

1. Zlepšete schopnost pracovat z hotového vzoru.

2. Upevňování schopnosti tvořit z papírové objemové postavy.

3. Rozvoj estetického vkusu.

Potřebný materiál pro práce: barva papír, barevný karton, tužka, lepicí tyčinka, nit, korálky, nanukové tyčinky, černý fix, šicí jehla.

Posloupnost práce:

1. Pomocí vzoru obkreslete a vystřihněte kabinu z kartonu libovolné barvy vrtulník - 2 díly.


2. Pomocí vzoru z kartonu libovolné barvy obkreslete a vystřihněte podvozek vrtulník - 2 díly.


3. Obkreslete vzor a vystřihněte z modré papírové sklo do kabiny vrtulníku – 2 díly.


4. Pomocí vzoru obkreslete a vystřihněte ocasní vrtuli z červeného kartonu - 2 díly.


5. Obkreslete a vystřihněte podle vzoru vrtulník vrtulník z červeného kartonu - 2 díly.


6. Vystřihněte nos z lepenky libovolné barvy - 2 díly.


7. Vyřízněte z bílé papírové oči -2 detaily.


8. Vykrajujeme malá kolečka - ozdoby, z papír jakékoli barvy složené jako harmonika.

Začneme montáží helikoptéra.

1. Šasi v horní části přilepíme ke středu stojanů, spodní část rozdvojíme.


2. Slepte 2 díly kabiny k sobě, přilepte podvozek mezi ně ve spodní části kabiny a závit v horní části.


3. Na obou stranách helikoptéra přilepte sklo kokpitu.


4. Přilepte nos z obou stran helikoptéra, slepení obou dílů.


5. Do ocasu helikoptéra slepte díly vrtule slepené dohromady.

6. Nalepte oči z obou stran a nakreslete fixem zornici.

7. Slepte dva díly vrtule k sobě.


8. Na nit přilepenou k horní části kabinky navlékněte jehlou korálek a dvě části vrtule slepené k sobě.

9. Nalepte kolečka - dekorace - na obě strany kabiny.


Vrtulník je připraven.

Na horní konec závitu připevníme zmrzlinovou tyčinku, kterou můžete ovládat vrtulníkem.


Publikace k tématu:

Cíl: Naučit děti vystřihovat části aplikace podél nakresleného obrysu, skládat z jednotlivých částí celek a posilovat jejich pracovní schopnost.

Forma OOD: podskupinová, individuální. Cíl: vytvořit jehelníček jako dárek pro maminku. Cíle: seznámit děti s pravidly bezpečné manipulace.

K výrobě květu pivoňky potřebujeme - nůžky, papír požadovanou barvu, horkovzdušná pistole (nebo nit, bambusová tyč a pro zábavu.

Poznámky k ruční práci „Tulipán vyrobený z papíru“ Cíl: Naučit děti skládat papír v různých směrech. Rozvíjej své oko, jemné motorické dovednosti ruce, dětská řeč...

Po poslechu písně „Dvě veselé husy žily u babičky“ jsme se s dětmi rozhodli potěšit babičku a udělat spoustu hus. První etapa naší práce.

V předvečer Velikonoc jsme se rozhodli uspořádat mistrovský kurz společně s rodiči. Na každou dovolenou vyrábíme jiné.

Načítání...Načítání...